Ottawa – Florida 4:2 (kon.) | Arizona – Anaheim 4:5 (kon.) | Colorado – Dallas 4:3 (po pr.)

3. Josh Doan (ARI) 0+2 (02:47:42)

Krása hokeje spočívá v tom, že stačí pár sekund a vše může být jinak. Impulzem může být třeba odvolání brankáře. Arizona dlouho držela vedení 4:3, byla ve třetí třetině lepším týmem a měla několik gólovek. Ale nedokázala jich využít. To Anaheim, který vypadal, že jej v utkání už nemůže nic zachránit, měl ohromně silnou poslední minutu při hře bez brankáře. Napřed Troy Terry střelou z voleje vyrovnal, načež Robert Hagg po pouhých 19 sekundách strhl vítězství na stranu Ducks.

59:44 Robert HAGG - 4:5

59:44
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Tak to je obrat! Ducks krátce po vyrovnávacím gólu znovu udeřili a strhávají vedení na svou stranu! ROBERT HAGG otáčí svou střelou skóre zápasu. Asistence: Mason McTavish, Jakob Silfverberg.
    59:25 Troy TERRY - 4:4

59:25
    Tak přeci se povedlo Anaheimu využít hru bez brankáře! TROY TERRY vypálil z levého kruhu na vzdálenější tyč a Vejmelka na puk nezareagoval dostatečně rychle. Asistence: Tristan Luneau, Frank Vatrano.

59:20
    Dělovka Vatrana na branku Arizony neprošla.

59:15
    Anaheim si bere oddechový čas.

59:15
    Střela Arizony přes celé kluziště od Sanforda končí pouze jako zakázané uvolnění, chybělo možná půl metru.

58:45
    Dostál vyrazil na střídačku, Anaheim hraje v šesti!

58:20
    Čas Anaheimu utíká rychle. Dostává se do útočného pásma, ale nemá puk pod kontrolou. Proto Dostál dál zůstává v brance.

57:40
    Postavení mimo hru Arizony.

57:20
    Dostál už kontroluje pohledem střídačku. Anaheim to bude určitě zkoušet v šesti, je to jen otázka času.

56:34
    Ačkoliv, pokud by šlo utkání náhodou do prodloužení, ještě by mohli oba do dění na ledě zasáhnout.

56:34
    Ve středním pásmu se do sebe pustili Kirkland a Harrington. Pro oba by mělo utkání skončit po pětiminutových trestech za bitku. Komerční pauza.

56:00
    Po konci přesilovky se přeci jen ještě Anaheim dostal do zakončení, ale Vejmelka si brankoviště pohlídal.

55:53
    Arizona hraje v plném počtu.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 11. Carcone (Doan, Soderstrom), 18. Sanford (Dumba, O'Brien), 19. Jeník (Doan), 36. Guenther (Kerfoot, Cooley) – 13. Strome (Gawdin, Hagg), 20. Strome (Carlsson), 32. Groulx (Helleson), 60. Terry (Luneau, Vatrano), 60. Hagg (McTavish, Silfverberg)

Arizona Coyotes: Vejmelka (Prosvetov) – Stecher, Brown, Durzi, Dumba, Soderstrom, Kesselring – O'Brien, Boyd, Sanford – Kerfoot, McBain, Carcone – Jeník, Kirkland, Doan – Zucker, Cooley, Guenther
    Trenér: André Tourigny

Anaheim Ducks: Dostál (Stalock) – Vaakanainen, Luneau, Hagg, Harrington, White, Helleson – Vatrano, Carlsson, Strome – Silfverberg, McTavish, Terry – Regenda, Groulx, Kassian – McGinn, Gawdin, Wiebe
    Trenér: Greg Cronin

Rozhodčí: Rehman, Sandlak – Johnson, Toomey