Vltavín – Plzeň B 1:1 (kon.) | Králův Dvůr – Karlovy Vary 1:3 (kon.) | Č. Budějovice B – Táborsko akademie 5:2 (kon.)
Domažlice – Písek 4:0 (kon.)
Dynamo České Budějovice B
5:2 (3:2)
FC Táborsko akademie
Sobota 07.10.2023, 10:30 • TCM Mladé • Česká fotbalová liga (A) • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Domácí SK Dynamo České Budějovice B, hrající svoje domácí zápasy v TCM Mladé, hostí v rámci 10. kola ČFL (A) FC SILON Táborsko B.

Dynamo České Budějovice B nevstoupilo do letošního ročníku ČFL (A) nejlépe. Po 9 odehraných zápasech mají na svém kontě 12 bodů za 4 výhry a 5 proher se skóre 22:19. Nachází se tak na 8. místě. V minulém kole padly na hřišti Povltavské fotbalové akademie 2:1.

Hostující Táborsko B nezahájilo letošní ročník ligy vůbec dobře. Za 9 odehraných utkání mají na svém kontě pouze 9 bodů, když zaznamenali 2 výhry, 3 remízy a 4 porážky a mají pasivní skóre 18:19. Hosté se tak nachází na 12. místě. V posledním kole prohráli na hřišti FC Písku 0:3.

Nejlepším střelcem domácích je Martin Prášek, který má na svém kontě celkem 7 gólů.
    Nejlepším střelcem hostů je Pavel Svatek, který rozvlnil soupeřovu síť celkem 4x.

Dynamo České Budějovice B: Andrew – Bečvář, Dejanovič, Hák – Hora, Jungbauer, Malecha (C), Novák – Polanský, Prášek, Šimoník
    Náhradníci: Pernický – Bastl, Kladrubský, Němeček, Smejkal,
    Trenér: Dušan Žmolík

FC SILON Táborsko B: Matoušek – Brabec, Plucar, Schindler, Kopřiva – Nešický, Slavík, Schramhauser – Alozie, Novák, Ede
    Náhradníci: Mrzena – Kubovský, Škrleta, Špaček, Vozihnoj, Vysušil
    Trenér: Lukáš Zeman

Rozhodčí: Nejedlo – Glogar, Gerhardt.

Hlavní rozhodčí přivádí aktéry dnešního týmu na hrací plochu.

Úvodní rozehrávku obstarají hosté.

1

1
    Tak to bylo hodně rychlé. Úvodní rozehrávku hostů vystihl MARTIN PRÁŠEK, prostřelil brankáře Matouška. Ten se jen ohlédl.
    1. PRÁŠEK - 1:0

3
    Nebezpečnou střelu vyslal domácí Martin Prášek. Brankář hostí předvedl skvělý zákrok.

6
    Po skvělé kombinaci se k míči dostal Tomáš Hák. Jeho střela byla tečována. Z následného rohového kopu se prosadil právě TOMÁŠ HÁK, který pálil z hranice vápna. Brankář Matoušek jeho pokus nezvládl vytěsnit.
    6. HÁK - 2:0

8
    Tomáš Bečvář se prosmýkl hostujícím obráncům a snažil se centrem najít někoho ze svých spoluhráčů. S jeho přihrávkou si však hostující obrana poradila.

9
    Útočným faulem se presentoval hostující Ede.

11
    Po kombinaci ve středu hřiště vyslal Marek Novák průnikovou přihrávku, kterou si převzal JOSEPH EDE, který z hranice vápna prostřelil domácí brankáře Andrewa. Asistence: Marek Novák.
    11. EDE - 2:1

13
    Jakub Schindler vyslal střílený centr před bránu. Na poslední chvíli zvládla domácí obrana odpravit míč na rohový kop.

14
    Hosté se teď vehementně dožadovali odpískání pokutového kopu. Domnívali se, že jeden z hráčů dynama zahrál rukou. Rozhodčí ale ukazuje jen na rohový kop.

15
    Joseph Ede předvedl zákrok daleko za hranou, když trefil do hlavy kopačkou domácího obránce. Rozhodčí okamžitě tasil žlutou kartu.

16
    Hosté budou mít k dispozici volný přímý kop po faulu domácího kapitána.

17
    Volný přímý kop v pohodě chytil do rukavic brankář Andrew.

18
    Patrik Schramhauser se snažil průnikovou přihrávkou najít některého ze svých spoluhráčů. Jeho přihrávka byla ale hrubě nepřesná.

20
    John Alozie kličkoval velkým vápnem. Jeho následný pokus ale minul domácí bránu.

21
    Tomáš Hák se snažil využít výhodu. Následná přihrávka ale Robina Polanského nenašla.

23
    Domácí Hák si vyžádal ošetření. Hra je tak pozastavena.

24
    Skvělým napadáním vybojovali hosté výhodu outového vhazování z dobré pozice.

25
    O rychlý break se pokusili domácí. Přihrávka byla ale příliš dlouhá a míče se zmocnili hosté.

27
    Po skvělém centru Martina Slavíka se k míči dostal PATRIK SCHRAMHAUSER, které hlavou neomylně proměnil. Domácí brankář byl bezmocný. Asistence: Martin Slavík.
    27. SCHRAMHAUSER - 2:2

30
    Útočným faulem se presentovali hosté.

31
    Domácí Robin Polanský fauloval hostujícího Plucara. Hosté mají k dispozici přímý volný kop.

32
    Hosté budou mít volný přímý kop z hranice pokutového území.

33
    Po přímém kopu se hosté dožadovali penalty po údajné ruce. Rozhodčí nezapískal a z následného nadějného breaku vybojovali domácí rohový kop.

34
    Rohový kop hostující obrana zvládla odhlavičkovat jen k ONDŘEJI NOVÁKOVI, který z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Brankář Matoušek neměl šanci míč chytit.
    34. NOVÁK - 3:2

36
    Hostující kapitán Martin Slavík předvedl útočný faul na polovině. Od rozhodčího vidí poslední varování.

37
    Jakub Schindler poslal výborný centr do vápna, který si zpracoval John Alozie. Místo střely ale kličkoval a o míč přišel.

39
    Po nepřesné střele Táborska bude brankář Andrew rozehrávat od své brány.

41
    Nebezpečně teď hlavičkoval hostující Jakub Kopřiva. Brankář domácích předvedl skvělý zákrok.

42
    Domácí měli k dispozici volný přímý kop. S tím si ale brankář Matoušek bez problémů poradil.

44
    Domácí předvedli velice nepřesný volný přímý kop.

45
    Patrik Schramhauser byl na půlce faulován. Faulující Bečvář dostává poslední varování.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1

Po prvním poločasu vede domácí Dynamo 3:2. Na úvodní branku jsme museli čekat pouze 20 sekund, když se ihned po rozehrávce prosadil Prášek. V 6. minutě se po rohovém kopu prosadil Tomáš Hák a domácí vedli již 2:0. Na odpověď jsme nemuseli čekat dlouho, když se v 10. minutě prosadil Ede. Po skvělé centru se v 27. minutě prosadil také hostující Schramhauser. V 34. minutě se po rohovém kopu prosadil Novák. Skóre je tak 3:2.

Začátek 2. poločasu je očekáván v 11:35

46

46
    Střídání v týmu FC SILON Táborsko B:
    ze hřiště odchází Plucar, přichází Škrleta.

47
    Domácí úspěšně napadali a vybojovali outové vhazování na soupeřově polovině.

48
    Hosté vybojovali výhodu v podobě rohového kopu.

49
    Robin Polanský si převzal míč a utekl hostující obraně. Místo střely se nechal dozbrojit od Brankáře Matouška.

51
    Hosté napadáním vybojovali rohový kop.

52
    Na rohový kop si naskočil Alozie, ale svou hlavičku neumístil dobře.

53
    Volný přímý kop budou mít k dispozici hráči Dynama.

53
    S rohovým kopem si obrana poradila a následný centr odvrátila na roh.

54
    Marek Novák posílal centr do vápna, ten ale domácí poslali na roh.

56
    Joseph Ede poslal míč těsně nad bránu.

58
    Marek Novák se skácel k zemi a dožadoval se odpískání faulu. Rozhodčí faul neviděl.

59
    Unikajícího Marka Nováka domácí obrana čistě zneškodnila.

61
    Joseph Ede unikal sám na branku. K jeho smůle asistent rozhodčího zvedl praporek a odpískal offside.

63
    Marek Novák hezkou patičkou přiťukl míč Aleši Nešickému. Jeho pokus domácí brankář chytil.

64
    Střídání v týmu Dynamo České Budějovice B:
    ze hřiště odchází Hák, přichází Kladrubský.

66
    Domácí rozehrávka byla velmi nepřesná. Vhazování budou mít k dispozici hosté.

67
    Marek Novák vyslal nebezpečnou hlavičku, která jen těsně minula domácí bránu.

70
    Nebezpečnou střelu vyslal Nešický, ale bránu minul.

71
    Hosté se teď hodně rozčilují. Dožadují se odpískání penalty po souboji Marka Nováka s domácím obránce. Rozhodčí ale rozpažil a penaltu nenařídil.

72
    ze hřiště odchází Polanský, přichází Němeček.

73
    ze hřiště odchází Schindler, přichází Kubovský.

74
    Následovat bude odkop od domácí branky.

75
    Nebezpečnou střelu vyslal z úhlu Ede. Brankář Andrew jeho střelu vykryl.

75
    Po faulu na Dejanoviče nařizuje rozhodčí Nejedlo pokutový kop.

76
    Jiří Kladrubský se postavil ke značce pokutového kopu a neomylně proměnil. Brankář Matoušek vystihl směr, ale míč vytěsnit nedokázal.
    76. KLADRUBSKÝ - 4:2

78
    Jan Malecha bude zahrávat rohový kop.

79
    Hosté odvrátili míč na další rohový kop.

80
    Nebezpečnou střelu po rohu vyslal Jiří Kladrubský. Míč ale těsně minul hostující bránu.

81
    Nepřesnou kombinaci předvedli hráči Táborska.

82
    Martin Prášek ve skluzu těsně přestřelil bránu. Může se držet za hlavu, protože tohle byla velká šance.

83
    Joseph Ede si naběhl na centr a sám tváří v tvář neprostřelil domácí gólmana. Brankář Andrew skvěle zmenčil úhel.

85
    Volný přímý kop nerozehrál Aleš Nešický dobře. Míč skončil v rukavicích domácího gólmana.

87
    Útočná faul předvedli hráči Dynama.

88
    Hostující brankář nerozehrál vůbec dobře. Poslal míč do zámezí.

88
    Po outovém vhazování se sám před vápnem ocitl MARTIN PRÁŠEK, který zaznamenal svou 2. branku v dnešním zápase.
    88. PRÁŠEK - 5:2

90
    ze hřiště odchází Bečvář, přichází Smejkal.

90
    ze hřiště odchází Šimoník, přichází Bastl.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+2
    Jiří Kladubský vyslal zpoza vápna střelu jen doprostřed brány, se kterou brankář Matoušek neměl problémy.

90+3
    Hlavní rozhodčí Nejedlo ukončuje dnešní zápas.

V rámci 10. kola ČFL rozstřílelo domácí SK Dynamo České Budějovice B FC Silon Táborsko B 5:2. Hned ve 20. vteřině utkáni se prosadil Prášek, na kterého v 6. minutě navázal po rohovém kopu Hák. Hosté snížili zásluhou Edeho v 11. minutě a v 27. minutě po rychlé akce srovnával Schramhauser. Zásluhou Nováka domácí šli do kabin s vedením 3:2.
    Po změně stran se hrál spíše soubojový fotbal s minimem šancí. V 75. minutě se Jiří Kladrubský postavil ke značce pokutového kopu a suverénně proměnil. Od té doby bylo Dynamo lepší a svůj výkon korunovalo 2. gólem Martina Práška v utkání. Domácí Dynamo tak získává do tabulky další tři body. Má jich celkem 15 a nachází se na 5. místě. To Táborsko se nachází na místě 12.

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu. (12:31:14)

Jan Janča

Branky: 1. Prášek, 6. Hák, 34. Novák, 76. Kladrubský (pen.), 88. Prášek – 11. Ede, 27. Schramhauser

Karty:   15. Ede (TBB)

FC Táborsko akademie: Matoušek – Brabec, Plucar, Schindler, Kopřiva – Nešický, Slavík, Schramhauser – Alozie, Novák, Ede

Rozhodčí: Nejedlo – Glogar, Gerhardt