Augsburg – Darmstadt 1:2 (kon.) | Dortmund – Union Berlín 4:2 (kon.) | RB Lipsko – Bochum 0:0 (kon.)
Stuttgart – Wolfsburg 3:1 (kon.) | W. Brémy – Hoffenheim 2:3 (kon.)
Borussia Dortmund
4:2 (1:2)
1. FC Union Berlín
Sobota 07.10.2023, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 7. kolo

Je za námi utkání 7. kola Bundesligy mezi Dortmundem a Unionem. Domácí utkání vyhráli 4:2, ačkoliv po prvním poločase branku ztráceli. V úvodu se trefil Niclas Füllkrug, na něj pak navázal Robin Gosens. Z penalty poslal hosty do vedení Leonardo Bonucci, avšak druhý poločas už patřil Dortmundu. Srovnal nádherným gólem Nico Schlotterbeck, o chvíli později skóroval Julian Brandt a v závěru potvrdil vítězství domácích Julian Ryerson.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (17:32:23)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 7:15.

90+6

90+5
    V poslední minutě nastavení sice Sébastien Haller dopravil míč do sítě, ale předtím si pomohl rukou. Branka tedy samozřejmě platit nemohla.

90+4
    Felix Nmecha byl ve středu pole nedovoleně seslán k zemi. Rozhodně to ale nebyl zákrok na žlutou kartu, kterou ani hlavní sudí nevytahuje.

90+3
    Po rohovém kopu sice hosté zahrozili, ale stejně se mával ofsajd. Rána z velké dálky tak vyšla vniveč.

90+2
    Julian Ryerson si musel splnit své defenzivní povinnosti ve chvíli, kdy do vápna centroval Fofana. Zadák Borussie odvrátil na rohový kop.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Už se nám rozběhla 90. minuta utkání. Uvidíme, kolik minut hlavní rozhodčí nad rámec řádné hrací doby přidá.

88
    Po celé utkání je na stadionu výborná atmosféra. Nyní ale snad ještě lepší, protože i fanoušci tuší, že Dortmund potvrdí dobrou výkonnost z této sezony.

87
    Julian Brandt hledal kolegu u zadní tyče, balón však lapil Frederik Rønnow.

86
    Robin Gosens vystihl přihrávku, která mířila na útočníka Sébastiena Hallera. Posléze se odhodlal k ráně ze zhruba pětadvaceti metrů Volland, jenž ale svatyni Borussie netrefil.

85
    Lucas Tousart nedal Salihu Özcanovi ani milimetr prostoru, přičemž druhý jmenovaný velice zajímavě manévroval s balónem.

83
    Střídání v týmu Borussia Dortmund:
    ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Salih Özcan,
    ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Sébastien Haller.

82
    David Datro Fofana kličkou přelstil beka a v šestnáctce vypálil. Gregor Kobel musel předvést těžký zákrok, zvládl ho však na jedničku.

81
    Do konce dnešního střetnutí chybí zhruba deset minut. Je velmi pravděpodobné, že tři body zůstanou v Dortmundu. Hosté ve druhém poločase nemají na favorita protihru.

79
    Brenden Aaronson točil svůj centr přímo na bránu. Pozor musel dávat Gregor Kobel, který ale situaci zvládl.

79
    David Datro Fofana prokázal obrovské zrychlení. Míč pak podržel a předal jej spoluhráči. Také hosté tedy vybojovali rohový kop.

Daniel Fekets

Branky: 7. Füllkrug, 49. N. Schlotterbeck (F. Nmecha), 54. Brandt (Reus), 71. Ryerson – 9. Gosens (Trimmel), 31. Bonucci (pen.)

Karty:   31. Hummels (DOR) – 64. Gosens (UNB)

Borussia Dortmund: Kobel – M. Wolf, Hummels (73. Süle), N. Schlotterbeck, Ryerson – F. Nmecha, Can (C) – Malen (64. Reyna), Reus (83. Özcan), Bynoe-Gittens (46. Brandt) – Füllkrug (83. Haller).
    Náhradníci: Meyer – Adeyemi, Moukoko, Bueno.

Trenér: Edin Terzić

1. FC Union Berlín: Rønnow – Doekhi, Bonucci, Leite – Trimmel (68. Roussillon), Laídúní (55. B. Aaronson), Král (20. Tousart), Haberer, Gosens – S. Becker (C) (68. Fofana), K. Behrens (68. Volland).
    Náhradníci: Schwolow – Jaeckel, Kemlein, Hollerbach.

Trenér: Urs Fischer

Rozhodčí: Ittrich – Gorniak, Dankert