Sparta – Tábor 3:1 (kon.)
HC Sparta Praha
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Tábor
Úterý 10.10.2023, 18:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • Extraliga dorostu • Skupina A

Je konec. Sparťané dokázali ve třetí třetině zásluhou přesné rány Filipa Nováka náskok ještě navýšit a z dnešního zápasu si odnášejí všechny tři body. Domácí tak vyhráli i druhé vzájemné měření letošní sezony a zároveň Táboru odskakují na rozdíl právě tří bodů. Pod výhru sparťanů se nejvýrazněji podepsal dvěma brankami Filip Novák. (20:05:19)

59:01
    Filip Novák sebral puk z hokejky soupeřům těsně před brankou a poslal ho na Moustafu – ten si puk našel a zakryl lapačkou.

58:31
    Vysoká střela Malínka od modré si našla Moustafovu lapačku.

57:55
    Pufrova střela končí v Tvrzníkově lapačce.

57:35
    Zakázané uvolnění Sparty.

56:42

55:50
    Hrubý se ve svém vlastním oslabení dostal až k brance soupeřů, ale nakonec přestřelil.

54:53
    Strachota z levého kruhu trefil lapačku Tvrzníka.

54:42
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Tobiáš Tvrzník – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu, odpyká Timofej Žukovskij.

54:04
    Zakázané uvolnění domácího týmu.
    53:23 Filip NOVÁK - 3:1

53:23
    Sparta právě vstřelila branku!
    FILIP NOVÁK projel sám až do útočné třetiny, odkud ze slotu přesně trefil levý horní roh Moustafovy branky a zvyšuje tak vedení. Asistence: Tomáš Malínek.

52:19
    Z ostrého úhlu nahodil na Moustafu Hrubý, brankář puk vyráží ramenem.

51:40
    Malínkův pokus se od tyčky odrazil vysoko do ochranné sítě.

51:01
    Hlinka a Tudor Bolocan doráželi v přesilovce na branku, Moustafa puk chytá.

50:28
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Antonín Pufr – 2 min., hákování.

49:54
    Zakázané uvolnění hostů.

49:17
    U levé tyčky dorážel Nestrašil, na poslední chvíli schovává Moustafa puk do lapačky.

49:01
    Tvrzník chytá střelu Táboru do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.

48:40
    Další icing Sparty.

48:07
    Ofsajd domácích.

47:11
    Hrubý si dojel sám na Moustafu, protlačit puk mezi jeho betony se mu nepodařilo.

46:26

46:07
    Puk končí na střídačce hostů.

44:27
    Hoznourek po vhazování dostal puk na prostor mezi kruhy, Moustafa kotouč betony vyráží.

44:09

43:05
    Hlavín z mezikruží velmi prudce vystřelil, branku minul nad horní tyčkou.

42:19
    Nestrašil od modré přestřelit Moustafovu branku.

40:11
    Pánek tečoval střelu a ta výrazně změnila směr, sparťanský brankář měl problémy ji vyrazit, nakonec se mu to však povedlo.

40:01

Sparťané byli i ve druhé třetině lehce aktivnější. Ze své převahy se jim podařilo vytěžit zatím vedoucí branku, když odražený puk za Moustafu poslal Tomáš Hlinka. Jihočeši mohli vyrovnat, několika přesilovek ale nevyužili. Jednu z větších hostujících šancí měl také Strachota, sám tváří v tvář Tvrzníkovi ale neuspěl. Totéž se ve vlastním oslabení naskytlo Nestrašilovi, ani ten ale samostatný únik neproměnil v gól.

40:00

39:49
    Matei Bolocan přebruslil hostujícího hráče a octil se sám proti Moustafovi. Dostat puk do branky se mu ale nepodařilo.

39:15
    Na Tvrzníka přiletělo několik nebezpečných dorážek, domácí brankář všechny vyráží.

38:15
    Nestrašil se ve svém vlastním oslabení dostal do velké příležitosti. Moustafa ale jeho zakončení přečetl.

37:57
    David Hrubý – 2 min., nedovolené bránění.

36:25
    Jáchymu Novákovi na modré přeskočil puk hokejku a sparťané tak přicházejí o pásmo.

35:49
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů.

34:31
    Strachota jel sám na brankáře a zkusil kličku do forhendu, Tvrzník ale udržel puk před brankovou čárou.

33:57
    Hra se odehrává ve středním pásmu, týmy hrají ve stejném počtu.

33:00
    David Hoznourek – 2 min., hrubost.

Antonín Bačo – 2 min., hrubost.

32:20
    Hned po vhazování vypálili hosté na Tvrzníka, následovalo i několik nebezpečných dorážek. Tvrzník si ale branku ohlídal.

31:48
    Jáchym Novák – 2 min., nedovolené bránění.

30:55
    Icing Táboru.

30:30
    Hosté drželi Sparťany v obranné třetině,Tvrzník si tak musel poradit s několika střelami a musel si ohlídat zmatek v předbrankovém prostoru.

29:15
    Cichoň vystřelil od modré a puk byl několikrát tečován v předbrankovém prostoru, branka nakonec nepadla.

28:36
    Střela Filipa Nováka z ostrého úhlu končí přizvednutá bránicím hráčem v ochranné síti.

27:14
    Sparťané vyhazují.

26:45
    Hrubý v oslabení dostal šanci samostatného úniku, na Moustafu zkusil bekhendovou kličku. Hostující brankář ale záměr sparťanského útočníka skvěle vystihl.

26:13
    Tomáš Malínek – 2 min., podrážení.
    25:32 Tomáš HLINKA - 2:1

25:32
    Novák přivezl puk před Moustafu a posunul mu puk na betony – v tu chvíli se před brankářem ocitl ještě TOMÁŠ HLINKA, který lehce odražený puk dorazil do poloodkryté branky. Asistence: Filip Novák.

24:18
    Píská se hostující postavení mimo hru.

23:38
    Ofsajd domácích hokejistů.

23:20
    Hoznourek si dojel s pukem na levý kruh, přes obránce se dostal puk až na Moustafu, ten ale nakonec puk vyráží.

22:48
    Píská se ofsajd hostů.

22:29
    Zakázané uvolnění Tábora.

21:30
    Špaček svou střelou od modré trefil pouze jen brusle svého spoluhráče, na puk se vrací opět sparťané.

20:57
    Domácí vybojovali puk a dojeli až před Moustafu. Do šance se dostal Nestrašil, trefil ale jen tyčku.

20:37
    Na Tvrzníka si najel jeden z hostů, sparťanský brankář ale puk vyráží betony.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:48.

První třetina nám nabídla po jedné brance na obou stranách, ale o trochu aktivnější byli domácí hokejisté. Těm se podařilo střelit tři tyčky, z jedné z šancí vzešel i gól Filipa Nováka. Ke konci úvodní třetiny ale hosté srovnali, tento gól se připisuje Sebastianu Pánkovi.

20:00

19:40
    V rohu sparťanského obranného pásma se bojovalo o puk.

18:42
    Nestrašil na druhé straně také přestřelil.

Tábor právě vstřelil branku!
    SEBASTIAN PÁNEK si sebral v rohu útočné třetiny odražený puk. Najel si až před Tvrzníka, proti kterému uspěl bekhendovou kličkou. Asistence: Ondřej Slívko a Antonín Bačo.

14:05
    Střelu Filipa Nováka z levého kruhu Moustafa vyráží.

13:40
    Táborští se osvobozují.

13:28
    Hrubá svou tvrdou střelou z pravého kruhu minul.

12:50
    Šimon Céza – 2 min., napadení.
    11:59 Filip NOVÁK - 1:0

11:59
    Úvodní branku střelil FILIP NOVÁK, když dostal přihrávku od Nestrašila na levý kruh. Puk jen lehce posunul na Moustafu, tomu ale kotouč nakonec projel mezi betony Asistence: Václav Nestrašil.

11:29
    Prikhodko dorážel z mezikruží, ale brankař hostů puk přikryl lapačkou.

10:54
    Rozhodčí přehodnotili svůj verdikt icingu, vhazuje se ve středovém kruhu.

09:59
    Pánek se dostal do dobré pozice, po obranném zákroku ale nezakončil.

09:22
    Nestrašil nezpracoval v útočném pásmu puk, hra se vrací do středního pásma.

09:14
    Zákazné uvolnění Sparty.

08:18
    Tudoru Bolocanovi se zamotal puk mezi brusle, přesto však dokázal vystřelit a Mosutafa musel vytáhnout těžký zákrok.

08:12
    Další pokus Hrubého končí v ochranné síti.

07:48
    Hrubý projel z obranného pásma až na pravý kruh, tvrdou ranou ale nakonec branku minul.

06:33
    Další tyčka od sparťanů.

06:10
    Dufkovo nahození z pravého kruhu bylo zblokováno.

05:34
    Novák Filip z pravého kruhu trefil tyčku!

05:17
    Malínek po kombinaci dostal puk na modrou, trefil ale jen jeho vyrážečku.