Sparta – Plzeň 1:4 (kon.)
HC Sparta Praha
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 13.10.2023, 18:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • Extraliga dorostu • Skupina A

S tímto se s Vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek pátečního večera. (20:07:56)

Je konec! Sparťané si sice připsali už první minutě úvodní gól zápasu, hosté ale vzápětí vyrovnali a v dalším průběhu zápasu na ledě dominovali. Po zásluze si tak do Plzně odvážejí všechny tři body.

59:41
    Poustek si ještě po nahození připisuje zákrok.

59:20
    Ofsajd Plzně.

59:00
    Poslední minuta zápasu.

58:12
    Jeden z hostujících hráčů zůstává otřesen ležet za domácí brankou, hra je přerušena. Vhazování ve středním pásmu.

57:27
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Jáchym Novák – 2 min., podrážení.
    57:18 Daniel KŘEPEL - 1:4

57:18
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeňští pečetí svou výhru! Kamas poslal puk na DANIELA KŘEPELA, který odpáral dva domácí hráče a bekhendem zakončil přesně nad Tvrzníkovo pravé rameno. Asistence: Jiří Kamas, Matyáš Fiala.

56:56
    Filip Novák to zkoušel po objetí branky, plzeňský brankář byl ale rychlejší.

56:17
    Hrubý to zkusil z ostrého úhlu, Poustku ale nepřekvapil.

55:37
    Puk skončil po souboji u branky Indiánů pod jedním z domácích, hra je přerušena.

54:51
    Tománek z dorážky netrefil prostor Tvrzníkovy branky.

54:40
    Icing domácích.

54:10
    Sparťanům se zatím nedaří vytvořit si tlak, ze kterého by mohli útočit na vyrovnání.

53:03
    Plzeňští vybojovali puk v útočném pásmu, k zakončení se ale nedostali.

52:26
    Malínkovo nahození od modré má Poustka ve své výstroji.

51:47
    Hosté vyhazují.

50:47
    Další pokus Hrubého, tentokrát od modré, končí na betonech Poustka.

50:27
    Hrubý ze slotu trefil pouze jednoho z hráčů před sebou.

50:04
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Jan Fodor – 2 min., hákování.

49:54
    Trachta to zkoušel z levého kruhu, prostor vzdálenější tyčky ale minul.

49:16
    Nestrašil projel z obranné třetiny až před Poustku, jeho zakončení schovává plzeňský brankář do lapačky.

48:57
    Ofsajd Sparty.

48:52
    Týmy svádí souboj o puk ve středním pásmu.

47:42
    Sparťané nevyužili ani tuto přesilovku a začíná se jim mílovými kroky krátit čas.

46:19
    Filip Novák svou první střelou trefil boční síťku, druhý pokusem ze slotu přestřelil.

45:56
    Plzeňští vyhazují.

45:24
    Šimon Bělík – 2 min., podrážení.

45:10
    Signalizovaný hostující trest, sparťané už v šesti začínají útok.

44:10
    Jáchym Novák střílel z levého kruhu, Poustka si ale puk přes clonu našel.

43:25

43:00
    Plzeňští se osvobozují.

42:28
    Nestrašil střílel z pravého kruhu, trefil ale jen Poustkovu lapačku.

41:55
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jakub Slováček.

40:55
    Filip Novák ze slotu přestřelil.

40:19
    Úmyslný sparťanský ofsajd.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:34.

Plzeňští i nadále pokračovali v aktivitě a přidali na svůj účet další branku. Na začátku třetiny dostali sparťané příležitost dokonce dvojnásobné přesilovky, místo toho, aby srovnali, tak plzeňští v oslabení odskočili. Do samostatného úniku dostal nahrávku Jiří Maxa, který bekhendem dostal puk za Tvrzníka.

40:00

39:50
    Klatovský to zkusil z předbrankového prostoru, Tvrzník si připisuje další úspěšný zákrok.

38:50
    Slováček měl další šanci, z pravého kruhu ale i on branku netrefil.

38:08
    Nestrašil střílel z levého kruhu, ani on ale Poustkovu branku netrefil.

37:24
    Tvrzník si po dalším nahození radši kotouč přikryje.

36:59
    Klatovský z ostrého úhlu branku minul.

36:44
    Slačík střílel z první z levého kruhu, Tvrzník vyráží betony do rohu.

35:50
    Filip Novák najížděl sám na Poustku, zkusil kličku do bekhendu, ale puk mu těsně před zakončením sjel z hokejky.

34:23
    Kadlec na levém kruhu sebral Úblovi puk a otáčí hru.

33:57
    Sparťané nahazují do útočného pásma a odjíždí střídat.

33:12
    Fiala od modré Tvrzníkovu branku přestřelil.

32:38
    Za Tvrzníkem opět zacinkala tyčka!

Hra se odehrává bez větších šancí na obou stranách.

31:18
    Ofsajd Indiánů.

31:10
    Další Slováčkovo nahození z levého kruhu chytá Tvrzník do lapačky.

30:50
    Ofsajd tentokrát Sparty.

30:27

29:37
    Po další střele tentokrát Tvrzník vyráží puk betony do rohu.

29:11
    Novotný to zkusil z ostrého úhlu, také on ale minul.

28:43
    Křepel v mezikruží promáchl.

28:21
    Slováček z levého kruhu minul.

27:18
    Fodorova střela z levého kruhu byla tečovaná jen těsně mimo domácí branku.

26:43

26:13
    Hoznourek vystihl plzeňskou rozehrávku a znovu posílá puk až za Poustku.

25:38
    Sparťané vyhazují.

25:13
    Matei Bolocan – 2 min., hákování.

24:44
    Rozhodčí přehodnotili zakázané uvolnění a vhazuje se tak ve středovém kruhu.

24:32
    Jeden ze sparťanů se neudržel na bruslích a vjel do hostujícího brankáře. Vhazuje se po levici Poustky.

24:11
    Icing Sparty.

24:00
    Další nahození tentokrát Tvrzník chytá do lapačky.

23:43
    Mašek nahazoval od modré, puk se ale zastavil na bruslích jednoho z domácích.
    22:28 Jiří MAXA - 1:3

22:28
    Ve vlastním oslabení sparťanům ujel JIŘÍ MAXA. Ten kličkou do bekhendu proti Tvrzníkovi uspěl a posílá tak Plzeň do dvoubrankového vedení. Asistence: Matěj Tománek, Jiří Kamas.

22:17
    Hrubý se proháčkoval do středu hřiště až ke střele, trefil ale pouze hruď Poustky.

21:42

21:10
    Sparťané se usadili v pásmu, na Poustku ale zatím neletěla žádná střela.

20:35
    Matouš Mašek – 2 min., hrubost.

20:22
    Sparťané začínají třetinu dohrávkou přesilovky, až teď se ale usazují v útočném pásmu.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:49.

Skóre zápasu otevřel gólem už v osmatřicáté vteřině Nestrašil, Plzeňští ale nenechali na odpověď dlouho čekat. Na začátku čtvrté minuty zakončil souhru Indiánů do poloodkryté branky Jan Fodor a skóre ještě v první desetiminutovce otočil v signalizované výhodě Šulan. Nutno říci, že hostující byli od vyrovnávacího gólu daleko aktivnější a většinu času se hrálo v domácím obranném pásmu. Ke konci třetiny ještě měl v přesilovce šanci na srovnání Novotný, z mezikruží ale napálil jen horní tyčku. Sparta si ovšem přenáší minutu Fodorova trestu do druhé periody.

20:00

19:52
    Po rychlé kombinaci tvrdě pálil Novotný, jehož puk se od tyčky vznesl vysoko nad Poustkovu branku.

19:25
    Hrubý z levého kruhu trefil pouze svého clonícího spoluhráče.

18:56
    Jan Fodor – 2 min., vražení na hrazení.

18:29
    Sparťané jeli na Poustku dva na jednoho, zakončující hráč ale branku minul.

18:05
    Další puk od Hanzlíka po střele od modré vyráží Tvrzník ramenem.

17:53
    Tvrzník si po střele jednoho z hostí připisuje úspěšný zákrok. Vzápětí přidává další úspěšný zásah ihned po buly.

17:36
    Hlinka v útočném pásmu puk nevyháčkoval a hra se tak stěhuje opět před Tvrzníka.

16:58

16:23
    Puk před Tvrzníkem nebezpečně změnil směr, sparťanský brankář ale nakonec zasahovat nemusel.

15:46
    Tvrzník si po střele Úbla musel pohlídat několik dorážek, následně domácí vyhazují.

15:10
    Plzeňští se usadili v pásmu a hledají pozici pro střelu.

14:56
    Tomáš Malínek – 2 min., faul kolenem.

14:24
    Tvrzník si musel poradit se střelou Blěka bezprostředně po vhazování, vyrážečku měl domácí brankář připravenou.

14:16
    Puk končí po souboji u mantinelu na domácí střídačce.

13:32
    Zakázané uvolnění Sparty.

12:54
    Cichoň musí s pukem opět až před Tvrzníka, domácím se první početní převaha zatím vůbec nedaří.

12:07
    David Novotný zkoušel před Poustkou dorážet, jeho puk ale zblokovala plzeňská hokejka.

11:48
    Indiání se ihned po buly osvobozují.

11:36
    Jiří Maxa – 2 min., podrážení.

11:23
    Filip Novák byl při rozehře podražen, signalizované plzeňské vyloučení.

10:46
    Maškova střela od modré končí sražena do ochranné sítě, vhazuje se po levici sparťanského gólmana.

10:30
    Hosté na Tvrzníka najížděli v dalším přečílení, tentokrát ale končí puk ve výstroji domácího brankáře.

09:59
    09:40 Marek ŠULAN - 1:2

09:40
    Hosté obrací skóre! V signalizované výhodě dokázal MAREK ŠULAN střelou od modré prostřelit vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jiří Maxa, Matěj Tománek.

09:20
    Filip Novák dojel protečovaný puk do útočné třetiny jako první, Nestrašil ale jeho přihrávku do předbrankového prostoru nezachytil.

08:13
    Úbl projel z vlastního obranného pásma až před Tvrzníka, domácí obránci mu ale nakonec nedovolili zakončit.

07:30
    Sparťané se na chvíli dostali do útočného pásma, hosté ale velmi rychle vrací hru před Tvrzníka.

07:03
    Šulanovu vysokou střelu od modré má Tvrzník ve své lapačce.

06:32
    Hosté teď opět zamkli Spartu v pásmu. Kombinaci zakončoval z ostrého úhlu Klatovský, trefil ale pouze Tvrzníkovu lapačku.

06:05
    Tvrzník si i přes clonu puk letící puk našel a přerušuje hru.

05:44
    Hrubý z pravého kruhu taktéž nezamířil přesně.

05:35
    Ofsajd hostí.

05:04
    Z pravého kruhu střílel Nestrašil, ovšem pouze nepřesně a rychle se musí vracet zpět do obrany.

04:10
    Plzeňští po vyrovnávací brance převzali aktivitu a drží domácí v obraném pásmu.
    03:03 Jan FODOR - 1:1

03:03
    Tentokrát už to ale gól je! Plzeňští se ocitli v přečíslení dokonce dva na nikoho a přihrávka přes osu otevřela zakončujícímu JANU FODOROVI branku. Plzeňský útočník se do odkryté klece nemýlil a velmi rychle vrací utkání nerozhodný stav. Asistence: Šimon Bělík, Matěj Tománek.

02:40
    Sparťané teď měli velké štěstí, protože za Tvrzníkem zacinkala tyčka!

02:29

01:50
    Poustek si připisuje první zákrok.

01:33
    Prikhodko vybojoval u hostující střídačky puk, Hlinka jej ale v útočném pásmu neudržel.
    00:38 Václav NESTRAŠIL - 1:0

00:38
    Sparta právě vstřelila branku!
    Z první akce se ale prosazují domácí! Přes plzeňské obránce se až před Poustka natlačil VÁCLAV NESTRAŠIL, který přesnou střelou do pravého horního rohu otevírá skóre zápasu. Asistence: Filip Novák.

00:04
    Úvodní buly vyhráli hosté a ihned nahazují do útočného pásma.

00:01

HC Sparta Praha: Tvrzník (Hanousek) – T. Bolocan, Burda, Hoznourek, Já. Novák, Nedvěd, Cichoň, Malínek (C) – Nestrašil (A), D. Novotný, F. Novák – M. Bolocan, Prikhodko, Hrubý – Hlinka, Kadlec, Čížek – Trachta.
    Trenér: Richard Žemlička

HC Škoda Plzeň: Poustka (Šátava) – M. Mašek (A), Hanzlík, Maty. Fiala, Kamas, Šulan, Reisnecker – Bělík, Slačík (A), Tománek – Křepel, Maxa, Fodor – Slováček, Chasák, Úbl – Klatovský (C).
    Trenér: Michal Straka

Rozhodčí: Ovsík – Karda, Hradil.

Jediný vzájemný zápas ročníku sehrály celky v rámci druhého kola na ledě Plzně, kde se po divoké přestřelce mohli radovat z výhry 7:6 domácí.

Škodovka je tabulkovým sousedem Sparty a cílem pro dnešní utkání tak určitě bude po zápase svého soupeře přeskočit. Výkony Plzně jsou ale zatím nevyrovnané. Poslední zápas prohráli Západočeši na ledě Táboru (3:4p), o nevyrovnanosti ale svědčí především předešlý debakl na ledě Litvínova (1:9), o zápas dříve výhra nad Kladnem (6:1) a v rámci sedmého kola další vysoká porážka s Motorem (3:6).

Sparťanští dorostenci nezačali cestu za obhajobou bronzu nejlépe, v posledních zápasech se ale výkonnostně zvedají. Svěřenci Richarda Žemličky brali z posledních čtyř zápasů deset bodů, když zapsali jedinou prohru po prodloužení v Litvínově (5:4p). Zatím poslední výhru si sparťané připsali v úterý, když v rámci předehrávky na domácím ledě porazili Tábor (3:1). Nejvýrazněji se na výhře podílel Filip Novák (2+1).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Alžběta Žižková

Branky a nahrávky: 1. Nestrašil (Hrubý) – 4. Fodor (Bělík, Tománek), 10. Šulan (Maxa, Tománek), 23. Maxa (Tománek, Kamas), 58. Křepel (Kamas, Maty. Fiala)

HC Škoda Plzeň: Poustka (Šátava) – M. Mašek (A), Kamas, Šulan, Reisnecker, Hanzlík, Maty. Fiala – Klatovský (C), Úbl, Slačík (A) – Fodor, Maxa, Tománek – Slováček, Bělík, Křepel – Chasák.

Rozhodčí: Ovsík – Karda, Hradil