Philadelphia – Vancouver 2:0 (kon.) | Montreal – Minnesota 2:5 (kon.) | Buffalo – Tampa 3:2 (po pr.)
NY Islanders – Arizona 1:0 (kon.) | Nashville – Edmonton 1:6 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 1:5 (kon.)
Seattle – Colorado 1:4 (kon.) | San Jose – Carolina 3:6 (kon.) | Vegas – Dallas 3:2 (2:1 po s.n.)
Seattle Kraken
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Colorado Avalanche
Středa 18.10.2023, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – McCann, Beniers, Eberle – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde, Burakovsky – Kartye, Bellemare, Yamamoto.
    Trenér: David Hakstol

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Toews, Makar, Girard, Byram, J. Johnson, Manson – Ničuškin, MacKinnon, Rantanen – Lehkonen, R. Johansen, Drouin – Wood, Colton, Tatar – Cogliano, F. Olofsson, L. O'Connor.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Hanson, Kozari – Toomey, Murchison.

Vzhledem k tomu, že se jedná o první domácí utkání Seattlu, tak se dá očekávat, že start samotného zápasu bude hodně opožděn.

00:01

00:26
    Georgijev má za sebou první úspěšný zákrok, když si hostující brankář musel poradit s velmi nepříjemnou střelou Bjorkstranda.

00:42
    Hostující hokejisté pouze vyhodili kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

01:05
    Beniers vyslal před bránu Colorada spíš takový lob, který však ze vzduchu trefil Burakovsky a Georgijev měl co dělat, aby kotouč vyrazil.

01:20
    Jordan Eberle (SEA) seslal tvrdě k ledu Cogliana, kterého jel okamžitě mstít Logan O´Connor (COL) a za svou bitku si oba posedí pět minut na trestné lavici.

01:25
    Ihned po vyhraném vhazování střílel od modré čáry Jack Johnson a jeho střela byla zřejmě zastavena ještě před Grubauerem.

01:44
    Georgijev si nyní musel poradit s hodně nepříjemně skákajícím pukem, který na něj vyslal Dunn, ale hostující brankář má touš ve své lapačce.

02:20
    Dlouhá přihrávka na Burakovského byla opravdu až moc dlouhá a kotouč jen přeměřil celé kluziště. Icing Seattlu.

03:02
    Larsson chtěl na modré čáře přihrát svému kolegovi Dunnovi, avšak ten přihrávku nezpracoval, a tak k žádnému ohrožení hostující klece nedošlo.

03:30
    Ofenzivní snaha Colorada skončila na modré čáře, kde se hostující hráči dostali do ofsajdu.

03:58
    Máme za sebou první obrovskou příležitost utkání, když Schwartz dostal přihrávku před bránu Colorada, kde měl dostatek času, ale jeho střelu mu vůbec nesedla, když pouze trefil Georgijeva přímo do středu jeho výstroje.

04:12
    Colorado během krátké chvíle hned dvakrát vyhodilo kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

04:25
    Na druhé straně zahrozilo nejnebezpečnější duo Colorada, když Rantanen posílal puk před bránu najíždějícímu MacKinnonovi, který však z bezprostřední blízkosti nenašel skulinku ve výstroji Grubauera.

04:51
    A další náročný zákrok Grubauera, který se musel vytáhnout po chybě Dumoulina, jenž omylem přihrál Olofssonovi a švédského útočníka domácí brankář vychytal svou lapačkou.

05:45
    Kartye se ve středním pásmu dostal k odraženému puku, a tak se ihned vydal do útoku, kde chtěl vystřelit zpoza obránce, ale bohužel pro domácí trefil právě beka Colorada.

06:42
    Bjorkstrand nahrál na modrou čáru Schwartzovi, jenž zde měl napřaženo, jenže kotouč zcela minul, a ten si to tak namířil do středního pásma.

07:14
    Na druhé straně se Coloradu opět nevydařil přechod do útočného pásma, kde se hostující hokejisté znova dostali do ofsajdu.

07:27
    Toews chtěl vyhodit puk z obranného pásma, ale kotouč se od plexiskla odrazil mimo hrací plochu.

08:02
    Nahození Colorada do útočného pásma bylo ještě před středovou čárou, takže je hostujícím hokejistům odpískáno zakázané uvolnění.

08:36
    Johnson vyslal svou střelu od levého mantinelu, která skončila na betonech Grubauera.

09:01
    Seattlu se podařilo odrazit krátký tlak Colorada a kotouč míří do středního pásma.

09:23
    Gourde zavezl puk do útočného pásma, kde ho poté nahrál na modrou Schultzovi, jehož střelu Georgijev vykopl do hlediště.

09:35
    Schultz ještě zachránil touš v útočném pásmu a jen ho vyslal vzduchem na Burakovského, který si puk sebral rukou a poté vyslal další střelu směrem na hostující klec, kde Goergijev zapisuje další úspěšný zákrok.

10:11
    Georgijev si musel poradit se střelou Yamamota z velkého úhlu, kterou vyrazil na druhou stranu obranného pásma a Colorado poté poslalo touš přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

10:29
    Hostům se podařilo dostat puk do středního pásma, kde nakonec Olofsson zblokoval Dunnovu přihrávku na střídačku Seattlu.

11:02
    Jack Johnson je v tomto utkání hodně střelecky aktivní, když od levého mantinelu vyslal další střelu směrem na Grubauera, který touš vyrazil za svou klec.

11:47
    Bjorkstrand velmi dobře počkal se svou střelou až před bránu najede Oleksiak, který chtěl touš ještě tečovat, ale nakonec jej spíš jen zablokoval.

12:21
    Coloradu se nevydařila útočná rozehrávka a kotouč letí přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

12:41
    Makar je v Seattlu velmi "oblíbený", když mu domácí fanoušci nemohou zapomenout jeho činy z play off minulé sezóny.

13:26
    Schultz z modré čáry vyslal ostrou ránu, kterou ještě před bránou dokázal tečovat Gourde, ale puk letí jen nad bránu.

13:55
    Tak to byla obrovská příležitost domácích, kteří jeli ve dvou na jednoho a Burakovsky to vzal na sebe, jenže jeho střela letí těsně mimo!

14:18
    Borgen vyslal hodně tvrdou ránu z modré čáry, kterou Georgijen velmi obtížně vyrazil mimo svou klec.

15:09
    Seattle právě vstřelil branku!
    Nyní už se však domácí dočkávají první branky! Po zblokované střele Kartyeho se kotouč dostal za bránu Avs, odkud Yamamoto nahrál znova Kartyemu, kterého však Georgijev i s pomocí břevna ještě vychytal, jenže akce pokračovala dále a k puku se opět dostal KAILER YAMAMOTO, jemuž se tentokrát z levé strany podařilo prostřelit Georgijeva nad jeho hlavou. Asistence: Vince Dunn.
    15:09 Kailer YAMAMOTO - 1:0

15:13
    Colorado chtělo nahodit puk do svého útočného pásma, ale zde se kotouč odrazil od plexiskla do ochranní sítě.

15:38
    Borgen jen od pravého mantinelu vyslal hodně snadné nahození směrem na bránu Colorada, kde Georgijev zasáhl svým betonem.

16:31
    Domácí se dostali do rychlého protiútoku, který nakonec skončil tvrdou ránou Borgena, který však svou střelu namířil přesně do lapačky Georgijeva.

17:15
    Ničuškin chtěl dostat svou přihrávku na Makara, avšak tento pas zblokoval Bellemare.

17:32
    Nyní se už Makar ke střele z modré čáry dostal, jenže jeho střelecký pokus nedoletěl až ke Grubauerovi.

18:12
    Drouin dostal křižnou přihrávku do levého kruhu, kde si touš nejprve zpracoval a poté vyslal svou navštívenku na domácí klec, ale Grubauer byl připravený.

18:40
    Borgen chtěl vypálit z modré čáry, ale jeho střelecký pokus mu velmi dobře zneškodnil bránící Rantanen.

19:22
    Colorado v poslední minutě první třetiny trochu zatlačilo na domácí hráče, ale obrana Seattlu nakonec vše velmi dobře zvládla.

19:36
    Naopak Kraken se velmi rychle přesunul do svého útočného pásma, kde se do velmi nadějně pozice dostal McCann, ale Georgijev opět svůj tým podržel.

19:48
    V závěru první třetiny ještě přichází první vyloučení, když je na dvě minuty za podrážení vyloučen Ross Colton (COL).

20:00

Prvních dvacet minut tohoto zápasu uteklo, jako voda. Mnohem aktivnějším a nebezpečnějším týmem byli domácí hokejisté, kteří si vytvořili několik nebezpečných situací, které nakonec až v 16. minutě vedli k první brance zápasu. Svou premiérovou trefu v dresu Seattlu totiž vstřelil Yamamoto.

Colorado se zatím v tomto zápase trochu trápí, jakoby se hostující hokejisté pořádně do utkání nemohli dostat. I tak si však dokázali vytvořit pár zajímavých příležitostí, které ovšem s velkým klidem kryl Grubauer.
    Domácí tým zatím může být zatím s vývojem utkání velmi spokojen.

20:13
    Seattle zahajuje druhou třetinu ještě přesilovou hrou, a tak se domácí ihned ženou do svého útočného pásma.

20:35
    Coloradu se však podařilo odrazit jejich snahu a Makar může vyhodit puk přes všechny čáry.

20:52
    Bjorkstrand vyslal nepříjemnou střelu z velké vzdálenosti, kterou Gergijev příliš neviděl, ale i tak dokázal brankář Colorada zasáhnout.

21:22
    Hostujícím hokejistům se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

21:46
    V závěru přesilové hry ještě střílel Schultz, ale jeho střelecký pokus byl zblokován hodně mimo bránu Colorada.

22:22
    Za hlasitého bučení se Makar z modré čáry vydal po pravé straně až do střeleckého zakončení, které Grubauer tlumí svými betony.

23:16
    MacKinnon se s pukem vydal do útočného pásma, kde však narazil na velkou stopku v podobě obrovitého Oleksiaka.

23:50
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Ničuškin se z pravého kruhu snažil natlačit před bránu Seattlu, ale ruského útočníka domácí obrana dokázala neutralizovat, jenže kotouč se příhodně odrazil na hůl ARTTURIHO LEHKONENA, který už měl před sebou hodně jednoduchou úlohu v podobě trefení zcela odkryté brány. Bez asistence.
    23:50 Artturi LEHKONEN - 1:1

24:19
    Seattle se po inkasované brance cpal do útočného pásma, ale Bjorkstrand zde vyslal hodně neškodnou střelu, která skončila pod lapačkou Gergijeva.

24:30
    Colton se hnal sám na Grubauera, ale byl seknut Justinem Schultzem (SEA) a trochu překvapivě se píská dvouminutový trest a né trestné střílení.

24:40
    Kraken však vyhrál následné vhazování a domácí vyhazují touš přes celé kluziště.

25:18
    Skoro polovina trestu už je pryč a Colorado se stále nemůže pořádně dostat do svého útočného pásma.

25:39
    McCann se dokonce vydal do útoku ve vlastním oslabení, který vyřešil parádně a Georgijev měl co dělat, aby jeho zakončení vyrazil.

26:12
    Colorado konečně rozjelo nějakou kombinaci, když na jejím konci byla střela Byrama do prvního bránícího hráče.

26:35
    Seattle tedy své první oslabení zvládl parádně, když domácí Coloradu během dvou minut téměř nic nedovolili.

27:18
    Domácí se hned po ubráněné přesilovce nacpali do útoku, ale Seattle se zde nedostal do nějakého ohrožení hostující klece.

27:54
    McCann se pokoušel poslat puk před bránu Colorada, kam si najížděl Burakovsky, ale tento pas velmi dobře zblokoval Manson.

28:13
    Nyní to však Josh Manson (COL) se svou defenzivní snahou přehnal a za podrážení si odsedí dvě minuty.

28:13
    Hned ze startu přesilové hry bylo před bránou Colorada horko, když McCann poslal touš před bránu, kde ho Beniers dobře tečoval do Georgijeva a puk se poté odrazil na hůl Eberleho, ale i jeho dorážku brankář Avs kryje.

28:29
    Následné vhazování patřilo hostům, a tak puk letí až k Grubauerovi.

28:52
    Seattle byl opět vyhnán ze svého útočného pásma.

29:12
    Schultzova střela jen těsně proletěla kolem tyče hostující klece, kde se následně o dorážku pokoušel Eberle, ale puk netrefil.

29:42
    Burakovsky vystřelil z pravého kruhu a Georgijev jeho pokus vyrazil před sebe, odkud Avs kotouč vyhodili.

30:04
    Tolvanen vyslal z levého kruhu hodně nepříjemnou střelu, kterou však Georgijev taktéž zastavil.

30:28
    Tak Colorado si hru v pěti příliš dlouho neužilo, protože hned chvíli po konci trestu Mansona na trestnou lavici putuje Nathan MacKinnon (COL), jenž si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

30:39
    McCann neudržel kotouč u mantinelu, a ten tak vyjel až do středního pásma.

31:03
    Cogliano vyhazoval kotouč z obranného pásma a o jednu z domácích hokejek se touš odrazil na domácí střídačku, kde trefil jednoho z trenérů, jenž má na hlavě i krvavý šrám.

31:31
    Bjorkstrandovu střelu z modré čáry se hostující obraně podařilo zblokovat a touš letí až do ochranné sítě.

31:50
    Avalanche se prosazují ve vlastním oslabení! Toews zvládl souboj za bránou, kde poté přebral kotouč Makar, jenž ho po mantinelu vyhodil do středního pásma, kde se k němu dostal LOGAN O´CONNOR, a ten využil své rychlosti a jel sám na Grubauera, kterého překonal střelou pod vyrážečku. Asistence: Cale Makar, Devon Toews.
    31:50 Logan O'CONNOR - 1:2

32:17
    Colorado znova zahrozilo ve svém oslabení, když Tatar zavezl touš do útočného pásma, kde se k zakončení dostal Lehkonen a puk skončil pod betony Grubauera.

32:38
    Už po konci přesilové hry od modré čáry vypálil Larsson a jeho dělovka zaplula přesně do výstroje Georgijeva.

32:50
    MacKinnon zavezl touš až do útočné třetiny, kde nad ničím nepřemýšlel, vystřelil a jeho pokus končí v lapačce Grubauera.

33:12
    Přesilovou hru si tentokrát zahrají hosté, protože dvě minuty za držení dostává domácí obránce Jamie Oleksiak (SEA).

33:17
    Kraken však zahajuje své oslabení vyhraným vhazováním a následným vyhozením kotouče přes všechny čáry.

33:32
    Po souboji za bránou Seattlu se touš odrazil až do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Grubauerem.

33:49
    Obrana Krakena opět velmi dobře zapracovala a touš tedy míří k brankáři Colorada.

34:31
    Hostující hokejisté zatím stále jen kombinují ve svém útočném pásmu.

34:48
    Až nyní přichází střela z hole Makara, která však vyprášila betony Grubauera.

34:54
    Seattle následně vyhodil puk přes všechny čáry až na Georgijeva, který však byl pod tlakem jednoho z domácích, a tak hostující brankář jen podržel touš ve své výstroji.

35:17
    Seattle tedy zvládl i své další oslabení bez inkasované branky, a tak se domácí mohou hnát za vyrovnáním.

35:44
    Toewsovo nahození bylo ještě před domácí bránou tečováno Coltonem, ale touš nakonec mířil jen těsně mimo.

36:11
    Eberle postrčil kotouč na levou stranu Kartyemu, jehož rychlá střela však minula prostor mezi třemi tyčemi.

36:54
    Tatar přenechal kotouč za sebou Girardovi, jenže obránce Colorada následně neprostřelil hradbu těl před sebou.

37:24
    Tak to byla obrovská šance hostí na navýšení svého vedení! Lehkonen zavezl puk do útočného pásma, kde poté přihrál mezi kruhy zcela volnému Girardovi, jenže jeho střelecké zakončení Grubauer vyrazil do ochranné sítě.

37:53
    Kraken se dostal do rychlého protiútoku a možná škoda, že Borgen nekoukal vedle sebe, kde mohl přihrát volnému spoluhráči a místo toho volil střelu, která ani nemířila mezi tři tyče.

38:32
    Tak to byla nádherná stahovačka v podání domácího obránce Larssona, který doslova poslal jednoho z bránících hráčů na párek, ale poté jeho zakončení na bližší tyč kryje Georgijev.

39:12
    Avs vyvezli puk do svého útočného pásma, kde ho Lehkonen spíš jen odevzdal domácím a hosté následně odcházejí střídat.

39:42
    Gourde měl na své holi vyrovnání! Dumoulinovi se podařilo přihrát svému spoluhráči přes dva bránící hráče, jenže Gourda parádně vychytal Georgijev!
    39:42 Gourde v závěru třetiny spálil obrovskou příležitost k vyrovnání!

40:00

Druhá třetina tedy může domácí celek hodně mrzet. Coloradu se totiž podařilo nejprve rychle vyrovnat, když se o první trefu hostí postaral Lehkonen a následně při vlastním oslabení se Avs dostali do vedení zásluhou rychlíka O´Connora.

Krakena může mrzet velké množství nevyužitých šancí, ale velký kredit se zde musí dopřát hostujícímu brankáři Georgijevovi, jenž doslova krade zápas pro svůj tým.
    Ve druhé třetině se skóre utkání otočilo na druhou stranu a do poslední části jdou ve vedení hokejisté Colorada.

40:36
    Ničuškin přenechal touš za sebou MacKinnonovi, jenž poté střílel přes obránce a Grubauer vyrazil puk do vzduchu, aby jej následně sebral svou lapačkou.

41:10
    Po chybné rozehrávce Seattlu se hosté dostali do rychlého protiútoku, kde Johansen nahrával mezi kruhy najíždějícímu Drouinovi, kterého však skvěle vychytal Grubauer.

42:14
    Schultzovu střelu zastavil vlastní spoluhráč Burakovsky, jenž navíc zde touš nechal na místě, a tak si jej bez ostychu sebrali hosté.

42:47
    Kraken bude mít k dispozici přesilovou hru, protože dvě minuty za hákování dostává Andrew Cogliano (COL).

43:02
    Seattle sice ještě dokázal udržet puk v útočném pásmu, ale další přihrávka šla přímo na hůl Makara, který už puk vyhodil přes všechny čáry.

43:36
    Coloradu se podařilo zastavit další ofenzivní snažení domácích hráčů, kteří tak musejí pro puk ke svému brankáři.

44:01
    Beniers se velmi dobře uvolnil mezi kruhy a poté přihrával na střelu z první McCannovi, jenže domácí útočník kotouč minul.

44:13
    Beniersova střela z levého kruhu byla zblokována do ochranné sítě za bránou Colorada.

44:29
    Toews dokázal získat puk za bránou Colorada a puk opět letí až k Grubauerovi.

44:52
    Colorado zvládlo i své další oslabení a Cogliano se vrací zpět do hry.

45:26
    MacKinnon se vydal na osamocenou misi do útoku, kde čelil trojici domácích hráčů, kteří ho o kotouč připravili.

46:10
    Eberle zkoušel střílet zpoza obránce, ale Girard svou holí jeho pokus zblokoval nad bránu Colorada.

46:33
    Yamamoto zkoušel nahrávat před bránu najíždějícímu Eberlemu, ale na něj byl tento pas příliš dlouhý.

47:24
    Lehkonen dostal puk na modrou k Johnsonovi, jehož následná střela trefila jednoho z domácích hráčů.

47:47
    Domácím hráčům se nevydařila útočná rozehrávka a kotouč tedy proletěl celé kluziště na zakázané uvolnění.

48:02
    Kartye nahrál touš na modrou Dunnovi, jenž na nic nečekal a ihned střílel, ale Georgijev měl zcela volný výhled, takže jednoduchý zákrok pro hostujícího brankáře.

48:35
    Tolvanen spíš jen z nouze nahazoval puk směrem na hostující bránu, a tak jen trefil některého z hráčů.

49:00
    Nicméně díky tomu alespoň touš zůstal v útočném pásmu Krakena až se nakonec dostal na hůl Larssona, který vyslal velkou ránu přímo do ramena Georgijeva.

49:18
    MacKinnon zavezl touš do útočné třetiny, kde následně svým pasem hledal Lehkonena, ale tento pas mířil spíš za něj, a tak puk sebrali domácí.

49:47
    Další ofenzivní snaha Colorada skončila na útočné modré, když je hostujícím hráčům odpískán ofsajd.

50:08
    Domácí hráči se pokusili o dlouhou rozehrávku, ale to se Seattlu příliš nevydařilo, jelikož se píská zakázané uvolnění.

50:44
    Toewsova střela z modré čáry se až k Grubauerovi nedostala, když kotouč skončil na jednom z bránících hráčů Seattlu.

51:28
    Gourde nahrál kotouč Burakovskému, jenž si však při přípravě své střely nechal touš za sebou, a tak ani z tohoto útoku domácích nic nebude.

51:41
    Hostující brána byla vyhozena ze své základní pozice, a tak hra musí být přerušena a vhazovat se bude po levici Georgijeva.

52:00
    Larsson napřáhl na modré čáře, jenže se svou ránou akorát sestřelil jednoho ze svých spoluhráčů.

52:19
    Colorado nyní pouze poslalo kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění a hra se tedy vrátí před jejich bránu.

52:27
    A další kotouč letí přes celé kluziště. Tohle nyní hráčům Colorada naprosto vyhovuje takto kouskovat hru.

52:35
    Nyní už Larsson z modré čáry nemířil do vlastních a jeho ránu musel řešit Georgijev, který touš vyrazil mimo svou klec.

53:38
    Girard nabil na modrou čáru Coglianovi a jeho rána byla zblokována mimo bránu Seattlu.

53:45
    Nicméně útok hostů pokračoval dále, když nakonec Colorado u mantinelu vybojovalo touš a Girard následně z levého kruhu křižně nahrál MIKKOVI RANTANENOVI, jenž vyslal nekompromisní střelu do bližší šibenice domácí klece. Asistence: Sam Girard, Andrew Cogliano.
    53:45 Mikko RANTANEN - 1:3

54:33
    Colton využil toho, že jej nikdo u brány Seattlu nebránil, a tak si vybruslil před Grubauera, ale z velkého úhlu jej nepřekonal.

54:49
    Domácí brankář musí krýt další zakončení hostujících hráčů, když si tentokrát poradil se střelou z modré čáry.

54:57
    Ofenzivní akce Seattlu skončila na modré čáře, kde se Schwartz ocitl v ofsajdu.

55:16
    Colorado jen obloukem nahodilo kotouč směrem na Grubauera, který jej před dojíždějícími hráči uklidil do lapačky.

55:50
    Bjorkstrand sice dokázal dostat puk do útočného pásma, ale zde mu hosté ihned vystavili stopku.

55:58
    A tak Avs jen vyvezli touš do útočného pásma a následně nahodili na Grubauera, jenž opět přerušuje hru.

56:05
    Po nahození Girarda se touš velmi nebezpečně povaloval vedle brány, ale naštěstí pro domácí si jej zde vzal jeden z obránců Seattlu.

56:25
    Nyní se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, protože na trestnou lavici na dvě minuty míří Jared McCann (SEA) za podrážení a Bowen Byram (COL) za nedovolené bránění.

56:34
    Kraken odvolává svého brankáře!

56:46
    Tak to bylo hodně rychlé. VALERIJ NIČUŠKIN skvěle zapracoval u mantinelu, kde nakonec obral o kotouč Burakovského a ruský útočník poté ze středního pásma trefil opuštěnou klec Seattlu. Bez asistence.
    56:46 Valerij NIČUŠKIN - 1:4

57:04
    Po uklouznutí Bjorkstranda ujížděl na Grubauera Olofsson, avšak tváří v tvář domácímu brankáři střelecky zklamal.

57:44
    Dumoulin si najel s pukem na střed útočného pásma, odkud vypálil a lapačka Georgijeva musela znova do akce.

58:16
    Toews zkoušel z modré čáry vyslat své nahození, ale kotouč trefuje jen bránícího Yamamota.

58:52
    Je vidět, že už se zápas jen z povinnosti dohrává. Seattlu byl nyní odpískán ofsajd.

59:14
    Oba hříšnici jsou zpět ve hře, a tak se opět hraje v plném počtu hráčů.

59:22
    Kartye dostal přihrávku před Gergijeva, jenže domácí útočník opět nechal vyniknout hostujícího brankáře, který bude právem vyhlášen první hvězdou tohoto zápasu.
    59:22 Kartye selhal v další velké příležitosti.

Colorado tedy ve třetí třetině už nepustilo své vedení a naopak hosté ještě navýšili konečné skóre o dvě branky. Parádní trefou do šibenice se nejprve prezentoval Rantanen a do opuštěné klece v závěru potvrdil vítězství Avs Ničuškin.

Seattle naopak z konečného výsledku může být hodně smutný, protože si domácí dokázali vytvořit velké množství šancí, jenže soupeř jim doslova udělil lekci z produktivity a především neskutečný výkon v bráně podal Gerogijev, jenž tuto výhru pro svůj tým doslova ukradl.

Colorado Avalanche tedy na ledě Seattlu Kraken získává oba dva body za velmi cennou výhru 4:1.

3. Mikko Rantanen (COL) 1+0

To by tedy z tohoto zápasu bylo vše. Děkuji za vaši pozornost a někdy opět u NHL na počtenou. (07:02:37)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 16. Yamamoto (Dunn) – 24. Lehkonen, 32. L. O'Connor (Makar, Toews), 54. Rantanen (Girard, Cogliano), 57. Ničuškin

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – McCann, Beniers, Eberle – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde, Burakovsky – Kartye, Bellemare, Yamamoto.

Rozhodčí: Hanson, Kozari – Toomey, Murchison

Diváci: 17 151