Las Palmas – Rayo Vallecano 0:1 (kon.) | Girona – Almería 5:2 (kon.) | Villarreal – Alavés 1:1 (kon.)
Barcelona – Ath. Bilbao 1:0 (kon.)
FC Barcelona
1:0 (0:0)
Athletic Bilbao
Neděle 22.10.2023, 21:00 • Estadi Olímpic Lluís Companys, Barcelona • Španělská LaLiga • 10. kolo

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 11:18. (23:02:37)

Spasitelem obhájce titulu se stal dorostenec Marc Guiu, kterému stačilo 33 vteřin na hřišti, aby při svém debutu vstřelil vítězný gól. Kolika mládežníkům se takový vstup do dospělého fotbalu podaří? Domácí si za výkon po přestávce vítězství zasloužili, šance se rodily prakticky jen na jedné straně a Bilbao nedokázalo navázat na výkon z první půle. Jeho čekání na ligové vítězství v katalánské metropoli se tak natahuje na dvaadvacet zápasů.

90+4

90+3
    Útočí však stále domácí, Alonsův přetažený centr z otočky skočil před Yamala, který se ukvapil a vysoko přestřeluje.

90+1
    Rohový kop Barcelona nevyužila, Bilbao má ještě pár minut na pokus o vyrovnání.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    João Félix se vyšponoval na centr Lamineho Yamala a prudkou hlavičkou pod břevno z malého vápna přinutil Simóna k zákroku jednou rukou.

89
    Óscar de Marcos (Bilbao) dostává žlutou kartu.

86
    De Marcosův centr nedokázal na zadní tyči lépe zpracovat Berenguer a nezakončil.

85
    Další pokus o průnikovku z kopačky neúnavného Félixe byl příliš prudký.

83
    Nabuzený Marc Guiu (FC Barcelona) zbytečně dohrával hostujícího brankáře po odkopu míče a ke gólu si přidává po pár minutách na trávníku do statistik i žlutou kartu.

83
    Simón zvládl odkopnout míč po malé domů před napadajícím Guiem.

80
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Debut snů prožívá sedmnáctiletý MARC GUIU. Jen něco přes půl minuty po svém příchodu na hřiště si naběhl z ofsajdové hrany na průnikovou přihrávku Joãa Félixe a jako starý mazák z úhlu prostřelil přes ruku Unaie Simóna.

79
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází Fermín López, přichází Marc Guiu,
    ze hřiště odchází Alejandro Balde, přichází Marcos Alonso.

77
    Athletic Bilbao využívá poslední možnosti ke změně:
    ze hřiště odchází Dani García, přichází Unai Gómez,
    ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Álex Berenguer.

76
    Po rohu si přišlápl míč João Félix a střet Baldeho s Aresem je posouzen jako útočný faul domácího hráče.

75
    João Cancelo si přehodil po průniku do šestnáctky míč na levačku a vyslal ostrý projektil na bližší tyč. Unai Simón ho vytěsnil na roh.