Havířov – Opava 9:1 (kon.) | Chomutov – Písek 4:2 (kon.) | Kopřivnice – Šumperk 4:3 (po pr.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 3:4 (po pr.) | SHKM Hodonín – Žďár n/S 2:3 (kon.) | Vyškov – Technika Brno 5:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Vel. Meziříčí 6:3 (kon.) | Ústí n/L – Kralupy n. Vltavou 3:5 (kon.) | Benátky n/J – Hronov 7:1 (kon.)
Letňany – Děčín 2:1 (kon.) | Tábor – Řisuty 8:2 (kon.) | Kobra – Cheb 6:2 (kon.)
Příbram – Mostečtí Lvi 6:3 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:4 (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
HK Nový Jičín
Středa 25.10.2023, 18:002. liga skupina Východ • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přejeme pěkný den při sledování 10. kola třetí nejvyšší hokejové soutěže. Ve skupině Východ ve II. lize poměří síly HC Bobři Valašské Meziříčí a HK Nový Jičín. Půjde o souboj celků, které v tabulce dělí šest bodů.

Domácí HC Bobři Valašské Meziříčí mají ve statistikách symbolickou devítku. Po devíti odehraných zápasech jim svítí na kontě pouze jedna výhra za tři body a s celkovým počtem devíti bodů aktuálně jsou na 9. místě. Jejich skóre je záporné 25:38. Meziříčí má za sebou negativní bilanci. Z posledních pěti zápasů má aktuálně čtyři ligové porážky v řadě, předtím porazilo na nájezdy Havlíčkův Brod. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Michal Romančík, který zapsal čtyři góly a tři asistence.

HK Nový Jičín je v tabulce v horní polovině. Po devíti zápasech má 15 bodů za pět výher a čtyři prohry při skóre 34:29. Z posledních pěti zápasů má tři výhry a dvě prohry. Naposledy doma porazil Havlíčkův Brod 3:2, když otáčel nepříznivý vývoj (0:2). V tabulce je nyní na 5. místě a od druhé Opavy ho dělí pouze tři body. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Viktor Konečný, který má za 10 gólů a čtyři asistence 14 kanadských bodů. V celkové tabulce hráčů skupiny Východ je na osmém místě.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Pavlíček (Ševců) – Holiš, Velikovský, Kočí, Liss, Baroš, Sviták, Hajda – Finsterle, Vávra (A), Melenovský – Andris, Romančík, Kozubík – Martinec, Vavřík (C), Stodůlka – Kuchařík, Martiník, M. Urban.
    Trenér: Lukáš Plšek

HK Nový Jičín: Šimonů (Hořejší) – J. Holáň, Báchor, Hruška, Homola, Andrýsek – J. Sluštík (A), Juříček, Berka – Gebauer (C), Hilšer, Zdeněk – Kafka, Handl, Matěj – Tarnoczy, Konečný, Maliník (A) – Škarka.
    Trenér: David Dostál

Rozhodčí: Schenel – Bubela, Frais.

Hráči jsou na ledě, domácí mají bílé dresy s tmavými trenýrky, hosté budou hrát v modrém.

00:01

00:14
    Úvodní buly vyhrál domácí celek, který se ihned pokusil jít dopředu. Puk ale za svou brankou získávají hosté.

01:49
    Hra je v úvodu zápasu poměrně dost nepřesná, nicméně více na puku hrají domácí.

02:57
    Urban z Valašského Meziříčí zůstal ležet u mantinelu na ledě po tvrdé srážce s protihráčem. Hra je přerušena.

03:35
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se stěhuje před Šimonů.

04:48
    Pokus Nového Jičína o rychlý průnik do pásma končí odpískaným ofsajdem.

05:01
    Na druhé straně je pískáno zakázané uvolnění domácího celku.

06:34
    Zatím sledujeme vyrovnaný průběh hry, po dalším ofsajdu hostů je buly ve středním pásmu.

06:51
    Pavlíček raději podržel puk a následovat tak bude buly po jeho levici.

07:19
    Handl vybídl k otevření skóre Homolu, který z mezikruží vypálil vedle tyče.

07:29
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí:
    Adam Pavlíček – 2 min., podrážení, odpyká Marek Melenovský.

08:27
    Hosté sice v přesilovce mají nějaké střely, gólman ale zatím může být relativně v klidu. Domácí už dvakrát vyhodili.

09:29
    Melenovský je zpět na ledě a pokračuje se tedy 5 na 5.

10:39
    A vylučovat se bude i na druhé straně po souboji před brankou.

10:41
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín:
    Patrik Tarnoczy – 2 min., hákování.

11:16
    Domácí roztočili přesilovkový kolotoč, zatím z toho ale velká šance nebyla.

12:01
    Ani Valašskému Meziříčí se zatím přesilovka nevede podle představ.

12:41
    Hosté jsou kompletní.

13:56
    Nyní se hraje před hostující brankou, puk drží domácí.

14:17
    Domácí Urban ujel do úniku a chtěl soupeřova gólmana překonat stahovačkou. Ta se mu ale nepovedla, puk mu sjel a tak z toho střela vůbec nebyla!

14:59
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají skóre! Po střele z mezikruží se nadvakrát prosadil před brankou aktivní DAN HANDL, který dokázal dorazit puk za ležícího Pavlíčka! Asistence: Roman Maliník a Jan Holáň.
    14:59 Dan HANDL - 0:1

15:59
    Hostům je pískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Šimonů.

16:51
    Další zakázané uvolnění Nového Jičína.

17:31
    Závěr první třetiny se hraje ve svižném tempu, nyní se bojuje o puk v obranné třetině Jičína.

19:08
    Hostující celek odskakuje na dvoubrankové vedení! PATRIK TARNOCZY nahodil po ledě nenápadný puk, který končí až za překvapeným Pavlíčkem, který přes hráče před sebou pravděpodobně nic neviděl. Asistence: Jan Sluštík a Pavel Matěj.
    19:08 Patrik TARNOCZY - 0:2

20:00

Máme za sebou úvodní část zápasu, která nabídla vyrovnaný průběh, nicméně hosté díky gólům Handla a Ternoczyka vedou 2:0. Uvidíme za nějakých 16 minut, jak na průběh zareagují domácí.

20:01

21:24
    Svižný úvod do třetiny obstarali domácí, hostující brankář ale zasahovat nemusel. V ofenzivě jsou nyní naopak hráči Jičína.

22:53
    Hostující kapitán Gebauer dostal výbornou dlouhou přihrávku na modrou a ujížděl sám na brankáře. Krátkou kličkou do forhendu ale neuspěl, puk končí nad horní tyčí!

23:44
    Pavlíček musel znovu zasahovat. Proti nahození od modré ale neměl moc práce.

24:57
    Nahození od mantinelu vykopl pravým betonem Šimonů. Do útoku jdou hosté.

25:17
    Zakázané uvolnění hostujícího celku. Buly bude po levé ruce Šimonů.

26:46
    V posledních minutách se hraje hodně před Šimonů. Domácí stupňují teď tlak.

27:41
    Teď jsou to naopak hosté, kdo je v útoku a na pozoru se tak musí mít Pavlíček.

28:11
    Menší roztržku před Pavlíčkem řeší sudí domluvou.

29:06
    David Kozubík – 2 min., držení hole.

29:43
    Hostující gólman po malé chybě zlomil hůl a musí teď hrát bez ní.

30:05
    Jsme za polovinou zápasu, hosté pokračují v přesilovce.

31:00
    Nový Jičín kombinuje kolem Pavlíčka, zatím se ale k vážnější situaci nepropracoval.

31:04
    Lukáš Finsterle – 2 min., sekání.

31:06
    Krátká dvousekundová přesilovka 5 na 3 je u konce.

32:50
    Hosté odskakují na tříbrankové vedení! Valašské Meziříčí bude muset už hodně zabrat, pokud chce pomýšlet na body. V přesilové hře prostřelil brankáře Pavlíčka útočník VIKTOR KONEČNÝ. Asistence: Pavel Matěj a Roman Maliník.
    32:50 Viktor KONEČNÝ - 0:3

34:06
    Dominik Kafka – 2 min., faul kolenem.

35:46
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Domácí celek snižuje v přesilové hře! Po křížné přihrávce přes pásmo se prosadil přesnou střelou pod horní tyč TOMÁŠ ANDRIS! Asistence: Michal Romančík a Lukáš Finsterle.
    35:46 Tomáš ANDRIS - 1:3

36:58
    Hosté šli do útoku, zastavuje je ale ofsajd.

37:01
    Blíží se závěr druhé třetiny, oba týmy chtějí útočit. Divákům se hra musí líbit.

37:28
    Lukáš Finsterle – 2 min., podrážení.

37:53
    Domácí Sviták si výborně ve vlastním oslabení pohrál s obráncem a byl sám před Šimonů. Bohužel pro domácí ale branku míjí!

38:40
    Hosté budou hrát přesilovku 5 na 3! Jeden z domácích hráčů poslal soupeře hlavou na mantinel.

38:40
    Čekáme, jak to bude s trestem. Mezitím se uklízí led od krve.

38:40
    Jiří Hajda – 2 min., vražení na hrazení.

38:59
    Přesilovka se zatím hostům ale vůbec nedaří.

39:28
    Minimum střelby, navíc žádná připravená pozice. Tohle se Novému Jičínu vůbec nepovedlo a domácí hrají ve čtyřech.

39:53
    Meziříčí vyhazuje a i pokračující přesilovku už zvládne.

40:00

Druhá třetina nabídla velký boj a po jedné brance na každé straně. Stav je tak 3:1 pro hostující Nový Jičín, který třetí část začne s krátkou přesilovkou.

Hráči se pomalu vrací na led, za chvíli začneme třetí třetinu.

40:01

40:04
    Buly vyhráli domácí hráči a hrají ve své třetině.

42:08
    Valašské Meziříčí se snaží tlačit dopředu, přechod přes modrou čáru mu ale teď moc nevychází.

43:18
    Domácí nebyli daleko od vyrovnání. Tvrdá střela od modré ale končí mimo.

44:23
    Další pokud Meziříčí, který ale míjí branku. Po křížné střele Andrise nemusel Šimonů zasahovat.

45:26
    Matěj našel výborně najetého spoluhráče na kruhu, který ale branku z dobré pozici míjí!

46:24
    A už je to pouze o gól! ONDŘEJ MARTINÍK výborně zamíchal mezi protihráči pukem a z mezikruží propálil na vzdálenější tyč Šimonů! Asistence: Tomáš Vávra a Tomáš Holiš.
    46:24 Ondřej MARTINÍK - 2:3

47:41
    Zakázané uvolnění hostujícího celku. Hra se vrací před Šimonů.

48:16
    Meziříčí je teď lepším celkem, hraje se hodně před Šimonů.

49:24
    Dobrá lapačka hostujícího brankáře zachránila vedení hostů. Vhazovat se bude po pravici Šimonů.

50:37
    A je vyrovnáno! Valašské Meziříčí je odměněno za svou aktivitu a stahuje manko tří gólů! Po výborné přihrávce Finsterleho zpoza branky si před Šimonů věděl rady ONDŘEJ MARTINÍK! Asistence: Lukáš Finsterle a Adam Pavlíček.
    50:37 Ondřej MARTINÍK - 3:3

50:37
    Oddechový čas pro tým HK Nový Jičín.

51:48
    Hosté jsou opařeni a koledují si o čtvrtý gól. Domácí jsou teď jasně lepší.

52:52
    Další buly před hostujícím brankářem. Vhazovat se bude po pravici Šimonů.

54:00
    Utkání sleduje 288 diváků.

55:31
    Puk drží Valašské Meziříčí a další postupný útok začne až od své branky.

55:31
    Jiří Zdeněk – 2 min., podrážení.

56:48
    Domácí hráči dostali velkou šanci na obrat v zápase, zatím se jim ale přesilovka nedaří.

57:31

58:08
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Hraje se nyní za brankou hostujícího celku.

59:00
    A už běží poslední minuta. Buly bude po levici Šimanů.

59:36
    Domácí celek je v tlaku, do zakončení se ale dostat nemůže.

60:00

Dva góly v síti Nového Jičína znamenají, že domácí celek dokázal dorovnat manko a vyrovnal na 3:3. Další gól jsme již neviděli, takže o výsledku zápasu musí rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.

60:01

60:45
    Maliník mohl rozhodnout! Z dobré pozice v mezikruží ale branku minul!

61:23
    Puk zatím v prodloužení drží hlavně hostující celek.

62:01
    Obrovskou šanci měli i domácí, Šimonů ale tento pokus vyrazil!

62:39
    Přečíslení 3 na 1 domácí nevyužívají! Situaci překombinovali a nakonec z toho zakončení skoro ani nebylo!

63:38
    Hraje se rychlý hokej z jedné strany na druhou. Diváci se musí bavit.

64:01
    Začala poslední minuta prodloužení.

64:19
    Viděli jsme malou bitkařskou vložku, která vznikla po držení hostujícího hráče. Ten se hodně vzteká na sudí. Vyloučeni za bitku jsou za domácí Kozubík, za hosty Sluštík. Pokračovat se bude 3 na 3.

64:39
    Rychlé přečíslení 2 na 1 využívá ROMAN MALINÍK, který se trefuje přesně pod víko a ukončuje prodloužení! Asistence: Viktor Konečný.
    64:39 Roman MALINÍK - 3:4

Máme za sebou dramatické utkání. Domácí Valašské Meziříčí sice prohrávalo již 0:3, zápas s Novým Jičínem ale nakonec dokázalo srovnat a bere alespoň bod. V závěru prodloužení rozhodl o bonusovém bodu Maliník. Při podávání rukou se do sebe ještě velmi nesportovně někteří hráči pustili a situaci museli opět řešit rozhodčí. To je z naší strany pro dnešek vše, děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. (20:26:41)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 36. Andris (Romančík, Finsterle), 47. Martiník (Vávra, Holiš), 51. Martiník (Finsterle, Pavlíček) – 15. Handl (Maliník, J. Holáň), 20. Tarnoczy (J. Sluštík, Matěj), 33. Konečný (Matěj, Maliník), 65. Maliník (Konečný, Homola)

Rozhodčí: Schenel – Bubela, Frais