Washington – Toronto 1:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 4:6 (kon.) | Tampa – Carolina 3:0 (kon.)
Montreal – New Jersey 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Dallas 1:4 (kon.) | Florida – San Jose 3:1 (kon.)
NY Islanders – Colorado 4:7 (kon.) | Detroit – Seattle 4:5 (po pr.) | Columbus – Anaheim 2:3 (po pr.)
Chicago – Boston 0:3 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 4:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 7:4 (kon.)
Nashville – Vancouver 2:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:3 (kon.) | Los Angeles – Arizona 6:3 (kon.)
Vegas – Philadelphia 3:2 (kon.)
Nashville Predators
2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Vancouver Canucks
Středa 25.10.2023, 03:15 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěknou středu a všem Beátám vše nejlepší k svátku! (05:53:58)

3. Nils Höglander (VAN) 1+0

Ve třetí třetině branka nepadla, a tak Vancouver zvládl ubránit těsný náskok. Během celého zápasu bylo vidět, že ani jeden z týmů zatím není rozehraný, nicméně Canucks byli o něco lepší. Především tím, že za celou dobu nepustili domácí Nashville do souvislého tlaku. Na konci třetí třetiny měli Preds dobrou příležitost vyrovnat díky dvěma po sobě jdoucích přesilovkách, které nevypadaly špatně, jenže tu druhou si sami zhatili vlastním faulem, po němž již neměli dostatek času.

Utkání v Bridgestone Arena sledovalo 17 159 diváků.

59:30
    Elias Pettersson měl možnost rozhodnout do prázdné branky, ale od modré čáry trefil jen tyčku.

59:00
    Domácí jdou do útočného pásma a Saros míří na střídačku, Nashville to zkouší v šesti.

58:53
    U útočné modré čáry z pohledu Nashvillu hru zastavuje přihrávka rukou. Domácí kouč Andrew Brunette si bere timeout.

58:44
    Nashville hraje v plném počtu.

58:30
    Nucks se každopádně nijak nenamáhají s napadáním a nesnaží se za každou cenu vstřelit přesilovkový gól, budou se soustředit na ubránění jednobrankového vedení.

57:55
    Hostům se nepodařilo zavézt puk do útočné třetiny, ale příliš jim to vadit nemusí, protože dostanou další možnost.

57:19
    Vancouver hraje v plném počtu. Začíná jeho zkrácená přesilová hra.

56:49
    Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, načež Quinn Hughes vůbec neváhal se střelou zápěstím z mezikruží.

56:44
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Luke Evangelista – 2 min., nedovolené bránění.

55:41
    Domácí se po rychlém vyhození puku museli dostat zpátky do útočného pásma, což provedl Thomas Novak. Poté chytře prohodil puk do jízdy Forsbergovi, jenž se dostal až k Demkovi, ale krátkou kličkou na něj nevyzrál.

55:19
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Tyler Myers – 2 min., krosček.

55:18
    Vancouver hraje v plném počtu.

54:36
    Filip Forsberg zkusil sám zavézt puk blíž k bráně a vypálit zápěstím, Demkovu klec však netrefil.

54:02
    Po nepřesné střele se na zadním mantinelu k puku dostávají hosté, kteří okamžitě vyhazují.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 16. Sissons, 30. Sherwood (Novak) – 5. Michejev (Kuzmenko, Cole), 21. Di Giuseppe (Boeser), 24. Höglander (Q. Hughes, Hronek)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, McDonagh (A), Barrie, Lauzon – Pärssinen, O'Reilly (A), F. Forsberg – Nyquist, Sissons, Fagemo – Evangelista, Novak, Sherwood – Co. Smith, McCarron, Trenin.
    Trenér: Andrew Brunette.

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), Friedman, Cole, Myers, Soucy – Michejev, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Garland, P. Suter, Joshua – Höglander, Lafferty, Beauvillier.
    Trenér: Rick Tocchet.

Rozhodčí: Schrader, McCauley – MacPherson, Cormier.

Diváci: 17 159.