Washington – Toronto 1:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 4:6 (kon.) | Tampa – Carolina 3:0 (kon.)
Montreal – New Jersey 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Dallas 1:4 (kon.) | Florida – San Jose 3:1 (kon.)
NY Islanders – Colorado 4:7 (kon.) | Detroit – Seattle 4:5 (po pr.) | Columbus – Anaheim 2:3 (po pr.)
Chicago – Boston 0:3 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 4:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 7:4 (kon.)
Nashville – Vancouver 2:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:3 (kon.) | Los Angeles – Arizona 6:3 (kon.)
Vegas – Philadelphia 3:2 (kon.)
Nashville Predators
2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Vancouver Canucks
Středa 25.10.2023, 03:15 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěknou středu a všem Beátám vše nejlepší k svátku! (05:53:58)

3. Nils Höglander (VAN) 1+0

Ve třetí třetině branka nepadla, a tak Vancouver zvládl ubránit těsný náskok. Během celého zápasu bylo vidět, že ani jeden z týmů zatím není rozehraný, nicméně Canucks byli o něco lepší. Především tím, že za celou dobu nepustili domácí Nashville do souvislého tlaku. Na konci třetí třetiny měli Preds dobrou příležitost vyrovnat díky dvěma po sobě jdoucích přesilovkách, které nevypadaly špatně, jenže tu druhou si sami zhatili vlastním faulem, po němž již neměli dostatek času.

Utkání v Bridgestone Arena sledovalo 17 159 diváků.

59:30
    Elias Pettersson měl možnost rozhodnout do prázdné branky, ale od modré čáry trefil jen tyčku.

59:00
    Domácí jdou do útočného pásma a Saros míří na střídačku, Nashville to zkouší v šesti.

58:53
    U útočné modré čáry z pohledu Nashvillu hru zastavuje přihrávka rukou. Domácí kouč Andrew Brunette si bere timeout.

58:44
    Nashville hraje v plném počtu.

58:30
    Nucks se každopádně nijak nenamáhají s napadáním a nesnaží se za každou cenu vstřelit přesilovkový gól, budou se soustředit na ubránění jednobrankového vedení.

57:55
    Hostům se nepodařilo zavézt puk do útočné třetiny, ale příliš jim to vadit nemusí, protože dostanou další možnost.

57:19
    Vancouver hraje v plném počtu. Začíná jeho zkrácená přesilová hra.

56:49
    Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, načež Quinn Hughes vůbec neváhal se střelou zápěstím z mezikruží.

56:44
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Luke Evangelista – 2 min., nedovolené bránění.

55:41
    Domácí se po rychlém vyhození puku museli dostat zpátky do útočného pásma, což provedl Thomas Novak. Poté chytře prohodil puk do jízdy Forsbergovi, jenž se dostal až k Demkovi, ale krátkou kličkou na něj nevyzrál.

55:19
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Tyler Myers – 2 min., krosček.

55:18
    Vancouver hraje v plném počtu.

54:36
    Filip Forsberg zkusil sám zavézt puk blíž k bráně a vypálit zápěstím, Demkovu klec však netrefil.

54:02
    Po nepřesné střele se na zadním mantinelu k puku dostávají hosté, kteří okamžitě vyhazují.

53:25
    Josiho střela rychle po vhazování byla možná jemně tečovaná, Demko ji nejistě vyrazil ramenem.

53:18
    Mark Friedman – 2 min., nedovolené bránění.

52:46
    Thomas Novak měl spoustu času na levém kruhu, takže si mohl vybrat, kudy pošle puk před branku. Preds se zase snaží zamknout svého soupeře před jeho brankou.

50:40
    Canucks zase dokázali otupit rodící se tlak Nashvillu z počátku třetí třetiny. Nyní v pohodě drží kotouč u Juuseho Sarose, kde jim nehrozí žádné nebezpečí.

49:45
    Na druhé straně Saros předvedl ne zrovna jistý zákrok proti střele z velké blízkosti po obtočení branky jedním z hostujících forvardů.

48:53
    Luke Evangelista si troufl na hezkou kličku z levé strany před branku, kde se o něj musel postarat Demko i za pomoci obránců.

47:41
    Hosté nyní připomínají, že i oni stále mohou být útočnou hrozbou. Několik střel na Sarose donutilo domácí tým k pozornosti ve vlastním pásmu.

46:23
    Další akce domácích však končí již v počátku, neboť kvůli nepřesnosti puk míří na zakázané uvolnění.

45:45
    Třetí útok domácích měl zprvu trochu problémy při zavážení kotouče do útočného pásma, nakonec z toho ale bylo celkem nadějné střídání.

44:30
    Domácí hrají poměrně tvrdě v osobních soubojích, snaha o vyrovnání je rozhodně vidět.

43:26
    Alexandre Carrier přizvednul střelu jednoho z hostujících hráčů do ochranné sítě.

42:45
    Nucks se chtějí oklepat z poslední akce na opačném konci kluziště, rychle ale přicházejí o puk.
    41:18 Tyčka po střele Coltona SISSONSE

41:18
    Teď ale něco nebezpečného bylo na druhé straně z přihrávky Gustava Nyquista. Tím něčím byla Sissonsova střela z předbrankového prostoru, kterou Thatcher Demko vyrazil do tyčky.

40:40
    Jako první se ve třetí třetině do útoku vydávají hosté, není z toho ale nic nebezpečného a oba týmy střídají.

Vhazování 19:16

Druhá třetina byla v jistém ohledu opačná než ta první. Začala ve vysokém tempu, a to především díky tomu, že Vancouver vstřelil dva rychlé góly, což ho velmi povzbudilo. Nashvillu se podařilo snížit ve 30. minutě, ale následujících 10 minut nebylo příliš strhujících ani od jednoho týmu.

40:00

39:33
    Nucks zakončují třetinu skvělým střídáním v útočném pásmu, kde nepůjčují kotouč soupeři, namísto toho nebezpečně kombinují i střílí. Ilja Michejev měl jednu z dobrých příležitostí.

38:18
    Na druhé straně domácí vybojovali kotouč díky dobrému napadání, ale tvrdou střelu od modré zblokoval Phillip Di Guiseppe.

37:35
    Nyní se to povedlo Vancouveru, ovšem Juuse Saros pohodlně zakročil proti střele z pravého kruhu.

36:51
    Ve středním pásmu se několikrát za poslední minutu hra obrátila, ani jeden z týmů ale není schopný dovézt kotouč do střelecké pozice.

35:47
    Po nějaké době se hosté chvilku drželi v útočném pásmu, zpoza branky však nic konstruktivního nevymysleli a přišli o puk.

34:40
    Fabbrovo nahození od modré tečoval Gustav Nyquist, jenže tím netrefil branku.

33:30
    Oproti tomu, jak začátek druhé třetiny vypadal zábavně, nyní sledujeme klidnější pasáž.

32:50
    Nakonec se ale Vancouver z pásma dostává poměrně snadno, domácí si nevytvořili žádný výraznější tlak.

31:45
    Třetí útok Nashvillu dobře kombinuje v útočném pásmu, po Evangelistově nabídce hosté vyhazují jen na zakázané uvolnění.
    29:18 Kiefer SHERWOOD - 2:3

29:18
    Nashville právě vstřelil branku!
    Nyní ale domácí naprosto parádně sehráli rychlý protiútok. Thomas Novak od pravého mantinelu krásným křižným pasem nabil KIEFERU SHERWOODOVI, jehož dělovka z první byla pro Thatchera Demka nechytatelná. Asistence: Thomas Novak.

28:48
    Hosté si teď zase v útočném pásmu dělají, co chtějí. Domácí tým se nezvládá efektivně rozestavit, čímž dává soupeři spoustu prostoru pro kombinaci.

27:47
    McDonagh vyvážel kotouč z rohu z vlastního pásma, ale okradl ho Phillip Di Guiseppe, jehož musel zastavit až Juuse Saros.

26:05
    Pokus o vyhození Nashvillu trefil čárového sudího, díky čemuž se sám na branku řítil Nils Höglander, ale skvělým zákrokem mu zezadu kotouč vypíchl Alexandre Carrier.

25:16
    Canucks si ve vlastním pásmu nedělají starosti s dvěma zakázanými uvolněními během chviličky.

24:27
    Za domácí se snaží odpovědět Cole Smith, který dojel své vlastní nahození před branku a trochu vystrašil Thatchera Demka.
    23:11 Nils HÖGLANDER - 1:3

23:11
    Vancouver právě vstřelil branku!
    A po zásluze přichází pro hosty odměna. Quinn Hughes měl dostatek času a prostoru k přípravě střely zápěstím z levé strany, což ze středu útočného pásma nechytatelně tečoval NILS HÖGLANDER. Asistence: Quinn Hughes a Filip Hronek.

22:50
    Rychlé napadání ze strany hostů nutí obranu Preds k vyhození na zakázané uvolnění.

21:46
    Vancouver pokračuje v útočném pásmu, obnovené vedení ho viditelně povzbudilo a domácí obrana si s tím vůbec neví rady.
    20:22 Phillip Di Giuseppe - 1:2

20:22
    Hned zkraje druhé dvacetiminutovky kotouč zvláštně proskákal středem hřiště až k volnému PHILLIPU DI GIUSEPPEMU, jenž ho jemným dotykem usměrnil za Sarosova záda. Asistence: Brock Boeser.

Vhazování 13:3

V první třetině bylo nejdříve silně poznat, že jsme teprve na začátku sezony a hráči jsou nerozehraní. Ukázal to dokonce i domácí gólman Juuse Saros, jemuž prošla jednoduchá střela Ilji Michejeva pod lapačkou. Predators se však postupně dostávali do tempa, k čemuž jim pomohla i přesilová hra, a v 16. minutě byli odměněni v podobě vyrovnávacího gólu Coltona Sissonse.

20:00

19:41
    Filip Hronek od modré chytře nabízel prudký střílený pas před branku, odkud jeden z jeho spoluhráčů tečoval těsně mimo.

18:48
    Nyní se bojuje tvrdě o každý kotouč u mantinelů, zápas se konečně tak nějak odšpuntoval.

17:30
    Vyrovnávací gól jako by trochu naštval hostující tým, který najednou zvýšil tempo bruslení, Quinn Hughes zkusil individuálně projet až k brance domácích.
    15:47 Krásný zákrok lapačkou Juuseho SAROSE

15:47
    Hosté se ihned pokusili vzít si vedení zpět. Brock Boeser si navedl kotouč na osu hřiště a vyslal skvělou ránu zápěstím, ale Juuse Saros stylově zasáhl lapačkou.
    15:38 Colton SISSONS - 1:1

15:38
    Výborný tlak na domácí obranu vyvinul Cole Smith, kterému se podařilo zablokovat vyhození u pravého mantinelu. Díky tomu si puk na střed stáhnul COLTON SISSONS, který poté nechytatelně vymetl vzdálenější horní růžek Demkovy branky. Bez asistence.

14:36
    Připomínají se však také Canucks, konkrétně Anthony Beauvillier dvěma různými pokusy z bezprostřední vzdálenosti. Juuse Saros byl velmi pozorný a nedal Beauvillierovi šanci.

13:53
    Gustav Nyquist vymyslel chytrý pas před branku, obrana Thatchera Demka však zatím drží.

12:40
    Zdá se, že početní převaha dodala domácím energii, neboť jejich pobyt v útočném pásmu nyní vypadal mnohem sebevědoměji než na začátku zápasu. Jen zatím chybí nebezpečné zakončení.

11:58
    Preds i po skončení přesilovky trpělivě kombinovali v útočné třetině, nicméně nakonec to přehnali a o kotouč přišli.

11:42

10:35
    Forsbergovo další nahození se snažil dorazit Ryan O'Reilly, ze vzduchu však přesměroval puk jen těsně vedle branky.

09:53
    Rychle sehraná kombinace po buly končila u Filipa Forsberga na ose hřiště, jehož střelu zápěstím na poslední chvíli zblokoval Carson Soucy.

09:42
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Conor Garland.

08:46
    Canucks ale zvládli z celé situace vybruslit a Filip Hronek má nyní spoustu času na založení vlastní akce.

07:35
    Filip Forsberg chytře poslal puk na branku od levého mantinelu, neboť u brankoviště čekalo několik jeho spoluhráčů. Hosté měli plné ruce práce s jejich bráněním.

07:25
    První útok domácího Nashvillu zvýšil nasazení v útočném pásmu a alespoň donutil hosty k vyhození na zakázané uvolnění.

06:24
    Prudké nahození Quinna Hughese od modré čáry si tentokrát Juuse Saros pohlídal a drží puk v lapačce.
    04:29 Ilja MICHEJEV - 0:1

04:29
    Pokud jsem před chviličkou zmínil chyby v podobě nepřesností, nyní velkou chybu udělal domácí gólman Juuse Saros. Hostující ILJA MICHEJEV totiž jen přejel modrou čáru a z osy hřiště vypustil nenápadnou střelu, která prolétla Sarosovi pod lapačkou. Takový pokus by gólmanovi, jako je právě Juuse Saros, neměl dělat potíže. Asistence: Andrej Kuzmenko a Ian Cole.

04:10
    Začátek zápasu je z obou stran velmi opatrný, nepřesnosti zatím kazí útočné akce již v jejich počátcích. Zakázané uvolnění Vancouveru.

03:17
    Další nahození Vancouveru mířilo na branku a Juuse Saros pro jistotu puk přikryl před dotírajícími útočníky.

02:45
    Hosté poslali ze svého pásma kotouč až na druhý konec kluziště, ale byl tečovaný domácím hráčem, takže se nejedná o icing.

01:37
    Domácí zkusili založit svou akci klasickým nahozením na zadní mantinel, jenže hostující obrana byla u puku jako první.

00:51
    Vancouver se nastěhoval do útočného pásma, střela Quinna Hughese z levého kruhu neprošla na branku.

00:01

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, McDonagh (A), Barrie, Lauzon – Pärssinen, O'Reilly (A), F. Forsberg – Nyquist, Sissons, Fagemo – Evangelista, Novak, Sherwood – Co. Smith, McCarron, Trenin.
    Trenér: Andrew Brunette.

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), Friedman, Cole, Myers, Soucy – Michejev, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Garland, P. Suter, Joshua – Höglander, Lafferty, Beauvillier.
    Trenér: Rick Tocchet.

Rozhodčí: Schrader, McCauley – MacPherson, Cormier.

Filip Hronek (VAN) – 3 body (0+3)

Vzájemné zápasy

07.03.2023 Vancouver – Nashville 4:3 po náj.
    22.02.2023 Nashville – Vancouver 5:4 po náj.
    06.11.2022 Vancouver – Nashville 3:4 po náj.
    02.02.2022 Nashville – Vancouver 4:2
    19.01.2022 Nashville – Vancouver 1:3

Že se loni do play-off nedostal Vancouver, velkým překvapením nebylo. Perspektiva ale v týmu rozhodně je a pro letošní sezonu se trenéři rozhodli vyvážit ji zkušenostmi v obraně. Ke Canucks proto přišli ostřílení pánové Ian Cole, Carson Soucy nebo Matt Irwin, jenž však začal sezonu na farmě. Jistotu v obranném pásmu má ale týmu přinést zejména gólman Casey DeSmith, kterému se to zatím daří – první tři zápasy a úspěšnost zákroků 93,8 %. Zajímavým přídavkem naopak do útoku se před dvěma týdny stal Sam Lafferty.

Brock Boeser – 7 bodů (6+1)

Nashville se loni těsně (o 3 body) neprokousal do play-off, což se, možná překvapivě, stalo poprvé od roku 2014. Přestože tedy Predators bývali pravidelným účastníkem vyřazovací fáze, většinou působili poměrně nenápadně. To může platit i letos, kdy budou zřejmě nepředvídatelným týmem. Jejich nejzvučnější posilou léta byli veteráni Ryan O'Reilly a Gustav Nyquist, kteří oba v prvních šesti utkáních této sezony nasbírali po čtyřech bodech. Mimo ně až teď v říjnu Nashville získal mladíky Samuela Fagema, jenž hned ve svém prvním zápase za Preds skóroval, a Liama Foudyho, který na debut teprve čeká.

Ryan O'Reilly – 4 body (2+2)

Zdravím všechny fanoušky zámořské NHL! Ta dnes přináší plnou nabídku, neboť hraje všech 32 týmů, a tak je možné, že jste právě dosledovali jeden z prvních zápasů této noci. Neváhejte tedy pokračovat v krasojízdě a přijměte pozvání ke sledování zápasu mezi Nashville Predators a Vancouver Canucks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:15.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 16. Sissons, 30. Sherwood (Novak) – 5. Michejev (Kuzmenko, Cole), 21. Di Giuseppe (Boeser), 24. Höglander (Q. Hughes, Hronek)

Diváci: 17 159.