Brno – Líšeň 3:0 (kon.) | Jihlava – Příbram 2:1 (kon.)
konec
FC Zbrojovka Brno
3:0 (1:0)
SK Líšeň 2019
Pátek 27.10.2023, 17:00 • ADAX INVEST Arena, Brno • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 14. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Ode mě je to pro dnešek z Brna vše, hezký zbytek dne. (19:02:25)
   
  Držení míče: 55 % : 45 %.
  Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:14.
   
  Utkání a celé brněnské derby je u konce!

  Zbrojovka poté, co si přenesla do druhé půle jednobrankový náskok, zvládla nepustit Líšeň ve druhém poločase do větší šance a v závěru dvěma góly svůj triumf pojistila, když se po Potočného vyražené ráně prosadil z dorážky střídající Adam Kronus a v úplném závěru pak pečeti výhru Zbrojovky z penalty Jakub Řezníček, pro nějž to byl už jedenáctý zásah v sezóně. Zbrojovka se tak po čtyřech prohrách dočkala konečně výhry a svému soupeři uniká na rozdíl tří bodů, na svém kontě jich má 22.
   
  90+3
  Konec zápasu.
   
  90+2
  Za posledním centrem se hnal střídající Aldin, ale míč skončil jen u Berkovce, a tady také končí celé brněnské derby.
   
  90+1
  Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Roman Potočný).
   
  90+1
  Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Ibrahim Aldin).
   
  90
  Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.
   
  90
  Po něm zakončoval opět Matocha, jeho rána však byla zablokována a Zbrojovka otáčí hru.
   
  89
  Hosté ale ještě nic nebalí a aktivně se vpřed objevil Matocha, zakončení srazili domácí na roh.
   
  88
  Brno právě vstřelilo branku! Je hotovo. Penalty se ujal sám faulovaný kapitán JAKUB ŘEZNÍČEK, který vsadil na razanci a prudkou ranou doprostřed branky, zatímco Vajner šel ke své pravé tyči, dává razítko na tříbodový zisk Zbrojovky – 3:0.
   
  87
  Smejkal skvělou kolmicí vysunul do vápna Řezníčka, který v souboji kapitánů byl povalen Jeřábkem, a rozhodčí měl hned jasno!
   
  87
  Penalta pro Zbrojovku!
   
  86
  Jokovič v ostrém souboji s Potočným, naloženo dostali oba, ale se žlutou kartou odejde pouze hostující hráč.
   
  85
  Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
  ze hřiště odchází David Pašek, přichází Lukáš Raab.
   
  85
  Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
  ze hřiště odchází Marek Polášek, přichází Ibrahim Aldin.
   
  83
  Brno právě vstřelilo branku! Vypadá to, že je hotovo a Zbrojovka ovládne brněnské derby! Řezníček ustál souboj a posunul míč na osu Potočnému. Ten vyslal hodně ostrý projektil z dálky, který Vajner u své tyče vyrazil, ovšem jen před dobíhajího ADAMA KRONUSE, který jej z úhlu prudkou ranou mezi nohama na zadní tyč přeci jen propálil – 2:0.
   
  83
  Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
  ze hřiště odchází Jiří Hamza, přichází Jan Hellebrand.
   
  82
  Vzápětí si střeleckou pozici vypracoval za vápnem i Dušan Joković, ten ji však poslal vysoko nad a moc dobře ví, že s pozicí mohl naložit daleko lépe.
   
  81
  Už to vypadalo, že ani další akce Líšně nic nepřinese, když o míč zabojoval Lutonský a dostal se do palebné pozice, tvrdou ranou levačkou z hranice vápna řádně protáhl Berkovce!
   
  80
  Vajner nyní lehce zariskoval, když šel hluboko z branky vstříc dlouhému nákopu, a skvěle předskočil nabíhajícího Řezníčka.
   
  79
  Stále jsou hosté bez souvislejšího tlaku, domácím se daří hru skvěle kouskovat a to je přesně to, co Poláchovi svěřenci potřebují.
   
  78
  Také další centr do vápna nadělal obraně Líšně starosti, kapitán Jeřábek netrefil míč vůbec čistě a nasměroval jej na vlastní branku, nicméně Vajner byl pozorný.
   
  76
  Kronus u centru na pravé straně chtěl hledat ve vápně Potočného, před ním hosté na poslední chvíli míč odehráli mimo své vápno.
   
  75
  Čas nicméně pro hosty běží hodně rychle a před námi je závěrečná čtvrthodina plus nastavení, Líšeň už bude muset hru postupně více otevírat, chce-li alespoň srovnat.
   
  74
  Na druhé straně hýří aktivitou také střídající hráč, který je Martin Tauš. Ten zprava centroval na Matochu, který se po právu chytá za hlavu, protože ví, že si v zakončení, které poslal mimo, mohl počínat daleko lépe.
   
  73
  Aktivní je taky Smejkal, který zleva udělal několik rychlých kroků na střed a z osy vypálil, jeho rána zamířila o něco nad...
   
  72
  Potočný se tentokrát za vápnem sám prokličkovával do střelecké pozice přes stopery, míč mu ale utekl a Vajner si ho sebral.
   
  70
  Střídající ofenzivní hráči se hned zapojili do kombinace, ale akce z pravé straně přinesla nepřesný centr. Řezníček v pokračování akce byl v ofsajdu...
   
  69
  Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
  ze hřiště odchází Denis Alijagić, přichází Tomáš Smejkal,
  ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Roman Potočný.
   
  68
  Marvani jsou aktivní na polovině soupeře a snaží se nadále tlačit vpřed, přetažený Machalíkův centr si hledal na zadní tyči Pašek, kterému ve skluzu moc nechybělo, aby zakončil!
   
  67
  Střídající Tauš dostal prostor postupovat vpřed po pravé straně, Granečný předvedl ve vápně ukázkový čistý skluz a míč získal do své moci.
   
  66
  Fouskův centr z rohu odvrácen na přední tyči, vzápětí přišel další vysoký míč a Vajner si ho sebral do rukavic.
   
  65
  Další brejk Zbrojovky rozjel středu Hamza, přes Otrísala posunul na Alijagiče a ten okamžitě nabíjel Řezníčkovi, technická rána z první byla opět sražena na roh.
   
  64
  Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
  ze hřiště odchází Pavel Vandas, přichází Martin Tauš,
  ze hřiště odchází Adam Vlasák, přichází Erik Otrísal.
   
  63
  Teď už byli domácí o něco blíž druhé brance! Fousek dostal míč do vápna a pod sebe našel naslepo do druhé vlny Alijagiče, jemuž zakončení vůbec nevyšlo. Míč si ještě stihl sebrat Řezníček, jeho tvrdá rána byla přizvednuta nad břevno.
   
  62
  Na druhé straně táhl brejk střídající Kronus, míč rozdal pod sebe, ten se k němu nakonec vrátil, ale viditelně zaskočen situací se zamotal v kličkách.
   
  62
  Hosté vybojovali standardní situaci na středu útočné poloviny, Matochův centr měl být adresován na Jeřábka, ten ale nebyl "připuštěn" obranou k zakončení.
   
  61
  Po tečovaném centru zakončoval Jeřábek zády k brance, leč nepřesně, když míč poslal nad branku.
   
  60
  Aktivní Machalík zásobuje vápno domácích i nadále ostrými centry, ten další zablokoval Koželuh a uvidíme rohový kop.
   
  59
  Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
  ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Adam Kronus.
   
  58
  Machalíkovi konečně centr zleva vyšel podle představ a na penaltě jeho pobídka našla Poláška, ten ale nedokázal seřídit v rychlosti mířidla a zamířil ve velké šanci hlavou vedle branky!
   
  57
  Rychlý brejk Zbrojovky po pravém křídle měl přinést centr na opět rozběhnuté Alijagiče a Řezníčka, míč byl sražen k Vajnerovi.
   
  56
  Alijagič ve vápně prodlužoval hlavou na Řezníčka, ten se proti dvojnásobné přesile neprosadil. V pokračování akce po dobré práci Granečného centroval Texl nepřesně.
   
  55
  Další roh už tak nebezpečný nebyl, Zbrojovka mohla hru otočit do kombinace.
   
  54
  Teď už byla akce Líšně zajímavější, když Matochův centr na přední tyč stopoval Vandas a jen pozorný Štěrba stihl v pádu zamezit nejhoršímu.
   
  53
  Přetažený centr dopadl k Vlasákovi, který mohl střílet, ale trojblok před sebou nepropálil.
   
  53
  Po kombinaci Machalíka a Lutonského přišla teč jednoho z domácích, následovat bude rohový kop LíšeŇských.
   
  52
  Zbrojovka si teď hodně komplikovala rozehrávku na své polovině, až přišel nepřesný míč doleva a Líšeň zadarmo získala míč.
   
  51
  Znovu to na levé straně vzal na sebe při centru Machalík, ale ani tentokrát mu úmysl nevyšel. Míč pouze proletěl vápnem...
   
  50
  Zdravotní trable má Dušan Joković, který zůstal ležet u střídačky Zbrojovky, ale dle všeho bude v pořádku.
   
  49
  Tentokrát to hosté zkusili zprava, Polášek byl v dobrém náběhu, ale nakonec vůbec neodcentroval, protože míč mu utekl do zámezí.
   
  48
  Na druhé straně se proháčkoval k centru zleva Machalík, vysoký míč proletěl nad vápnem bez cizího přičinění do autu.
   
  47
  Pachlopník povedenou kolmicí vyslal za obranu Řezníčka, ale už v momentě přihrávky bylo jasné, že si nabíhá do zakončení z ofsajdu.
   
  46
  Druhý poločas načali rozehrávkou domácí, tu rozjeli přes obrannou polovinu a po dlouhé přihrávce a rychlé otočce byl faulován na polovině hřiště Alijagič.
   
  46
  Začal druhý poločas.
   
  Úvodní půle derby je za námi a do kabin jdou nakonec spokojenější domácí. Ti přežili zajímavé šance Líšně, když nejprve po centru Machalíka netrefil Vlasák osamocen na zadní tyči a dalekonosnou ránu Matochy vyrazil Berkovec. Po půlhodině pak Fousek uvolnil Jakuba Řezníčka a ten na zadní tyč trefil po zemi svůj desátý gól v sezóně. V závěru půle měl pak ještě tutovku Pachlopník, sám před brankářem ale trefil nad branku...
   
  Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
   
  45+1
  První poločas skončil.
   
  45+1
  V závěru půle šli ještě domácí do akce dva na dva, Hamza se nakonec rozhodl nenahrát Řezníčkovi a vystřelil z dálky po zemi, Vajner si sebral míč do rukavic.
   
  45
  Hlavní rozhodčí nastavuje jedna minutu.
   
  45
  Paškův přetažený centr nakonec našel v tísni hlavu Machalíka, jeho nevýrazné zakončení bylo snadnou kořistí pro Berkovce.
   
  44
  Tutovka domácích! Řezníček pustil míč na Alijagiče, který přihrávkou do vápna vyslal Pachlopníka do stoprocentní šance, ale ten osamocen před Vajnerem přestřelil branku!
   
  43
  Domácí po zisku míče chtěli vyrazit rychle do brejku, jenže opět pas na Řezníčka směřoval do ofsajdového postavení...
   
  42
  Marvani jsou nicméně v závěru půle opět aktivnějším týmem, jejich další akci zastavil faulem Endl.
   
  41
  Čermák to po postupné kombinaci Líšně zkusil skákavou ranou z dálky, Berkovec měl odkrytý výhled a míč schoval v náručí.
   
  40
  Štěrba hodně pomalou malou domů nadělal starosti Berkovcovi, který musel vysoko z branky míč ve skluzu nakonec odehrál těsně před kopačkami dobíhajícího Poláška.
   
  39
  Při další rozehrávce standardní situace domácích se rozehrávky ujal Pachlopník, centr na zadní tyč měl hledat Řezníčka, ale před ním opět vyskočil výše Vajner a míč kryl.
   
  38
  Endl s Koželuhem kombinovali na pravé straně, načež druhý jmenovaný velmi dobře odcentroval na penaltu, kde byl volný Fousek, ale toho zradil první dotek.
   
  36
  Další dlouhý Texlův balón hledal Řezníčka, ten tentokrát vybíhal z ofsajdové pozice.
   
  35
  Po rozehrávce přímého kopu ve středu útočné poloviny zkusili domácí signál, Fouskův kroucený centr na zadní tyč si našel Vajner a sebral do rukavic.
   
  34
  Po autu do vápna Líšně přiklepl Alijagič míč Fouskovi, ten místo střely chtěl ještě centrovat na Řezníčka, což se neukázalo jako šťastné řešení.
   
  33
  Hostující útočník Vandas na polovině hřiště zcela zbytečně stáhl k zemi Texla a také on si zblízka prohlédl žlutou kartu.
   
  32
  Koželuh nakonec do vápna uvolnil Pachlopníka, který si chtěl říci o penaltu, ale nepochodil. Hvizd sudího se nakonec přeci jen ozval za pár sekund, právě Pachlopníkovi byla pískána hra rukou.
   
  31
  Momentum je ale nyní pochopitelně na straně Zbrojovky, ta je opět u míče a kombinuje aktivně kolem poloviny hřiště.
   
  30
  Pro hosty jde jistě o studenou sprchu, protože v dosavadním průběhu byli o něco lepším týmem a vytvořili si také dvě zajímavé šance.
   
  29
  Brno právě vstřelilo branku! Nakonec jsou to domácí, kteří otevírají skóre dnešního duelu. Zbrojovce stačila naprosto jednoduchá akce, kdy Texl vytáhl od poloviny míč po ose a předal Fouskovi, který kolem stoperů na hranici ofsajdu uvolnil JAKUBA ŘEZNÍČKA. Ten v těžší pozici zvládl zakončit z otočky po zemi na zadní tyč a dočkal se své 10. branky v sezóně – 1:0.
   
  28
  Aktivní je stále také hostující Adam Vlasák, v další akci ale nedoběhl dlouhý míč, a tak se rozehrávky ujme opět Berkovec.
   
  26
  Další centr do vápna Zbrojovky směřoval z pravé strany, gólman Berkovec míč kryl bezpečně do svých rukavic.
   
  25
  První větší šance také na straně domácích. Fousek postupoval s míčem a kolmicí vysunul Alijagiče, ten to zkoušel na přední tyč, ale nakonec pálil jen do boční sítě.
   
  24
  Rohy se nakonec kopaly hned dva, sražený míč se dostal k Čermákovi, který střílel z voleje, ale na zadní tyči přišel faul jednoho z jeho spoluhráčů, a tak vzrušení bylo zbytečné.
   
  23
  Čermák tentokrát šikovnou kolmicí do vápna uvolnil Vlasáka, ten chtěl ještě dávat pod sebe, ale našel jen kopačky jednoho z obránců Zbrojovky, který odvracel na roh.
   
  22
  Líšeň kombinovala na malém prostoru, Koželuh neměl pro kličky Lutonského pochopení, a tak sáhl k faulu.
   
  20
  Vlasák vytáhl míč na útočnou polovinu a předal na osu Matochovi, který to zkusil z dálky a nadělal Berkovcovi velké starosti, ten musel jeho plachtící ránu vyrazit.
   
  20
  Hra opět pokračuje a Texl chtěl dlouhým pasem od poloviny hřiště hledat nabíhajícího Řezníčka, míč však doletěl až k Vajnerovi.
   
  19
  Hostující kapitán však bude v pořádku, ten domácí pochopitelně za svůj zákrok uviděl žluté napomenutí.
   
  18
  Zbrojovka vybojovala další roh a při centru někam na malé vápno trefil Řezníček vysokou nohou do hlavy Jeřábka, který zůstává otřesen ležet na trávníku.
   
  17
  Domácí poté vybojovali první rohový kop, rozehrávka přišla nakrátko a Řezníček se snažil zády k brance tísněn obráncem posunout míč spoluhráči, ale ten jeho úmysl nepochopil.
   
  16
  Vpřed tak znovu vyrazila Zbrojovka, Fousek s Pachlopníkem si nejprve trochu překáželi, ale druhý jmenovaný nakonec odcentroval, leč Řezníčka v obležení obránců nenašel.
   
  15
  Čtvrthodina za námi, Líšeň opět v kombinaci, ale jde spíše o statické přihrávky a hosté to mají přes nahuštěný střed směrem vpřed těžké.
   
  13
  I další centr obrana domácích zvládla a Pachlopník nastartoval dlouhou přihrávkou vpřed Řezníčka, ten nakonec chtěl ještě centrovat na zadní tyč na Fouska, ovšem míč poslal mimo vápno.
   
  12
  Líšeňští každopádně v útoku pokračovali a Pašek se vymotal přes dva soupeře k centru, pas směřující na Batohu odvrátil hlavou Hamza.
   
  11
  U míče je opět celek z severo-východní části Brna, Vlasák chtěl napravo uvolnit Paška, jenže domácí jeho úmysl přečetli.
   
  10
  Na druhé straně roztáhl Hamza hru doleva na Granečného, který to zkusil rovnou na branku a jeho ráně z halfvoleje moc nechybělo – šla o pár metrů nad.
   
  9
  Rozhodčí dal Líšni výhodu a po levé straně tak mohl pláchnout Machalík, který poslal povedený centr napříč vápnem, který možná až trochu překvapil volného Vlasáka. Ten na zadní tyči ve velké šanci vůbec netrefil branku!
   
  7
  Také Zbrojovka se teď na chvíli udržela v delší kombinaci kolem poloviny hřiště, míč se dostal k pravé lajně k navrátilci do sestavy Pachlopníkovi, jenže tomu míč utekl do autu...
   
  6
  Řezníček si chtěl pokrýt míč před Jeřábkem, což se mu vlastně povedlo, ale zároveň si pomohl držením, a tak je mu pískán útočný faul.
   
  5
  Líšeň je na míči přeci jen o něco aktivnější, ale nikam se vehementně nežene a snaží se kombinovat v postupném přechodu.
   
  4
  Matochův centr směřoval na přední tyč, kde byli obránci Zbrojovky připraveni. Hosté začínají znovu od poloviny hřiště.
   
  4
  Následně to Machalík zkoušel opět centrem levačkou a tentokrát pro své barvy vybojoval premiérový rohový kop.
   
  3
  Marvani se usadili u levé lajny, kde postupně kombinovali, ale jak Machalíkův, tak Lutonského centr byly zablokovány.
   
  2
  Úvod duelu je opatrný, i Zbrojovka byla poprvé v útoku, ale rychle o míč přišla. Další založení akce Líšně zastavil faul na Vandase před polovinou hřiště.
   
  1
  Hosté načali utkání úvodní rozehrávkou, první dlouhý balon byl odvrácen, a tak to Marťani zkusí postupnou kombinací ze své poloviny.
   
  1
  Utkání právě začalo.
   
  Oba týmy už jsou připraveny na značně podmáčeném trávníku na stadionu na Srbské. Domácí budou hrát tradičně v červeném, hosté v bílém.
   
  Úvodní sestavy:

  FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Koželuh, Endl, Hamza, Granečný – Texl – Pachlopník, Štěrba, Fousek, Alijagić – Jak. Řezníček (C).
  Náhradníci: Šiman – Toman, Šlapanský, Hellebrand, Kronus, Smejkal, Potočný.
  Trenér: Tomáš Polách

  SK Líšeň 2019: Vajner – Lutonský, Joković, M. Jeřábek (C), Pašek – Čermák – Vlasák, Polášek, Matocha, Machalík – Vandas.
  Náhradníci: Veselý – Otrísal, Mezera, Mionić, Aldin, Tauš, Raab.
  Trenér: Milan Valachovič

  Rozhodčí: Volek – Paták, Podaný – Jelínek.
   
  SK Líšeň 2019

  Celek z východní části Brna po pomalém rozjezdu najeli na vlnu zlepšených výsledků, díky nimž se dostali na 7. místo a mají stejně bodů jako právě šestá Zbrojovka. Jediná porážka pro Líšeň z posledních osmi duelů přišla před reprezentační pauzou v Prostějově 2:4, minulý víkend pak stejným výsledkem doma přehrála rezervu pražské Sparty. Nejlepším střelcem marvanů je s pěti zásahy útočník Pavel Vandas, který hned tři z nich nasázel právě před týdnem do sítě Pražanů. V kádru Líšně najdeme řadu borců z minulostí spojenou právě se Zbrojovkou, a tak budou mít o speciální motivaci jistě postaráno.
   
  FC Zbrojovka Brno

  Domácí, kteří platí stále za jednoho z největších favoritů na postup, prožívají nejhorší období v sezóně, během nějž prohráli už čtyřikrát v řadě, a tak v tabulce, kde mají 19 bodů, klesli až na 6. místo. Brňané postupně prohráli doma s Vyškovem 0:1, v Opavě 1:2, s Příbramí 0:1 a naposledy před týdnem na Žižkově 2:4, což znamenalo odvolání hlavního trenéra Luďka Klusáčka, jehož pozici převzal dosavadní asistent Tomáš Polách. Minulý týden se dvakrát trefil Jakub Řezníček, který je tak s devíti góly nejlepším střelcem nejen Brna, ale také celé soutěže.
   
  Vítám všechny fanynky a fanoušky druholigového fotbalu! Podzimní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se pomalu chýlí ke svému konci a tento víkend je na programu 14. kolo, které otevře brněnské derby mezi FC Zbrojovkou Brno a SK Líšní 2019.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

  Daniel Kinc

  Branky: 29. Jak. Řezníček, 83. Kronus, 88. Jak. Řezníček (pen.)

  Karty:   19. Jak. Řezníček (BNO), 90+1. Potočný (BNO) – 33. Vandas (LIS), 86. Joković (LIS), 90+1. Aldin (LIS)


  Držení míče: 55 % : 45 %.
  Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:14.
  FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Koželuh, Endl, Hamza (83. Hellebrand), Granečný – Texl – Pachlopník (59. Kronus), Štěrba, Fousek (69. Potočný), Alijagić (69. Smejkal) – Jak. Řezníček (C).
  Náhradníci: Šiman – Toman, Šlapanský.

  Trenér: Tomáš Polách

  SK Líšeň 2019: Vajner – Lutonský, Joković, M. Jeřábek (C), Pašek (85. Raab) – Čermák – Vlasák (64. Otrísal), Polášek (85. Aldin), Matocha, Machalík – Vandas (64. Tauš).
  Náhradníci: Veselý – Mezera, Mionić.

  Trenér: Milan Valachovič

  Rozhodčí: Volek – Paták, Podaný – Jelínek
  thejrc.org