Brno – Líšeň 3:0 (kon.) | Jihlava – Příbram 2:1 (kon.)
konec
FC Zbrojovka Brno
3:0 (1:0)
SK Líšeň 2019
Pátek 27.10.2023, 17:00 • ADAX INVEST Arena, Brno • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 14. kolo
Předzápasové kurzy
   
  90+1
  Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Roman Potočný).
   
  90+1
  Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Ibrahim Aldin).
   
  88
  Brno právě vstřelilo branku! Je hotovo. Penalty se ujal sám faulovaný kapitán JAKUB ŘEZNÍČEK, který vsadil na razanci a prudkou ranou doprostřed branky, zatímco Vajner šel ke své pravé tyči, dává razítko na tříbodový zisk Zbrojovky – 3:0.
   
  87
  Smejkal skvělou kolmicí vysunul do vápna Řezníčka, který v souboji kapitánů byl povalen Jeřábkem, a rozhodčí měl hned jasno!
   
  87
  Penalta pro Zbrojovku!
   
  86
  Jokovič v ostrém souboji s Potočným, naloženo dostali oba, ale se žlutou kartou odejde pouze hostující hráč.
   
  85
  Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
  ze hřiště odchází David Pašek, přichází Lukáš Raab.
   
  85
  Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
  ze hřiště odchází Marek Polášek, přichází Ibrahim Aldin.
   
  83
  Brno právě vstřelilo branku! Vypadá to, že je hotovo a Zbrojovka ovládne brněnské derby! Řezníček ustál souboj a posunul míč na osu Potočnému. Ten vyslal hodně ostrý projektil z dálky, který Vajner u své tyče vyrazil, ovšem jen před dobíhajího ADAMA KRONUSE, který jej z úhlu prudkou ranou mezi nohama na zadní tyč přeci jen propálil – 2:0.
   
  83
  Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
  ze hřiště odchází Jiří Hamza, přichází Jan Hellebrand.
   
  81
  Už to vypadalo, že ani další akce Líšně nic nepřinese, když o míč zabojoval Lutonský a dostal se do palebné pozice, tvrdou ranou levačkou z hranice vápna řádně protáhl Berkovce!
   
  69
  Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
  ze hřiště odchází Denis Alijagić, přichází Tomáš Smejkal,
  ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Roman Potočný.
   
  68
  Marvani jsou aktivní na polovině soupeře a snaží se nadále tlačit vpřed, přetažený Machalíkův centr si hledal na zadní tyči Pašek, kterému ve skluzu moc nechybělo, aby zakončil!
   
  64
  Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
  ze hřiště odchází Pavel Vandas, přichází Martin Tauš,
  ze hřiště odchází Adam Vlasák, přichází Erik Otrísal.
   
  63
  Teď už byli domácí o něco blíž druhé brance! Fousek dostal míč do vápna a pod sebe našel naslepo do druhé vlny Alijagiče, jemuž zakončení vůbec nevyšlo. Míč si ještě stihl sebrat Řezníček, jeho tvrdá rána byla přizvednuta nad břevno.
   
  59
  Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
  ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Adam Kronus.
   
  58
  Machalíkovi konečně centr zleva vyšel podle představ a na penaltě jeho pobídka našla Poláška, ten ale nedokázal seřídit v rychlosti mířidla a zamířil ve velké šanci hlavou vedle branky!
   
  44
  Tutovka domácích! Řezníček pustil míč na Alijagiče, který přihrávkou do vápna vyslal Pachlopníka do stoprocentní šance, ale ten osamocen před Vajnerem přestřelil branku!
   
  40
  Štěrba hodně pomalou malou domů nadělal starosti Berkovcovi, který musel vysoko z branky míč ve skluzu nakonec odehrál těsně před kopačkami dobíhajícího Poláška.
   
  33
  Hostující útočník Vandas na polovině hřiště zcela zbytečně stáhl k zemi Texla a také on si zblízka prohlédl žlutou kartu.
   
  29
  Brno právě vstřelilo branku! Nakonec jsou to domácí, kteří otevírají skóre dnešního duelu. Zbrojovce stačila naprosto jednoduchá akce, kdy Texl vytáhl od poloviny míč po ose a předal Fouskovi, který kolem stoperů na hranici ofsajdu uvolnil JAKUBA ŘEZNÍČKA. Ten v těžší pozici zvládl zakončit z otočky po zemi na zadní tyč a dočkal se své 10. branky v sezóně – 1:0.
   
  25
  První větší šance také na straně domácích. Fousek postupoval s míčem a kolmicí vysunul Alijagiče, ten to zkoušel na přední tyč, ale nakonec pálil jen do boční sítě.
   
  20
  Vlasák vytáhl míč na útočnou polovinu a předal na osu Matochovi, který to zkusil z dálky a nadělal Berkovcovi velké starosti, ten musel jeho plachtící ránu vyrazit.
   
  19
  Hostující kapitán však bude v pořádku, ten domácí pochopitelně za svůj zákrok uviděl žluté napomenutí.
   
  9
  Rozhodčí dal Líšni výhodu a po levé straně tak mohl pláchnout Machalík, který poslal povedený centr napříč vápnem, který možná až trochu překvapil volného Vlasáka. Ten na zadní tyči ve velké šanci vůbec netrefil branku!

  Daniel Kinc

  Branky: 29. Jak. Řezníček, 83. Kronus, 88. Jak. Řezníček (pen.)

  Karty:   19. Jak. Řezníček (BNO), 90+1. Potočný (BNO) – 33. Vandas (LIS), 86. Joković (LIS), 90+1. Aldin (LIS)


  Držení míče: 55 % : 45 %.
  Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:14.
  FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Koželuh, Endl, Hamza (83. Hellebrand), Granečný – Texl – Pachlopník (59. Kronus), Štěrba, Fousek (69. Potočný), Alijagić (69. Smejkal) – Jak. Řezníček (C).
  Náhradníci: Šiman – Toman, Šlapanský.

  Trenér: Tomáš Polách

  SK Líšeň 2019: Vajner – Lutonský, Joković, M. Jeřábek (C), Pašek (85. Raab) – Čermák – Vlasák (64. Otrísal), Polášek (85. Aldin), Matocha, Machalík – Vandas (64. Tauš).
  Náhradníci: Veselý – Mezera, Mionić.

  Trenér: Milan Valachovič

  Rozhodčí: Volek – Paták, Podaný – Jelínek
  thejrc.org