Přerov – Frýdek-M. 2:3 (po pr.) | Zlín – Prostějov 5:4 (kon.) | Jihlava – Třebíč 0:2 (kon.)
Znojmo – Kolín 3:2 (3:2 po s.n.) | Pardubice B – Litoměřice 5:0 (kon.) | Sokolov – Slavia 4:3 (po pr.)
Poruba 2011 – Vsetín 3:0 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Středa 01.11.2023, 18:00 • Buly Aréna, Kravaře • Chance liga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Středeční 18.kolo Chance ligy nám nabídne souboj mezi lídry ligy, Porubou a Vsetínem. V letošním ročníku se spolu tyto týmy již jednou potkaly a to v rámci 5.kola na Vsetíně. Z tohoto duelu si Ostravané společně s třígólovým Šedivým odvezli plný počet bodů za výhru 2:6. Ambiciózní týmy se spolu utkávají každoročně již od roku 2014 .

HC RT TORAX Poruba

Domácí tým zatím předvádí krasojízdu. Hráči Ostravanů totiž zaváhali pouze dvakrát, když jednou prohráli po nájezdech a jednou odjeli s prázdnou. Vypadá to tak, že v Kravařích se Porubě opravdu daří i vzhledem k umístění, jsou totiž úplně první s náskokem 4 bodů právě na Vsetín. Stejně jako celý tým, vévodí lize i jeho hráči. V TOP10 kanadského bodování se totiž nacházejí hned 4 hráči domácích, ze kterých je nejproduktivnějším Ondřej Šedivý s 19 body.

Hosté z Lapače určitě nejsou pozadu, avšak všechny body ztratili celkem čtyřikrát. V tabulce jim patří druhé místo a budou tak v následujících zápasech tlačit na ostravský celek se snahou je sesadit z trůnu. V tom by hostům mohl pomoct třeba Erik Hrňa, jenž se před sezónou stal posilou Valachů a výrazně jim pomáhá. V 17 zápasech posbíral celkem 14 bodů, když si připsal shodný počet branek a asistencí.

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – A. Sedlák, Doudera, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, A. Adamec – Šoustal, Střondala (A), Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec (A), Klímek – O. Šedivý, Krenželok (C), P. Mrázek.
    Trenér: Jiří Režnar

VHK ROBE Vsetín: Romančík (Sachr) – Larsen, Staněk, Ďurkáč, Petrovický, Kunc, Smetana (A), Kojo – Rob (A), Bērziņš, Jonák – Hrňa (C), Klhůfek, Kubiš – Jandus, Kern, Bláha –Vaňo, Dědek, Kratochvil.
    Trenér: Jiří Weintritt

Rozhodčí: Svoboda, Rapák – Vašíček, Kráľ.

Z útrob stadionu právě vycházejí hráči obou celků. Domácí Poruba v bílých dresech a Vsetín v dresech zelených.

00:01

01:26
    Do útoku se dostali hosté. Střelu Bláhy ale zblokoval jeden z domácích obranců a puk tak skončil mimo hřiště.

02:40
    Lukáš Doudera přišel o hokejku ve vlastním pásmu. Měl smůlu, že to bylo zrovna při hře hostů, ti tak nehráli do plných. Nakonec však hosté akci zhatili nepřesnou přihrávkou.

04:00
    Erik Hrňa se krásně natlačil před bránu Bláhy. Svou střelu ale nedokázal usměrnit přesně a Bláha si tak připisuje zákrok.

05:00
    Zatím se ukazují spíše hosté, teď se opět hnali do útoku, v pásmu byl ale dříve než puk útočník Kern.

05:25
    Do útoku se zajímavě dostával nejproduktivnější hráč domácích Ondřej Šedivý. Jeho pokus natlačit se před bránu ale neskončil gólem.

06:12
    Tohle vypadalo nebezpečně! Ondřej Bláha nerozehrál úplně nejlépe a nechal tak odkrytou bránu. Naštěstí pro domácí se ale stihl vrátit a přikrýt puk lapačkou.

06:53
    Skvělý zákrok vytáhl Romančík. Do šance se dostali Berisha s Christovem, po průniku za obranu se porubské dvojici ale skórovat nepovedlo.

07:50
    Hra je nyní hodně kouskovaná. Když není na jedné ze stran ofsajd, tak rozhodčí pískne icing.

08:00
    Jonák se dostal do šance, svou střelou ale trefil Bláhu.

08:50
    Vypadá to zatím, že Vsetín Porubě nedá nic zadarmo, takyže jsou hosté aktuálně aktivnější.

09:30
    Domácí se poprvé udrželi delší dobu v útočném pásmu. Klimíček jediným pokusem ale minul.

10:10
    V polovině třetiny se do šance dostal Šoustal. Jeho ztahovčku ale zablokovali hosté.

10:55
    Staněk se dostal ke střele příklepem. Jeho bomba ale zamířila vedle a vyhnala tak zelené z útočné třetiny.

11:33
    Klimek se pokusil ohrozit bránu Valachů, jeho střelu ale zblokovali obránci a pokus letěl mimo hřiště.

12:00
    Krenželokovi se po kličce nepodařilo udržet pásmo, a tak se na druhé straně do šance dostal Kern, který nebezpečně ohrozil Bláhu.

13:27
    Rob zkusil nahodit puk z větší vzdálenosti, jeho prověrku ale Bláha lapil.

13:50
    Rob se opět dostával do šance. Puk mu ale z hokejky v poslední moment sklouzl a bylo tak po akci.

14:35
    Vachovec se po pěkné přihrávce Gřeše dostal ke střele. Jeho bomba ale po bloku zamířila do ochranné sítě.

14:55
    Klimek se málem mohl radovat! Jeho backhand vyrazil brankář Romančík, následnou dorážku taktéž zlikvidoval.

15:30
    Domácím to zatím tolik nejde, jak na buly, tak třeba s přihrávkami, kterých Ostravané dost kazí.

16:20
    Šoustal se dostal do šance se Střondalou. Druhý zmiňovaný se dostal za obránce a jeho šanci musel likvidovat Romančík.

17:10
    Tvrdoň byl ke gólu asi nejblíž! Po jeho otočce zazvonila za Romančíkem tyč.

18:33
    Hosté měli na hokejkách také gól! Po několika dorážkách se k další dostal Kratochvíl, jeho pokus, který přišel z úhlu tak tak zlikvidoval domácí gólman.

19:20
    Domácí se ještě pokouší skórovat a rozhodit tak Valachy gólem do šatny, jejich pokusy ale skončily vedle.

20:00

Do zápasu lépe naskočili hosté, kteří byli aktivnější a dostávali se k více akcím. Naopak Ostravanům se nedařilo ani přihrávat, z čehož se následně oklepali a zhruba od poloviny třetiny se vývoj zápasu obrátil. Porubští si vytvořili několik nebezpečných šancí, ze kterých byl nejblíže ke gólu Tvrdoň, jenž po otočce trefil tyčku. Do velké šance se následně dostali i hosté, když Kratochvíl dorážel puk, na který Bláha jen tak tak dosáhl. Právě i díky oběma gólmanům a spáleným šancím skončila úvodní třetina bezbrankovou remízou.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

Hráči obou celků jsou již na ledě připraveni ke startu druhé třetiny.

20:01

20:54
    Klhůfek se zkusil prosadit. Jeho střelu z kruhu ale chytil Bláha.

21:19
    Lotyšský útočník otevírá skóre dnešního utkání! Po krásné přihrávce Klimíčka se za obranu dostal FRENKS RAZGALS, který se nemýlil a dostává Porubu do vedení. Asistence: Jiří Klimíček, Vít Christov
    21:19 Frenks RAZGALS - 1:0

22:51
    Lukáš Doudera také vyslal střelu na hostujícího gólmana, puk z jeho hokejky ale lapil Romančík.

24:40
    Šoustal se po přihrávce od Gutwalda dostal ke střele. Jeho zajímavý pokus ale zlikvidoval vsetínský brankář.

25:56
    Tečovaná střela Vsetínských hodně zpomalila a puk doslova doklouzal do lapačky Bláhovi. Vhazovat se tak bude po pravici gólmana v bílém.

27:30
    Po krásné akci domácího týmu se prosadil PETR MRÁZEK, který už měl lehkou práci po pěkné spolupráci Šedivého a Krenželoka. Asistence: Ondřej Šedivý, Lukáš Krenželok.
    27:30 Petr MRÁZEK - 2:0

30:32
    Doudera vyslal na bránu další střelu, kterou vyrazil Romančík. K dorážce se následně dostal Lukáš Krenželok, jehož pokus opět zneškodnil Romančík.

31:45
    Hodně nebezpečná akce Vsetína. Po odrazu puku od zadního mantinelu se na pozoru musel mít Bláha. Naštěstí pro domácí brank´ř puk pokryl a zneškodnil potenciální šanci soupeře.

33:56
    Vaňo připravil puk svému kolegovi Kratochvílovi, jehož pokus zlikvidoval Bláha.

33:58
    Na ledě zůstal ležet hostující Vaňo, kterého u mantinelu dohrál hráč Poruby Michal Gutwald, jenž si také odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

35:08
    Skvěle teď napadali Šoustal se Střondalou, kteří dokázali držet útočnou třetinu i přesto, že jejich tým hrál oslabení.

35:12
    Přesilovka Vsetína je u konce a to kvůli špatnému střídání hostů. Trest odpyká nejmladší hráč Valachů Dědek.

36:28
    Nyní si početní převahu zkouší také domácí. Na modré čáře se ale nepodařilo zpracovat puk Klimíčkovi, a tak tlak skončil.

37:20
    A tímto skončila také přesilovka domácích. Úplně ze stejného důvodu usedne na trestnou lavici Adamec a odpyká trest za střídačku.

37:53
    Hosté tedy opět zkusí hru v pěti proti čtyřem, během které by určitě rádi snížili skóre na rozdíl jedné branky.

38:20
    Domácím se ale povedlo zblokovat střelu a následně vyhodit kotouč přes celé hřiště.

39:09
    Opět se hostům nepodařilo skórovat a oba týmy jsou již v plném počtu.

40:00

Druhá třetina byla mnohem aktivnější hlavně ze strany Poruby. Domácí se totiž hnali za otevřením skóre a vytvářeli si spoustu nebezpečných šancí. Všechny šance nakonec vyústily v úspěch, ve 22.minutě se totiž po přihrávce Lemckeho trefil Razgals. Na 2:0 o 6 minut později zvýšil Petr Mrázek po nádherné souhře se svými kolegy z lajny. Naopak hosté si nedokázali vytvořit moc šancí a to ani přesto, že hráli dvakrát v početní převaze. Druhá třetina tak skončila za stavu 2:0.

Další třetina začne přibližně v 19:38.

Vše je připraveno k zahájení třetí třetiny, už se tedy jen čeká na vhození puku do středového kruhu.

40:01

42:00
    Vachovec chtěl prověřit brankéře hostů, zda dává pozor. Nahodil tak puk na bránu soupeře, s pukem si poradil Romančík a rozehrál ho do bezpečí.

42:58
    Petrovický se pokusil snížit skóre, jeho pokus od modré čáry ale opět lapil Bláha.

44:49
    Vachovec se opět dostával do útočného pásma. Při jeho jízdě ho ale zklamal puk, který se mu zamotal mezi nohy a akce tak skončila.

45:27
    Poruba se dostává do tříbrankového vedení! Celkem poklidné vedení vystřelil domácím ONDŘEJ ŠEDIVÝ, jenž dostal skvělý pas zpoza branky od Krenželoka. Asistence: Lukáš Krenželok, Petr Mrázek
    45:27 Ondrej ŠEDIVÝ - 3:0

47:58
    Gřeš předvedl krásné sólíčko. Už ze středního pásma vjel s pukem do útočného, obkroužil bránu a vystřelil. Jeho pokus ale mířil vedle.

48:16
    Nejproduktivnější hráč domácích dává hostům příležitost zdramatizovat utkání. Šedivý se totiž provinil sekáním a odsedí se dvě minuty.

49:20
    Ďurkáčovi sklouzl puk od hole a domácí se tak mohli osvobodit a vystřídat. Zatím ty přesilovky Vsetínu nejdou.

50:25
    Domácí obránce se provinil ihned po tom, co se z trestné lavice vrátil jeho spoluhráč Šedivý.

50:55
    Vnuk Vladimíra Vůjtka Petrovický je hodně šikovný. Zapojuje se do spoustu akcí Valachů, hraje i na přesilovce. Před chvílí se mu však nepovedla přihrávka a domácí tak soupeře vyhnali pryč z pásma.

52:20
    V oslabení se do velké šance dostali Ostravané! V přečíslení dva na jednoho se ocitli Šoustal se Střondalou. Druhému jmenovanému ale kotouč ve finální fázi sklouzl a následná dorážka Šoustala zamířila nad.

52:52
    Aby nehráli jen domácí, tak se ukázal také hostující Tomáš Jandus. Útočník Valašského hokejového klubu se natlačil před Bláhu, jenž jeho pokus zlikvidoval a zároveň posunul bránu mimo své místo.

54:18
    Vsetínu dnes přesilovky opravdu nevycházejí. Vždyť už promarnili 3, ve kterých navíc spíše dominovali domácí. Teď si podruhé zkusí také oslabení, na trestnou lavici odešel Mads Larsen za sekání.

55:48
    Pořádnou pumelici vyslal na bránu Krenželok. I s takovouhle střelou si Romančík dokázal poradit a vyrazil puk do bezpečí.

56:39
    Ani Poruba dnes nevyužila žádnou početní převahu. Narozdíl od Valachů je to ale mrzet nemusí, dokázali totiž dát 3 góly i během hry 5 na 5.

58:06
    Jen co hlasatel ohlásil poslední 2 minuty třetiny, Ďurkáč se dostal ke střele. Pokus vsetínského beka skončil pouze na hrudi Bláhy.

Zápas, který začínal větší aktivitou hostujícího Vsetína. Zhruba v polovině první třetiny se však celá situace obrátila a až do poslední sirény diktovali tempo Ostravané. Úvodní třetina skončila bezbrankovou remízou, v té druhé však domácí otevřeli skóre po úniku Frenkse Razgalse. Uběhlo 6 minut a prosadil se i člen 4.formace domácích, Petr Mrázek. Zbytek třetiny se nesl ve znamení šancí Poruby, ze kterých už ale domácí skórovat nedokázali. To však neplatí o začátku poslední třetiny. V ní se totiž po 5 a půl minutách trefil Šedivý a dostal tak Porubu do klidného vedení 3:0. Právě gólem Šedivého skončila všechna radost ze vstřelených branek na obou stranách a to i přesto, že si oba celky zahrály přesilovky. Vsetínu zápas nevyšel podle představ, navíc proti ním stál v bráně neprůstřelný Ondřej Bláha. I díky něho má teď Poruba náskok sedmi bodů. (20:19:50)

Matěj Kotala

Branky a nahrávky: 22. Razgals (Klimíček, Christov), 28. P. Mrázek (O. Šedivý, Krenželok), 46. O. Šedivý (Krenželok, P. Mrázek)

VHK ROBE Vsetín: Romančík – Larsen, Staněk, Ďurkáč, Petrovický, Kunc, Smetana (A), Kojo, Š. Bláha – Rob (A), Bērziņš, Jonák – Hrňa (C), Klhůfek, Kubiš – Jandus, Kern, Vaňo – Dědek, Kratochvil.

Rozhodčí: Svoboda, Rapák – Vašíček, Kráľ