Philadelphia – Buffalo 2:5 (kon.) | Calgary – Dallas 3:4 (kon.) | Colorado – St. Louis 4:1 (kon.)
Anaheim – Arizona 4:3 (po pr.)
Colorado Avalanche
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
St. Louis Blues
Čtvrtek 02.11.2023, 02:30 • Ball Arena, Denver • NHL

59:40
    V posledních vteřinách utkání přichází ještě jedno vyloučení do domácích řad, v obranném pásmu zasáhl Logan O'Connor vysokou holí do obličeje Kruga.

53:09
    Lavinu čeká přesilová hra. V obranném pásmu si při plnění defenzivních povinností nepočínal vůbec dobře Tyler Tucker, když hokejkou trefil do obličeje Jacka Johnsona.

39:06
    V závěru prostředního dějství míří domácí do čtyř. Důvodem je držení Joshe Mansona, jenž tímto způsobem zabrzdil po levém mantinelu rozjetého Kyroua.

27:59
    St. Louis má možnost zaútočit na snížení v přesilové hře, středem rozjetého Jakea Neighbourse viditelně zahákoval Andrew Cogliano.

13:19
    Gól zůstává v platnosti! Přesilovka Colorada navíc bude pokračovat, protože hráčská lavice dostává dvě minuty za zdržování hry způsobené neúspěšnou výzvou. Týmový trest odpyká Sammy Blais.

12:22
    Početní převahu si vyzkouší i Colorado. Ve středovém kruhu ztratil stabilitu Jordan Kyrou, který následně podrazil do brejku mířícího Lehkonena.

03:23
    Ruský forvard Pavel Bučněvič se mezi dvěma soupeři prodral do útočné třetiny, načež jej Mikko Rantanen poslal k zemi podražením. Přesilovka pro St. Louis.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 9. Colton (Wood), 14. Rantanen (Makar, MacKinnon), 42. Lehkonen (Makar, Rantanen), 48. Byram (MacKinnon) – 38. Thomas (Kapanen, Leddy)

Colorado Avalanche: Prosvetov (Georgijev) – Makar (A), Toews, Girard, Byram, Manson, J. Johnson, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Ničuškin, R. Johansen, Tufte – L. O'Connor, Colton, Wood – F. Olofsson, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Parayko (A), Scandella, Faulk, Krug, Tucker, Leddy – Kapanen, Thomas (A), Bučněvič – Kyrou, B. Schenn (C), Saad – Neighbours, Hayes, Vrána – Blais, Sundqvist, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Chmielewski, Lee – Gawryletz, Kovachik

Diváci: 18 091