Třinec – Olomouc 5:0 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 2:1 (2:0 po s.n.) | Litvínov – Mountfield HK 0:2 (kon.)
Sparta – Plzeň 5:3 (kon.) | Kladno – Liberec 3:6 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 0:2 (kon.)
Motor ČB – Kometa Brno 5:2 (kon.)
HC Sparta Praha
5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Neděle 05.11.2023, 16:00 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • 18. kolo

V posledním dějství nepustili domácí hokejisté hosty z Plzně ke gólu, a tak zápas rozhodl v závěru střelou do prázdné branky Miroslav Forman, který vstřelil svůj dnešní druhý gól.

To je ode mě vše a brzy na počtenou! (18:21:05)

Sparta právě vstřelila branku!
    MIROSLAV FORMAN využil nepřesné rozehrávky hostů a vstřelil tak gól do prázdné branky. Bez asistence.

56:24
    Najman se pokusil přizvednout puk, jeho záměr však Pavlát prokoukl a puk vyrazil.

55:17
    Kousal si vybojoval puk a sám si najížděl na Pavláta – ten si však jeho puk chytá do lapačky.

54:32
    Poslední komerční přestávka dnešního utkání.

53:12
    Kovář si úspěšným zákrokem ochránil branku a v závěru oslabeni sparťané vyhazují.

52:28
    Söderlund dostal přihrávku na levý kruh, Kovář jeho puk vyráží vysoko do ochranné sítě.

51:41
    Hrabík jen těsně střelou z předbrankového prostoru minul!

51:21
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Miroslav Forman – 2 min., podrážení.

50:40
    Houdkův tečovaný pokus skončil jen těsně mimo Kovářovu branku.

50:20
    Indrák se napřáhl na pravém kruhu, Irvingovi se ale jeho střelu podařilo úspěšně zblokovat.

49:45
    Kempného rána končí v rukavici Pavláta.

49:02
    Po boji o puk u mantinelu přichází další komerční přestávka.

48:22
    Ani jednomu z týmů se nedaří rozehrát.

46:58
    Plzeňští se nyní drží v útočném pásmu, po několika desítkách vteřin je ale domácí vyhání.

46:10
    Hra se odehrává bez větších šancí na obou stranách.

45:10
    Ofsajd Plzně.

44:47
    Mikilš střílel po kombinaci se spoluhráči od modré, jeho rána si našla jen Pavlátovu lapačku.

44:07
    Zámorský se dostal ke střele z ostrého úhlu, Kovář si připisuje zákrok maskou.

43:35
    Po několika dorážkách se puk ze závaru před brankou dostává ven.

42:32
    Jansa si sám najížděl na Kováře, nakonec mu ale jeho akci přerušil Kestner.

41:49
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Jan Piskáček – 2 min., držení.

41:40
    Hra se odehrává ve středním pásmu a bez větších šancí obou stranách.

40:53
    Zakázané uvolnění Sparty. Vhazuje se po Kovářově pravici.

40:22
    Horák z vhazování vyráží do útoku, jeho střelu ale schovává Pavlát do lapačky.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:42.

Druhá třetina byla ze začátku trošku pomalejší, ale ve 24. minutě vrátil Spartě vedení Miroslav Forman a hned minutu na to na něj navázal David Němeček. Sparťanům ale jejich dvoubrankové vedení nevydrželo dlouho. Ve 27. minutě si totiž připisuje gól Jan Piskáček a z přesilovky srovnal později ještě Kryštof Hrabík. V závěru třetiny se podařilo přesilovku využít také Aaronu Irvingovi, který tak Spartě navrátil vedení.

40:00

38:55
    Na Kováře se rozjížděl plzeňský útok, jejich akci ale přerušil Sobotka vyražením puku.

37:59
    V oslabení se do dalšího přečíslení dokonce tři na jednoho dostali sparťané, Konečného přihrávka ale díky dobrému zákroku obránce Plzně neprošla.

37:00
    Buchtele ujížděl ve svém oslabení sám na Pavláta, nakonec se mu ale zakončit nepodařilo.

36:18
    Ondřej Mikliš – 2 min., podrážení.

35:30
    V přečíslení dva na jednoho ujížděli hosté, Kovář první střelu vyrazil, ale jen na hokejku druhého hráče a pak vyrazil i jeho ránu.

35:04
    Konečný si najížděl z levého kruhu na Pavláta, plzeňský brankář jeho střelu vyráží.

34:39
    AARON IRVING z první trefil Palátovu branku po přihrávce od Horáka zpoza branky. Sparťané se tak opět navrací do vedení a využili přesilovku. Asistence: Roman Horák a Pavel Kousal.

32:58
    Kempný trefil od modré tyčku!

32:46
    Miroslav Indrák – 2 min., podrážení.

32:01
    Po střele hostů, kterou Kovář schoval do lapačky, následuje třetí komerční přestávka.

31:33
    Pavlát teď musel likvidovat několik sparťanských střel, nakonec chytá puk do lapačky.

29:43
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hostům se podařilo z přesilovky vyrovnat skóre! KRYŠTOF HRABÍK dostal puk po kombinaci se Zámorským a Lvem k levé tyčce Kovářovy branky. Asistence: Petr Zámorksý a Jan Schleiss.

28:38
    Jani Lajunen – 2 min., sekání.

28:14
    Piskáček vystřelil z vrcholku pravého kruhu, Kovář ale nakonec puk vyráží zpět do hry.
    26:41 Jan PISKÁČEK - 3:2

26:41
    JAN PISKÁČEK se ocitl volný na pravém kruhu a po přihrávce Soukupa se trefil těsně nad Kovářovo rameno. Asistence: Marek Soukup.

25:45
    Icing Sparty.

24:42
    Na hranici brankoviště se k Němečkovi odrazil puk po střele Moravčíka a ten tak mohl zakončit přizvednout pod horní tyčku. Asistence: Michal Moravčík a Vladimír Sobotka.

23:51
    Přihrávku od Kousala dostal MIROSLAV FORMAN do slotu a podařilo se mu Pavláta prostřelit nad jeho rameno. Asistence: Pavel Kousal a Vojtěch Mozík.

23:26
    Po delší době se ke střele dostal Forman. Ani z dorážky se mu ale nepodařilo šanci proměnit.

21:55
    Irvingova střela od modré branku těsně minula. Plzeňští si vzali puk a vyrazili před Kováře.

20:49
    Sparťané si drží útočné pásmo, ke střele ale však nedošlo.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:49.

Prví třetina zápasu byla víceméně vyrovnaná, ačkoliv do více šancí dostávali domácí hokejisté. Po jedné brance se přidalo na obou stranách. Domácí gól vstřelil Filip Chlapík, z hostů pak z přesilovky Jakub Lev.

20:00

19:11
    Kovář chytá další střelu hostů.

17:56
    Zámorský od modré přihrál JAKUBU LVOVI do jeho oblíbené střelecké pozice a plzeňský útočník se trefil nad Kovářovo levé rameno. Asistence: Petr Zámorský a Tim Söderlund.

17:27
    Filip Chlapík – 2 min., napadení.

16:26
    Po delší době se na puk dostal Kestner, jeho puk letící z levého kruhu ale končí v Pavlátově lapačce.

15:50
    Sledujeme hluchou pasáž, oba týmy dobře brání modrou.

15:08
    Po Najmanově nahození od modré následuje další komerční přestávka.

14:10
    Hrabíkovi nesedla v přečíslení střela z levého kruhu a tak Kovářovu branku přestřelil.

13:48
    Řepík se pokusil o gól z ostrého úhlu, ale Pavlát si připisuje další úspěšný zákrok.

13:08
    Buchteleho nahození vyráží Pavlát do rohu kluziště.

11:32
    Kempného nahození z vrcholku pravého kruhu chytá Pavlát do lapačky. Následuje první komerční přestávka.

10:45
    Řepík přihrál FILIPU CHLAPÍKOVI na pravý kruh a ten zpoza plzeňského obránce trefil k bližší tyčce. Asistence: Michal Řepík.

10:25
    Moravčíkovi nesedla střela z levého kruhu, ale i tak měl Pavlát problémy ji zlikvidovat, protože byl pokus těsně před ním tečován.

09:32

09:25
    Kestner poslal zadovku do předbrankového prostoru, puk si ale nenašel žádnou hokejku sparťanů.

08:13
    Němeček objel hostujícího obránce a dostal se do dobré příležitosti – z mezikruží trefil pouze Pavlátovu vyrážečku.

07:40
    Horákovi sice podklouzla noha v souboji za brankou, pro sparťany ale dál pásmo drží Kousal.

07:02

06:40
    Řepík se pokusil využít nepřehledné situace před brankou Plzně, puk ale kolem branky jen projel.

06:20
    Chlapík dělovkou ze slotu těsně minul Pavlátovu pravou tyčku.

05:51
    Po zmatcích v plzeňské obranné třetině na Pavláta dorážel Lajunen. Hostující brankář se ale šikovně po puku natáhl.

05:02
    Lev si vybojoval po vhazování puk a dojel si až do útočné třetiny. Dělovkou z levého kruhu ale minul.

04:38
    Z mezikruží to zkusil Chlapík, jeho střelu má Pavlát ve své náruči. Vhazuje se po jeho pravici.

03:12
    Na šanci Horáka navázal střelou také z ostrého úhlu Kousal, taktéž neuspěl.

02:35
    Sparťané zamknuli soupeře v útočném pásmu. Z ostrého úhlu střílel Horák, ale branku netrefil.

01:55
    Kryštof Hrabík – 2 min., sekání,
    Michal Houdek – 2 min., držení.

01:44
    Kestner zavezl puk do pásma, byl ale faulován a sparťané si zahrají přesilovku.

00:24
    Forman ztratil za brankou puk a tak mohl Holešinský vystřelit od modré. Branku ale kolem její pravé tyčky minul.

00:01

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Moravčík, Mozík, Kempný (A), Mikliš, Němeček, Irving, Krejčík – Forman, Horák, P. Kousal – Chlapík (A), Sobotka, Řepík (C) – Buchtele, Lajunen, Kestner – Mužík, O. Najman, Konečný.
    Trenér: Pavel Gross

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Hlavaj) – Malák, Zámorský, Kvasnička, Jiříček, Houdek, Piskáček (A) – Lev (A), Söderlund, Holešinský – Indrák, Schleiss (C), Rekonen – Jansa, Hrabík, Matýs – M. Soukup, Straka.
    Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Veselý, Ondráček – Lhotský, Špůr.
    Urve dnes Plzeň body?

Vzájemné zápasy
    Minulý vzájemný zápas sehrály týmy v Plzni na konci září. Sparťané se prosadili ve své nejlepší disciplíně – oslabení, díky střele Miroslava Formana. Zápas mohl pokračovat do prodloužení, ale gól Plzně nebyl po úspěšné trenérské výzvě Sparty uznán a zápas tak skončil 2:3 pro Pražany.

Plzeňští se pod vedením Petra Kořínka drží na 11. místě. Minulé utkání prohráli s Karlovými Vary na svém ledě 2:3 po prodloužení. Nejvíce bodů má zatím Adrián Holešinský (5+7) a nejvyšší průměr na ledě z celé extraligy má právě plzeňský obránce Petr Zámorský.

Pražané se nyní nachází se 33 body na třetí příčce tabulky. Svěřenci Pavla Grosse a Miloslava Hořavy se posledně utkali s kladenskými Rytíři a zvítězili na jejich ledě 3:2 zásluhou Filipa Chlapíka a kapitána Sparty Michala Řepíka. Nejproduktivnějším hráčem je momentálně Roman Horák (6+11).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Lucie Citterbartová

Branky a nahrávky: 11. Chlapík (Řepík), 24. Forman (P. Kousal, Mozík), 25. Němeček (Moravčík, Sobotka), 35. Irving (Horák, P. Kousal), 59. Forman – 18. Lev (Zámorský, Söderlund), 27. Piskáček (M. Soukup), 30. Hrabík (Zámorský, Schleiss)

Rozhodčí: Veselý, Ondráček – Lhotský, Špůr

Diváci: 10548