Třinec – Olomouc 5:0 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 2:1 (2:0 po s.n.) | Litvínov – Mountfield HK 0:2 (kon.)
Sparta – Plzeň 5:3 (kon.) | Kladno – Liberec 3:6 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 0:2 (kon.)
Motor ČB – Kometa Brno 5:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Energie Karlovy Vary
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Neděle 05.11.2023, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Tak si začátek letošní sezony asi nepředstavovali. Ačkoliv tým posílilo několik zahraničních hráčů, v tabulce jsou na posledním místě s 11 body. Vedení klubu již na tuto situaci zareagovalo odvoláním hlavního trenéra Jiřího Kalouse. Jeho nástupcem se od pondělí stane Richard Král.

Poslední utkání odehráli na brněnském ledě, kde se v úvodní třetině dostali do vedení. V další části ale Kometa nejen srovnala, ale také si vytvořila brankový náskok, který i přes tlak Bruslařů dokázala udržet. Mladá Boleslav tak jen těsně prohrála 1:2. Branku se podařilo vstřelit Zachu Osbornovi.

Nejproduktivnější hráči:

Róbert Lantoši: 13 bodů (6+7)
    Juhamatti Aaltonen: 11 bodů (4+7)
    Filip Pyrochta: 8 bodů (3+5)

Naopak energetikům se v této sezoně celkem daří. V tabulce jsou po 17 kolech na 7. místě s 25 body. Většinu bodů si Karlovarští přivezli z ledu soupeře, kde se jim daří lépe. To ovšem neznamená, že před domácími fanoušky se jim nedaří vůbec. I s nimi sdíleli chuť vítězství.

Jejich poslední zápas se nesl v duchu derby, kde je přivítala plzeňská arena. Do vedení se v první třetině dostala Energie, která dokázala v další dvacetiminutovce zvýšit na 2:0. Plzeň po dvou minutách snížila a až skoro do konce základní doby to vypadalo na tři body pro energetiky. Pět minut před závěrečnou sirénou ale Škoda srovnala. Utkání nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém bodoval Tomáš Rachůnek a vystřelil tak dva body pro karlovarský tým.

Tomáš Rachůnek: 14 bodů (8+6)
    Dávid Gríger: 14 bodů (7+7)
    Jan Hladonik: 11 bodů (3+8)

Jejich první vzájemný duel dopadl lépe pro Mladou Boleslav, která vyhrála na svém ledě 1:0. Energie má tak možnost tuto situaci oplatit a tentokrát slavit doma.
    Zvítězí dnes Boleslav?

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Huttula, Plutnar, Mikyska, Stříteský, Havlín, Dlapa, Benda – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Kofroň, Koffer, O. Procházka.
    Trenér: David Bruk

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (F. Novotný) – Pyrochta (A), Osburn, Jánošík (C), R. Jeřábek, Bernad, Pláněk – Aaltonen (A), Fořt, Rohdin – Skalický, Järvinen, Lantoši – Dvořáček, Závora, Stránský – O. Roman, Malát, J. Půček – Malínek.
    Trenér: Václav Pletka

Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Gerát, Axman.

00:01

00:03
    Úvodní buly patří energetikům, kteří okamžitě míří do útočného pásma.

00:37
    Jiří Černoch se z mezikruží pokusil dostat kotouč za Růžičku, k zakončení mu ale bránila soupeřova obrana.

01:26
    Přes střední pásmo se dostal tým z Mladé Boleslavi.

01:50
    Lukas Zetterberg pálil od pravého kruhu. Kotouč se ale odrazil od lapačky Růžičky, který následně pod ní puk schoval.

02:14
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovarský lehký nátlak končí otevřením dnešního utkání. V předbrankovém prostoru nabil Vít Jiskra dobře připravenému TOMÁŠI REDLICHOVI, který propálil Jana Růžičku.
    Asistece: Vít Jiskra, Lukas Zetterberg

02:58
    Mladá Boleslav se dostala do útočné třetiny, kde se snaží udržet.

03:46
    Nepřesnou rozehrávku Bruslařů zachytil Jan Hladonik. Ten s kotoučem vyrazil z obranného pásma až k pravému kruhu, kde vystřelil. Střela skončila v lapačce.

04:28
    Karlovarští měli velkou šanci prostrčit puk za brankovou čáru. K tomu jim mohla dopomoct nepřehledná situace před Růžičkou. Dávidu Grígerovi se ale ani na dvakrát nepodařilo zakončit.

05:19
    Bruslaři kombinovali před Dominikem Frodlem. Karlovarská obrana i s gólmanem si ale se střelami dokázali poradit.

06:08
    Energie si převzala kotouč a vyráží z obranného pásma.

06:46
    Filip Koffer byl nebezpečně blízko dalšímu gólu. To mu ale překazil skákavý puk, který nakonec skončil pod lapačkou.

06:57
    Karlovy Vary kombinují před mladoboleslavskou brankou. O zakončení se pokusil Matěj Stříteský, jehož střela ale byla vyražena.

07:34
    David Dvořáček (MBL) si jde odsedět trest za vysokou hůl na Matěje Stříteského.

08:18
    Tomáš Rachůnek se napřáhl ke střele takovou silou, až zlomil hokejku. Část hokejky se dokonce dostala až na tribunu, kde zasáhla jednoho z karlovarských fanoušků. Ten už je v péči zdravotníků.

09:34

10:12
    Róbert Lantoši byl zastaven u mantinelu jedním z karlovarských obránců. Po chvilce se však k němu opět dostal puk, s kterým se dostal před Frodla, kde to na něj zkusil z otočky. Dominik Frodl včas zasáhnul.

11:26
    Energie se snaží udržet puk v útočném pásmu. Po chvilce jsou ale zahnáni zpět do obranného.

11:58
    Trestná lavice se otevírá i na druhé straně. Za podrážení si jde odsedět dvě minuty Michal Plutnar (KVA).

12:46
    Bruslaři kombinují před karlovarskou brankou. Ondřej Roman vyslal dělovku z kruhu. Ta letěla kolem branky.

13:58
    Opět v akci Ondřej Roman, tentokrát ale jeho střelu z levého kruhu zablokoval Tomáš Redlich.

14:06
    Další střelu tentokrát Radka Jeřábka zablokoval bruslí jeden k karlovarských hráčů.

14:57
    Na trestnou lavici se dostává opět Michal Plutnar (KVA), který se provinil vystřelením puku z hrací plochy.

15:48
    Bruslaři jsou opět před Frodlem. O rozehrávku na spoluhráče se pokusil Róbert Lantoši, kotouč mu ale šel jiným směrem.

16:28
    Opět Róbert Lantoši, tentokrát to zkusil od modré čáry, střela ale byla včas zblokována.

16:57

17:32
    Souboj u mantinelu za Frodlem vyhráli energetici, kteří s kotoučem míří za střední pásmo.

18:08
    Michal Plutnar vyslal tvrdou ránu na Jana Růžičku, ten ale stihl střelu vyrazit zpět do hry.

19:29
    Hra se přesunula do středního pásma, kde se ani jeden z týmů nemůže dostat do útoku.

19:48
    Ke střele se nakonec dostali ještě Karlovarští, puk ale proletěl mimo branku.

20:00

Za námi je úvodní část dnešního zápasu, do kterého se lépe dostal domácí tým. Hned ve třetí minutě se prosadil Tomáš Redlich. Energetici se ještě pár minut snažili zvýšit vedení, to se už ale nepovedlo. V polovině třetiny se hra otočila a více se k puku dostali Bruslaři, kteří se snažili srovnat výsledek. Do této části se jim to ale nepodařilo. Uvidíme, co přinese další dvacetiminutovka, která začne přibližně v 16:21.

20:01

20:08
    Po buly se do útočné třetiny vrhá Energie.

20:23
    Bruslaři se ale dostali ke kotouči a míří s ním přes střední pásmo.

20:44
    David Bernad vypálil dělovku od modré čáry, která se zastavila o betony. Puk se ale dostal nebezpečně blízko k brankové čáře, kde zůstal volný. Nakonec si ho stihl včas všimnout jeden z karlovarských hráčů a kotouč dostal do bezpečí.

21:29
    Od Tomáše Rachůnka se dostal puk k Dávidu Grígerovi, který se pokusil o zakončení.

23:01
    Energetici mohou využít přesilovou hru. Za hákování si dvě minuty odsedí trest Ondřej Roman (MBL).

23:46
    Karlovarští se snaží vytvořit útočnou kombinaci. Nakonec z levého kruhu vypálil Jan Hladonik. Jeho střela se odrazila od Jana Růžičky.

24:48
    Dávid Gríger poslal dělovku z pravého kruhu. Ta byla odražena betonem.

24:59
    V akci opět Dávid Gríger, který se snažil prostřelit Růžičku tentokrát z blízkosti. Ani to ale nevyšlo.

25:01

26:14
    Hra se na chvíli uklidnila ve středním pásmu.

26:39
    Energie si vybojovala kotouč u mantinelu a míří s ním z obranného pásma.

27:05
    Matti Järvinen zachytil karlovarskou přihrávku a pokusil se ji vyhodit. Puk ale zachytili nazpět Karlovarští.

27:40
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Kotouč se nakonec dostal k domácí bráně, kde se ho ujal David Bernad. Ten jej poslal na RÓBERTA LANTOŠIHO, který z pravého kruhu dokázal prostřelit Dominika Frodla.
    Asistence: David Bernad, Matti Järvinen

28:28
    Bruslaři stále nebezpečně krouží kolem domácího gólmana. Karlovarská obrana si ale zatím soupeře hlídá.

29:48
    Bruslařům se nedaří zakončit.

30:24
    Z obranného pásma se podařilo ujet Filipu Pyrochtovi. Ten se dostal až před Frodla, kterého se mu ale nedokázalo vymíchat a kotouč skončil odražen.

30:42
    Energie bojuje o kotouč u mantinelu.

31:18
    Nakonec se jí podařilo dostat se s pukem přes střední pásmo.

31:47
    Karlovarští jsou opět ve vlastním pásmu. Drží se však kotouče.

32:11
    Energetici se dostali před Růžičku, kde zahájili útočnou kombinaci.

32:28
    Z levého kruhu vypálil Michal Plutnar, jeho střela byla odražena betonem.

32:43
    Joona Huttula se spolu s Janem Stránským pustili do sebe. Souboj vyhrál domácí Huttula.

32:43
    Oba hráči dostali za bitku pětiminutový trest. Kvůli menšímu zranění odpyká trest za Joonu Huttulu Vítek Benda.

33:09
    Bruslaři se zmocnili kotouče, se kterým se snaží udržet v útočném pásmu.

33:36
    To jim nakonec Energie překazila a vyráží za střední pásmo.

33:43
    Za podrážení si šel odpykat trest Ondřej Beránek (KVA).

33:56
    Bruslaři zahájili útočnou kombinaci.

34:07
    Jako první se pokusil prosadit Juhamatti Aaltonen, který vypálil z levého kruhu. Jeho střela skončila přímo na hrudi Dominika Frodla.

35:07
    Energetikům se podařila zneškodnit nebezpečná situace před Frodlem a také se jim podařilo vyhodit do bezpečí.

35:43

36:01
    Po přihrávce byl hodně blízko k další brance Tomáš Fořt, který pálil z blízkosti před Frodlem. Domácímu gólmanovi se na poslední chvíli podařilo zablokovat kotouč, který se ještě chvíli vyskytoval u tyčky. Nakonec si jej převzal jeden k karlovarských hráčů.

37:39
    Hra se přesunula na druhou stranu, kde se za soupeřovou brankou bojuje o puk.

38:16
    Kotouč nakonec vybojovala Mladá Boleslav, která se jen na okamžik dostala do přes střední pásmo.

38:52
    Energetici se nakonec ocitli ve vlastním pásmu, kde se snaží dostat pryč.

39:39
    To se jim podařilo a snaží se vytvořit útok.

39:51
    Po nájezdu tří na dva se ke střele dostal Iikka Kangasniemi. Jeho střela skončila schovaná na hrudi Růžičky.

40:00

Ve druhé dvacetiminutovce se podařilo hostujícímu týmu vyrovnat. Konkrétněji ve 28. minutě Róbertu Lantošimu, který dokázal prostřelit Dominika Frodla. Hra začíná na ledě více gradovat. Bruslaři se snaží tlačit na karlovarský tým, který ale zatím zvládá tento tlak ustát. Bude oběma týmům stačit základní hrací doba, nebo se bude muset nastavovat čas? To se dozvíme již brzy, poslední třetina začíná přibližně v 17:17.

40:01

40:04
    Kotouče se ujímá Mladá Boleslav, která si do útočného pásma najela zpoza vlastní branky.

40:46
    Radek Jeřábek vyslal střelu z levého kruhu. Tu Dominik Frodl zastavil vlastní hrudí.

41:19
    Na druhou stranu se podařilo ujet energetikům, kde se ke střele dostal Iikka Kangasniemi. Jeho rána byla odražena zpět do hry.

42:06
    Bruslaři se dostali zpět před Frodla. Nedokázali si ale ohlídat kotouč a byli zahnáni do vlastního pásma.

42:49
    Do zakončení se mohl dostat jeden z domácích hráčů. Kotouč mu ale projel pod hokejkou.

43:18
    Bruslaři se drží před karlovarskou brankou, nemohou se ale dostat ke střele.

43:39
    Do úniku se dostala Energie, kde z pravého kruhu vyslal dělovku Jiří Černoch. Jeho rána ale byla zblokována.

44:56
    Oba týmy se přesouvají z jedné strany na druhou. Ani jednomu se ale nedaří zakončit.

45:42
    Před Růžičku se dostali energetici, kteří začínají kombinovat.

45:49
    K ráně se dostal Matěj Stříteský, kotouč byl od modré vyražen betonem zpět do hry.

46:52
    Karlovarští vytváří na soupeře nátlak.

47:22
    Zachary Osburn na chvíli osvobodil tým vyhozením do bezpečí. Pro kotouč si ale rychle dojela Energie a je zpět před Růžičkou.

48:11
    Střela Dalimila Mikyska skončila odražena od hrudi Růžičky. Dávid Gríger se poté pokusil prostrčit puk přes gólmana, to mu nakonec jen o malý kousek nevyšlo.

49:39
    Bruslaři se dostali z vlastního pásma.

50:07
    Na hostující bránu zkusil vypálit Lukas Zetterberg či David Kofroň. Oba ale jen těsně míjeli branku.

51:03
    Tvrdou střelu z levého kruhu vyslal na Dominika Frodla Zachary Osburn. Domácí gólman nakonec jeho ránu zneškodnil přikrytím puku.
    Následuje komerční přestávka.

51:23
    Spoluhráčům nabil zpoza vlastní branky Dominik Frodl.

51:54
    Střela Dávida Grígera končí v lapačce.

52:09
    Energetici ztratili kontrolu nad pukem a musí z útočného pásma.

52:48
    Puku se opět zmocnili Karlovarští a míří s ním přes střední pásmo.

Dnešní utkání sleduje 3818 diváků.

53:26
    Bruslaři si najíždí z vlastního pásma.

53:49
    Nahrávku Róberta Lantošiho jeho spoluhráč nechytil a Bruslaři začínají znovu kombinovat.

54:38
    Mladá Boleslav nenechává karlovarskou obranu klidnou.

55:14
    Dělovku od modré vyslal Zachary Osburn, s tou si nakonec Dominik Frodl poradil a kotouč se od betonu odrazil zpět do hry.

55:50
    Energetici si najížděli do útočného pásma. Puk pro jistotu Jan Růžička schoval do lapačky a pozastavil hru.

56:01
    Jan Hladonik si s kotoučem najel zpoza brána a z levé strany vystřelil na Růžičku. Jeho střela ale letěla vysoko a skončila v ochranné siti.

56:26
    Bruslaři dokázali zkrotit kotouč a poslat ho do bezpečí.

56:58
    Ne však na dlouho, Energetici se zmocnili puku a vyráží s ním z vlastního pásma.

57:19
    Hra se spíše přesouvá ze strany na stranu.

57:53
    Kotouč před Frodlem zachytil Tomáš Redlich a vyráží s ním za střední pásmo.

58:32
    Energetici si hlídají puk. K útoku se ale zatím nemohou dostat.

59:18
    Karlovarští se snaží vytvořit útok před Růžičkou.

59:49
    Bruslaři nakonec posílají puk do bezpečí na druhou stranu.

60:00

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla. Síly na ledě byly celkem dost vyrovnané, ke konci si však otěže více přebrala Energie. Uvidíme, zda k rozhodnutí bude stačit prodloužení.

60:01

60:02
    Kotouče se po buly ujal Matěj Stříteský, který nahrál na Tomáše Rachůnka. Ten se dostal před Růžičkou, ke střele mu ale zabránil jeden ze soupeřů.

60:30
    Dominik Frodl předvedl v brance skvělý výkon, kdy od jedné zblokované střely měl co dělat, aby vychytal druhou z druhé strany.

61:36
    Bruslaři se snaží vymyslet útočnou taktiku.

61:58
    Karlovarští sebrali Bruslařům puk, se kterým poté uháněl na Růžičku Joona Huttula. Jeho střela ale byla vyražena.

62:07
    Joona Huttula se po chvilce dostal k další střele. Ta se odrazila zpět na hokejku Jiřího Černocha a ten se dostal k zakončení. To ale teď rozhodčí přezkoumávají.

62:07
    Zápas ale ještě není ukončen. Ačkoliv nejdříve rozhodčí uznali gól, Mladá Boleslav si vyžádala přezkoumání situace.

62:07
    Branka nakonec nebyla uznána a i přes protest fanoušků se hraje dál.

62:56
    Bruslaři mají kotouč pod kontrolou a snaží se s ním dostat přes střední pásmo.

63:38
    Filip Koffer zprudka vypálil na Růžičku. Jeho střela ale proletěla kolem branky a odrazila se od mantinelu.

64:27
    Další pokus o zakončení tentokrát v podání Jiřího Černocha. Jeho střela byla mířena dobrým směrem, kotouč se ale odrazil jinam od brusle soupeře.

64:57
    K poslednímu pokuse se dostal ještě Matěj Stříteský s Jiřím Černochem. První jmenovaný dostal puk za střední pásmo, kde přihrál na karlovarského kapitána. Ten se pokusil prostřelit Jana Růžičku, ale střela se odrazila od připraveného betonu zpět na hokejku Černocha. Tomu se ale ani napodruhé nepodařilo překonat mladoboleslavského gólmana.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Po neuznaném gólu Energie budou muset o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy.