St. Louis – Montreal 6:3 (kon.) | Detroit – Boston 5:4 (kon.) | Ottawa – Tampa 4:6 (kon.)
Toronto – Buffalo 4:6 (kon.) | Washington – Columbus 2:1 (kon.) | Philadelphia – Los Angeles 0:5 (kon.)
NY Islanders – Carolina 3:4 (po pr.) | Chicago – Florida 5:2 (kon.) | Minnesota – NY Rangers 5:4 (2:1 po s.n.)
Seattle – Calgary 3:6 (kon.) | San Jose – Pittsburgh 2:10 (kon.) | Vancouver – Dallas 2:0 (kon.)
Vegas – Colorado 7:0 (kon.)
Vegas Golden Knights
7:0 (1:0, 3:0, 3:0)
Colorado Avalanche
Neděle 05.11.2023, 03:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Colorado Avalanche.

Hokejisté z Las Vegas bodovali ve všech jedenácti dosavadních zápasech sezony, poslední tři zápasy vyhráli. Na Západě jsou první s 21 body. Colorado hraje také dobře, získalo za 9 zápasů 14 bodů a v tabulce je čtvrté na Západě. Má však o dva zápasy méně než jeho dnešní soupeř.

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hutton, Pachal – Cotter, Stephenson, Stone – Barbašev, Eichel, Marchessault – Dorofejev, W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, Howden, Kolesar.

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Toews, Makar, Girard, Byram, J. Johnson, Manson – Lehkonen, MacKinnon, Rantanen – Drouin, R. Johansen, Ničuškin – Wood, Colton, L. O'Connor – Cogliano, F. Olofsson, Tatar.

00:01

00:01
    Zápas začal, úvodní buly pro hostující celek.

00:58
    Sledujeme klidný úvod zápasu, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

01:42
    Alex Pietrangelo a Mark Stone měli dobrou střeleckou pozici, ale nedokázali kotouč dostat do odkryté části branky. Následně hru přerušil brankář Colorada.

02:14
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Ryan Johansen – 2 min., hákování.

02:19
    Colorado vyhazuje přes všechny čáry, a tak se musí domácí znovu snažit dostat se do útočného pásma.

02:55
    Shea Theodore pálil od modré čáry. S jeho pokusem si dokázal poradit brankář Colorada.

03:52
    Špatná přihrávka Vegas na modrou čáru znamená, že puk vyjel až za branku domácích.

04:12
    Colorado znovu vyhazuje a přesilovka končí.

04:41
    Nathan MacKinnon se dostal do zakončení, gólman Adin Hill si dokázal poradit.

05:10
    6:1, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, domácí celek je i díky přesilovce aktivnější.

05:46
    Domácí přišli o puk v útočném pásmu, a tak mohli hosté rychle otočit hru. Následoval ofsajd Colorada.

06:11
    Komerční přestávka, a pak se bude vhazovat před brankou Vegas.

06:25
    Mikko Rantanen – 2 min., podrážení.

06:30
    Domácí hokejisté mají možnost přesilové hry, ale nemohou se dostat do útočného pásma.

07:04
    Jack Eichel pálil, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Alexandar Georgijev. Bude se vhazovat.

08:14
    Mark Stone se dostal do výborné střelecké pozice, ale brankář vytáhl proti jeho střele beton.

08:38
    Výraznější šanci si domácí celek v přesilovce nevypracoval.

09:18
    Domácí hokejisté mají převahu, hrají aktivně a tlačí se do zakončení.

10:17
    Bowen Byram pálil z dobré pozice, ale jeho pokus jen o malý kousek minul branku.

10:48
    Brankář Vegas přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

11:20
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje. Vegas vede střelecky 9:3.

11:46
    Tomáš Tatar se propracoval do zakončení, ale na první branku v dresu Colorada čeká. Adin Hill ho vychytal.

12:54
    Jonathan Drouin se pokoušel dostat do útočného pásma, ale píská se zakázané uvolnění. Hra se vrací před branku Colorada.

13:22
    Artturi Lehkonen se po chybě soupeře dostal do útočného pásma i do střelecké pozice. Brankář Adin Hill si dokázal poradit.

14:08
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Hra je přerušená a následuje komerční přestávka.

14:18
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Chandler Stephenson – 2 min., hrubost.

Ross Colton – 2 min., krosček.

14:51
    Shea Theodore pálil od modré čáry, jeho rána končí nad brankou.

15:07
    Nathan MacKinnon po rychlé individuální akci oklamal brankáře, a pak zakončoval. S jeho pokusem si poradil brankář.

15:40
    Brett Howden – 2 min., hákování.

15:54
    Adin Hill si dokázal poradit se střelou soupeře. Pukem dostal do masky, následně mu spadla z hlavy, a tak sudí rychle přerušili hru.

16:03
    Mikko Rantanen měl další velkou šanci, ale jeho přízemní střelu vykopl brankář betonem.

16:27
    Cale Makar pálil od modré čáry, domácí brankář našel kotouč v rukavici, hra je tak přerušená.

16:39
    Chandler Stephenson se dostal do šance při vlastním oslabení, ale minul branku.

16:50
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Hokejisté Las Vegas nedávají branku při vlastním oslabení. Před bránou zůstal volný MARK STONE. Zpracoval odražený kotouč a rychle zakončoval. Asistence: Brayden McNabb a Chandler Stephenson.
    16:50 Mark STONE - 1:0

17:41

17:54
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vegas.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině. Colorado se následně dostalo do ofsajdu.

18:34
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině, hraje se převážně ve středním pásmu.

19:36
    Jonathan Marchessault pálil bez přípravy, s jeho pokusem si poradil brankář. Bude se vhazovat.

20:00

Vegas vede po první třetině na svém ledě nad Coloradem 1:0, při vlastním oslabení se dokázal prosadit Mark Stone. Adin Hill zatím drží čisté konto.

20:01

20:10
    Utkání pokračuje druhou třetinou, Vegas se dostalo do útočného pásma, ale rána se nepovedla.

20:48
    Domácí se dostali do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:23
    Bowen Byram se dostal do útočného pásma, ale jeho pokus nebyl příliš povedený.

21:42
    Adin Hill neviděl kotouč, ale i tak jej dokázal nataženým betonem odrazit do bezpečí.

22:06
    Velmi aktivně vstoupil hostující celek do druhé třetiny tohoto zápasu. Vegas se musí převážně bránit.

23:44
    Po zakázaném uvolnění se vrací hra před branku Vegas. Colorado pokračuje v dobré aktivně hře. Má více střel na branku.

24:19
    Jeden z domácích hráčů se dostal do zakončen, jeho rána končí vedle branky.

24:41
    Jack Johnson to zkoušel individuálně, ale do výraznější střelecké pozice se hostující hráč nedostal.

25:20
    Další špatná rozehrávka Vegas znamená zakázané uvolnění a William Karlsson je hodně otřesený po souboji se soupeřem.

26:20
    Mnoho šancí k vidění není, optickou i střeleckou převahu mají hokejisté Colorada.

26:39
    Brayden Pachal hledal spoluhráče před brankou, ale finální přihrávka postrádala přesnost.

27:07
    Další zakázané uvolnění Vegas vrací hru před jeho branku. S proběhem druhé třetiny domácí nemohou být spokojení.

27:45
    První střela Vegas na branku v této třetině, byl to Mark Stone.

27:49
    Adin Hill kryje kotouč na druhé straně hrací plochy. Komerční přestávka.

28:14
    Chandler Stephenson se pokoušel přihrát přesněji spoluhráči, ale obrana Colorada si dokázala poměrně snadno poradit.

28:42
    Alex Pietrangelo pálil z dobré pozice, a tak musel brankář Colorada zasahovat. Hra je přerušená.

29:16
    Ben Hutton pálil od modré čáry, s jeho pokusem neměl brankář Alexandar Georgijev prakticky žádné problémy.

29:35
    V době, kdy bylo Colorado aktivnější, se prosazuje domácí celek a navyšuje své vedení. Alex Pietrangelo našel dlouhou přihrávkou spoluhráče, který poslal do šance JACKA EICHELA. Ten uspěl střelou do horní části branky. Asistence: Jonathan Marchessault a Alex Pietrangelo.
    29:35 Jack EICHEL - 2:0

30:32
    Brayden Pachal – 2 min., krosček.

30:32
    Komerční přestávka.

30:51
    Hostující celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, ale trefil tyčku.

31:12
    Stone dobře vyhodnotil situaci a vyhodil kotouč přes všechny čáry. Colorado musí o útočné pásmo bojovat.

31:36
    Mikko Rantanen pálil z dobré pozice, Adin Hill kryje jeho pokus. Hra je přerušená.

32:36
    Brayden Pachal ujel z trestné lavice, dostal se do šance, ale Alexandar Georgijev ho vychytal.

32:57
    Vegas zvládlo hru v oslabení a nyní přidává další branku, po rychlé akci a šikovné přihrávce se prosazuje WILLIAM CARRIER. Asistence: Mark Stone a Chandler Stephenson.
    32:57 William CARRIER - 3:0

33:17
    Ross Colton – 2 min., nedovolené bránění.

33:22
    Hostující celek vyhodil kotouč přes všechny čáry, domácí tak rozehrávají od své branky.

33:49
    Znovu ukázal Mark Stone, jaký přehled o hře má. Místo zakončení přihrával na druhou stranu, kde byl zcela volný JACK EICHEL. Jeho tvrdá rána zapadla do horní části branky. Asistence: Mark Stone a Shea Theodore.
    33:49 Jack EICHEL - 4:0

34:04

34:17
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Colorado se dostalo do útočného pásma.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Colorado rozehrálo tak, aby z toho nebyl icing.

35:57
    Adin Hill nyní podržel spolehlivými zákroky své spoluhráče. Vychytal dvě dobré šance soupeře.

36:19
    Alexandar Georgijev ramenem vytáhl střelu, kterou vyslal Chandler Stephenson.

36:49
    Vegas hraje takticky velmi dobře, drží soupeře daleko od vlastní branky.

37:10
    Adin Hill má na svém kontě další velmi dobrý zákrok.

37:13
    Brayden Pachal – 2 min., hrubost,
    Ben Hutton – 2 min., hrubost.

Miles Wood – 2 min., hrubost,
    Logan O'Connor – 2 min., hrubost.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Sledujeme hru pět na pět.

38:19
    Hostující celek je střelecky aktivnější, snadněji se dostává do zakončení, ale na gól v tomto zápase čeká.

38:40
    Alex Pietrangelo pálil z dobré pozice, Alexandar Georgijev ho vychytal.

39:11
    Chandler Stephenson měl dobrou střeleckou pozici, ale bekhendem branku trefit nedokázal.

39:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

40:00

40:01

40:28
    Utkání pokračuje dál třetí třetinou. Colorado se dostalo do útočného pásma, kde kombinuje.

41:08
    Josh Manson pálil, jeho rána byla před brankou zblokovaná. Následně puk kryje brankář Vegas.

41:41
    Ben Hutton – 2 min., vysoká hůl.

42:05
    Přesilovku hraje Colorado, ale do šance se dostali domácí. Jack Eichel minul branku.

42:31
    Znovu se stejný hráč dostal do šance, ale obrana Colorada zapracovala dobře.

42:54
    Bowen Byram pálil bez přípravy, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Vegas, který byl u tyče ve správný moment.

43:22
    Druhou branku při vlastním oslabení dávají domácí a znovu se prosazuje kapitán MARK STONE. Obral soupeře o puk, přebruslil obránce, a pak šikovně prostřelil brankáře.
    43:22 Mark STONE - 5:0

44:15
    Adin Hill dobře viděl na střelu soupeře, a tak kryje kotouč poté, co pálil Josh Manson.

44:41
    Špatná rozehrávka Colorada znamená zakázané uvolnění.

45:15
    Logan O'Connor – 2 min., podrážení.

45:25
    Přesilovku si nyní zahrají domácí hokejisté, kteří mají duel velmi dobře rozehraný.

45:34
    Colorado získalo kotouč a následně od své branky vyhazuje přes všechny čáry.

46:19
    Mark Stone útočil na hattrick, ale s jeho střelou z otočky si brankář Alexandar Georgijev poradil.

46:39
    Hostující celek znovu vyhazuje přes všechny čáry.

47:15

47:23
    Do výraznější šance se domácí celek během přesilovky nedokázal dostat.

48:05
    Brayden Pachal pálil nad. Komerční přestávka.

48:57
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení. Nyní se musí zapojit obrana Vegas.

49:13
    Domácí hokejisté navyšují své vedení, střelou přes obránce se prosazuje po šikovné přihrávce spoluhráče WILLIAM KARLSSON. Asistence: Pavel Dorofejev.
    49:13 William KARLSSON - 6:0

50:01
    Jonathan Marchessault to zkoušel individuálně, ale obránce soupeře nepřekonal. Byl to Makar, kdo se dobře vrátil.

51:23
    Hostující celek se dostal do šance, ale puk končí nad brankou. Komerční přestávka.

51:30
    William Karlsson to zkoušel individuálně, ale obránce byl u kotouče první a dokázal si poraidt.

51:53
    Pavel Dorofejev se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale defenzivní hra Lavin nyní zapracovala dobře.

53:15
    Jonathan Marchessault hlídkoval před brankou, ale spoluhráčovu přihrávka nedokázal přesněji tečovat.

53:33
    Ross Colton pálil, jeho pokus dokázal zastavit brankář Vegas. Bude se vhazovat.

54:02
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině a nyní se v podstatě hraje jen o to, zda domácí brankář udrží čisté konto.

Dnešní utkání sleduje 18 512 diváků.

54:43
    Demolice Colorada nekončí. Po tlaku v útočném pásmu našel Doroferejev spoluhráče, kterým byl WILLIAM KARLSSON. Jeho rána zapadla přesně do horní části branky. Asistence: Pavel Dorofejev.
    54:43 William KARLSSON - 7:0

55:34
    Bowen Byram pálil, s jeho pokusem si poradil brankář Vegas. Adin Hill drží čisté konto.

57:00
    Jack Johnson pálil jako obránce od modré čáry, jeho rána však končí mimo branku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v tomto zápase a hosté se pokouší překazit brankáři Vegas čisté konto.

58:21
    Samuel Girard rozehrává od své branky, jeho tým se rychle dostal do útočného pásma, kde kombinuje.

3. Jack Eichel (VGK) 2+0

Hokejisté Vegas v tomto zápase dokázali jednoznačně porazit svého soupeře. Colorado si odvezlo z města neonů sedm inkasovaných branek. Adin Hill pochytal všech 41 střel soupeře. (05:54:06)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 17. Stone (McNabb, Stephenson), 30. Eichel (Marchessault, Pietrangelo), 33. W. Carrier (Stone, Stephenson), 34. Eichel (Stone, Theodore), 44. Stone, 50. W. Karlsson (Dorofejev), 55. W. Karlsson (Dorofejev, Amadio)

Trenér: Bruce Cassidy

Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Hebert, Schrader – MacPherson, Brisebois

Diváci: 18 512