Boston – NY Islanders 5:2 (kon.) | Detroit – Montreal 2:3 (po pr.) | NY Rangers – Minnesota 4:1 (kon.)
Ottawa – Vancouver 2:5 (kon.) | Tampa – Chicago 3:5 (kon.) | Columbus – Dallas 2:5 (kon.)
St. Louis – Arizona 2:1 (kon.) | Winnipeg – Nashville 6:3 (kon.) | Colorado – Seattle 3:4 (kon.)
Los Angeles – Pittsburgh 3:4 (po pr.) | San Jose – Edmonton 3:2 (kon.)
Detroit Red Wings
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Montreal Canadiens
Pátek 10.11.2023, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný páteční den. (04:08:49)

Statistika
    Střely na bránu: 29 – 26 | Přesilová hra: 0/4 – 2/5 | Trestné minuty: 22 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?
    James Reimer (DET) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5 %, odchytal 63:20
    Cayden Primeau (MTL) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 64:16

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:17

Tři hvězdy utkání
    1. Cole Caufield (MTL) – 1+0
    2. J.T. Compher (DET) – 1+0
    3. Nick Suzuki (MTL) – 1+0

Dnešní utkání sledovalo 18 504 diváků.

Hokejisté Montrealu v prodloužení dostali možnost zahrát si přesilovou hru a využili toho. Dnešní vyrovnaný duel rozhodovaly maličkosti a tohle byla jedna z nich. Detroit se musí spokojit pouze s jedním získaným bodem.

64:15 Cole CAUFIELD - 2:3

64:15
    Montreal právě vstřelil branku!
    Druhý bod si z dnešního zápasu bere Montreal. COLE CAUFIELD vystřelil z levého kruhu a trefil se přesně mimo dosah Reimera. Asistence: Michael Matheson a Nick Suzuki.

63:41
    Suzuki vystřelil přes hráče z pravého kruhu a trefil břevno. Hosté byli kousek od vítězství.

63:27
    Oddechový čas pro tým Montreal Canadiens.

63:27
    Reimer hloupě držel u brankoviště hůl Caufielda a je vyloučen. Montreal si zahraje přesilovou hru.

62:58
    Mezi kruhy dostal výborný pas DeBrincat, pohotovou střelou ale trefil pouze Reimera,

62:25
    Suzuki jel sám na branku, na Reimera si nepřišel a trefil jeho beton.

61:52
    Raymond si s pukem vybruslil na pravý kruh a Primeau musel zasahovat. Hra je přerušena.

61:30
    Hosté o kotouč ale přišli a znovu útočí Detroit.

61:10
    Nyní se na kotouči drží hokejisté Montrealu.

60:38
    Larkin dlouho držel puk v útočném pásmu a nakonec se dostal ke střele z mezikruží, ta byla však hodně nepřesná.

60:01

Montreal se na začátku třetí části dostal do vedení, Detroitu se ale i podruhé v zápase podařilo vyrovnat a tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:53
    Petry napřáhl na modré čáře, branku ale nezasáhl.

59:20
    Hraje se hodně opatrně, nikdo nechce v poslední minutě udělat chybu.

58:28
    Larkin dostal prostor na pravém kruhu, místo střely ale přihrával a to nebyla nejlepší volba.

57:35
    Anderson se dostal k dorážce a těsně minul branku. Montreal je v posledních střídáních lepším týmem.

56:30
    Seider chtěl vyslat do brejku Velena, přihrávku ale nenačasoval nejlépe. Zakázané uvolnění.

55:52
    Střela Mathesona od modré čáry byla zablokována a k brance se nedostala.

55:00
    Posledních pět minut základní hrací doby. Dočkáme se rozhodnutí?

54:34
    Czarnik při napadání upadl a tvrdě narazil do mantinelu. Rozhodčí raději přerušil hru.

53:37
    Suzuki se prohnal do útočného pásma a vystřelil přes hráče. Reimer nemusel zasahovat, puk letěl vedle levé tyče.

52:10
    Tempo zápasu se začíná pořádně zvedat. Oba týmy vědí, že následující gól může být klíčový.

50:40
    Hra ve čtyřech vyhovuje rozhodně lépe Detroitu, který si dokázal vytvořit poměrně silný tlak.

49:53
    Raymond parádním pasem přes pásmo našel na pravém kruhu Walmana, který prudkou střelou zamířil vedle levé tyče.

49:18
    DeBrincat oslovil před brankovištěm Chiarota, ten ale nedokázal přesně zakončit.

48:58
    Seider i Gallagher dostávají trest na dvě minuty za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech.

48:58
    Gallagher vystřelil po odpískání a to se vůbec nelíbilo Seiderovi, který se do něj pustil. Tady se asi bude vylučovat.

48:12
    Domácí špatně nahodili puk do útočného pásma a je odpískáno zakázané uvolnění.

46:57
    Petry nahodil od modré čáry puk na branku a Primeau musel zasahovat ve složité pozici, protože vůbec nic neviděl.
    46:06 J. T. Compher - 2:2

46:06
    Detroit právě vstřelil branku!
    V Detroitu máme znovu vyrovnáno! J. T. COMPHER vystřelil z levého kruhu a trefil se přesně do bližší šibenice. Primeau to měl hodně složité, opravdu dokonalá střela. Bez asistence.

45:41
    Domácí se pokouší lepším pohybem dostat do zápasu, ale absolutně se jim nedaří v útočném pásmu.

44:45
    Rasmussen se pokoušel dostat z levé strany do střelecké příležitosti, byl však dobře pohlídán.

43:50
    Oba týmy se snaží rychle dostávat kotouče ze svého pásma, nikomu se nedaří dostat do tlaku.

42:30
    Znovu hodně nepřesná hra z obou stran, tento zápas opravdu příliš pohledný není.

41:44
    Na Detroit čeká znovu hodně práce.

40:50
    Po přihrávce Larkina střílel z velkého úhlu DeBrincat, Primeau se nenechal zaskočit a úspěšně zakročil.
    40:26 Nick SUZUKI - 1:2

40:26
    Canadiens na začátku třetí části využívají přesilovou hru a vrací se do vedení. Z pravého kruhu vystřelil NICK SUZUKI a trefil se přesně k bližší tyčce. Asistence: Michael Matheson a Sean Monahan.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:02.

Detroitu se podařilo ve druhé třetině vyrovnat a o všem se rozhodně v posledních dvaceti minutách. Střelcem za Red Wings se stal Christian Fischer.

40:00

39:10
    Montreal se rychle vrátil do útočného pásma.

38:50
    Walman po mantinelu vyhodil kotouč do bezpečí, hosté musí zakládat nový útok.

38:29
    Larkin se pokoušel zachránit situaci, nicméně si pomohl nedovoleně. Dvě minuty za podrážení a přesilová hra pro Canadiens.

37:50
    Hra se hodně přelévá ze strany na stranu, kombinace obou týmů nejsou nejpřesnější.

36:44
    Gól platí! V Detroitu máme vyrovnáno.

36:44
    I tento gól se bude řešit na videu.
    36:44 Christian FISCHER - 1:1

36:44
    Domácí se dočkali vyrovnání! Rasmussen si z levé strany najel před branku a vystřelil. Odražený kotouč skončil na rukavici CHRISTIANA FISCHERA a odrazil se do sítě. Asistence: Michael Rasmussen.

35:15
    DeBrincat a Raymond během jedné akce dvakrát vystřelili, Primeau nemusel zasahovat ani proti jednomu pokusu.

34:48
    Caufield se dokázal natlačit na levý kruh a vystřelit bekhendem, branku ale tímto pokusem neohrozil.

34:10
    Guhle nahodil puk na branku, Reimer ho vyrazil a vznikl závar, který dopadl pro Red Wings dobře.

33:30
    Montreal se po přesilové hře drží v útočném pásmu a pokouší se navýšit své vedení.

32:53

32:02
    Derek Lalonde si vzal trenérskou výzvu kvůli ofsajdu a měl pravdu! Gól neplatí.

32:02
    Celá situace se ale ještě bude zkoumat na videu.

32:02
    Autorem branky je SEAN MONAHAN. Asistence: Michael Matheson.

31:26
    Copp v oslabení vyvezl puk do útočného pásma, v něm ale uklouzl a o kotouč přišel.

30:53
    Za držení je navíc vyloučen na dvě minuty Walman.

30:50
    Anderson se natlačil za obranu Red Wings, jel sám na Reimera a bekhendovým zakončením zamířil do tyčky.

30:08
    Komerční přestávka.

29:50
    Několikrát tečovaná střela propadla až na Reimera, kterému se podařilo zasáhnout betonem.

28:47
    Monahan zakončoval z těsné blízkosti, Reimer ramenem vytlačil puk do ochranné sítě.

27:58

27:50
    Compher z levé strany poslal puk do brankoviště, Copp se nedokázal procpat k zakončení.

27:00
    V této početní výhodě se domácím vůbec nedaří, Montreal se brání bez sebemenšího problému.

26:19
    Seider přišel na modré čáře o puk a Suzuki jel sám na branku. Jako způsob zakončení zvolil střelu z mezikruží a trefil tyčku!

25:58
    Další přesilová hra pro Red Wings. Tentokrát je za držení vyloučen Guhle. Dočkají se domácí vyrovnání?

25:46
    Slafkovský se pokusil dojet nahozený kotouč, před mantinelem ale upadl a narazil do něj. Navíc bylo odpískáno zakázané uvolnění.

25:02

24:15
    DeBrincat hledal z levé strany u protější tyčky Raymonda, ten těsně promáchl před prázdnou brankou.

23:43
    Larkin si sjel mezi kruhy, dostal pas a pohotově vystřelil. Primeau znovu úspěšný.

23:30
    Seider nahazoval puk na branku, jeden z obránců jej srazil do rohu.

23:16
    DeBrincat si udělal prostor na levém kruhu a vypálil prudce zápěstím. Primeau dokázal zasáhnout lapačkou.

23:02
    Anderson podrazil na vlastní modré čáře Velena a je vyloučen na dvě minuty. Přesilová hra pro Red Wings.

22:54
    Ani jeden z týmů si dneska zatím nedokázal vypracovat nějaký trvalejší tlak.

22:06
    Nepřesná rozehrávka Red Wings a zakázané uvolnění.

20:50
    Domácí vstoupili do druhé části aktivně a okamžitě se pokoušeli dostat do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:02.

V první třetině jsme viděli jednu brankou, kterou dokázal v osmé minutě vstřelit krásnou střelou z mezikruží Matheson. Montreal tedy na ledě Detroitu vede 1:0.

20:00

19:56
    Primeau nepředvedl po nahození jistý zákrok a puk mu vypadl. Nikdo z domácích se k dorážce nedostal.

19:36
    Anderson si vybruslil s kotoučem na pravý kruh a zkusil to střelou zápěstím. Reimer byl znovu na správném místě.

18:55
    Reimer musel během krátké chvíle dvakrát zasahovat, v obou případech si poradil naprosto zkušeně.

18:30
    První třetina se pomalu blíží ke svému konci. Dočkáme se ještě něčeho zajímavého?

17:40
    Další zakázané uvolnění Red Wings.

17:05

16:39
    Suzuki vystřelil z vrcholu pravého kruhu a Reimer musel zasahovat lapačkou, puk pouze vyrazil do rohu.

16:15

15:40
    Chiarot tvrdě pálil od modré čáry, branku ale trefit nedokázal.

15:05
    Přesilová hra Red Wings je u konce, když je za sekání vyloučen Raymond.

14:55
    Kotouč je znovu u branky Reimera a domácí musí zakládat nový útok.

14:21
    Raymond hledal z pravé strany před brankou Larkina, přihrávka ale byla vypíchnuta do středního pásma.

14:15
    Pezzetta se dopustil podrážení a je potrestán dvouminutovým trestem.

13:38
    Detroit si znovu zahraje přesilovou hru, nyní ale hraje s šesti hráči v poli. Dokáže toho využít?

12:59
    Larkin vystihl rozehrávku Canadiens a dostal se do obrovské šance, které využít nedokázal. Následně posílal puk do brankoviště i zpoza branky, k žádnému odrazu ale nedošlo.

11:40
    Hra se stěhuje z jednoho pásma do druhého, znovu bez nějaké kloudné šance.

09:45
    Armia se propracoval ke střele přes obránce, Reimer si dokázal poradit.

09:22
    Petry se po návratu z trestné lavice dostal do útočného pásma a vystřelil z pravého kruhu. Primeau tento pokus zastavil.

09:12

08:38
    Newhook vystřelil z levého kruhu nepřesně, puk proletěl vysoko nad brankou.

08:10
    Montrealu se vůbec nedaří usadit v útočném pásmu.

07:35
    Detroit začal oslabení velmi dobře a okamžitě byl puk vyhozený k brance Primeaua.

07:12
    Petry smolně poslal puk z vlastního pásma do hlediště a míří na trestnou lavici. Montreal dostává šanci navýšit své vedení.
    07:02 Michael MATHESON - 0:1

07:02
    Hosté se dostávají do vedení. Newhook podél levého mantinelu dostal puk do útočného pásma, poté přesným pasem našel mezi kruhy MICHAELA MATHESONA a ten střelou pod břevno překonal Reimera. Asistence: Alex Newhook.

06:34
    V brankovišti Canadiens vznikl chaos, nakonec pro hosty všechno dobře dopadlo.

06:27
    Fischer nahodil puk na branku od pravého mantinelu a Primeau byl po zákroku donucen přerušit hru.

05:32
    Detroit po přesilové hře zůstal v útočném pásmu, chybělo tomu ale nějaké zakončení.

04:58

04:20
    Walmanova střela se neujala a hosté poté poslali puk do středního pásma a mohou vystřídat.

04:00
    Od modré čáry vystřelil Seider a Primeau musel zasahovat.

03:20
    Montrealu se podařilo osvobodit a domácí musí zakládat nový útok.

02:58
    Na trestnou lavici si za držení odchází sednout Harris.

02:50
    Larkin v signalizované výhodě vystřelil z pravého kruhu a orazítkoval tyčku!

02:30
    Zatím sledujeme hodně neurovnanou hru.

00:55
    Domácím se nepodařilo rozjet útočnou akci a je odpískáno zakázané uvolnění.

00:39
    Střela od modré čáry i na druhé straně, Guhle prověřil připravenost Reimera, ten zasáhl lapačkou.

00:20
    Petry dostal puk na modrou čáru a vystřelil z první. Primeau si připsal úspěšný zákrok.

00:01

Detroit Red Wings: Reimer (Lyon) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Holl, Määttä – Raymond, Larkin (C), DeBrincat – Czarnik, Compher, Copp (A) – Sprong, Veleno, Perron – Fischer, Rasmussen, Kostin.
    Trenér: Derek Lalonde

Montreal Canadiens: Primeau (Allen) – Matheson (A), Harris, J. Barron, Guhle, Kovacevic, Xhekaj – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Gallagher (A), Monahan, Pearson – J. Anderson, Dvorak, Newhook – Armia, Evans, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Pochmara, Blandina – Hughes, Kovachik.
    Prosadí se dneska Dylan Larkin?

Přeji krásnou hokejovou noc a vítám Vás u sledování textového přenosu ze zámořské NHL. Red Wings přivítají v Detroitu hokejisty Canadiens. Kdo se bude radovat?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 37. Fischer (Rasmussen, Chiarot), 47. Compher – 8. Matheson (Newhook), 41. Suzuki (Matheson, Monahan), 65. Caufield (Matheson, Suzuki)

Rozhodčí: Pochmara, Blandina – Hughes, Kovachik

Diváci: 18 504