Arménie – Wales 1:1 (kon.) | Lotyšsko – Chorvatsko 0:2 (kon.) | Bělorusko – Andorra 1:0 (kon.)
Nizozemsko – Irsko 1:0 (kon.) | Francie – Gibraltar 14:0 (kon.) | Izrael – Rumunsko 1:2 (kon.)
Švýcarsko – Kosovo 1:1 (kon.)
Nizozemsko
1:0 (1:0)
Irsko
Sobota 18.11.2023, 20:45 • Johan Cruijff ArenA, Amsterdam (NED) • Kvalifikace ME • Skupina B

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou nedělia třeba zase někdy na počtenou! (22:51:12)

Ve druhém zápase skupiny B porazila Francie trpaslíka z Gibraltaru jasným poměrem 14:0. Hattrick zaznamenal Kalina Mbappé, dvě branky vsítil střídající Olivier Giroud.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:5.

Je konec! Duel mezi domácími Oranje a hosty z Irska končí za stavu 1:0 pro Nizozemsko.
    Jedinou branku utkání vstřelil ve 12. minutě snajpr domácího národního týmu Wout Weghorst, který se prosadil ranou na přední tyč. V závěru poločasu pak mohl zvýšit náskok svého celku Reijnders, avšak brankář Bazunu druhý gól do své sítě nepustil.
    Druhý poločas zahájili Oranje velkým tlakem, který vyústil až v nebezpečné zakončení Simonse, Weghorsta a Reijnderse, se všemi si ale i se štěstím poradila obrana Irů. Naopak na druhé straně se podařilo skórovat Adamu Idahovi, jehož ránu brankář Verbruggen vytahoval až za brankovou čarou. ale nakonec branka pro ofsajd irského útočníka nebyla uznána. A když v závěru nedokončil kličku gólmanovi střídající Malen, rozešly se oba celky za stavu 1:0 pro domácí, kteří si tak definitivně zajistili postup na Mistrovství Evropy, hrané v Německu příští rok.

90+6

90+6
    Centr ale odvrací Weghorst.

90+6
    Střídání v týmu Irsko:
    ze hřiště odchází Dara O'Shea, přichází Troy Parrott.

90+5
    Střídající Marten de Roon fauloval ve středu hřiště McGratha, na standardku jde i brankář Bazunu.

90+5
    Wout Weghorst teď chtěl podržet balon u rohového praporku, dlouho tam však nevydržel.

90+3
    Po standardce hlavičkuje Nathan Collins, jeho padající pokus však skončil pouze na horní síti Verbruggenovy branky.

90+2
    Donyell Malen teď chtěl udělat kličku brankáři Bazunuovi, balon si ale málo předkopl a gólman Irů mu jej odebral.

90+1
    Centr z pravé stray odvrací Daley Blind, Nizozemci míří do útoku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Střídání v týmu Nizozemsko:
    ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Marten de Roon,
    ze hřiště odchází Tijani Reijnders, přichází Teun Koopmeiners.

90
    Prvním potrestaným hráčem zápasu se stává v 90. minutě Adam Idah.

90
    Hartman byl u postranní lajny faulovaný Brownem, je pískáno.

88
    Na druhé strany zakončoval nepříjemně Donyell Malen, brankář Bazunu ale balon pod nohami udržel.

87
    Standardku rozehráli Irové nakrátko, hned otevřené pálil jeden ze zelenobílých zpoza šestnáctky, avšak trefil jen obětavého obránce.

86
    Idahova pobídka do pokutového území končí pouze u kopaček Dumfriese, který však pouze odkopává a o pro momentů později fauluje před šestnáctkou Johnstona.