Třinec – Litvínov 2:3 (po pr.) | Kladno – Plzeň 2:4 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Sparta 2:1 (po pr.) | Pardubice – Liberec 2:3 (kon.)
K. Vary – Mountfield HK 3:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 19.11.2023, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 20. kolo

To je ode mě vše, přeji hezký zbytek večera. (19:26:35)

Liberec ke konci třetiny vstřelil třetí branku, zásluhou Tomáše Filippiho a díky tomu v tomto zápase vítězí.

59:48
    vypadá to že v tomto zápase vyhraje Liberec.

59:24
    Pardubice to zkoušejí v šesti.

59:07
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec jde ke konci třetiny do vedení, kdy se do samostatného úniku dostal TOMÁŠ FILIPPI a prostřelil Kloučka.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:32
    Střelu z otočky vyslal Říčka, ale za záda Krále nespadla.

56:45
    Radil se probojoval do útočného pásma a poslal puk Čerešňákovi, který vystřelil, ale do střely si lehl jeden z libereckých hráčů.

55:36

55:24
    Nepřesnou přihrávku poslal Radil a hosté se tak osvobozují.

54:20
    Čerešňák vyslal od modré střelu a před bránou se ji snažil ještě dorážet Musil, ale bez úspěchu.

53:36
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Jakub Rychlovský – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

53:35
    Hyka byl faulován a bude se tak vylučovat.

53:15
    Fantastický zákrok předvedl Klouček, kdy vychytal Najmana.

52:49
    Vlach s kotoučem ujížděl před Kloučka, kde zkusil vystřelit, ale puk šel vysoko nad pardubickou branku. Následuje komerční přestávka.

51:27

51:15
    Liberec se dostal ke kotouči a osvobozuje se.

51:12
    Dnešní utkání sleduje 9982 diváků.

50:42
    Košťálek si najel do lepší střelecké pozice a vystřelil, ale puk ke Královi nedoletěl.

50:24
    Rychlá střela Radila skončila v ochranné síti.

49:50
    Radil zpoza branky přihrával Hykovi na modrou, ten ale puk nezachytil.

49:26
    Michal Birner – 2 min., podrážení.

48:35
    Říčka vybojoval kotouč a poslal ho Košťálkovi, ten se ale ke střel nedostal.

47:35
    Kousal přihrál Musilovi, a ten střílel, ale i tento pokus Král vyrazil.

46:21
    Košťálek nahodil kotouč před Krále, tam ho ale nikdo nedokázal tečovat.

45:38
    Poulíček se snažil dostal před Krále, ale byl odstaven libereckými hráči.

44:27
    Paulovič dojížděl puk a chtěl zakončovat, jenže Král byl rychlejší a puk schoval do lapačky.

43:37
    Košťálek poslal puk před Krále, tam se ho snažil dorážet Hyka, ale marně.

42:47
    Čerešňák nahodil kotouč před Krále, puk ale jen narazil do boční sítě.

42:27
    Faško-Rudáš vystřelil z pravého kruhu, Klouček puk vyrazil betony.

41:55
    Po zákroku Kloučka je odsunuta branka, na led je tak povolán opravář.

41:40
    Rychlou střelu od modré vyslal Košťálek, Král kotouč pohotově chytil.

41:00
    Zohorna nahodil puk před branku, kde ho chtěl dorážet Kousal, ale Král schoval puk pod lapačku.

40:16
    Ke střele se hned dostal pardubický Vála, ale Král puk vyrazil holí.

40:01

Ve 30. minutě šlo Dynamo do vedení, zásluhou Tomáše Hyky, ale o čtyři minuty později bylo opět vyrovnáno, kdy se z ostrého úhlu prosadil Jan Šír. Do třetí třetiny se tak půjde za nerozhodného stavu.

40:00

39:38
    Vlach se dostal ke střele, ale Klouček nakonec nemusel zasahovat neboť šla vysoko nad jeho branku.

38:57
    Střela Filippiho skončila v lapačce Kloučka, následně byla přerušena hra.

37:51
    Derner se ocitl sám před Kloučkem a využil toho, kdy vystřelil, ale puk trefil boční síť branky.

37:22
    Filippi nahodil puk za pardubickou branku, tam si ho ale vzali domácí.

36:30
    Nebezpečnou střelu vyslal Rychlovský, ale Klouček si povyjel a střelu vyrazil.

35:41
    Mandát si s pukem najel mezi kruhy a ihned střílel, puk skončil v lapačce Krále. Následuje komerční přestávka.

34:33
    Najman se dostal do samostatného úniku a když chtěl vystřelit, dobruslil ho jeden z domácích hráčů a ve střele mu zabránil.

33:33
    A je opět vyrovnáno. Vlach poslal puk JANU ŠÍROVI, který vystřelil z ostrého úhlu a puk prošel u pravé tyčku pardubické brány až za záda Kloučka.

32:54
    Hyka nahrával na modrou Ciencialovi, ten ale přihrávku minul.

32:07
    Derber od modré vystřelil, ale Klouček rychle zareagoval.

31:24
    Mandát posílal puk před branku Poulíčkovi, ale do cesty vložil hůl liberecký hráč a ujížděl s ním před Kloučka.

30:55
    Kaut se snažil nahrát svému spoluhráči před branku, ale marně, puk si vzal jeden z hostujících hráčů.

30:24
    Musil se snažil nadvakrát dorážet puk do branky, ale bez úspěchu, poté vznikla mez hráči menší potyčka.

29:38
    Kousal vyslal od modré tvrdou střelu, ta ale narazila na zadní mantinel.

29:17
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice jdou do vedení! Kdy do útočného pásma zavezl kotouč Robert Říčka, který přihrál najíždějícímu TOMÁŠI HYKOVI, který doklepl puk za záda libereckého Krále.

27:54
    Mccoshen poslal puk před Kloučka, tam ale nikdo ze spoluhráčů nebyl a hra se tak přesouvá na druhou stranu.

27:05
    Košťálek nahodil puk před branku, kde ho tečoval Mandát, ale střela skončila v ochranné síti.

26:13
    Filippi zavezl kotouč před Kloučka, tam ho ale nijak neohrozili, neboť si puk vzali domácí.

25:37
    Radil zpoza liberecké branky přihrál Zohornovi, ten ale přihrávku nezpracoval a do útoku jde Liberec.

25:00
    Říčkovu střelu od modré, liberecký brankář vyrazil.

23:56
    Obrovská šance Mandáta, který se dostal k puku a zakončoval z předbrankového prostoru, ale Král na poslední chvíli kotouč vyrazil.

23:02
    Birner se dostal ke kotouči a poslal ho na Kloučka, ten ho vyrazil ke svému spoluhráči.

22:20
    Paulovič dostal nahrávku od Musila, ten hned vystřelil, ale puk skončil v ochranné síti.

21:42
    Budík přihrál Filippimu, ten vypálil, pardubický brankář opět zasahoval betony.

20:54
    Klíma si najel na pravý kruh a vystřelil, ale Klouček zareagoval betony a kotouč vyrazil.

20:12
    Po vhazování se ihned puku ujali domácí, jmenovitě Cienciala, ale ke střele se nedostal.

20:01

I přes velký tlak Pardubic na začátku třetiny šel Liberec jako první do vedení, kdy se trefil Jaroslav Vlach. Dynamo stále potom mělo obrovské šance a jednu z nich proměnilo na konci třetiny, kdy vyrovnal Matěj Paulovič.

20:00

19:12
    A je vyrovnáno! Nejdříve Musil vybojoval kotouč u mantinelu a poslal ho Kautovi, který vystřelil a Král puk vyrazil k MATĚJI PAULOVIČOVI, který objel brankáře a poslal puk do liberecké branky.

17:50
    Váala se dostal před Krále a zkusil vystřelit, liberecký brankář zasáhl svými betony.

16:57
    Cienciala posílal přihrávku na Hyku, v cestě ale byl jeden z hostů, který si puk vzal.

16:40
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhovala před Kloučka, kde ihned po vhazování vystřelil Birner, ale Klouček střelu schoval do lapačky.

15:58
    Poulíček mohl zakončovat do prázdné brány, ale přihrávku od spoluhráče promáchl.

15:11
    Košťálek nahodil puk od modré, ale střela ke Králi nedoletěla.

14:20
    Obrovský tlak Pardubic pokračuje, tentokrát to zkoušel Kaut, ale i tuto střelu Král vyrazil.

13:01
    Kousal se probojoval před Krále a poslal puk k Radilovi, který z blízkosti vystřelil ,ale bez úspěchu.

12:18
    Další velká šance Říčky, tentokrát střílel z mezikruží, ale ani tentokrát krále nepřekonal.

11:37
    Pekař vystřelil z pravého kruhu, ale střela šla vysoko nad branku, takže Klouček nemusel zasahovat.

10:30
    Mandát nahodil kotouč před branku Liberce, kde se ho snažil dorážet Paulovič, ale Král za svá záda nic nepustil.

09:46
    Radil si sjel mezi kruhy a střílel, ale ani on nedokázal překonat Krále.

08:48
    Říčka zachytil na modré puk a přihrál ho Hykovi, ten ale přihrávku nezpracoval.

08:21
    Střelu Dlouhého Klouček vyrazil betony.

07:42
    Musil se natahoval po kotouči, ale dřív u něho byl Filippi, který ho zavezl před Kloučka.

06:59
    Najman ujel před Kloučka a z levého kruhu vypálil, pardubický brankář pohotově zasáhl lapačkou.

06:23
    Hra je přerušena a následuje první komerční přestávka.

05:54
    Cienciala poslal puk na modrou Dvořákovi, ten ho nahodil před Krále, ale tam nikdo nebyl ze spoluhráčů, aby dorazili puk do branky.

04:20
    Liberec jde do vedení. Ivan získal v obranném pásmu kotouč a zavezl ho před Kloučka, tam ho před branku nahrál najíždějícímu JAROSLAVU VLACHOVI, který přesnou střelou překonal pardubického brankáře.

03:51
    Cienciala mohl poslat Dynamo do vedení, kdy se ocitl sám před Králem a zkusil bekhendovou kličku, ale bez úspěchu.

03:11
    Musil si sjel před Krále a střílel, liberecký brankář puk vyrazil k Rohlíkovi, který chtěl dorážet, ale promáchl.

02:39
    Říčka se snažil dostal do útočného pásma, ale byl odstaven, tak poslal puk k Čerešňákovi, který si najel na levý kruh a vystřelil, ale mimo.

01:38
    Liberecký Mccoshen chtěl vystřelit od modré, ale do střely mu vložil hůl jeden z domácích hráčů a obral ho o puk.

00:58
    Kousal získal kotouč a ihned vystřelil, ale střela k libereckému brankáři nedoletěla.

00:20
    Do první obrovské šance se dostal pardubický Hyka, který se ocitl sám před Králem a zakončoval, brankář ale puk zastavil.

00:02
    Úvodní vhazování vyhrály Pardubice.

00:01

Oba celky nastoupily na ledovou plochu a za malý okamžik padne úvodní buly.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Bučko – Říčka, Cienciala, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Rohlík.
    Trenér: Václav Varaďa

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Schnattinger) – McCoshen, Knot, Budík, Melancon, Ivan, Galvas, Derner – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Birner, A. Najman, Klíma – Vlach, Šír, Pérez – Pekař, Plos, Dlouhý.
    Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: Květoň, Pražák – Svoboda, Thuma.
    Přidá Dynamo další výhru?

Po reprezentační pauze se opět hokej přesouvá do pardubické Enteria arény, kdy od 17:00 hodin přivítají liberecké Tygry. Oba celky už za sebou mají jedno vzájemné utkání ve kterém byl úspěšnější Liberec, který vyhrál na samostatné nájezdy 4:3.

Pardubice si drží šňůru šesti výher v řadě, kdy právě šestou přidaly v pátek v Plzni, kde Dynamo vyhrálo vysoko 6:1. V tomto zápase se blýskl Robert Říčka hattrickem. Pardubice si i v tomto týdnu odehrálo první zápas osmifinále Ligy mistrů, kdy odletěli k finskému soupeři Ilves Tampere, kde vyhrály 3:1. Odveta je čeká v úterý od 17:30.
    Mezi nejproduktivnější hráče Dynama patří Lukáš Radil s 21 body (12+9).

Liberec z posledních dvou zápasů odešel vítězně, kdy nejdříve na domácím ledě porazil Litvínov 5:2 a v posledním odehraném utkání vybojoval tři body na ledě kladenských Rytířů.
    Mezi nejproduktivnější hráče Tygrů patří Tomáš Filippi, který nasbíral 16 bodů (6+10) a také Jakub Rychlovský s 11 body (5+6).

Porazí Liberec lídra tabulky a přeruší Pardubicím šňůru proher? To se dozvíme v nedělním odpoledni.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zuzana Miřatská

Branky a nahrávky: 20. Paulovič (Kaut), 30. Hyka (Říčka, Čerešňák) – 5. Vlach (Ivan, Pérez), 34. Šír, 60. Filippi (Rychlovský, Knot)

Rozhodčí: Květoň, Pražák – Svoboda, Thuma