SOHO Olomouc – HC Sparta Praha Sledge 5:3 (kon.) | Zlín sledge – Karlovy Vary 4:8 (kon.)
SOHO Olomoučtí Kohouti
5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
HC Sparta Praha Sledge
Neděle 19.11.2023, 07:45 • Olomouc, Zimní stadion • Česká para hokejová liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:45.

Domácí celek odehrál minulý víkend se Zlínem. Ve Valašském Meziříčí vyšly kohoutům první dvě třetiny a soupeř v závěru marně stahoval skóre. V odvetě den na to byl stav po dvou částech 4:4, poslední patnáctiminutovka byla v režii Zlína a vyhrál tak 8:5. V sobotním utkání přijel do Olomouce obhájce titulu z Karlových Varů, který nepustil Hanáky do vedení. I přes snahy korigovat výsledek ukázal západočeský celek svou sílu a po výhře 6:2 vyhrál. Olomouc ta sílí s 12 body 4. místo s Ostravou.

HC Sparta Praha sledge
    Loni bronzový Pražané získali cenný kov po sérii s Olomoucí. Tento zápas je dalším v jejich sérii venkovních duelů, kterou Sparta započala minulou sobotu proti pardubickým mustangům. Soupeř výrazně udeřil ve druhé třetině a tak se mu povedlo vyhrát 4:2. O den později si Sparta spravila náladu na ledě Českých Budějovic, kde se ji povedlo zvítězit vysokým poměrem 27:0. V sobotu musely zápas na ledě Zlína rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých urval výhru pro hosty Novotný. Pražané jsou aktuálně s 10 body na šesté příčce.

Poslední vzájemný zápas

HC Sparta Praha sledge – SOHO Olomoučtí kohouti 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
    Branky a nahrávky: 7. Jedlička, 24. Večerek, 28. Večerek, 31. Večerek (Jedlička, Mikuš), 33. Mikuš (Žižlavský)

HC Sparta Praha Sledge:M. Vápenka — J. Raul, J. Frolík, J. Krupička, J. Zapletal — Z. Krupička, L. Kapko, A. Ohar, T. Jirsa, M. Novotný, S. Bečvář

SOHO Olomoučtí Kohouti: M. Černoch — M. Kardoš, R. Jedlička, T. Kvoch — R. Mikuš, M. Večerek, M. Žižlavský, D. Buriánek, T. Rozkopal, L. Praus, M. Hlinka

Stanislav Cik, Tomáš Svozil

Olomouc odehraje zápas v černých dresech, hosté z Prahy nastoupí v bílých dresech.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování pro Olomouc.

00:26
    Kohouti jsou v pásmu a první střela míří nad gólmana.

01:00
    V útoku nyní hosté, ze skrumáže vybojoval puk domácí celek.

01:42
    Hra se od branky Sparty přesouvá na druhou stranu.

02:27
    Volný puk rozehrává Černoch, jeho spoluhráči při přesunu dobře vyhazují na zakázané uvolnění.

02:49
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A máme tu první gól. Kapitán Olomouce Jedlička byl vyslán do samostatného úniku a nájezd proměňuje ranou do levého rohu.

03:36
    Jedlička se pokusil o další branku, vysokou střelu chytil Vápenka do lapačky.

03:48
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta vyrovnává, Zdeněk Krupička taktéž vyslán do úniku, střelou překonal Černocha, puk vjel do branky pod jeho betony.

04:07
    Po vhazování si Vápenka volný kotouč vzal do lapačky.

04:44
    Kohouti využívají přesilovku při vyloučení hostujícího hráče, jmenovitě Kapko za podrážení. Trefuje se opět kapitán domácích, jeho vyslaný puk si našel místo pod horní tyčkou.

05:53
    Olomouc se osvobozuje ze sparťanského talku zakázaným uvolněním.

06:17
    Vyhozený kotouč mířil přesně na Krupičku, ten jej podržel.

06:23
    Zmatek po vhazování, kdy se kousek od místa pro buly vytvořila skrumáž, vhazování se zopakuje.

06:52
    Kohouti v útočném pásmu, po vysoké střele končí puk v prostoru střídání Sparty.

07:27
    Žižlavský nahodil do pásma, Sparta se však osvobodila.

07:46
    Nepříjemný náraz do Krupičky u olomoucké brány, ten se po střetu zvedá. Uvidíme, zda bude pokračovat.

08:16
    Boj u mantinelu a puk se klouže přes modré na zakázané uvolnění.

08:33
    Jedlička chtěl ponechat hru v útoku Olomouce, jeho postavení však bylo ofsajdové.

09:05
    Žižlavský vypálil na Krupičku, odražený puk nikdo do branky nedorazil.

10:30
    Buriánek blízko u branky neměl mířidla přesně seřízena, po zakázaném uvolnění se hra vrací do útoku kohoutů.

11:23
    U boxu časoměřičů se kotouče ujímá Sparta.

12:20
    Kotouč v moci Sparty, pobyt v jejich útoku však dlouho netrvá.

13:00
    Pokus hráčů hostů mířil vedle.

13:37
    Kapko nemířil špatně, jen pár centimetrů chybělo k přesnější střele.

14:35
    Tlak Sparty trvá, Olomouci se daří vyhodit až nyní.

15:00

Prvních patnáct minut za námi a v těsném vedení je Olomouc. Jedlička už ve 3. minutě byl vyslán do samostatného úniku a nájezd proměnil ranou do levého rohu. Sparta za 49 vteřin srovnala díky Krupičkovi, taktéž skóroval ze samostatného úniku. Kohouti využili přesilovku při vyloučení hostujícího hráče, jmenovitě Kapko za podrážení. Trefil se opět kapitán domácích Jedlička, jeho vyslaný puk si našel místo pod horní tyčkou.

15:01

15:05
    Puk získala Sparta.

15:48
    Nepřesného nahození hostů využívá Olomouc se své kombinaci.

16:38
    Večerek zavezl puk do útočné třetiny Olomouce, Pražané hned na to vyhazují.

17:15
    Po krátké ztrátě puku mají kotouč opět hosté.

18:27
    Sparta ujíždí do přečíslení, rána míří vedle Černocha.

19:00
    Hosté rozehrávají od vlastní branky.

19:36
    Černoch z obavy z dalších pokusů Sparty puk podržel.

20:16
    Zavezení puku Olomouce do pásma mělo jen krátkého trvání.

20:45
    Nedáš, dostaneš. Sparta na druhé straně nedostala puk do volné části branky, za to domácí při přesunu do vlastního útoku dávají gól, jmenovitě Žižlavský.

20:58
    Domácím se daří, po vhazování se nejlépe zorinentoval Večerek, ujel hostujícím hráčům a do doprostřed brankoviště upravuje už na tříbodový náskok Hanáků.

20:58
    Oddechový čas pro tým HC Sparta Praha Sledge.

21:36
    Mikuš už mohl dát pátou branku Sparty, puk orazítkoval jen tyč branky Vápenky.

23:00
    Hosté pobyli v útoku jen chvíli, moc práce Černochovi nepřipravili.

23:38
    Přihrávka o mantinel jednoho z domácích spoluhráče nenašla.

24:08
    Hosté snižují. Po dostání se do útoku měl kotouč na své holi Ohar a když ho nedostihla obrana Olomouce, napálil puk do levého rohu.

24:43
    Pražané ztrácí jen jediný gól. Puk vyslaný Frolíkem se dostal pod betonem Černocha mezi tři tyče a z pozemní střely je branka.

25:53
    Domácí kombinují v útoku, hosté vyváží záhy puk.

27:20
    Sparta udrží puk v pásmu, domácí jim to však nedělají lehké.

27:31
    Jedlička útočil ze samostatného nájezdu na hattrick, Krupička však zákrokem zachránil svůj tým.

27:32
    Vyloučení v týmu SOHO Olomoučtí Kohouti:
    Mikuš – 2 min, napadení.

28:26
    I když v oslabení, domácí nebyli daleko od dalšího gólu.

29:14
    Černoch pro jistotu udržel puk.

29:32

30:00

Velmi zajímavých patnáct minut za námi. Olomouc díky Žižlavskému a Večerkovi během 13 vteřin vedla už o 3 góly. Sparta v rozmezí 35 vteřin se vrátila zpět do hry, Ohar a Raul snížili na 3:4. Po úpravě ledu započne třetí třetina.

30:01

30:10
    Z vhazování májí na puk na hokejkách hosté.

30:45
    Tlak domácích zastavil Krupička přidržením puku pod lapačkou.

31:35
    Daleká střela Černocha nepřekvapila.

32:00
    Nahození před Krupičku nevyužito k dalším poklusům.

33:16
    Domácí udrželi puk v útoku, rychle se jej však zmocnili hosté.