BUTCHIS – Chodov 11:12 (kon.) | Pardubice – Karlovy Vary 9:5 (kon.) | Liberec – Ostrava 7:8 (1:3 po s.n.)
Česká Lípa – Královské Vinohrady 11:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Bohemians 10:5 (kon.) | Black Angels – Sparta 5:6 (po pr.)
Sokoli Pardubice
9:5 (2:1, 2:1, 5:3)
FB Hurrican Karlovy Vary
Neděle 19.11.2023, 14:00 • SH Dašická Pardubice • Livesport Superliga • 12. kolo

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (15:50:49)

Je konec! Pardubice po dlouhé době získávají plný počet bodů a posouvají se na šest bodů v tabulce právě ke Karlovým Varům, kterým dnes chyběla efektivita v zakončení!

Branky a nahrávky: 11. Viterna (M. Bína), 20. M. Bína (Nezval), 33. Zajíček, 38. Ďopan (Žáček), 44. Polis (Drba), 52. Zajíček (Žáček), 58. Machatý (Drba), 59. Žáček, 60. Žáček (Hurt) – 18. M. Klápa (Tyl), 32. Tyl (Strachota), 50. Svatek (M. Klápa), 54. Péc (L. Macháček), 60. Korbel (M. Klápa). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 26:21. Rozhodčí: Martin Both a Vladimír Černín.

59:44
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubice ještě přidávají gól do dokryté klece! Ondřej Hurt sice nejprve napálil tyč hostující branky, ale DAVID ŽÁČEK balónek už doklepl do branky Karlových Varů! Asistence:

59:05
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary opět snižují! Michal Klápa našel krosovou přihrávkou přes hřiště volného MATĚJE KORBELA, který si objel obránce a zakončil ke vzdálenější tyči! Asistence: Michal Klápa.

58:35
    Je nejspíše rozhodnuto! DAVID ŽÁČEK zachytil nepovedenou střelu a téměř přes celé hřiště se dokázal prosadit do odkryté klece! Bez asistence.

58:22
    Svatkovi sjel balónek a Karlovým Varům se stále nedaří dostat do většího tlaku.

57:56
    Karlovy Vary vyhrály buly a zkoušejí hru v šesti!

57:53
    Oddechový čas pro tým FB Hurrican Karlovy Vary.

57:53
    Tohle by už mělo domácím stačit! Radek Drba skvěle našel volného ONDŘEJE MACHATÉHO, který dokázal z první dostat míček do branky Váradiho, který inkasuje po sedmé v zápase! Asistence: Radek Drba.

57:22
    Mácháček trefil pouze gólmana Haleše, který vyrazil míček před sebe a naštěstí pro domácí tam nikdo ze soupeřů nebyl.

56:45
    Dobré napadání opět od Žáčka, který ale Tylovi nezabránil zakončit do výstroje Haleše. Ten rychle vyhazuje míček až k Váradimu.

56:01
    Lukáš Prix dlouhým náhozem na polovinu soupeře pouze balónek odevzdává. Karlovy Vary stále ještě nehrají v šesti.

55:21
    Štiplavá Strachotova střela mířila pouze do prvního bránícího hráče Pardubic, které stále drží dvoubrankový náskok.

54:56
    Hozmanovi střela nesedla a sjela do roh hřiště. Haleš okamžitě míček vyhodil až na polovinu Karlových Varů.

54:19
    Svatek je napadán Zajíčkem a Žáčkem. Vzápětí budou mít Karlovy Vary k dispozici standardní situaci z velké blízkosti!

53:43
    Karlovy Vary opět snižují! Lukáš Macháček skvěle nahrál na střed hřiště u malého brankoviště, kde stál volný DANIEL PÉC, který dostal míček za brankovou čáru s velikým štěstím! Asistence: Lukáš Macháček.

53:09
    Váradi se už ohlíží na střídačku, ale zatím ještě nedostal pokyn k tomu, aby se měla jít hrát power-play.

52:40
    Hosté z Karlových Varů tak budou muset za chvíli sáhnout ke hře bez brankáře, ale ještě na to mají chvíli čas.

51:35
    Pardubice znovu odskakují na rozdíl tří branek! David Žáček skvěle opět vypíchl míček, ten si vzal PETR ZAJÍČEK a šel sám na Váradiho, kterého bez problému překonal a opět posílá pozdrav na tribunu! Asistence: David Žáček.

51:00
    Dnešní utkání sleduje 250 diváků!

50:36
    Karlovy Vary zamkly svého soupeře na jejich polovině. Vzápětí rozhodčí přerušují hru, protože někdo z hráčů prošlápl balónek.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

49:36
    Střela Miloše Tyla byla opět pouze zablokovaná. Domácí obrana byla opět ve střehu.

49:06
    Tohle jsem tedy zakřikl! Michal Klápa zpoza branky nahrál na volného MATĚJE SVATKA, který si udělal prostor a zamířil přesně k bližší tyči Halešovy branky! Karlovy Vary jsou tak stále ve hře! Asistence: Michal Klápa.

48:38
    Karlovy Vary v posledních minutách vůbec neví jak hrát na Pardubice, které v dnešním zápase jsou lepší, ale stále je dostatek času.

48:21
    Švarc a Polis se váleli po hřišti a rozhodčí důrazně pískli do píšťalek, nakonec se vylučovat nebude a oba hráči se rozcházejí v dobrém.

47:48
    Škoda napálil pouze blok Karlových Varů, které tak velmi jednoduše získaly balónek. Vzápětí ale rychle o míček přišly.

47:06
    Dobrá rozehrávka Pardubic. Vzápětí byl Bína faulován Korbelem, který ho zbytečně přitlačil na mantinel. Pardubice teď hrají skvěle a nepouští svého soupeře před svou branku.

46:39
    Macháček skvěle našel volného Hozmana, ale opět hosté nedokázali seřídit své mířidla a Haleš byl opět bez práce.

45:58
    Tylova střela z větší dálky minula branku Haleše, který nemusel zasahovat a Pardubice budou rozehrávat za svou brankou.

45:16
    Velmi rychlý Milan Bína získal míček za brankou Váradiho, dostal se před branku a trochu sobecky zvolil střelu, která se mu moc nepovedla.

44:44
    Faul u střídačky Pardubic rozehrál Macháček střelou pouze do bloku soupeře. Křinka následně vzal míček a vystřelil pouze mimo hřiště.

44:00
    Hosté jsou nyní před těžkým úkolem, protože už ztrácejí tři branky, ale stále mají dostatek času. Pardubice čekají na své polovině.

43:28
    Pardubice využívají přesilovou hru! Vojtěch Kaluža nahrál k levému mantinelu, kde stál připravený RALFS POLIS a ten míček uklidil do šibenice Váradiho branky! Asistence: Radek Drba.

42:59
    Pardubice zatím nedokázaly ohrozit branku svého soupeře, ale stále kolem ní kombinují velice rychle.

42:24
    Vyloučení v týmu FB Hurrican Karlovy Vary:
    Michal Klápa – 2 min., Bránění ve hře.

42:12
    Strachotova dobrá střela z poloviny hřiště, ale nakonec vzápětí je signalizované vyloučení na straně Karlových Varů.

41:29
    Střílená nahrávka od Davida Žáčka, ale Petra Zajíčka nenašel, protože celou akci zbytečně rychle přeběhl. Váradi tak opět nemusel řešit nic složitého.

40:58
    Střela z otočky Jana Nezvala skončila u Váradiho, který si připsal úspěšný zákrok.

40:40
    Třetí třetina začala velmi opatrně rozehrávkou hostů, kteří zatím s balónkem nikam nespěchají.

40:01
    Úvodní buly vyhráli hráči Karlových Varů.

40:01

Střely ve druhé části: 9:9.

Další třetina začne přibližně v 15:15.

Je za námi i druhá třetina, která přinesla opět tři branky! Karlovy Vary nejdříve dokázaly srovnat, ale Pardubice na to dvakrát odpověděly a do třetí třetina půjdou s dvougólovým náskokem! Stav je tedy po druhé třetině 4:2.

40:00

39:31
    Tylova střela zamířila pouze do výstroje Martina Haleše!

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:37
    Skvělé napadání od Ralfse Polise, ale nakonec se z toho hosté dokázali dostat.

37:57
    Pardubice jdou do dvoubrankového vedení! David Žáček přihrál na MARKA ĎOPANA, který tvrdou střelou tahem k bližší tyči dokázal prostřelit Váradiho, který si tuto střelu za rámeček nedá! Asistence: David Žáček.

37:09
    Ralfs Polis se snažil najít u levé tyče nabíhajícího Jakuba Šimáka, ale k němu se míček nedostal a obrana Hurikánů míček uklidila až za mantinel.

36:34
    Sportovně se nyní přiznal jeden z domácích hráčů, když tečoval střelu mimo hřiště. Karlovy Vary svírají nadále svého soupeře.

36:02
    Nedovolený zákrok na Michala Klápu, který si dobře udržel balónek pod svým tělem a má možnost rozehrávky z útočného rohu.

35:16
    Dobrý blok Ďopana, který rychle rozehrál na Ondřeje Hurta, ale tomu střela vůbec nesedla a míček velmi pomalu dojel k Váradimu.

34:31
    Pomalu se nám blíží konec druhé třetiny a jsme opět v situaci jako před první přestávkou, ale Karlovy Vary chtějí vstřelit gól, protože jsou velmi aktivní.

33:56
    Ralfs Polis byl poslán na zem Korbelem a dost se zlobí, ale rozhodčí tento zákrok vylučovat nebudou.

32:53
    Pardubice jdou znovu do vedení! David Žáček skvěle vypíchl míček jednomu z hráčů Karlových Varů, balónek si vzal pod sebe PETR ZAJÍČEK, který střelou pod horní tyč vrací vedení Pardubicím a náležitě to oslavuje! Bez asistence.

32:17
    David Žáček ve snaze si vzít míček pod svou kontrolu zasáhl vysokou holí, což neuniklo ani rozhodčím, kteří hned pískají. Rozehrávat budou Karlovy Vary.

31:28
    Karlovy Vary srovnávají! Michal Strachota se z pravé strany řítil na Haleše, skvěle se rozhlédl a na druhé straně hřiště našel MILOŠE TYLA, který střelou z první srovnává skóre na 2:2! Asistence: Michal Strachota.

30:56
    Michal Klápa dorážel na druhé straně před Halešem, ale minul branku.

30:18
    Pardubice vybojovaly míček na polovině soupeře a velmi nebezpečný byl před Váradim Hurt, ale nakonec nebyl dostatečně rychlý, aby dostal míček do branky!

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.

28:56
    Skákavý balónek před Váradim byl velice nebezpečný, ale ani jeden z domácích hráčů nedokázal míček poslat do branky.

28:14
    Sledujeme nyní pasáž s velkou nepřesností na obou stranách, lépe z toho vyšel domácí tým, který získal míček a uklidňuje hru.

27:33
    Karlovy Vary jsou velmi nebezpečné, vzápětí Macháček se dostal do potyčky s Viternou, rozhodčí ani jednoho z nich vylučovat nebudou.

26:42
    Domácí dokázali ubránit přesilovku soupeře, ale nadále jsou bez míčku a musí se bránit. Vzápětí se nepovedená přihrávka dostala až k Halešovi, který rozehrál na Viternu.

26:14
    Domácí hrají v plném počtu.

25:41
    Radek Drba nadvakrát ve vlastním oslabení střílel na Váradiho, který jeho střelu vyrazil mimo svou branku.

25:09
    Strachota nahrál Klápovi, ten ještě krosovou přihrávkou hledal na druhé straně hřiště spoluhráče, ale nakonec je z toho je výhoz Pardubic.

24:49
    Strachota zatím s míčkem nic nevymyslel a Pardubice se zatím bez problému brání.

24:14
    Vyloučení v týmu Sokoli Pardubice:
    Ralfs Polis – 2 min., Sekání.

23:54
    Strachota skvěle sklepl míček na Michala Strachotu, který trefil spojnici branky Pardubic!

23:49
    Další zablokovaná střela mimo branku Haleše. Karlovy Vary zůstanou u balónku.

23:38
    David Žáček opět skvělým a neúnavným napadáním se snaží získat míček, ale opět při tom fauloval svého soupeře, který tak může v klidu rozehrát.

23:04
    Radek Drba se vytočil do středu hřiště a trefil levou tyč hostující branky! Velké štěstí na straně hostů!

22:28
    Dobrá kombinace a Lukáš Machatý se dostal až ke střele, ale ta mířila vedle pravé tyče branky Karlových Varů.

21:49
    Petr Křinka hledal před bránou nabíhajícího Milana Bínu, ale ten před prázdnou brankou míček minul! Velká škoda pro Pardubice!

21:19
    Oba týmy v poklidu vystřídaly a Pardubice se s balónkem pokusí dostat alespoň ke střele na Váradiho.

20:56
    Znovu stejně jako v první třetině, Karlovy Vary drží dlouho balónek na své polovině a čekají na chybu soupeře.

20:25
    Hurtova nebezpečná střela ze středu hřiště, ale Váradi drží svůj tým, když jeho střelu vytáhl ramenem až mimo hřiště.

20:01
    Úvodní buly vyhráli nyní Karlovy Vary.

20:01

Střely v první části: 12:7.

Další třetina začne přibližně ve 14:37.

Je za námi první třetina, která přinesla tři branky! Pardubice se v 11. minutě prosadily zásluhou Marka Viterny, který posílal míček už do odkryt klece. Karlovy Vary dokázaly srovnat zásluhou střely Michala Klápy, jenže ještě před přestávkou si vzali vedení zpět Sokoli, kteří tak vedou po první třetině 2:1.

20:00

19:35
    Pardubice nejspíše půjdou do přestávky s jednogólovým náskokem! Jan Nezval ze své poloviny skvěle našel volného nabíhajícího MILANA BÍNU, který si zkušeně počkal na pohyb brankaře, následně ho oběhl a zakončil míček do odkryté klece! Asistence: Jan Nezval.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:36
    Další zbytečný Žáčkův faul na polovině soupeře, rozhodčí ho zatím za tyto zákroky na trestnou lavici neposílají.

17:58
    Máme srovnáno! Miloš Tyl přihrál na střed hřiště, kde byl úplně volný MICHAL KLÁPA, který střelou ke vzdálenější tyči dokázal rozvlnit síť branky Haleše, který tak dnes inkasuje poprvé v zápase! Asistence: Miloš Tyl.

17:25
    Lebeda zajímavým pokusem zkusil jednou rukou zavěsit míček do branky Haleše, ale domácí obrana si vše pohlídala a uklidňuje hru.

16:53
    Viterna skvěle udržel balónek proti přesile, domácí začínají být nebezpečnější čím dál tím více.

16:11
    Karlovarská obrana je napadána Žáčkem, který ji dělá velké problémy, ale nakonec jen fauloval svého soupeře.

15:36
    Marek Hozman se dostal do středu hřiště a vystřelil na Haleše, který jeho přízemní střelu bez problému chytil do rukavic.

15:09
    Radek Drba se vytočil do středu, následnou přihrávkou nahrál krosem na Lukáše Prixe, který podpořil útok, ale branku minul.

14:28
    Velká šance pro domácí před brankou Váradiho, jenže rozhodčí viděli faul v brankovišti a Karlovy Vary budou rozehrávat.

13:45
    Maxmilián Škoda s Ondřejem Machatým opět v poklidu kombinují na své polovině. Nejspíše realizační tým Pardubic chce udržet vedení minimálně do přestávky.

13:19
    Oba týmy po nepovedené střele Křinky střídají. Rozehrávat se bude z útočného rohu Pardubic.

12:55
    Stále domácí vyčkávají na své polovině a jejich soupeř zatím čeká na své polovině. Rozhodčí už popohánějí Pardubice, aby hrály dopředu.

12:14
    Domácí se snaží po vedoucí brance trochu uklidnit hru, která je v posledních minutách velmi neurovnaná.

11:29
    Pardubice nepřestávají a stále se tlačí do dalšího tlaku. Karlovy Vary se zatím do zápasu vůbec nedostaly.

10:43
    Pardubice jdou do vedení! Pardubice opět šly do přečíslení už ze své poloviny, a poté přes kros nahrál Milan Bína na úplně volného MARKA VITERNU, který střelou z první nenechal Váradimu šanci na zákrok! Asistence: Milan Bína.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

9:32
    Domácí šli do přečíslení 3 na 1, ale ani jeden z hráčů nedokázal překonat fantastického Váradiho, který stále drží za svými zády nulu!

9:05
    Další nepřesná rozehrávka kolem půlící čáry a z velké dálky vystřelil Hozman, ale pouze do bloku soupeře.

8:21
    Šimák kombinuje s Prixem za polovinou hřiště, ale jejich spoluhráči se moc nenabízejí, vzápětí střela Radka Drby mířila pouze vedle branky.

7:52
    Pardubice opět uklidňují hru na své polovině, ale vzápětí zachytil přihrávku Klápa, naštěstí pro domácí z toho nic nebylo.

7:16
    Milan Bína se skvěle vytočil do středu hřiště a mířil ke vzdálenější tyči, ale gólman Karlových Varů ukázal svou kvalitu, když úspěšně zasáhl.

6:59
    Ondřej Hurt zkusil štěstí, když vystřelil na Váradiho z velké dálky, ale ten s jeho pokusem neměl žádný problém a připisuje si další úspěšný zákrok.

6:16
    Strachota s Klápou byli ve velké příležitosti, ale ani jeden z nich nedokázal skákavý míček dostat za záda Haleše!

5:36
    První dobrá akce Karlových Varů skončila na zatím bezchybné obraně Pardubic, které se okamžitě vrhají do útoku.

4:56
    Karlovy Vary s balónkem zatím také nikam nepospíchají a volí raději postupnou rozehrávku ze své poloviny.

4:15
    Křinkova nebezpečná střela skončila pouze těsně vedle levé tyče branky Váradiho, který nemusel zasahovat.

3:30
    Hra se nám po delší chvíli uklidnila, domácí přeci jen už nesmějí ztratit zbytečný bod s hratelným soupeře a navíc před svými fanoušky.

2:55
    Začátek zápasu střídají velmi rychlé a naopak velmi pomalé pasáže, diváci v hale zatím mlčí a čekají až se jejich hráči dostanou k míčku.

2:15
    Radek Drba byl čistě odstaven od míčku na polovině hřiště, ale domácí hráči zůstávají v držení míčku po rychlém zákroku v obraně.

1:49
    Poprvé v zápase se na míček dostali i hráči Karlových Varů, kteří uklidňují hru za svou brankou.

1:22
    Domácí druhá formace je velmi aktivní na balónku a snaží se dostat do většího tlaku, což se jim zatím nedaří.

0:58
    Opět skvělý obranný zákrok Zajíčka, který byl následně faulován a rozehrávat se bude od branky Haleše.

0:26
    Ondřej Hurt se dostal ke střele z levé strany hřiště, ale napálil míček pouze do dobře postaveného Váradiho.

0:01
    Úvodní buly vyhráli domácí zásluhou Zajíčka.

00:01

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a za chvíli budeme moct začít! Pardubice nastupují v červených dresech. Karlovy Vary dnes v bílých dresech. Přeji příjemnou zábavu.

Úvodní sestavy

Pardubice: Haleš (Denemark) – Šimák, Kaluža, Nezval, Klein, Prix (C), Ďopan – Polis, Hurt, Pakosta, Viterna, M. Bína, Žáček, Křinka, Zajíček, Škoda, Machatý, Drba.
    Trenér: Martin Zozulák

Karlovy Vary: Váradi (Draslar) – Korbel, T. Smolka, Zeman, Šmajda – Lebeda, Hozman, Švarc, Zahraj, L. Macháček, Péc, Rosa, Hrbáček, M. Klápa (C), Svatek, Staněk, Strachota, Šťovíček.
    Trenér: Miroslav Závora

Dnešní zápas budou řídit Martin Both a Vladimír Černín.

Vzájemné zápasy z minulé sezóny

Oba minulé zápasy skončily rozdílem jediné branky. Každý z týmů vybojoval vítězství na svém hřišti. Uvidíme, jestli toto pravidlo bude platit i dnes.

Sokoli Pardubice – FB Hurrican Karlovy Vary – 6:5
    FB Hurrican Karlovy Vary – Sokoli Pardubice – 4:3

Sokoli Pardubice se zatím krčí na poslední pozici Superligové tabulky s pouhými třemi body, které navíc získaly v prvním kole soutěže proti BLACK ANGELS, od té body ani jednou nebodovali! Poslední utkání, které odehráli Sokoli doma proti Tatranu Střešovice nebylo vůbec dobré a Sokoli doma utrpěli porážku vysokou 2:11. Nejproduktivnějším hráčem Pardubic je Ralfs Polis, který má na kontě 17 kanadských bodů, za ním je se 14 kanadskými body Radek Drba a poté je veliký propad, Pardubice se tak dnes budou spoléhat hlavně na tyto dva hráče! Uvidíme, jestli se Pardubicím proti Karlovým Varům povede lépe než v pátek.

Hurikáni také nezažívají povedený vstup do sezóny, protože jsou jen o příčku výše, tedy na třináctém místě se ziskem šesti bodů za 11 odehraných zápasů. Ovšem poslední zápas se jim povedl na jedničku, protože na Jižním Městě porazili Chodov 4:3 po prodloužení. Rozhodující gól vstřelil v prodloužení kapitán Michal Klápa. Karlovy Vary tak budou určitě v lepším rozpoložení než Sokoli a dnes bude rozhodovat opravdu málo. Nejproduktivnějšími hráči Hurikánů jsou Michal Klápa (19 KB), Michal Strachota a Jiří Lebeda (14 KB). Uvidíme, jestli se dnes někomu z nich podaří skórovat.

Vítáme vás u on-line přenosu z 12. kola Livesport Superligy. Dnes se proti sobě postaví týmy Sokoli Pardubice a FB Hurrican Karlovy Vary. Utkání začíná v 14:00.