BO Ostrava – Black Dogs Budweis 0:4 (kon.)
BO Ostrava Vítkovice Steel
0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Black Dogs Budweis
Pondělí 20.11.2023, 20:30 • Multifunkční hala Ostrava • Univerzitní liga ledního hokeje • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý den, vítám vás u duelu projektu zvaného Univerzitní liga a dnes vám nabídnu plný přenos ze zápasu ostravské univerzity a té z Českých Budějovic. Utkání začíná ve 20:30. U toho nesmíte chybět. Sledujte přenos.

BO Ostrava Vítkovice Steel: Nowak (Morys) – Zapletal, Adamczyk, Zajíc, Paško, Spurný, Šmatelka, Gřešík – Byčkov, Bernát, Hepnar, Plánka, Sysala (A), Béreš, Potočný, R. Dvořák, Kubík, Pohl, Kovalski (A), Mikula
    Trenér: Dětský

Black Dogs Budweis: Ludvík (M. Dvořák) – D. Svoboda (A), Krtek, F. Novák, Kubeš – Kovaříček, Přívozník, Krcho (C), Vavřík, Anderle, Janoch, Hrůša, Kaisler, Vochozka (A)
    Trenér: Oulík

Rozhodčí: Vaněk – Bartoň, Frais.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro Budějovické.

00:20
    Hned střela z pravého slotu na Nowaka, v rozkleku chytá.

00:30
    Ostravané zakončovali bekhendem zblízka Ludvík vyrazil pravým betonem.

00:59
    Krásná akce, přečíslení dva na jednoho Budějovických a střela po pasu přes osu, těsně vedle, minula branku.

01:50
    Black Dogs se snaží narušit pětici domácích, jenž stojí u sebe a hrají hodně konsolidovaně.

02:34
    Rána zleva Ostravy, minula branku o velký kus. Letěla příliš nad branku.

02:59
    Byčkov vyhrál buly a hrají domácí.

03:18
    Ostravský Béreš zkusil pozornost Ludvíka z pravého rohu útočné třetiny, ten se nenechal překvapit.

04:08
    Obrovská šance domácích, přihrávka, která měla oči a Ostravan se zjevil před brankářem, střela zápěstím do vyrážečky Ludvíka. Velká škoda. Mohli jít domácí do vedení.

05:10
    Je pískána přihrávka rukou Budějovických. Hosté ta ztrácejí pásmo.

05:41
    Ostravští dobyli pásmo a drali se do šance, nakonec nevystřelili.

05:55
    Jihočeši kontrují, ale hra se rychle přesouvá před Ludvíka.

06:34
    Hosté jsou usazeni v pásmu soupeře, ale ti je vyhnali po půlminutě a útočit mohou domácí.

07:26
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel:
    Spurný – 2 min., krosček.

07:26
    Přívozník leží po zákroku u mantinelu a sudí jej kontrolují, jestli je v pořádku. Sám se zvedá a odjíždí po nějaké době.

08:03
    Domácí střídali a Budějovičtí měli prostor zakončit, rána golfákem letěla hodně nad branku.

08:43
    Vochozka pálí přímo ze slotu, ze středu, Nowak vyráží vyrážečkou nad branku.

08:49
    Zapletal vyvezl a nahodil na Ludvíka, ten kryje kotouč a buly bude následovat v pásmu Black Dogs.

09:11
    Nowak pomohl při rozehře. Puk však z pásma nevyhodil.

09:22
    Střela Jihočechů, Nowak chytá.

09:26

10:15
    Budějovice ujeli do protiútoku a zkoušeli překonat Nowaka, nevyšlo to.

10:35
    Zatím poměrně vyrovnané utkání, možná trochu překvapivě.

10:56
    Svoboda střílí vedle brány Nowaka. Budějovice ještě chvíli drží pásmo ale je to k ničemu.

11:45
    Jihočeši vyhodili na Icing.

12:00
    Black Dogs zahráli dobrou akci přihrávka zpoza brány před a střla zápěstím na Nowaka, ten hosty vychytal.

12:48
    Krcho tečoval střelu na Nowaka, tím ho však nepřekvapil.

13:25
    Krásná inidviduální akce Budějovic, klička a nahrávka, ale nebyla přesná.

14:01
    Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis:
    Novák – 2 min., napadení.

14:14
    Slezané připravují akci za brankou, už se rozjíždějí, nicméně zatím nerozestavili útočnou vozbu v útoku.

15:03
    Ostravané se usadili v útoku a rozjeli přihrávanou.

15:23
    Jihočeši zase vyhodili.

16:01

17:29
    Budějovičtí zakončovali z levého kruhu, Nowaka nepřekonali.

17:48
    Brejk BO Ostravy, avšak do koncovky nevedl.

18:30
    Domácí se opět dostali do útoku, tentokrát i do koncovky, branku však netrefili.

19:00
    Byčkov se ocitl tváří tvář brankáři udělal mu kličku a chtěl zasunout kotouč u první tyče, nepovedlo se mu to. Velká škoda.

19:37
    Budějovičtí se ne a ne chytit.

19:58
    Ostravané měli velkou šanci těsně před koncem, rána z dálky však Ludvíka nepřekvapila.

20:00

Zatím překvapivě vyrovnaný duel. Budějovice ze začátku vypadali, že vemou iniciativu na sebe, to se však nestalo. Domácí sice nemají tlak, ale dokážou se dostat do šancí. Zatím k brankám nevedly, to se ovšem může změnit. Black Dogs by měli zabrat, aby potvrdili roli favorita a odvezli si tři body z Ostravy. Co přinese druhá třetina, sledujte dále náš přenos.

20:38
    Problémy domácích při rozehře k ničemu nevedly. BO je zvládlo.

21:16
    Vítkovice se dostaly do brejku krásnou dlouhou přihrávko una útočnou modrou, do šance se však neprobojovaly.

22:15
    Domácí dojeli vyhozený kotouč, nyní operují v útočné třetině.

22:44
    Ostravané stupňují tlak a Budweis má problémy.

23:07
    Domácí zatím hrají lépe než soupeř na začátku druhé třetiny.

23:36
    Hosté se nedostali ani pořádně do útoku a už přišli o kotouč.

24:05
    České Budějovice právě vstřelily branku! Budějovičtí se dostali po velké chybě do samostného úniku a Krcho proměnil nájezd v gól střelou pod vyrážečku. Autorem branky je VOJTĚCH KRCHO. Bez asistence.
    24:05 KRCHO - 0:1

24:33
    Začnou hrát hosté lépe po vsítěném gólu?

25:35
    Domácí se pokusili o ránu od modré a teč, puk se ale nedostal směr gólman. Střela byla zblokována.

25:48
    Budějovičtí nahazují na Nowaka, poté ještě jedna šance kdy se útočník zjevil před brankářem, ten jeho střelu absorboval.

27:12
    Jihočeši vybojovali pásmo. Dostanou se ke střele? Nikoliv.

27:46
    BO hraje hodně na puku ve druhé třetině.

28:23
    Byčkov vystřelil od mantinelu na Ludvíka, ten vyrazil jeho střelu.

28:47
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Šance střídá šanci.

29:10
    Samostatný únik Sysaly, ten ale nezakončil, poněvadž ho dojel hráč hostů a znemožnil mu zakončení.

30:10
    Jihočeši neudrželi pásmo, přihrávku od mantinelu jeho spoluhráč nechytil a hra pokračuje.

31:36
    Black Dogs se usadili v útoku na delší dobu a střela z otočky na Nowaka. Ten ránu kryje pohodlně.

31:49
    Střela Budějovic ihned po buly po přihrávce dozadu. Neprošla na branku.

32:19
    Jihočeši v další šanci neuspěli.

32:47
    Hosté zahráli ofsajd.

33:16
    Ostravané se chtějí probojovat do útoku, to se jim nedaří, Black Dogs totiž zlepšili defenzívu.

33:52
    Dobře vyhraná buly a pěkná střela, se vším si Nowak poradil.

34:11
    Potočný zkusil pozornost Ludvíka, ten byl bdělý a ránu vyrazil.

35:12
    BO tlačí, velký nápor. Budějovice se museli osvobodit výhozem.

35:24
    Krcho dnes vyhrál už několikátou buly.

35:50
    Kovalskiho zadovka na Spurného, hosté je zneutralizovali.

36:24
    Sysala našel Kovalskiho a vyslal ho do brejku, jel úplně sám na branku, avšak gól nevstřelil, Ludvík předvedl úžasný zákrok.

36:59
    Ludvík čape ránu po buly do lapačky.

37:08
    Hráč BO si krásně nabruslil a vyjel si do střely, pálil, ale Ludvík ho vychytal.

37:52
    Krásná individuální akce Byčkova, stáhl si puk a vyšla mu klička, pak hledal spoluhráče, nenašel.

38:24
    Kubíkovu střelu kryl Ludvík.

38:40
    Takový tlak není pro Budějovice dobrý, můžou inkasovat ani nebudou vědět jak. Chce to více vjíždět do útoku a tvořit si i nějaké ty šance, nikoliv se soustředit jen na defenzívu.

39:27
    Zapletalovo nahození zblokováno a Ostrava dále tlačí.

39:55
    Jihočeši se chtějí probít do útoku přes levý mantinel. Nedostali se do koncovky.

40:00

Škoda pro domácí, že třetina končí. Byli na vrcholu sil, stupňovali tlak, hráli dobře, do útoku. Ovšem žádnou šanci nevyužili a to je může v šatně o přestávce mrzet. Pokud dnes nezískají body, bude to ztráta i když jsou Black Dogs Budweis první v tabulce. Dnes ve Slezsku s okleštěnou sestavou zaostávají a ani si možná nezaslouží tři body. Uvidíme však jestli se porovnání sil nezmění v další třetině.

41:32
    Black Dogs byli vytlačeni z útočné třetiny a znovu zakládají útok.

42:10
    Janoch s Vochozkou kombinovali, ale branku nakonec netrefili. Zásluhu na to měl i brankář Nowak.

42:26
    Jihočeši však dnes nejsou ve formě a dokazuje to i tato přesilovka.

42:50
    Potočný, Spurný a BO hraje s pukem i ve vlastním oslabení.

44:07
    Budějovice pálí z levého křídla, vedle.

44:35
    České Budějovice právě vstřelily branku! Jihočeši zvýšili úsilí a tlak a odměnou byla branka na 2:0. Autorem branky je FILIP NOVÁK. Novák si vybruslil z rohu až na slot, pálil pod břevno, od břevna se odrazil kotouč do branky a byl z toho nádherný gól. Asistence: Jan Janoch, Vojtěch Krcho.
    44:35 F. NOVÁK - 0:2

45:22
    Vochozka střílí hodně nad branku.

45:42
    BO se snaží, ale Budějovice jakoby zařadily další stupeň a jsou lepším týmem.

46:12
    Přece jen Kovalski zkouší vyhledat spoluhráče, nevyšlo to.

47:11
    Vochozka zpoza branky oslovil Vavříka, ten střílí, ale Nowak výtečně vyráží.

47:52
    Zajímavé založení ataku, lob na útočnou modrou čáru a hosté ho shrábli a ujížděli sami na branku, Nowak je ovšem vychytal.

48:34
    Další zákrok si připisuje Nowak.

49:00
    Nyní je to nezáživný hokej, plný nepřesností, nevidíme žádnou dobrou přihrávku, je to bez nápadu, bez kvalitního provedení.

49:42
    České Budějovice právě vstřelily branku! Autorem branky je JAN VAVŘÍK. Únik po levém křídle, přihrávka napravo a střela zápěstím nad lapačku. Jak je hokej jednoduchý. Budějovice ukazují, proč je v tabulce mezi týmy rozdíl. Asistence: Tomáš Vochozka, David Svoboda.
    49:42 VAVŘÍK - 0:3

49:52
    F. Novák – 2 min., podrážení.

49:58
    Hosté vyhodili.

50:23
    Potočný prověřil gólmana Ludvíka, ten lapačkou nezvykle vyrazil.

50:58
    Jihočeši nechtějí soupeře pustit k sobě do pásma, ten není schopný rozestavit přesilovkový deštník.

51:48

52:36
    Byčkov, dnes hodně houževnatý, zase pálil, ale vedle.

53:03
    Kubík vyhodil na Icing.

53:35
    Hosté rozjeli obrovský nápor na domácí branku.

53:52
    Až nyní domácí střídají a pouštějí do boje čerstvé síly.

54:13
    BO zahrálo ofsajd. Bylo příliš zbrklé při přechodu.

54:57
    Black Dogs vybojovali puk u mantinelu v rohu a vyjeli do ofenzívy. Následně měli šanci, tu ovšem neproměnili.

55:44
    Zranil se čárový sudí a odchází na ošetření.

56:06
    Hosté stupňují tlak.

56:41
    Až doteď byli hosté navezeni v útoku. Vybojovali ještě další buly před Nowakem.

56:54
    Budějovičtí motají soupeře a ten není schopen ničeho.

57:07
    České Budějovice právě vstřelily branku! Autorem branky je TOMÁŠ VOCHOZKA. Ten měl na pravé straně kousek od brankoviště čas i prostor a zavěsil puk na bližší tyč do horní poloviny branky. JE to 4:0 pro Jihočechy. O bodech je rozhodnuto. Asistence: Jiří Kubeš. Michal Přívozník.
    57:07 VOCHOZKA - 0:4

58:02
    Budějovice jakoby to chtěly dohnat ve třetí třetině a ukázat soupeři, že jsou na první místě právem a že dnes jsou oni, ti, kdo měl vyhrát vyšším rozdílem.

58:38
    BO ještě založilo atak, žabička na Kubíka, Byčkov má puk, ale nedostal se do koncovky.

59:05
    Janoch ujížděl do brejku, překonal i posledního beka, pálil, ale minul branku.

59:43
    Ostravští ještě mají čas na jeden útok, ten ale neměl dlouhého trvání. První přihrávka sice byla přesná, pak už ale domácí puk ztratili, respektive byli o něj obráni.

Třetí třetina ukázala, proč je je mezi týmy takový propastný rozdíl v tabulce. Jihočeši nenechali soupeře hrát a absolutně mu nic nedovolili. Ani si nepamatuji střelu Ostravy ve třetí třetině. Tak byli hosté lepší, domácí neměli čas, bylo to tím, že soupeř zařadil vyšší rychlost, na kterou se nemohl dostat celé dvě třetiny. Novák, Vavřík a Vochozka pak dostali Budějovické do vedení, které už bylo pohodlné a bezpečné. Hosté zápas dotáhli do vítězného konce, i když měli první dvě třetiny velké problémy. Někdy se to tak sejde, že vám věci nevycházejí, může to být tím, že Budějovičtí hráli v okleštěné sestavě, nebo tím, že cestovali daleko do Slezska. To už se my ale nedozvíme, můžeme se jen domnívat.

Já děkuji za pozornost, loučím se s vámi, přeji příjemný pondělní večer a někdy zase u sportu na počtenou! (22:37:34)

Jan Volf

Branky a nahrávky: 25. Krcho, 45. F. Novák (Janoch, Krcho), 50. Vavřík (Vochozka, Svoboda), 58. Vochozka (Kubeš, Přívozník)

Rozhodčí: Vaněk – Bartoň, Frais