Přerov – Sokolov 1:2 (po pr.) | Vsetín – Frýdek-M. 2:3 (kon.) | Litoměřice – Zlín 2:1 (kon.)
Třebíč – Kolín 1:6 (kon.) | Poruba 2011 – Znojmo 2:1 (kon.) | Slavia – Prostějov 3:1 (kon.)
Pardubice B – Jihlava 0:3 (kon.)
HC Slavia Praha
3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 22.11.2023, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 23. kolo

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:11:57)

Slavia v prvním zápase pod novým trenérem poráží Prostějov 3:1 a přerušuje sérii proher. Naopak Jestřábi po třech vítězstvích v řadě prohrávají. Sešívaní dnes byli jasně lepším týmem a díky třem gólům v prvních dvou třetinách zaslouženě berou tři body.

59:32
    Jestřábi už to v šesti zkoušet nebudou, Štipčák zůstává na střídačce.

59:32
    Rodící se útok Doležala po pravém křídle zastavuje ofsajd.

59:14
    Slavia hraje výborně ve středním pásmu a nedovoluje Prostějovu založit žádný útok.

57:35
    Exslávista Veselý hlídkoval na hranici brankoviště a tečoval prudké nahození z rohu. Další důležitý zákrok Růžičky.

56:48
    Prostějov tlačí v útočném pásmu, v dobré pozici se ocitl Illéš, ale minul.

55:14
    Když to vypadalo, že obránce Křepelka jen zaveze puk do útočného pásma a bude hnát vteřiny, tak zvolil prudkou střelu z pravého křídla.

54:09
    Tvrdě střílejí od modré obránce Hanoušek nebo Doležal, slávisté se ale následně osvobozují.

53:29
    Jestřábi se i po konci početní výhody drží v útočném pásmu, zatím jim ale chybí větší střely.

53:06

52:40
    Drtil nabil na levý kruh Fronkovi, Růžička zasahuje.

52:21
    Ještě tři čtvrtě minuty zůstává Prostějovu z jeho přesilovky.

52:09

51:41
    Při hře ve čtyřech se na pravém křídle vysunul obránce Holý, střelou z ostrého úhlu ale minul.

51:06
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Jiří Průžek – 2 min., hákování.

50:57
    Rychlé přečíslení v přesilovce zakončoval z mezikruží Žovinec, bránu ale minul.

Jestřábi právě vstřelili branku!
    Naděje pro Prostějov! Po několika minutách, kdy se nic důležitého nedělo, se na pravé straně útočného pásma uvolnil Jakub Illéš. Jeho střelu ještě Růžička zastavil, následné objetí brány v podání PETRA HAŠKA už ale bylo nad jeho síly. Asistence: Jakub Illéš a Zdeněk Doležal.
    Hašek P., Illéš J., Štipčák M., Pěnčík M., Doležal Z., Drtil T.
    Růžička J., Všetečka R., Kulda E., Kajínek D., Křepelka K., Guman T.

47:30
    Slávisté pozorně brání v obranném pásmu, jako teď Havrda, který obratem vyhodil puk do středního pásma.

45:54
    Holého útočný výpad skončil zakončení Gumana, který neviděl žádného spoluhráče, a tak se rozhodl rychle po ledě prověřit gólmana.

45:13
    Drtil nakonec napadajícího Slavíčka přetlačil, jeho střelu z pravého úhlu ale Růžička bez problémů pokryl.

44:04
    Na Prostějovu je vidět aktivní přístup, přes kompaktní obranu Slavie se mu ale zatím přechází složitě.

43:20
    Kulda vyslal na pravé křídlo Gumana, jehož ránu Štipčák vyráží před sebe.

41:53
    Sešívaní tlačí v útočném pásmu. Dvakrát pálil mimo Havrda, tvrdou ránu vyslal od modré také Kajínek.

41:35
    Brož se snažil dobývat na levém křídle, zastavil ho ale blokující obránce.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:38.

Další dvě branky přidali sešívaní ve druhé třetině zápasu proti Prostějovu, nad kterým tak vedou už 3:0. Sešívaní už byli v prostřední periodě lepším týmem a potvrdili to i střelecky. Ve 29. minutě se po individuální akci trefil Jiří Průžek, v čase 38:43 pak náskok navýšil Tomáš Guman.

40:00
    38:43 Tomáš GUMAN - 3:0

38:43
    6/6
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté minutu před druhou sirénou dávají třetí gól. Slavík v rychlém přečíslení nahrál z levého křídla TOMÁŠI GUMANOVI, který sám před Štipčákem úspěšně zvolil bekhendový blafák. Asistence: Marek Slavík a Karel Křepelka.
    Guman T., Růžička J., Křepelka K., Havrda M., Slavík M., Kajínek D.
    Štipčák M., Poledna A., Hašek P., Doležal Z., Drtil T., Illéš J.

38:20
    Kapitán Knotek nabral rychlost na pravém křídle, v nahrávce na druhou stranu na Všetečku mu ale zabránil obránce Poledna.

38:14

37:29
    Holého rána rozhodně potřebnou tvrdost měla, mířila ale tak vysoko, že trefila do helmy statného Berana.

36:14
    Lukáš Forman – 2 min., držení.

35:35
    Prostějov uzamkl Slavii v jejím obranném pásmu. Růžička ale střely od modré i nahození Pituleho do brankoviště pokryl, sešívaní se následně osvobozují.

34:54
    Slanina z rohu útočného pásma trefil boční síťku Růžičkovy brány.

33:21
    Růžička povyjel z brány a prudkou nahrávkou vzduchem hledal ve středním pásmu Berana. Ten nakonec po dalším pasu dostal puk aspoň do útočné třetiny.

32:12
    Růžička si lapačkou šáhl pro střelu Pěnčíka, který se vydal na útočný výlet po levém křídle.

31:23
    Aleš Poledna se snažil najít nějakého lépe postaveného spoluhráče, nakonec ale zvolil střelecké zakončení.

30:19
    Jiránek už hrál puk v ofsajdové pozici, podle rozhodčích šlo dokonce o úmyslný ofsajd.
    28:36 Jiří PRŮŽEK - 2:0

28:36
    Sešívaní v půlce druhé třetiny navyšují náskok! JIŘÍ PRŮŽEK dostal prostor na levé straně, najel si směrem k brance a přesnou střelou na bližší tyč překonal Štipčáka. Asistence: Vladimír Kremláček.

27:38
    Slávisté teď hráli v útočném pásmu menší bago, a i když se k ohrožení brány nakonec nedostali, vysloužili si od fanoušků potlesk.

26:25
    První střelu Tomáše Gumana hosté zblokovali, ta druhá ale mířila nebezpečně do prostoru u pravé tyčky, kde hlídkoval také střelec prvního góliu Beran.

25:50
    Dobré střídání má za sebou Maxim Havrda, který tvrdě pálil po buly, pak zastavil rodící se prostějovský útok a nakonec u mantinelu narazil do rozehrávajícího Pituleho.

25:20
    Havrda skočil ze střídačky rovnou do úniku, mezeru v postavení brankáře ale střelou z levého křídla nenašel.

24:30
    Ale pozor na Průžka, který zůstal sám u pravé tyčky, a pouze beton Štipčáka zachránil Prostějov od druhé branky!

24:10
    Ani jednomu týmu se v několika posledních střídáních nedaří založit rozvinutější akci, ve hře jsou vidět nepřesnosti.

21:58
    Několik menších šancí Prostějova za sebou, v té druhé zakončoval těsně před bránou Hašek.

21:28

20:52
    Žovinec nejprve z modré dobrou střelou přestřelil, Kulda pak hledal u levé tyčky Holého.

20:15
    Beran trefil zřejmě vysokou holí do obličeje Marunu, který chvíli zůstal ležet na ledě. Na střídačku ale prostějovský útočník odjel sám a bude v pořádku.

20:01

Slávisté po první třetině zápasu s Prostějovem vedou 1:0, když se ve 14. minutě po teči trefil Matěj Beran. Jinak ale byla první dvacetiminutovka z jejich strany spíše opatrná, je znát, že sešívaní pod novým trenérem hrají defenzivněji. Více šancí tak měli Jestřábi, kteří několikrát ujížděli sami na brankáře Růžičku, jenž předvedl řadu důležitých zákroků.

20:00

19:41
    Guman tvrdě pálil z levého kruhu, před brankářem ještě dorážel Knotek s Všetečkou.

19:28
    Tomáš Drtil – 2 min., podrážení.

17:53
    Hra se otáčí rychle ze strany na stranu. Na té jedné Křepelka místo na první pohled lepší nahrávky na Gumana hledal před brankou teč Kuldy, na druhé v brejku nevyzrál na gólmana Matouš Venkrbec.

16:46
    Marek Račuk byl blízko vyrovnávací branky! Vysoký útočník nejprve po otočce kolem tyčky trefil Růžičkův beton, poté z dorážky nastřelil boční síť.

16:38
    Slavíček teď úplně zbytečně vyhodil na zakázané uvolnění, když měl před sebou spoustu prostoru na to, aby povyjel k červené čáře a nahodil.

15:27
    Všetečka si povyjel z levého křídla na střed a mířil na vzdálenější tyč. Bránu ale minul.
    13:02 Matěj BERAN - 1:0

13:02
    Po několika minutách, kdy měl více ze hry Prostějov, otevírá skóre Slavia! Knotek našel na středu útočného pásma volného Kremláčka, který ještě posunul puk na levou stranu MATĚJI BERANOVI. Ten pouze nastavil hůl a usměrnil puk za záda Štipčáka. Asistence: Vladimír Kremláček a Tomáš Knotek.

12:26
    Po delší době práce i pro Štipčáka, který zastavil průnik Všetečky na levém křídle.

10:39
    Nadějně se rozvíjející útok vedený Kuldou končí ofsajdem, který zapříčinil příliš rychlý obránce Kremláček.

09:39
    Po Haškově ráně z první dorážel u pravé tyčky Illéš, který se snažil obhodit beton roztaženého Růžičku. Kotouč nakonec přímo z brankoviště odpálil domácí Průžek.

08:43

08:13
    Půček vystihl rozehrávku Jestřábů a vydal se do samostatného úniku středem kluziště. Zakončit se mu ale nepodařilo, protože mu na poslední chvíli a čistě vypíchl kotouč Illéš.

07:11
    Ostřížek hledal před bránou Pituleho, který ihned tečoval puk na Růžičku. Ten byl však ve střehu.

06:43
    Marek Slavík – 2 min., sekání.

06:19
    Podobně nepřesně pálil i Jakub Iléš, jenž dostal chvíli prostoru na levém křídle a napřáhnul k tvrdé ráně golfem.

05:35
    Na druhé straně ujel slávistické obraně Matouš Venkrbec, sám proti Růžičkovi ovšem minul.

05:07
    Guman zachytil rozehrávku Jestřábů a vyslal do šance Berana, který ale tváří v tvář Štipčákovi s bekhendovým blafákem neuspěl.

03:12
    Růžičkovi se nepodařilo přikrýt puk, který na něj Prostějovští poslali ze středního pásma, šance z toho ale nebyla.

02:07
    Kulda s Beranem doráželi na hranici brankoviště po tvrdé střele Žovince, brankář Štipčák má ale puk pevně ve svojí moci.

01:01
    Slanina se pohyboval u pravé tyčky a snažil se tečovat nabídku od modré.

00:09
    Kulda posunul puk na pravé křídlo Gumanovi, který tvrdou ranou prověřil Štipčáka.

00:01

Také Jestřábi posílili – do týmu se vrátil obránce Jakub Kubeš, který předčasně skončil ve slovenské Nitře. Proti Pražanům ale ještě nenastoupí. „Spíš bych to viděl na sobotu, protože se musí řešit ještě nějaké papírování,“ vysvětlil pro klubový web.

Slavia v dnešním zápase poprvé nastoupí pod novým trenérem Alešem Totterem, který v minulých dvou sezónách působil právě v Prostějově. Dosavadní hlavní kouč Daniel Tvrzník zůstane u týmu jako asistent, v téže pozici bude nadále i Pavel Kolařík, nic se nemění ani u trenéra brankářů Romana Málka. Sešívané posílil také bývalý útočník Patrik Eliáš, který se stal sportovním poradcem klubu.

HC Slavia Praha: Růžička (R. Málek) – Žovinec (A), Klikorka, Kremláček, Holý, Kajínek, Křepelka – Matě. Beran, Kulda, Guman – Všetečka, Knotek (C), Průžek – Havrda, Slavík, J. Brož – Strnad, J. Půček, Slavíček.
    Trenér: Aleš Totter

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Hanousek, Šidlík, Pěnčík, Drtil, Poledna, Forman, Krejčí – Z. Doležal, Hašek, Illéš – Pitule, Ostřížek, Slanina – J. Veselý, Račuk, Fronk – Maruna, Venkrbec (C), Jiránek (A).

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

Naopak tři vítězství za sebou zaznamenali od reprezentační přestávky hráči Prostějova, kteří se s 39 body nacházejí na čtvrté příčce tabulky. Jestřábi v zápase proti Slavii zakončí sérii zápasů proti nejslabším týmům soutěže – v posledních třech porazili Frýdek-Místek (3:0), Znojmo (7:3) a Kolín, proti němuž už po první třetině vedli 4:0 a nakonec zvítězili 5:2. Poslední duel v Edenu však Moravané prohráli, když letos v lednu inkasovali vysokou porážku 0:5.

HC SLAVIA PRAHA

Tři porážky v řadě táhnou za sebou hokejisté Slavie, jejichž krize, zdá se, nebere konce. S osmnácti body jsou na předposledním místě Chance ligy a na předkolo ztrácejí už třináct bodů. Sešívaní sice z posledních pěti zápasů ve třech bodovali, na tříbodové vítězství ovšem čekají od 18. října. Naposledy vyhráli na začátku listopadu po nájezdech proti Pardubicím B, po reprezentační pauze ale postupně padli se Zlínem, Jihlavou a naposledy v sobotu ve Znojmě. Klub k tomu už také vydal prohlášení na svém webu, v němž slíbil další posily i změny ve sportovním úseku týmu.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 23. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a LHK Jestřábi Prostějov. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 14. Matě. Beran (Kremláček, Knotek), 29. Průžek (Kremláček), 39. Guman (Slavík, Křepelka) – 49. Hašek (Illéš, Z. Doležal)

Rozhodčí: Čáp, Zeliska – Dědek, Teršíp