North wings Ústí – Riders Univerzita Pardubice 8:3 (kon.) | UK Kings Prague – Akademici Plzeň 5:2 (kon.) | VUT Cavaliers Brno – Engineers Prague 0:2 (kon.)
VUT Cavaliers Brno
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
ČVUT Engineers Prague
Středa 22.11.2023, 20:00 • Zimní stadion Kuřim • Univerzitní liga ledního hokeje • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

01. 11. 2023 BO Ostrava – Cavaliers Brno 3:6

Dobrý večer všem hokejovým fanynkám a fanouškům, dnes nás čeká duel 9.kole Univerzitní ligy ledního hokeje, ve kterém se nám představí VUT Cavaliers Brno a ČVUT Engineers Prague. Utkání bude řídit pan Ivan Čuňočka.

Níže se můžete podívat, jak si vedly oba týmy v posledních zápasech.

VUT Cavaliers Brno: Běhal (Martinčík) – Pejkovič, Viskot, Cekr (A), Man, Orsech, Buchal, Běhal, Pernický (C) – Šišma, Balát, Poschl, Kolder, Slováček, Novák, Jaroš, Malíř, Ďuriš, Plitko, Charvát, Rogoznik (A)
    Trenér: Štěpán Koukal

ČVUT Engineers Prague: Mann (Pulda) – Svach, Vobořil (C), Gonda, Šonský, Spurný, Staněk – Januška, Najman, Dohnal, Holaník, Hynek, Březina, Hasil, Fabiánek, Kleveta, Matějka, Routa (A), Kučera (A)
    Trenér: Daniel Fuks

Rozhodčí: Čuňočka – Kleprlík, Kučera.

Zápas za nedlouho začne, domácí nastupují v bílých dresech, hosté budou hrát v černých.

00:01

00:42
    Hned ze začátku se domácí dostali do tutové šance, když po rychlém brejku střílel na přesouvajícího se Manna Pernický. Skvělým zákrokem lapačkou zachránil hosty brankář.

02:25
    Prvním jistým zákrokem se prezentoval domácí brankář Běhal.

03:33
    Po přizvednuté střele končí míč v ochranné síti, vhazovat se bude před Běhalem.

04:38
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno:
    Pešl – 2 min., sekání,
    Staněk – 2 min., faul kolenem.

05:07
    První minuty v oslabení ve třech nebyly pro domácí vůbec lehké. Vzadu je však jistí sebevědomí Běhal.

05:20
    Pražené dostali puk do branky, gól to ale nebude, jelikož všemu předcházelo postavení útočícího hráče v brankovišti.

06:15
    Když už na střelu nestačil Běhal, zachránila domácí tyčka. Následnou dorážku obrana zablokovala.

06:38
    Domácí přežili dvojnásobné oslabení a jsou v plném počtu.

08:20
    Tahle střela domácího křídelníka byla příliš slabá, aby hostujícího brankáře vystrašila. Sám Mann pak rozehrál útok Engineers.

10:24
    Po nepřesné rozehrávce sledujeme zakázané uvolnění hostů.

11:30
    Jednoznačně lepším týmem jsou zatím Engineers, ti už na dobrou minutu zavřeli domácí formaci ve vlastním pásmu a na Běhala letá jedna střela za druhou.

12:10
    Hrozící přečíslení zažehnal důležitým obranným zákrokem domácí obránce Man. Jeho skok do přihrávky přišel opravdu na poslední chvíli.

14:19
    Po delší době zahrozili i domácí a to konkrétně Benjamin Kolder. Jeho střelu z úhlu ale lapil Mann.

15:19
    Další zákrok si připisuje Mann proti střele Cekra od modré čáry.

16:33
    Vyloučení v týmu ČVUT Engineers Prague:
    Svach – 2 min., nedovolené bránění.

16:37
    Téměř minuta přesilovky za námi a my neviděli ani jednu střelu domácích. Engineers ještě k tomu vyhazují puk do bezpečí.

17:50
    Ani tyto kombinace nevedli k úspěchu, hosté vyhodili a zbytek přesilovky už jistě přežijí.

18:33

18:54
    Januška se neudržel na modré čáře a dopustil se offsidu.

19:54
    Na závěr třetiny si připisuje Mann klidný zákrok proti střele z levé strany.

20:00

Sledujeme akční hokej od obou stran, nicméně žádnou branku to ještě nepřineslo. Blíže ke skórování byli určitě hosté, kteří při přesilovce 5 na 3 nastřelili tyčku.

Druhá třetina začne přibližně v 20:45.

20:01

20:35
    Šišma – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

21:05
    Hostům přesilovka zatím vůbec nevchází, domácí tým už dvakrát vyhodil.

22:06
    Ve vlastním oslabení se ke střele od modré dostal Plitko, jeho tvrdá rána končí v lapačce Manna.

22:35

22:54
    Engineers právě vstřelili branku!
    Hned po vyhrané buly vyslal svůj projektil od modré SAMUEL GONDA. Jeho přízemní střela projela brankáři mezi betony. Asistence: Matouš Najman.
    22:54 - Samuel GONDA 0:1

24:02
    Domácí se proviňují zakázaným uvolněním.

24:35
    Svach se dostal do ideální pozice a bez váhání vypálil. Skvělým zákrokem vyrážečkou se blýskl Běhal.

25:22
    Domácí ztratili při rozehrávce kotouč, čehož využil útok Engineers. Hynek nahrál do prázdné branky TOMÁŠOVI FABIÁNKOVI, který už to měl jednoduché. Asistence: Hynek a Kleveta.
    25:22 - Tomáš FABIÁNEK 0:2

26:24
    Chvilku se nám teď nehrálo, jelikož se řešil problém s brankou domácích.

27:58
    Střela Koldera jen o kousek letěla nad horní tyčku hostující svatyně.

29:47
    Najman – 2 min., faul kolenem.

30:09
    Ve vlastním oslabení ujel hostující Hasil po pravém křídle, s jeho střelou si s mírnými problémy brankář poradil.

31:21
    Spurný narazil do vlastní branky a tím ji vysadil. Hra bude pokračovat vhazováním v útočném pásmu Brna.

31:47
    Hosté se bez větších problémů ubránili a jsou v plném počtu.

32:21
    Nadějný útok Cavaliers končí offsidem.

32:35
    Sám před brankářem se zjevil David Routa. V okamžiku střely ale minul kotouč, takže z šance nic nebylo.

34:07
    Dobrá individuální akce kapitána Pernického po levé straně končí jeho střelou do lapačky Manna.

34:37
    Březina ujížděl kolem střídačky domácích a najednou ho někdo z ní zasáhl do obličeje. Hosté budou hrát přesilovku.

34:37
    Charvát – 2 min., nedovolené bránění.

35:15
    Spurného střela od modré byla zablokovaná, vyvést puk a ušetřit pár vteřinek tak může Cekr.

36:13
    Svachova střela od modré brankáři problémy nenadělala, jelikož mu nikdo neclonil.

36:37

37:48
    Domácí obránce vyhodil puk na střídačku Engineers. Vhazovat se bude před brankářem Běhalem.

39:00
    Probíhá poslední minuta třetiny a my sledujeme boj o střední pásmo, ve kterém ani jeden z týmu nedrží po delší dobu puk.

40:00

Druhá třetina nám už konečně přinesla nějaké branky. Dvakrát se prosadili hosté, ve 23. minutě se prosadil Samuel GONDA, o tři minuty později zvýšil vedení hostů Tomáš FABIÁNEK.

Další třetina začne přibližně v 21:35.

40:01

40:41
    Sám se před brankáře prodral David Routa, jeho kličku do forhendu vyrazil Běhal lapačkou.

41:59
    Tlak domácích bude pokračovat po zakázaném uvolnění.

42:41
    Cekrovo nahození od modré Manna nevystrašilo, jelikož puk nikdo z domácích nezvládl tečovat.

44:14
    Nepřesné rozehrávky domácích využil Januška, který se protlačil až do zakončení. Puk skončil někde pod brankářem Běhalem.

44:31
    Gonda – 2 min., sekání.

46:06
    Při vlastním oslabení mohli jet do brejku dva útočníci Engineers, bohužel pro ně si blbě přihráli a z akce nic nebude.

46:31

47:28
    Střelu Malíře vyrazil Mann pouze před sebe. Pozorný obránce hostí puk odpálil z horkého území do rohu.

47:58
    Routa – 2 min., podrážení.

48:38
    Pernického tvrdá rána od modré končí zblokována v rohu.

49:22
    Výborným zákrokem betonem se prezentoval Mann proti střele Orsecha z levé strany. Sledujeme zatím nejlepší přesilovku Cavaliers!

49:58
    Hosté se s odřenýma ušima ubránili a jsou v plném počtu.

51:13
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před domácím brankářem.

51:45
    Na druhé straně se icingu dopouštějí i Engineers.

52:10
    Nejprve ke střele a poté i k dorážce se dostal Malíř. Mann na dvakrát chytá.

54:52
    Ani jeden z týmů se nemůže dostat do nějakého souvislejšího tlaku. Hra je to nahoru-dolu.

56:03
    Kolder – 2 min., podrážení.

56:28
    Hra je přerušena, na vině je posunutá branka domácích. Hra bude pokračovat vhazováním v středním pásmu.

56:51
    Běhal raději toto nahození schovává do své lapačky. Vhazovat se bude po jeho levici.

57:58
    Hosté se dopouštějí zakázaného uvolnění.

58:03
    Domácí jsou v plném počtu.

Dnešní utkání sleduje 123 diváků.

58:25
    Domácí to zkouší v šesti!

58:58
    Hosté dostali puk ze svého pásma. Domácí už ale hned zakládají další útok.

59:53
    Orsech se pokoušel zasunout puk do branky bekhendem, brankář Mann byl ale na svém místě.

Je dobojováno, domácím se sice více povedla poslední třetina, gól ze svého snažení však nevytěžili. To znamená, že ČVUT Engineers Prague porážejí svého brněnského soupeře 0:2. Za hosty se ve 23. minutě prosadil Samuel GONDA, o tři minuty později zvýšil vedení pražského týmu Tomáš FABIÁNEK.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (22:12:43)