Poruba – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Zlín – Jihlava 2:1 (po pr.) | Mountfield HK – Přerov 3:0 (kon.)
Sparta – Tábor 12:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 2:5 (kon.) | Pardubice – Olomouc 5:0 (kon.)
Vítkovice – Třinec 0:5 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 6:4 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 1:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HC Olomouc
Sobota 25.11.2023, 16:45 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu • Skupina B

To je ode mě vše, přeji hezký večer. (18:46:42)

Dorost Dynama ve třetí třetině pojistil své vítězství dalšími dvěma brankami. V 53. minutě se podruhé v zápase trefil Joska a dvě minuty nato určil konečný výsledek gól Korce. Čisté konto udržel brankář David Veřmiřovský.

59:57
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Václav Joska – 2 min., sekání.

59:57
    Za pardubickým gólmanem zazvonila tyč!

59:30
    Kohouti dohrávají nevydařené utkání v přesilovce, ale na Veřmiřovského si zatím nepřišli.

58:36
    Teodor Vápeník – 2 min., hákování.

58:35
    Veřmiřovský drží čisté konto i po nepřehledné situaci před jeho brankovištěm, kdy hosté asi třikrát byli blízko ke gólovému úderu.

58:05
    Novák se neprotlačil k zakončení, tentokrát olomoucká obrana zafungovala bezchybně.

57:10
    Řehořek nepřevzal správně Křečanův pas a z tohoto ataku Pardubic nic nebude.

56:42
    Olomouc na alespoň kosmetickou úpravu skóre nedosáhne ani teď. Na vině je odpískané postavení mimo hru.

56:04
    Lempachova střela zblokována, Pardubice však pokračují v útoku.

54:44
    6/5
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Z reproduktorů v aréně zní "ne, pětku ne", protože Dynamo využilo další přesilovku. Pohotovým zakončením se v tomto případě prosadil po Joskově asistenci LUKÁŠ KOREC. Asistence: Václav Joska, Martin Mikeska.
    Korec L., Joska V., Mikeska M., Veřmiřovský D., Řehořek J., Křečan F.
    Žbánek S., Holéczy P., Hubáček T., Navrátil T., Sekanina T.

54:15
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Roman Přidal – 2 min., krosček.

53:54
    Domácí jsou nicméně směrem dopředu aktivní a nutí soupeře neustále bránit.

52:58
    Dynamo teď Hanáky k ničemu nepouští a už bude chtít utkání v poklidu dohrát.

51:37
    6/5
    Pardubice bleskově využívají přesilovku a nedlouho po vhazování zvyšují už na 4:0. Šťastným střelcem je podruhé v zápase VÁCLAV JOSKA. Asistence: Jiří Řehořek, Filip Křečan.
    Joska V., Řehořek J., Křečan F., Veřmiřovský D., Korec L., Mikeska M.
    Žbánek S., Přidal R., Holéczy P., Navrátil T., Sekanina T.

51:24
    Adam Krásny – 2 min., sekání.

51:05
    Kalman udržel nervy na uzdě, když odolal pardubickému napadání, ale kotouč nakonec jen odevzdal soupeři.

50:35
    Odpískán ofsajd Olomouce.

50:27
    Jaroš trefil hned prvního clonícího hráče a Pardubice se vyhnaly do středního pásma.

49:06
    Jenže puk mají ve svém držení opět hokejisté Dynama a zkouší znovu překonat hanáckou obranu.

48:20
    Krásny si obhodil pardubického obránce a Kohouti se po delší době udrželi v útočném pásmu.

47:39
    Olomoucký gólman si připsal další nepříliš náročný zákrok.

47:22
    Prudkého Jarošovo nahození našlo cíl ve Žbánkově náručí.

46:27
    Křečanova nabídka se s pochopením spoluhráčů nesetkala a Olomouc se zase ubránila.

46:08

45:30
    Hanáci se osvobodili, a tak domácí musí začínat od svého brankáře.

44:59
    Ruml nabil svému spoluhráči na modré čáře, ale střela přesná nebyla.

44:08
    Adam Kalman – 2 min., podrážení.

43:49
    Harásek měl u mantinelu menší kolizi s čárovým sudím a ani on tedy neudržel pro Olomouc pozici v útočné třetině.

43:20
    Po sérii nepřesných pardubických pokusů musel Žbánek přece jen zasáhnout svým pravým betonem.

42:25
    Krásny sám nepřelstil východočeskou defenzivu a o puk přišel. Na tahu jsou domácí.

41:43
    A ještě jeden zásah pro Veřmiřovského.

41:35
    Holaňův pokus byl částečně zblokován a kotouč nakonec vyskákal před pardubickým brankářem, který si připsal další zákrok.

41:24
    Hráči Pardubic se dopustili zakázaného uvolnění.

41:06
    Vaněk vyslal od modré čáry skryté nahození, Veřmiřovský zakročil.

40:41
    Aktivněji do třetí třetiny vstoupili domácí, ale ke střele se zatím nedostali.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:12.

Ve druhé třetině Pardubice navýšily svůj náskok o další dva góly. Ve 24. minutě se gólově prosadil Václav Tvrdík, o sedm minut později Tomáš Rolinek. Pokud nechce Olomouc odjet s prázdnou, musí ve zbývající dvacetiminutovce předvést velký obrat. Zatím to však vzhledem k dosavadnímu dění na ledě nevypadá, že by měl přijít.

40:00

39:55
    Olomouci nevyšla ani poslední akce této periody a do přestávky se už týmy k ničemu nedostanou.

39:10
    Východočeši se stále udržují v útočné třetině na kotouči.

38:24
    Mora se nyní spíše brání, jenže vzhledem k aktuálnímu stavu potřebuje hlavně útočit.

37:49
    U zadního mantinelu pardubického pásma zůstal na ledě chvíli ležet Kubát, ale už je snad v pořádku.

37:21

36:52
    Jeden z olomouckých hráčů teď zahrál vysokou holí, vhazovat se bude po levici Žbánka.

36:30
    Dynamo se osvobodilo, oba týmy střídají.

36:10
    Vaněk opět nahazoval, znovu nepřesně.

35:43
    Vaňkův pokus od modré nezamířil mezi tři tyče.

35:21
    Tomáš Rolinek – 2 min., podrážení.

34:58
    Ani Lempach nezasáhl puk hokejkou ideálně, Dynamo se nicméně nadále drží v útoku.

34:25
    Jansa opět zkusil pohotově vystřelit, tentokrát však puk netrefil.

33:43
    Jansovu ránu od modré čáry Žbánek viděl a neměl s ní žádné problémy.

33:03
    Hosté opět prakticky jen odevzdali puk soupeři, nejsou schopní výraznějším způsobem zatlačit na svého soka.

31:49
    Rozdíl ve skóre je již třígólový a zatím to nevypadá, že by se Hanáci vzepřeli nepříznivému vývoji.

30:13
    6/6
    Pardubičtí hokejisté to teď vykombinovali "až do kuchyně". Na konci pohledné kombinace stál kapitán TOMÁŠ ROLINEK. Asistence: Teodor Vápeník, Pavel Tvrdík.
    Rolinek T., Vápeník T., Tvrdík P., Veřmiřovský D., Ruml O., Joska V.
    Žbánek S., Přidal R., Hubáček T., Balog M., Koryčanský J., Harásek J.

29:36
    Padající Ruml mířil vedle olomoucké brány, nápor Dynama pokračuje.

29:19
    Odpískán icing Olomouce.

28:23
    Olomouckým hráčům teď asi trochu zatrnulo, protože jeden z hostujících hráčů srazil pardubickou přihrávku od mantinelu směrem na vlastní bránu. Puk ovšem olízl síť pouze z boku.

27:53
    Kvůli zásahu ochranné sítě byl olomoucký útok přerušen. Dění bude pokračovat vhazováním před Veřmiřovským.

27:03
    Východočeši se snažili ztečovat Jarošovu střelu od modré čáry mimo dosah gólmana, ale neúspěšně.

26:34
    Hra se vrací zpátky do obranné třetiny Mory, protože rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.

25:46
    Oba celky se teď dopustily několika nepřesností v prostřední části kluziště, nakonec lépe z této pasáže vyšli domácí.

24:47
    Poměrně divoká kombinace Pardubic napříč útočným pásmem se s úspěchem nesetkala.

24:15
    Kohouti nyní čelí ještě větší ztrátě, sympatický útočný výpady skončil zákrokem soupeřova brankáře.

23:29
    6/6
    Olomouc se dvěma pardubickým střelám ubránila, ale hokejisté Dynama přece jen dotlačili kotouč za brankovou čáru. Autorem gólu na 2:0 je VÁCLAV TVRDÍK. Asistence: Ondřej Ruml, Tomáš Rolinek.
    Ruml O., Tvrdík V., Rolinek T., Veřmiřovský D., Vápeník T., Lempach Š.
    Žbánek S., Holéczy P., Přidal R., Minář P., Prokop V., Krásny A.

22:48
    Veřmiřovský podržel svůj tým dalším zásahem.

22:08
    Jansa zavezl puk do blízkosti olomoucké svatyně, ale tento útok Pardubic neměl dlouhého trvání.

21:31
    Hosté v útočné třetině dlouho nevydrželi, ale znovu útočí.

20:42
    Žbánek znovu zasáhl, následuje další vhazování.

20:28
    Ke střele se už dostali i domácí a vybojovali buly v útočném pásmu.

20:09
    Veřmiřovský musel hned na začátku druhé třetiny předvést pohotový zákrok betonem.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:28.

Poměrně poklidná první třetina nabídla jeden gól. Autorem zatím rozdílového zásahu je domácí Václav Joska. Další velkou gólovou šanci pardubický kapitán Tomáš Rolinek neproměnil, protože nastřelil jen brankovou konstrukci.

20:00

19:40
    Olomoučtí se v brejku v přečíslení hnali za vyrovnáním, jenže kvůli velice nepřesné přihrávce Východočeši i tuto situaci přežili.

19:25
    Domácí znovu zatlačili soupeře v jeho pásmu, Křečanova rána však byla zblokována.

18:58
    Veřmiřovský pro jistotu schoval puk pod lapačku.

18:36
    Dynamo se ještě před přestávkou snaží navýšit svůj náskok. K vidění nyní je poměrně zajímavý nápor z jejich strany.

17:55
    Navrátil dostal přihrávku z pravé strany přímo před Veřmiřovského. Puk však skončil na bruslích kapitána Olomouce a z nebezpečného útoku nakonec nic nebylo.

17:45
    Po Žbánkově jistém zákroku u bližší tyče následuje vhazování po jeho pravici.

16:45
    Kohouti se opět nedokázali probít do útočného pásma a jdou radši střídat.

15:53
    Mikeska se probil až k mantinelu za hostující bránou, ale proti přesile nakonec neuspěl.

14:30
    Pardubice byly blízko druhému gólu. Rolinek se po zpětné přihrávce ocitl nikým nehlídaný před Žbánkem, ale trefil pouze tyč.

13:58
    Jansova střela od modré skončila v náručí olomouckého gólmana.

12:42
    Minář se pokusil kotouč zavést přes dva pardubické hráče dopředu, to se mu ale nepovedlo.

11:30
    Zatím nesledujeme střelecky příliš atraktivní utkání, což dokázaly další nepovedené akce z obou stran.

10:34
    Olomoučtí místo usazení se před Veřmiřovského bránou pouze odevzdali puk soupeři. Následně ho však vybojovali zpátky.

09:51
    Dynamo po Vápeníkově návratu do hry rozjeli nadějný útok, který však zhatila nepřesná zpětná přihrávka.

09:35

09:10
    Václav Tvrdík pošetřil cenné sekundy, když zavezl puk na olomouckou polovinu.

08:40
    Hanáci se na útočném území dlouho neohřáli, musí začít opět od svého brankáře.

08:04
    dynamo v oslabení zatím dobře střeží vlastní modrou čáru, Kohouti mají vůbec problém přejít přes střední pásmo.

07:35
    Teodor Vápeník – 2 min., vysoká hůl.

07:16
    Olomouc po inkasovaném gólu kombinuje v útočné třetině, ale zatím se ke střele nedostala.

06:26
    6/6
    VÁCLAV JOSKA převzal po přihrávce Pavla Tvrdíka kotouč ve středním pásmu a přebruslil olomouckou defenzivu. Rychlou akci zakončil přesnou střelou nad rameno gólmana. Asistence: Pavel Tvrdík, Filip Křečan.
    Joska V., Tvrdík P., Veřmiřovský D., Křečan F., Řehořek J., Korec L.
    Žbánek S., Vaněk F., Kalman A., Navrátil T., Kubát A., Sekanina T.

05:34
    Dynamo odolalo rychlému nájezdu Mory a opět se snaží vykombinovat směrem k soupeřově bráně.

04:20
    Pardubice se teď drží v útočném pásmu zatím nejdéle, jeden z jejich hráčů byl dokonce relativně blízko dorážce do poloodkryté brány.

03:50
    Novákův pokus Žbánka vůbec neohrozil, protože nebyl vůbec přesný.

03:08
    Domácí mají problémy s aktivním olomouckým napadáním a dostávají se pod lehký tlak.

02:45
    Veřmiřovský si připsal další zákrok, ovšem nikterak těžký. Puk po ledě v poklidu doklouzal do jeho lapačky.

02:25
    Vypadalo to, že pardubický brankář po soupeřově střele chvíli neví, kde má kotouč. Nakonec ho však dokázal schovat do bezpečí.

02:10
    dynamu se nedaří vymanit se z vlastního pásma.

01:42
    Velmi vlažný úvod utkání zatím nabízí spíše nepřesnosti v rozehrávce.

01:05
    Po nepřesné olomoucké přihrávce mají puk na hokejkách opět Východočeši.

00:23
    První útok domácích neskončil úspěchem, ale Olomouc směrem na druhou stranu také zatím nic nepředvedla.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský (Tuláček) – Vápeník (A), Ruml, Řehořek, Křečan, D. Jaroš, Jansa – V. Tvrdík, Rolinek (C), Lempach – P. Tvrdík, Korec (A), Joska – M. Novák, Mikeska, Šimonek.

HC Olomouc: Žbánek (Barčák) – Přidal (A), Holéczy, Kalman, Vaněk, Hubáček, Holaň – Prokop, Minář (A), Krásny – T. Navrátil (C), Sekanina, Kubát – Brym, Harásek, Bartok – Balog, Koryčanský.

Zdravím všechny hokejové fanoušky u přenosu utkání týmů z opačných konců tabulky skupiny B Extraligy dorostu. Druhé Pardubice hostí předposlední Olomouc.

Dorost Dynama bude chtít ve velké hale enteria areny prodloužit sérii zápasů, v nichž bodoval. Svěřenci hlavního trenéra Vojtěcha Faltyse ani z jednoho z posledních pěti duelů neodcházeli s prázdnou. V tomto týdnu odehráli dvě utkání – v úterý ve východočeském derby v Hradci Králové prohráli 2:3 po prodloužení a ve čtvrtek zvítězili v Brně 3:0. Nulu vychytal Matěj Tuláček. Nejproduktivnějším hráčem pardubického celku je David Krčál s 24 body za dvanáct gólů a stejný počet asistencí.

HC Olomouc
    Hanáci nezažívají tak dobrou sezonu. Z dosavadních dvaceti absolvovaných klání vyhráli pouze šestkrát. Družstvo vedené koučem Radkem Philippem v listopadu zatím nezískalo žádný bod. Olomoučtí dorostenci postupně nestačili na Přerov, Třinec, Hradec Králové a naposledy na Vítkovice. Týmové produktivitě vládne šestnáctibodový Tomáš Navrátil s rovnoměrnou bilancí 8+8.

Letošní vzájemná bilance:
    Pardubice s Olomoucí se v probíhajícím ročníku Extraligy dorostu už dvakrát utkaly a pokaždé slavil domácí tým. 14. září Dynamo vyhrálo jasně 5:1, k čemuž dvěma trefami přispěl již zmíněný Krčál. Přesně o měsíc později mladí Kohouti na svém zimním stadionu zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech, přičemž ten rozhodující proměnil Jakub Harásek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 7. Joska (P. Tvrdík, Křečan), 24. V. Tvrdík (Ruml, Rolinek), 31. Rolinek (Vápeník, P. Tvrdík), 52. Joska (Řehořek, Křečan), 55. Korec (Joska, Mikeska)