Poruba – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Zlín – Jihlava 2:1 (po pr.) | Mountfield HK – Přerov 3:0 (kon.)
Sparta – Tábor 12:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 2:5 (kon.) | Pardubice – Olomouc 5:0 (kon.)
Vítkovice – Třinec 0:5 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 6:4 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 1:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HC Olomouc
Sobota 25.11.2023, 16:45 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Zdravím všechny hokejové fanoušky u přenosu utkání týmů z opačných konců tabulky skupiny B Extraligy dorostu. Druhé Pardubice hostí předposlední Olomouc.

Dorost Dynama bude chtít ve velké hale enteria areny prodloužit sérii zápasů, v nichž bodoval. Svěřenci hlavního trenéra Vojtěcha Faltyse ani z jednoho z posledních pěti duelů neodcházeli s prázdnou. V tomto týdnu odehráli dvě utkání – v úterý ve východočeském derby v Hradci Králové prohráli 2:3 po prodloužení a ve čtvrtek zvítězili v Brně 3:0. Nulu vychytal Matěj Tuláček. Nejproduktivnějším hráčem pardubického celku je David Krčál s 24 body za dvanáct gólů a stejný počet asistencí.

HC Olomouc
    Hanáci nezažívají tak dobrou sezonu. Z dosavadních dvaceti absolvovaných klání vyhráli pouze šestkrát. Družstvo vedené koučem Radkem Philippem v listopadu zatím nezískalo žádný bod. Olomoučtí dorostenci postupně nestačili na Přerov, Třinec, Hradec Králové a naposledy na Vítkovice. Týmové produktivitě vládne šestnáctibodový Tomáš Navrátil s rovnoměrnou bilancí 8+8.

Letošní vzájemná bilance:
    Pardubice s Olomoucí se v probíhajícím ročníku Extraligy dorostu už dvakrát utkaly a pokaždé slavil domácí tým. 14. září Dynamo vyhrálo jasně 5:1, k čemuž dvěma trefami přispěl již zmíněný Krčál. Přesně o měsíc později mladí Kohouti na svém zimním stadionu zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech, přičemž ten rozhodující proměnil Jakub Harásek.

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský (Tuláček) – Vápeník (A), Ruml, Řehořek, Křečan, D. Jaroš, Jansa – V. Tvrdík, Rolinek (C), Lempach – P. Tvrdík, Korec (A), Joska – M. Novák, Mikeska, Šimonek.

HC Olomouc: Žbánek (Barčák) – Přidal (A), Holéczy, Kalman, Vaněk, Hubáček, Holaň – Prokop, Minář (A), Krásny – T. Navrátil (C), Sekanina, Kubát – Brym, Harásek, Bartok – Balog, Koryčanský.

00:01

00:23
    První útok domácích neskončil úspěchem, ale Olomouc směrem na druhou stranu také zatím nic nepředvedla.

01:05
    Po nepřesné olomoucké přihrávce mají puk na hokejkách opět Východočeši.

01:42
    Velmi vlažný úvod utkání zatím nabízí spíše nepřesnosti v rozehrávce.

02:10
    dynamu se nedaří vymanit se z vlastního pásma.

02:25
    Vypadalo to, že pardubický brankář po soupeřově střele chvíli neví, kde má kotouč. Nakonec ho však dokázal schovat do bezpečí.

02:45
    Veřmiřovský si připsal další zákrok, ovšem nikterak těžký. Puk po ledě v poklidu doklouzal do jeho lapačky.

03:08
    Domácí mají problémy s aktivním olomouckým napadáním a dostávají se pod lehký tlak.

03:50
    Novákův pokus Žbánka vůbec neohrozil, protože nebyl vůbec přesný.

04:20
    Pardubice se teď drží v útočném pásmu zatím nejdéle, jeden z jejich hráčů byl dokonce relativně blízko dorážce do poloodkryté brány.

05:34
    Dynamo odolalo rychlému nájezdu Mory a opět se snaží vykombinovat směrem k soupeřově bráně.

06:26
    6/6
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    VÁCLAV JOSKA převzal po přihrávce Pavla Tvrdíka kotouč ve středním pásmu a přebruslil olomouckou defenzivu. Rychlou akci zakončil přesnou střelou nad rameno gólmana. Asistence: Pavel Tvrdík, Filip Křečan.
    Joska V., Tvrdík P., Veřmiřovský D., Křečan F., Řehořek J., Korec L.
    Žbánek S., Vaněk F., Kalman A., Navrátil T., Kubát A., Sekanina T.

07:16
    Olomouc po inkasovaném gólu kombinuje v útočné třetině, ale zatím se ke střele nedostala.

07:35
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Teodor Vápeník – 2 min., vysoká hůl.

08:04
    dynamo v oslabení zatím dobře střeží vlastní modrou čáru, Kohouti mají vůbec problém přejít přes střední pásmo.

08:40
    Hanáci se na útočném území dlouho neohřáli, musí začít opět od svého brankáře.

09:10
    Václav Tvrdík pošetřil cenné sekundy, když zavezl puk na olomouckou polovinu.

09:35

09:51
    Dynamo po Vápeníkově návratu do hry rozjeli nadějný útok, který však zhatila nepřesná zpětná přihrávka.

10:34
    Olomoučtí místo usazení se před Veřmiřovského bránou pouze odevzdali puk soupeři. Následně ho však vybojovali zpátky.

11:30
    Zatím nesledujeme střelecky příliš atraktivní utkání, což dokázaly další nepovedené akce z obou stran.

12:42
    Minář se pokusil kotouč zavést přes dva pardubické hráče dopředu, to se mu ale nepovedlo.

13:58
    Jansova střela od modré skončila v náručí olomouckého gólmana.

14:30
    Pardubice byly blízko druhému gólu. Rolinek se po zpětné přihrávce ocitl nikým nehlídaný před Žbánkem, ale trefil pouze tyč.

15:53
    Mikeska se probil až k mantinelu za hostující bránou, ale proti přesile nakonec neuspěl.

16:45
    Kohouti se opět nedokázali probít do útočného pásma a jdou radši střídat.

17:45
    Po Žbánkově jistém zákroku u bližší tyče následuje vhazování po jeho pravici.

17:55
    Navrátil dostal přihrávku z pravé strany přímo před Veřmiřovského. Puk však skončil na bruslích kapitána Olomouce a z nebezpečného útoku nakonec nic nebylo.

18:36
    Dynamo se ještě před přestávkou snaží navýšit svůj náskok. K vidění nyní je poměrně zajímavý nápor z jejich strany.

18:58
    Veřmiřovský pro jistotu schoval puk pod lapačku.

19:25
    Domácí znovu zatlačili soupeře v jeho pásmu, Křečanova rána však byla zblokována.

19:40
    Olomoučtí se v brejku v přečíslení hnali za vyrovnáním, jenže kvůli velice nepřesné přihrávce Východočeši i tuto situaci přežili.

20:00

Poměrně poklidná první třetina nabídla jeden gól. Autorem zatím rozdílového zásahu je domácí Václav Joska. Další velkou gólovou šanci pardubický kapitán Tomáš Rolinek neproměnil, protože nastřelil jen brankovou konstrukci.

Druhá třetina začne přibližně v 17:28.

20:01

20:09
    Veřmiřovský musel hned na začátku druhé třetiny předvést pohotový zákrok betonem.

20:28
    Ke střele se už dostali i domácí a vybojovali buly v útočném pásmu.

20:42
    Žbánek znovu zasáhl, následuje další vhazování.

21:31
    Hosté v útočné třetině dlouho nevydrželi, ale znovu útočí.

22:08
    Jansa zavezl puk do blízkosti olomoucké svatyně, ale tento útok Pardubic neměl dlouhého trvání.

22:48
    Veřmiřovský podržel svůj tým dalším zásahem.

23:29
    6/6
    Olomouc se dvěma pardubickým střelám ubránila, ale hokejisté Dynama přece jen dotlačili kotouč za brankovou čáru. Autorem gólu na 2:0 je VÁCLAV TVRDÍK. Asistence: Ondřej Ruml, Tomáš Rolinek.
    Ruml O., Tvrdík V., Rolinek T., Veřmiřovský D., Vápeník T., Lempach Š.
    Žbánek S., Holéczy P., Přidal R., Minář P., Prokop V., Krásny A.

24:15
    Kohouti nyní čelí ještě větší ztrátě, sympatický útočný výpady skončil zákrokem soupeřova brankáře.

24:47
    Poměrně divoká kombinace Pardubic napříč útočným pásmem se s úspěchem nesetkala.

25:46
    Oba celky se teď dopustily několika nepřesností v prostřední části kluziště, nakonec lépe z této pasáže vyšli domácí.

26:34
    Hra se vrací zpátky do obranné třetiny Mory, protože rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.

27:03
    Východočeši se snažili ztečovat Jarošovu střelu od modré čáry mimo dosah gólmana, ale neúspěšně.

27:53
    Kvůli zásahu ochranné sítě byl olomoucký útok přerušen. Dění bude pokračovat vhazováním před Veřmiřovským.

28:23
    Olomouckým hráčům teď asi trochu zatrnulo, protože jeden z hostujících hráčů srazil pardubickou přihrávku od mantinelu směrem na vlastní bránu. Puk ovšem olízl síť pouze z boku.

29:19
    Odpískán icing Olomouce.

29:36
    Padající Ruml mířil vedle olomoucké brány, nápor Dynama pokračuje.

30:13
    6/6
    Pardubičtí hokejisté to teď vykombinovali "až do kuchyně". Na konci pohledné kombinace stál kapitán TOMÁŠ ROLINEK. Asistence: Teodor Vápeník, Pavel Tvrdík.
    Rolinek T., Vápeník T., Tvrdík P., Veřmiřovský D., Ruml O., Joska V.
    Žbánek S., Přidal R., Hubáček T., Balog M., Koryčanský J., Harásek J.

31:49
    Rozdíl ve skóre je již třígólový a zatím to nevypadá, že by se Hanáci vzepřeli nepříznivému vývoji.

33:03
    Hosté opět prakticky jen odevzdali puk soupeři, nejsou schopní výraznějším způsobem zatlačit na svého soka.

33:43
    Jansovu ránu od modré čáry Žbánek viděl a neměl s ní žádné problémy.

34:25
    Jansa opět zkusil pohotově vystřelit, tentokrát však puk netrefil.

34:58
    Ani Lempach nezasáhl puk hokejkou ideálně, Dynamo se nicméně nadále drží v útoku.

35:21
    Tomáš Rolinek – 2 min., podrážení.

35:43
    Vaňkův pokus od modré nezamířil mezi tři tyče.

36:10
    Vaněk opět nahazoval, znovu nepřesně.

36:30
    Dynamo se osvobodilo, oba týmy střídají.

36:52
    Jeden z olomouckých hráčů teď zahrál vysokou holí, vhazovat se bude po levici Žbánka.

37:21

37:49
    U zadního mantinelu pardubického pásma zůstal na ledě chvíli ležet Kubát, ale už je snad v pořádku.

38:24
    Mora se nyní spíše brání, jenže vzhledem k aktuálnímu stavu potřebuje hlavně útočit.

39:10
    Východočeši se stále udržují v útočné třetině na kotouči.

39:55
    Olomouci nevyšla ani poslední akce této periody a do přestávky se už týmy k ničemu nedostanou.

40:00

Ve druhé třetině Pardubice navýšily svůj náskok o další dva góly. Ve 24. minutě se gólově prosadil Václav Tvrdík, o sedm minut později Tomáš Rolinek. Pokud nechce Olomouc odjet s prázdnou, musí ve zbývající dvacetiminutovce předvést velký obrat. Zatím to však vzhledem k dosavadnímu dění na ledě nevypadá, že by měl přijít.

Třetí třetina začne přibližně v 18:12.

40:01

40:41
    Aktivněji do třetí třetiny vstoupili domácí, ale ke střele se zatím nedostali.

41:06
    Vaněk vyslal od modré čáry skryté nahození, Veřmiřovský zakročil.

41:24
    Hráči Pardubic se dopustili zakázaného uvolnění.

41:35
    Holaňův pokus byl částečně zblokován a kotouč nakonec vyskákal před pardubickým brankářem, který si připsal další zákrok.

41:43
    A ještě jeden zásah pro Veřmiřovského.

42:25
    Krásny sám nepřelstil východočeskou defenzivu a o puk přišel. Na tahu jsou domácí.

43:20
    Po sérii nepřesných pardubických pokusů musel Žbánek přece jen zasáhnout svým pravým betonem.

43:49
    Harásek měl u mantinelu menší kolizi s čárovým sudím a ani on tedy neudržel pro Olomouc pozici v útočné třetině.

44:08
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Adam Kalman – 2 min., podrážení.

44:59
    Ruml nabil svému spoluhráči na modré čáře, ale střela přesná nebyla.

45:30
    Hanáci se osvobodili, a tak domácí musí začínat od svého brankáře.

46:08

46:27
    Křečanova nabídka se s pochopením spoluhráčů nesetkala a Olomouc se zase ubránila.

47:22
    Prudkého Jarošovo nahození našlo cíl ve Žbánkově náručí.

47:39
    Olomoucký gólman si připsal další nepříliš náročný zákrok.

48:20
    Krásny si obhodil pardubického obránce a Kohouti se po delší době udrželi v útočném pásmu.

49:06
    Jenže puk mají ve svém držení opět hokejisté Dynama a zkouší znovu překonat hanáckou obranu.

50:27
    Jaroš trefil hned prvního clonícího hráče a Pardubice se vyhnaly do středního pásma.

50:35
    Odpískán ofsajd Olomouce.

51:05
    Kalman udržel nervy na uzdě, když odolal pardubickému napadání, ale kotouč nakonec jen odevzdal soupeři.

51:24
    Adam Krásny – 2 min., sekání.

51:37
    6/5
    Pardubice bleskově využívají přesilovku a nedlouho po vhazování zvyšují už na 4:0. Šťastným střelcem je podruhé v zápase VÁCLAV JOSKA. Asistence: Jiří Řehořek, Filip Křečan.
    Joska V., Řehořek J., Křečan F., Veřmiřovský D., Korec L., Mikeska M.
    Žbánek S., Přidal R., Holéczy P., Navrátil T., Sekanina T.

52:58
    Dynamo teď Hanáky k ničemu nepouští a už bude chtít utkání v poklidu dohrát.

53:54
    Domácí jsou nicméně směrem dopředu aktivní a nutí soupeře neustále bránit.

54:15
    Roman Přidal – 2 min., krosček.

54:44
    6/5
    Z reproduktorů v aréně zní "ne, pětku ne", protože Dynamo využilo další přesilovku. Pohotovým zakončením se v tomto případě prosadil po Joskově asistenci LUKÁŠ KOREC. Asistence: Václav Joska, Martin Mikeska.
    Korec L., Joska V., Mikeska M., Veřmiřovský D., Řehořek J., Křečan F.
    Žbánek S., Holéczy P., Hubáček T., Navrátil T., Sekanina T.

56:04
    Lempachova střela zblokována, Pardubice však pokračují v útoku.

56:42
    Olomouc na alespoň kosmetickou úpravu skóre nedosáhne ani teď. Na vině je odpískané postavení mimo hru.

57:10
    Řehořek nepřevzal správně Křečanův pas a z tohoto ataku Pardubic nic nebude.

58:05
    Novák se neprotlačil k zakončení, tentokrát olomoucká obrana zafungovala bezchybně.

58:35
    Veřmiřovský drží čisté konto i po nepřehledné situaci před jeho brankovištěm, kdy hosté asi třikrát byli blízko ke gólovému úderu.

58:36
    Teodor Vápeník – 2 min., hákování.

59:30
    Kohouti dohrávají nevydařené utkání v přesilovce, ale na Veřmiřovského si zatím nepřišli.

59:57
    Za pardubickým gólmanem zazvonila tyč!

59:57
    Václav Joska – 2 min., sekání.

Dorost Dynama ve třetí třetině pojistil své vítězství dalšími dvěma brankami. V 53. minutě se podruhé v zápase trefil Joska a dvě minuty nato určil konečný výsledek gól Korce. Čisté konto udržel brankář David Veřmiřovský.

To je ode mě vše, přeji hezký večer. (18:46:42)

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 7. Joska (P. Tvrdík, Křečan), 24. V. Tvrdík (Ruml, Rolinek), 31. Rolinek (Vápeník, P. Tvrdík), 52. Joska (Řehořek, Křečan), 55. Korec (Joska, Mikeska)