Jihlava – Přerov 1:3 (kon.) | Prostějov – Třebíč 1:3 (kon.) | Frýdek-M. – Slavia 2:3 (po pr.)
Sokolov – Poruba 2011 1:3 (kon.) | Zlín – Pardubice B 0:3 (kon.) | Znojmo – Vsetín 3:4 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 25.11.2023, 16:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího kola Chance ligy, která jde pomalu do své druhé poloviny. Má již na programu 24. kolo a zápasem, který v sobotním programu začíná nejdříve, je duel tabulkových sousedů – osmé HC Dukly Jihlava proti devátému týmu HC ZUBR Přerov. Zápas startuje na pelhřimovském zimním stadionu od 16:30 hodin.

HC Dukla Jihlava:
    Jihlavští hokejisté přerušili v minulém kole dlouhé čekání na tříbodovou výhru a po vítězství 3:0 na ledě Pardubic získali plný bodový zisk po měsíci a čtyřech dnech. Během těchto deseti zápasů ale dokázali ještě třikrát vyhrát v prodloužení a naopak jednou v prodloužení padnout. Horší bilance může za to, že se Jihlava propadla až do druhé poloviny tabulky. Otázkou bude, zda už nastoupí jeden z dvojice brankářů Beran-Maláč, kteří onemocněli angínou. Dukla si vzala na výpomoc gólmana z Přerova Marka Stuchlíka, který ale během dvou zápasů inkasoval desetkrát. V uplynulém kole proti B-týmu Pardubic se ve 12. minutě zranil a do jihlavské branky šel po téměř čtyřech letech Ondřej Chaloupek, který neinkasoval.

HC ZUBR Přerov:
    Přerovští hokejisté vyhráli na konci října čtyři zápasy v řadě a vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by v tabulce měli klesnout až na současné deváté místo. Jenže na dosavadní průběh listopadu by svěřenci hlavního trenéra Roberta Svobody nejspíše zapomněli. Prohráli šestkrát v řadě, z toho dvakrát za bod v prodloužení. Ačkoliv Zubři příliš branek neinkasují a v tomto pohledu mají jednu z nejlepších obran a brankářů v celé soutěži, jejich problémem je naopak produktivita, jelikož 49 vstřelených branek je druhý nejmenší počet v celé soutěži.

Poslední vzájemný zápas:
    11. kolo Chance ligy 2023/24: HC ZUBR Přerov – HC Dukla Jihlava 1:3

Branky a nahrávky: 8. Hejcman (Černý, Doležal) – 20. Čachotský (Dundáček, Kočí), 27. Čachotský (Cachnín), 60. Cachnín.
    Rozhodčí: Vrba, Grygera – Komínek, Tvrdý.
    Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Přerov: Postava – Černý, Zeleňák, Chroboček, Krisl (C), Adámek, Kudělka (A), Cubo – Indrák, Pechanec, Březina – Doležal (A), Hejcman, Goiš – Svoboda, Chludil, Tomi – Dobša, Ministr, Tarnoczy

Dukla:Beran – Bilčík, Kolář (A), Chvátal, Mareš, Dundáček, Kočí, Ozols – Čachotský (C), Pořízek, Cachnín – Havránek, Menšík, Šik – Berger, Štefančík, Jelínek – Rauš, Handl, Brož

Poslední vzájemné zápasy:
    Přerov – Dukla 1:3 (11. kolo 2023/24)
    Dukla – Přerov 2:1 (50. kolo 2022/23)
    Přerov – Dukla 4:3 (37. kolo 2022/23)
    Dukla – Přerov 1:2 (24. kolo 2022/23)
    Přerov – Dukla 2:3 pr. (11. kolo 2022/23).

Pohled do statistik:
    Nejproduktivnější hráči:
    Tomáš Čachotský 16 bodů (7+9) – David Březina 11 bodů (7+4), Daniel Indrák 11 bodů (7+4) Darek Hejcman 11 bodů (4+7) a Tomáš Doležal 11 bodů (3+8).

Nejlepší střelci:
    Tomáš Čachotský 7 gólů – David Březina a Daniel Indrák 7 gólů.

Nejlepší nahrávači:
    Tomáš Čachotský 9 asistencí – Tomáš Doležal 8 asistencí.

Nejproduktivnější obránce:
    Filip Dundáček 7 bodů (3+4) a Patriks Ozols 7 bodů (1+6) – Robert Černý 10 bodů (3+7).

Gólmani:
    Adam Beran 91,88 %, 2,1 průměr branek – Michal Postava 94,43 %, 1,94 průměr branek.

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Maláč) – Kočí, Bilčík, Ozols, Dundáček, Dvořák, D. Kolář (A), Vala – Cachnín, D. Bartoš, Čachotský (C) – Šik, T. Havránek, Štefančík – V. Brož, Menšík, Harkabus (A) – Jelínek, Handl, Krajč.
    Trenér: Viktor Ujčík

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – Kudělka (A), R. Černý, Zeleňák, Chroboček, Cubo, Krisl (C), F. Němec – Březina, Pechanec, T. Doležal (A) – Tomi, Vlach, Mácha – Tarnoczy, Hejcman, Indrák – Dobša, Chludil, Ministr.
    Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Kostourek, Hucl – Štofa, Beneš.

00:01

00:24
    Přerovští hokejisté byli silnější na puku v rohu za brankou a vyváží kotouč ven z pásma.

00:42
    Další rozehrávka Zubrů ale končí zakázaným uvolněním.

01:34
    Adam Beran zapisuje po třech týdnech první zákrok, s jednoduchým nahozením si věděl rady.

02:10
    Harkabus vyslal pas na Brože, který se nadvakrát dostal do útočného pásma a vybojoval pro Jihlavu buly.

02:42
    Dundáček zachytil vyhození Přerova na modré, ovšem následná kombinace Jihlavy neskončila nějakou příležitostí k ohrožení Postavy.

03:36
    Na levý kruh si poměrně rychle nabruslil Vojtěch Tomi. Opřel se do kotouče, ovšem Adam Beran byl v jihlavské brance připraven.

04:34
    Hokej nahoru – dolu pokračuje. Do úniku po levé straně byl vyslán Harkabus, ale dostal puk na dlouhou hůl. Na druhé straně pálil od modré Doležal a s další střelou přispěchal z pravého kruhu Březina, leč bez úspěchu.

05:18
    Adam Beran se roztáhnul v brankovišti a po velkém provozu v tomto prostoru udržel puk před brankovou čárou.

05:54
    Přerovští mohli potrestat chybu v rozehrávce Dukly. Na modré získal kotouč Vlach, který ho hned posílal na pravou stranu k brance pro Indráka, jenž ale puk sám před Beranem nezpracoval.

06:47
    Zatím to tedy nevypadá, že by Přerov trpěl "nouzí" v podobě šesti porážek v řadě. Zubři jsou nyní lepším týmem a Beran se má po vyléčení z nemoci co otáčet.

08:00
    Pro Jihlavu mohla být škoda, že Tomáš Harkabus byl s pukem na pravém kruhu a střílel "přes hůl", jelikož mu lépe sedí pozice na kruhu druhém. Jeho pokus šel vedle.

08:11
    Po zakázaném uvolnění se puk stěhuje znovu před Adama Berana, který po třech týdnech znovu hájí jihlavskou svatyni.

10:13
    Tempo hry nyní pomalu opadlo, po dalším icingu bude v pozornosti Michal Postava.

11:52
    Samuel Krajč přenechal puk za brankou pro Filipa Dundáčka, který čeká, až mu spoluhráči vystřídají. Kombinační akce Dukly ale vzápětí postrádala přesnost.

12:20
    Branka za zády Adama Berana je vychýlena z obvyklé polohy a hra je tak přerušena.

12:31
    Cachnín po kombinaci s Bartošem a Čachotským zavezl puk do pásma. Vracel ho opět pro Čachotského, ke kterému ale rychle přistoupili dva hráči soupeře a Přerov tak získal kotouč.

13:00
    Přesně sedm minut před koncem pokryl Adam Beran puk v nepřehledné situaci ve svém brankovišti, kde na něj dorážel i důrazný Jiří Krisl.

14:18
    Po zakázaném uvolnění vyvezla Dukla puk ven z pásma, ale už se opět hraje před Beranem.

14:55
    Jihlavští šli do akce dva na dva a Samuel Krajč chtěl přihrát z pravého kruhu křížem pro Matouše Menšíka, jenže kotouč nechal za sebou.

16:54
    Po souboji v pravém rohu za jihlavskou brankou sudí ihned zdvihl pravici a vypadá to na první vyloučení zápasu.

16:57
    Tak jinak. Stadionem se nese potlesk a pokud jsem dobře viděl, trest byl odvolán. Pokračuje se nadále v pěti.

17:45
    Šik i v pádu v útočném pásmu udržel kotouč na hokejce a dostal ho pro Kočího, jehož štiplavá rána z pravého kruhu řádně zaměstnala zatím trošku vychladlého Michala Postavu.

19:30
    Další šance v jihlavském podání. Od modré pálil Daniel Kolář a jeho ránu se jal před brankou tečovat Richard Cachnín. To se mu nepovedlo a následně se jen těsně nedostal do zakončení.

19:55
    První třetinu končí zajímavá akce celého jihlavského útoku, která skončila velkým závarem před Postavou. Puk se pod ním snažil najít Cachnín i Bartoš, ale základní hrací nástroj nakonec vyplaval na přerovské hole.

20:00

První třetina je u konce. Na jejím začátku se hrál rychlý a aktivní hokej, ovšem bez výraznějších příležitostí. Přerov byl o něco lepším týmem, ale postupem času i jeho aktivita ochabovala. Jihlava si vzala slovo až v závěru třetiny dobrými střelami a hlavně závarem před brankářem Postavou, který ale své brankoviště uhájil. Potvrzuje se tak, že v utkáních těchto dvou celků moc branek nepadá – 0:0.

Další třetina začne přibližně v 17:19.

20:01

20:36
    Hned na úvod druhé části se jihlavští hokejisté dostali do útoku, následně se zapotil i Adam Beran, který u své pravé tyče nadvakrát vychytal zkušeného Romana Vlacha.

21:26
    Tomáš Harkabus se napodruhé už dokázal dostat do útočného pásma, přijal totiž dobrou přihrávku a nikoliv puk směřující na jeho paty. Střelou z levého kruhu ale Postavu nepřekvapil.

22:20
    Hosté zakombinovali v útočném pásmu a zkušený Darek Hejcman se na ose hřiště dostal k puku. Ten byl sice sražený, ale i tak proskákal těsně vedle levé tyče branky Berana.

24:28
    Přerovští si nepohlídali přechod přes útočnou modrou a je pískán jejich ofsajd.

25:12
    Nejvýraznější šance Dukly dosavadního průběhu zápasu. Po dobré akci se před branku po levé straně prosmýkl Šimon Jelínek a zkusil nebezpečné bekhendové zakončení, které ale Michal Postava s troškou námahy pokryl.

25:43
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Marcel Štefančík – 2 min., podrážení.

25:54
    Hosté se hned po buly usadili před brankou Berana.

26:01
    Dělová rána Antonína Pechance z levého kruhu prošla těsně vedle branky.

26:21
    Adam Beran a jeho spoluhráči ustáli velký tlak v brance. Jihlavský gólman se nestihl úplně dostat do ideálního postavení, ale střela Krisla od modré nezasáhla cíl.

26:49
    6/5
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři využívají jedenáctou přesilovku v sezoně a jdou do vedení. Již od začátku početní výhody měli Přerovští slušný tlak, který nakonec završil DAVID BŘEZINA, jenž se proti bývalému týmu opět prosazuje. Dostal puk na pravý kruh a sám si z jeho jihlavského působení velmi dobře pamatuji, že tohle je jeho oblíbené střelecké místo. Na svižnou střelu zápěstím Beran nedosáhl, na puk příliš neviděl. Po souhře s Krislem pálil přesně. Asistence: Jiří Krisl.
    Březina D., Krisl J., Postava M., Pechanec A., Doležal T., Indrák D.
    Beran A., Bartoš D., Kočí F., Bilčík V., Čachotský T.
    26:49 David BŘEZINA - 0:1

27:44
    Jihlava zkusila hned odpovědět, leč Postava puk schoval ve své výstroji.

28:48
    Ondřej Cubo dostal kotouč do jízdy a bleskově se přesunul do útočného pásma, kde způsobil pořádný rozruch. Beran si tentokrát věděl rady.

29:46
    Zubři jsou po vstřelené brance na koni a Adam Beran raději ve svém branovišti kryje puk, po kterém doslova skočil.

29:53
    Hned po buly vyslal na Berana nebezpečnou střelu Tomáš Kudělka. Jihlavský brankář byl opět připraven.

31:03
    Jihlava se v této fázi zápasu prakticky nemůže dostat do souvislejšího tlaku, natož do nějakých větších příležitostí. Přerov hraje velmi dobře a chytře.

32:42
    Menší chybka v rozehrávce hostí končí jejich icingem.

32:56
    Dundáčkova dobrá rána od modré už skoro rozradostnila část fanoušků Dukly, jenže puk skončil na boční síti.

33:42
    Richard Cachnín si nepohlídal přechod do pásma a byl v něm dříve, než David Bartoš s pukem přejel modrou. Ofsajd.

34:08
    6/6
    Domácí si na modré dávali možná trošku zbytečně přednost, kdo půjde po kotouči. Tobiáš Handl se zastavil, takže vzápětí ani nemohl stíhat do obrany. Hosté se proto dostali do situace dva na jednoho, ve které Ministr na prostředku kluziště předal kotouč DAVIDU DOBŠOVI. V situaci dva na jednoho vzal břeclavský rodák odpovědnost na sebe a z pravého kruhu se trefil přesně. Asistence: Daniel Ministr.
    Dobša D., Ministr D., Postava M., Kudělka T., Černý R., Chludil L.
    Handl T., Beran A., Krajč S., Brož V., Dvořák A., Kolář D.
    34:08 David DOBŠA - 0:2

35:07
    Hosté mohli mít ve druhé třetině ještě veselejší náladu. Odchovanec Zubrů Patrik Tarnoczy ujel do samostatného brejku, ovšem Berana tváří v tvář nepřeknal a nezapsal tak druhou branku v Chance lize v kariéře.

36:22
    Cachnín servíroval z levé strany puk napříč brankovištěm. Viděl v této pozici Davida Bartoše, který na kotouč těsně nedosáhl. Stačilo mu nastavit hokejku, což se mu i dobrým blokem soupeře nepodařilo.

38:50
    Otakar Šik se v náznaku šance dral do útoku, ovšem na útočné modré byl zablokován hned dvěma hráči Přerova a přes ně nemohl udržet puk.

39:07
    V probíhající poslední minutě druhé třetiny se bude vhazovat před Beranem.

39:53
    Zubři hrají hodně obětavě, další pokus jihlavských hokejistů od modré byl zblokován do ochranné sítě.

40:00

Ve druhé třetině padly dvě trefy a obě do jihlavské branky. Jihlava sice měla na úvod prostřední dvacetiminutovky šanci, ovšem Jelínkovo zakončení pokryl Postava. Poté přišlo zatím jediné vyloučení zápasu. Štefančík z Dukly nevydržel na trestné celé dvě minuty, jelikož Přerov od začátku přesilovky hrál velmi dobře a nakonec se radoval přesnou střelou Davida Březiny z pravého kruhu. Za osm minut později domácí propadli v útočném pásmu a David Dobša využil trefou ze stejného kruhu situaci dva na jednoho. Pro domácí mohlo být ještě hůře, ale Beran dokázal vzápěti zlikvidovat samostatný únik Patrika Tarnoczyho. Na druhé straně se domácí nedokázali stále prosadil, jelikož na Cachnínův pas brankovištěm nedosáhl Bartoš – 0:2.

Další třetina začne přibližně v 18:07.

40:01

40:14
    Čachotský si hned v úvodu třetiny připsal zajímavou akci, když pálil nikým nehlídaný z pravého kruhu. Jeho střela nakonec skončila na masce Postavy, teď však byla Dukla skutečně blízko brance.

41:46
    Domácí se už chystali ke střele od modré, ale Kolář se s pukem dostal těsně za modrou do středního pásma.

42:16
    Další jihlavská akce končí ofsajdem.

43:21
    Dundáček po solidní jihlavské kombinaci pálil od modré, jenže hra byla hned přerušena, jelikož Postava posunul branku.

44:03
    Jihlava do toho ve třetí třetině začala šlapat. Havránkova sražená střela prošla těsně vedle, s další akcí druhého útoku Dukly měl Postava plno práce.

44:42
    Zakázané uvolnění Přerova.

45:35
    I v další situaci se hosté osvobozují sice jen za cenu zakázaného uvolnění, ale přesně to jim v současné situaci stačí.

45:48
    Další icing Přerova přichází hned vzápětí.

46:09
    Vala vyslal z vrcholu levého kruhu dobrou střelu. Před Postavou navíc projel jeden z hráčů Dukly, i tak ale puk v přerovské síti neskončil.

46:40
    V tlaku Dukly před přerovskou brankou přišlo podrážení Lukáše Chludila.

46:53
    Přerov se na úvod prvního oslabení ihned osvobozuje.

47:25
    Šik narýsoval kolmičku na levý kruh pro Jelínka, který se opřel do puku, leč jeho dobrá střela do protipohybu přesouvajícího se Postavy skončila právě v lapačce brankáře Zubrů.

48:12
    Čachotský našel zpětnou přihrávkou na pravé straně před brankou volného Davida Bartoše, kterému ale puk nesedl na hůl tak, jak by chtěl a očekával. Proto měl Postava snazší práci.

48:40
    Zubři důležité oslabení přestáli a jsou opět blíže ke třem bodům, tedy první výhře v listopadu.

Dnešní utkání sleduje 451 diváků. Nepřiliš velký počet na sobotu...

49:50
    Kolář vyslal z levého kruhu nahození, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nesjel před branku na teč.

50:30
    Kočí se hned po buly na vrcholu pravého kruhu opřel do puku. Zatím asi nejtvrdší rána, kterou jsme dnes viděli, prolétla těsně vedle vzdálenější tyče.

51:13
    Další akce Dukly končí ofsajdem a na jihlavské hokejky se pomalu začíná dostavovat křeč z průběhu zápasu.

51:57
    Ozols v souboji o puk u mantinelu odstavil Pechance, následně oba dva padli na led a na mantinel. Více otřesený je zkušený forvard hostí, ale po chvilce se naštěstí oba dva zvedají z ledu.

52:46
    Po delším času se zahřál také Adam Beran, jenž lapil střelu obránce Černého z pravé strany do lapačky. Chtěl hned rozehrát, ale soupeř jeho počínání přečetl a dobře napadal.

53:10
    Zakázané uvolnění Dukly.

53:15
    Krisl pálil hned po buly a Beran a jeho pokus tolik neviděl. Puk dokázal schovat ve výstroji a protože se následně strhla v jeho brankovišti menší mela, je hra tak jako tak přerušená.

53:24
    Další icing týmu v červenožlutém.

53:42
    Čachotský dal puk na pravou stranu rozjetému Cachnínovi, jenž se dostal přes jednoho hráče, ale další dva mu vystavili na pravém kruhu stopku.

54:01
    Přichází také přerovský icing. Zkusí Dukla hru v šesti bez brankáře? Proti Porubě přišla tato herní činnost ještě o minutu dříve.

54:19
    Zatím nikoliv. Následuje ale další zakázané uvolnění hostí.

54:28
    Kolářovo nahození si Postava pohlídal vyrážečkou.

54:52
    6/6
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava je znovu ve hře. Nahozený puk v podání Koláře se totiž po různých odrazech dostal mezi kruhy ke zcela volnému ŠIMONU JELÍNKOVI, jenž si kotouč srovnal na hokejku a umístěnou střelou nedal Postavovi zcela žádnou šanci. Bez asistence.
    Jelínek Š., Beran A., Havránek T., Dvořák A., Brož V., Kolář D.
    Postava M., Mácha J., Chroboček D., Zeleňák V., Pechanec A., Březina D.
    54:52 Šimon JELÍNEK - 1:2

55:48
    Dukla se ihned tlačí před branku a ráda by dostala zápas do prodloužení.

56:34
    Jihlava bude mít další buly před brankou přerovského strážce svatyně.

57:19
    Fanoušci Dukly se nyní hodně zlobí, že prošel zákrok jednoho z hostí na hráče v červenožlutém ve středním pásmu. Hraje se dále a Jihlavě se příliš nepovedl útok, končí totiž zakázaným uvolněním.

57:42
    Menšíkovi chyběl kousek, aby lapil dlouhý pas Koláře a mohl ujet sám na branku.

58:01
    Štefančík se na levé straně před brankou zjevil zcela sám. Zkoušel poslat kotouč pod horní tyč, ale mířil těsně nad.

58:11
    Přerov půjde za jasný faul za brankou do oslabení a Dukla si vyžádala time-out. Dá se čekat, že po něm půjdou domácí se šesti hráči na led a Beran zůstane na střídačce.

58:11
    Je tomu tak, Beran je na střídačce.

58:11
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Darek Hejcman – 2 min., sekání.

58:55
    Jihlavští hokejisté kombinují v útočném pásmu, ale finální střela zatím nepřichází.

59:17
    5/6
    43,2 sekundy před koncem trefují hosté prázdnou branku a domácí musí žehrat na to, že v přesilové hře po několika přihrávkách pořádně nevystřelili. Poté se totiž Zubři osvobodili, po dalším jihlavském neúspěšném útoku se zmocnil puku TOMÁŠ DOLEŽAL a trefuje prázdnou klec. Bez asistence.
    Doležal T., Postava M., Krisl J., Zeleňák V., Tomi V.
    Menšík M., Bartoš D., Brož V., Dundáček F., Kočí F., Čachotský T.
    59:17 Tomáš DOLEŽAL - 1:3

Konec zápasu. (18:45:33)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 55. Jelínek – 27. Březina (Krisl), 35. Dobša (Ministr), 60. T. Doležal

Rozhodčí: Kostourek, Hucl – Štofa, Beneš