Havířov – Havlíčkův Brod 5:0 (kon.) | Benátky n/J – Cheb 5:2 (kon.) | Ústí n/L – Mostečtí Lvi 2:3 (kon.)
Šumperk – Vel. Meziříčí 11:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Vyškov 1:4 (kon.) | Kopřivnice – Technika Brno 8:3 (kon.)
Opava – SHKM Hodonín 4:1 (kon.) | Hronov – Řisuty 6:4 (kon.) | Chomutov – Děčín 3:4 (1:2 po s.n.)
Nový Jičín – Žďár n/S 6:2 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Písek 2:3 (po pr.) | Vrchlabí – Kobra 2:3 (kon.)
Letňany – Příbram 3:4 (kon.)
HK Opava
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
SHKM Baník Hodonín
Sobota 25.11.2023, 17:00 • Krystal aréna, Krnov • 2. liga skupina Východ • 18. kolo

Hezký zbytek sobotního večera přeje Tomáš Chalupa. (19:30:41)

Je hotovo! Hodonín šel sice v Krnově do vedení, domů se ale Baník vrací bez bodů. Branka Karafiáta byla totiž ze strany hostů vše, poté už se prosazovali pouze domácí. Na 1:1 vyrovnal v čase 23:16 Radim Štěpánek, ve třetí třetině pak Slezan duel otočil zásahy Hendrycha a Vojtoviče. Výhru pak pečetil trefou do prázdné klece Radim Štěpánek.

59:40
    Utkání už se pouze dohrává, nic podstatného se již nestane...

59:00
    Dominik Piták navíc nyní rozehrává pouze na zakázané uvolnění.
    58:01 Radim ŠTĚPÁNEK - 4:1

58:01
    Opava právě vstřelila branku!
    Je hotovo! Přes celé kluziště trefuje opuštěnou klec RADIM ŠTĚPÁNEK a Opava si dnes do druholigové tabulky připíše tři body. Asistence: Tomáš Káňa a Kryštof Stuchlík.

57:53
    Další zakázané uvolnění Opavy, Hodonín se ale nedokáže dostat do tlaku.

57:37
    Jan Vojtovič z útočné modré čáry míjí odkrytou klec!

57:12
    Dominik Piták na střídačce, Hodonín to zkusí v šesti!

57:12
    Další icing domácích, které ale tato vyhození momentálně rozhodně netrápí. Hosté si berou oddechový čas.

56:54
    Obránce Slezanu teď úplně neodhadl vyhození puku z vlastní třetiny a kotouč doklouzal až na zakázané uvolnění.

56:15
    Marek Brada vystihl přihrávku Hodonína a po přechodu do pásma hned vypálil, Piták vyráží do rohu kluziště.

55:14
    Zakázané uvolnění Hodonína. V tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by se ještě v Krnově mělo konat výraznější drama. Ale konec je ještě stále poměrně daleko, Baník neodepisujme.

54:55
    Krejčího nadějně vypadající ránu z první blokuje Thiel.

54:45
    Už snad potřetí v této třetině je hra přerušena pro přihrávku rukou.

54:15
    Opava ani nadále nepouští svého soupeře do šancí.

53:30
    Kotouč se znovu ocitá mimo hrací plochu.

52:55
    Zřejmě definitivní rozhodnutí měl na holi Jakub Hendrych! Ten měl dostatek prostoru ke střele z mezikruží, Piták ale jeho projektil vytěsnil na břevno, od nějž se pak puk odrazil do ochranné sítě!

52:30
    Baník ještě utkání rozhodně nezabalil, a opavský brankář musel znovu zasahovat proti střele ze strany.

52:00
    Tvrdý projektil Jana Švejdy končí pouze na levém betonu Slíže. K dorážce se pak hosté nedostali.

Dnešní utkání sleduje 276 diváků.

51:24
    Hra se od třetí branky domácích poměrně dost kouskuje, znovu se píská. Tentokrát e jednalo o opavskou přihrávku rukou.

50:52
    Marek Slíž v pohotovosti, ale znovu na něj letěla pouze střela, která neměla brankové parametry. Vhazování ve třetině Slezanu.

50:36
    Domácím byla odpískána vysoká hůl.

50:00
    Häring ve vlastní třetině získal puk a Slezan znovu sbírá vteřiny daleko od své branky.

49:00
    V posledních několika málo minutách tempo hry lehce upadlo a na ledě se toho tolik neděje, což samozřejmě vyhovuje spíše Opavě. Hodonínu je navíc pískána přihrávka rukou, hra se tak stěhuje do středního pásma.

48:09
    Na útočný výlet se osou hřiště vydal zadák domácích Jan Thiel. Ten vypálil poměrně nebezpečně a Piták si nebyl úplně jistý, jestli má puk v podpaží, nakonec ale kotouč udržel.

47:44
    Rozhodčí nyní sice signalizovali, že se bude vhazovat ve třetině Hodonína, pak ale svůj verdikt přehodnotili a hra se stěhuje do středního pásma.

47:20
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu.

45:57
    Hodonín v plném počtu, Beránkovi je souběžně odpískán pohyb útočícího hráče v brankovišti.

44:30
    Opava už rozjíždí přesilovkovou kombinaci. Než jsem ale příspěvek odeslal, hosté tečovali jednu z přihrávek a puk zamířil mimo hru.

43:58
    Nakonec z toho jsou pouze dvě minuty pro Karafiáta za podražení.

43:40
    Hodonín navíc fauluje, možná půjde i do tří.
    42:54 Jan VOJTOVIČ - 3:1

42:54
    Další branka Opavy! Tomáš Káňa nahrál mezi kruhy JANU VOJTOVIČOVI, po jehož střele pod vyrážečku se kotouč třepotá v síti. Asistence: Tomáš Káňa.

42:12
    Hodonínský útok zastavuje postavení mimo hru.
    41:37 Jakub HENDRYCH - 2:1

41:37
    Domácí se ujímají vedení! Slezané vybojovali kotouč v útočné třetině díky čemuž mohl z mezikruží vystřelit JAKUB HENDRYCH! Puk Pitákovi propadl výstrojí a doklouzal až za čáru. Asistence: Marek Brada, Radim Hradil.

41:00
    Hosté začali aktivněji, ale Slíž musel vyrážet pouze nahození Karafiáta od modré. Po souboji za brankou se pak puk odrazil k opavskému brankáři.

40:01

Po dvou třetinách máme v Krnově srovnáno. Domácí se dočkali branky už ve čtvrté minutě druhé části, v přesilovce gólem skončilo nahození Radima Štěpánka. Následně mohly vedení na svou stranu strhnout oba celky, ale před třetí třetinou zůstává duel otevřený.

40:00

39:40
    Brada zpátky na ledě, domácí v plném počtu.

39:30
    Až nyní se domácím podařilo vyhodit kotouč ze třetiny.

39:20
    Kombinace Hodonína je v plném proudu.

38:34
    Ke střele se dostal před Hradila Polesný, nicméně Marek Slíž nahození dobře viděl a kotouč ukryl ve své výstroji. Domácí mohou vystřídat.

38:10
    Slezan už podruhé puk vyhazuje ze své třetiny.

37:40
    Marek Brada napadal až příliš intenzivně a výsledkem jsou dvě minuty za sekání.

37:00
    Hodonínští jsou nyní aktivnějším celkem, křídla jim ale trošku přistřihl Švejda, kterému kotouč utekl do středního pásma.

36:30
    Opava jela do nadějně vypadajícího přečíslení, jenže situaci nevyřešila vůbec ideálně a nakonec ani nevystřelila.

35:30
    Na branku domácích nyní letělo několik střel, hosté se ale prosadit nedokázali.

34:20
    Matěj Novák před branku dostal výbornou přihrávku a snažil se hned střílet, naštěstí pro domácí ale rozhodně puk nezasáhl podle svých představ!

33:07
    Icing vidíme také v podání hostů.

32:30
    V hodně zajímavé příležitosti se mezi kruhy ocitl Jiří Karafiát. Marek Slíž se ale zaskvěl a výborně ránu zlikvidoval lapačkou. Opava následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

32:11
    Na druhé straně si Beránek prohodil kotouč kolem obránce a zakončoval. Piták kotouč vyrazil a opavský útočník souběžně vrazil do branky, která se vychýlila z předepsané pozice.

31:46
    Po delší době si musel pomyslné montérky nasadit také Marek Slíž, ale střela Lacigy ze strany šanci na úspěch neměla.

31:15
    Za opavskou defenzivou nyní na modré číhal Petr Krejčí, kterému byla směřována dlouhá přihrávka. Opavská defenziva ji ale zlikvidovala.

30:12
    Opava je momentálně aktivnějším týmem a Piták má v posledních minutách rozhodně více práce, než jeho protějšek Slíž. Tentokrát úspěšně vyrazil do ochranné sítě ránu z poměrně velkého úhlu.

29:32
    Po jednom ze soubojů ve třetině Hodonína se puk na modrou odrazil k Ervastimu, který bez váhání pálil. Rána mu ale nesedla a tak puk pouze doklouzal k Pitákovi.

29:07
    Do útočné třetiny soupeře zavezl puk Tomáš Káňa. Střela na Pitáka letěla z pravé strany a gólové parametry neměla. Následná pošťuchovaná se obešla bez vyloučení.

28:25
    Zakázané uvolnění domácích.

27:50
    Hosté hrají v plném počtu.

27:38
    Jan Štědrý posbíral cenné vteřinky v pásmu soupeře, dokonce i vystřelil. Slíž se ještě snažil rychle kotouč rozehrát, napadající hráči mu ale nedopřáli prostor.

27:00
    Baník kotouč vyhazuje z vlastní třetiny.

26:35
    Obrovský závar před Pitákem! V brankovišti poskakující kotouč doráželi Káňa, Stuchlík a možná ještě někdo další, skóre se ovšem tentokrát nemění!

25:47
    Krátce po návratu Sajdla na led se vrátka trestné lavice znovu otevírají. Dalším hodonínským hříšníkem je Jiří Sedlák, který fauloval kolenem.

25:12
    Radim Beránek byl před brankou úplně sám a nepříjemně tečoval střelu od modré, Piták ovšem zasahuje a připisuje si důležitý zákrok.

24:54
    Nyní už se domácím povedlo zakončit. Od modré vystřelil z první Tomáš Káňa, Piták ale jeho ránu dobře viděl a bez potíží zasahuje.

24:30
    Slezanu znovu utíká puk ze třetiny.

24:19
    Kryštof Stuchlík po přechodu do pásma nic nevymýšlel a z levého křídla to zkusil, ale Piták se nachytat nenechal. Vhazování v pásmu Hodonína.

24:00
    Hosté puk vyhazují až za Slíže.

23:43
    Opavským vstřelená branka vlila krev do žil a Slezan si po Sajdlově seknutí znovu zahraje přesilovku.
    23:16 Radim ŠTĚPÁNEK - 1:1

23:16
    Na začátku druhé třetiny máme srovnáno! Také Opava se prosazuje z přesilovky. RADIM ŠTĚPÁNEK kotouč nenápadně nahodil od modré a nakonec se trefil přesně do vzdáleného růžku Pitákovy svatyně. Ten měl možná lehce zakrytý výhled. Asistence: Radim Hradl, Jan Vojtovič.

22:53
    Při jednom ze zákroků vlastní branku posunul brankář Opavy Slíž, rozhodčí tak pískají.

22:40
    Opava už hraje v pěti, Hodonín ve čtyřech.

22:00
    Hradil v útočné třetině přišel o puk a Štědrý hrací předmět odvezl do bezpečí.

21:25
    Vyloučení v týmu SHKM Baník Hodonín:
    Vojtěch Riedl – 2 min., držení.

21:00
    Radim Hradil si navedl kotouč ze strany na osu kluziště a následně pálil na zadní tyč. Piták zasahuje vyrážečkou, Opava ale bude hrát přesilovku.

20:37
    Početní výhoda Hodonína ale měla jepičí život, Sajdl si totiž u mantinelu pomohl vůči soupeři nedovoleným bráněním.

20:32
    Další přesilovka pro Baník, Stuchlíkův hit byl posouzen jako hrubost.

20:15
    První střela letěla ve druhé třetině na Marka Slíže, ale rána ze středního pásma jej výrazněji nemohla ohrozit.

20:01

Je za námi nesmírně zajímavá dvacetiminutovka, během které bylo k vidění velké množství šancí na obou stranách. O něco spokojenější však do kabin odcházejí hráči Hodonína, kterým se povedlo vstřelit minutu před koncem ukázkového "šatnáře". Konkrétně Slíže v přesilovce propálil Jiří Karafiát.

20:00

19:50
    Více už toho první část hry nenabídne.
    19:03 Jiří KARAFIÁT - 0:1

19:03
    Baník právě vstřelil branku!
    K využití přesilovky hostům tentokrát stačilo pouze 15 sekund! Poté si vzal kotouč JIŘÍ KARAFIÁT, který si z levého kruhu sjel blíže brance a poté prudkou ranou propálil Slíže. Asistence: Tadeáš Talafa, Vojtěch Dobiáš.

18:48
    Beránka na trestné lavici okamžitě střídá Daniel Häring, který soupeře podrazil.

18:44
    Nebo se nakonec vylučovat bude? Rozhodčí ještě diskutují s kapitány před trestnými lavicemi.

18:44
    Drobná strkanice v opavské třetině, rozhodčí však vylučovat nebudou. Z Beránkova trestu zbývají poslední dvě sekundy.

18:15
    Od zmíněné tutovky si Baník výraznější příležitosti nevytvořil.

17:10
    Troufám si tvrdit, že jsme právě viděli zákrok druholigové sezony! Filip Weintritt byl dva metry od branky a zívala na něj zcela odkrytá klec! Marek Slíž ale máchl lapačkou a tisíciprocentní gól zázračně chytá!

16:46
    Adam Beránek na vhazování zasáhl soupeře vysokou holí a na dvě minuty tak může pouze fandit svým spoluhráčům.

16:41
    Baník zastavuje odpískaný ofsajd.

16:22
    Za vlastní brankou má kotouč Radim Štěpánek, který momentálně čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

15:30
    Po nahození Opavy vznikla v Pitákově brankovišti menší skrumáž, pro Baník nicméně všechno dobře dopadlo.

14:45
    Zakázané uvolnění Slezanu.

14:00
    Adam Beránek mohl z vlastní třetiny rozjet rychlý brejk, ale po odrazu na chvíli ztratil přehled o puku.

13:45
    Hosté znovu vyhazují a první oslabení utkání už zvládnou.

13:10
    Z opavské přesilovky zbývá ještě půl minuty.

12:25
    Baník kotouč dostal do bezpečí a čtveřice bránících hráčů mohla vystřídat.

12:05
    Štěpánek tvrdou střelou rozvlnil pouze boční síť.

11:48
    Dvě minuty pro Lacigu za hákování, první domácí přesilovka.

11:20
    V poslední minutě se oba týmy střídaly v držení kotouče a na další šance momentálně čekáme.

10:14
    První třetina přítomné fanoušky rozhodně nemůže nudit! Další šanci měl Hodonín, po střele z mezikruží kotouč vylétl do vzduchu a Slíž o něm ztratil přehled. Poté se ale stihl zorientovat a ještě vychytal zblízka dorážejícího Adama Bachánka!

09:59
    Opavě je odpískáno postavení mimo hru, Ludvíkovi se puk nepodařilo udržet v útočné třetině.

09:36
    Marek Slíž bez větších potíží kryje ránu ze strany.

09:10
    Přečíslení také na druhé straně, dokonce tři na jednoho! Krejčí dostal přihrávku na zadní tyč a stačilo mu puk umístit nad beton padajícího Slíže, hodonínský útočník však rozvlnil pouze boční síť!

08:31
    Parádní akce Tomáše Krupy! Ten táhl přečíslení tři na dva, položil si obránce a následně místo střely ještě přihrával. Marek Brada měl před sebou odkrytou klec, ale bekhendem trestuhodně přestřeluje!

07:59

07:02
    Už jsem chtěl psát, že je Opava momentálně aktivnější, v tu chvíli ale dostal dlouhou přihrávku do úniku Vojtěch Dobiáš! Ale podobně jako před chvílí na druhé straně Beránek, ani Dobiáš skóre otevřít nedokázal.

06:20
    Domácí hrají v plném počtu.

06:07
    Přesilovka Hodonína je zatím mírně řečeno hodně nepovedená. Marek Slíž je bez práce, nyní navíc Baník brzdí v rozletu ofsajd.

05:00
    Vzápětí mohl v oslabení skórovat i Vojtovič! Ten jel na branku ze strany a přes obránce mířil do horní části branky a Piták jen s obrovskými problémy kotouč vytlačil vedle své pravé tyče!

04:40
    Adam Beránek na vlastní modré získal kotouč a jel sám na Pitáka. Zakončit se snažil mezi betony, Piták ovšem jeho záměr přečetl!

04:20
    Vyloučení v týmu HK Opava:
    Martin Buršík – 2 min., krosček.

03:30
    Velká šance domácích! Radim Hradil nahodil kotouč na Pitáka, a v prostoru operoval také Marek Brada. Domácí se dostali k několika dorážkám, ale Piták svůj tým skvěle podržel.

03:08
    Akci Baníku zastavuje odpískaný ofsajd.

02:20
    Krátce po vhazování vypálil od modré Tadeáš Talafa, Slíž vykopává svým levým betonem.

02:19

02:10
    Hra už se nám naštěstí znovu rozběhla. Opava chvíli kombinovala v útočné třetině, ale k ničemu nebezpečnému se nedostala.

01:41
    Pauza se nám začíná protahovat, hráči obou týmů proto v tuto chvíli krouží po ledě.

01:41
    Na vině je nakonec vychýlená branka Marka Slíže, kterou se nedaří ukotvit.

01:41
    Z nějakého důvodu nyní nehrajeme, přiznám se, že netuším proč. Pořadatelé něco řeší za brankou hostů.

01:41
    Zahrozili také Opavští, ale klíčovou přihrávku srazila defenziva Hodonína a kotouč následně doklouzal k Pitákovi.

00:30
    Obrovská šance Hodonína už po třiceti sekundách hry! Marek Slíž se ocitl po akci jednoho z útočníků soupeře zcela mimo ideální postavení a zblízka zakončoval jeden z hráčů Baníku, Slíž nicméně ránu zastavuje zády!

00:01

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Lehotský, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Pachula – Káňa, Stuchlík (A), Häring – Hradil, Brada, Krupa – Vašenka, Beránek, Vojtovič (A) – Kotásek, Hendrych, Buršík – Horný.
    Trenér: Pavel Zdráhal.

SHKM Baník Hodonín: Piták (Dolíška) – J. Švejda, Talafa, D. Rauš (A), Riedl, Polesný (A), Macháň, Zorko – Karafiát, Weintritt, Dobiáš – M. Mach, Mat. Novák, Bachánek – Sajdl (C), Sedlák, Hložánek – Laciga, Štědrý, P. Krejčí.
    Trenér: Aleš Bachánek.

Rozhodčí: Šico – Tvrdý, Voznička.

HK Opava

Domácí v posledních týdnech laborovali jak se zhoršenou formou, tak také se zraněními. Zdráhalova parta se proto z horních pater tabulky mírně propadla až někde k sedmému místu. V minulém kole ale Opavští zabrali a po více než měsíci zvítězili za tři body. Odnesli to šumperští Draci, na jejichž ledě Slezan zvítězil ve středu 4:1. Velký podíl na výhře hostů měly posily z prvoligového Přerova – dvě branky vstřelil David Dobša, jednu přidal Radim Hradil. Do prázdné klece pak výhru pečetil ještě Jan Vojtovič. Červenobílí však v duelu přišli o útočníka Kryštofa Kadulu, který si z jednoho ze soubojů odnesl zlomeninu ruky a od hokeje si tak na nějakou dobu dá pauzu.

Baník v letošní sezoně patří k nejlepším celkům východní skupiny druhé ligy. Po sedmnácti odehraných kolech je v tabulce dokonce druhý a po vedoucím Havířovu má momentálně nejlepší formu. Hodonínští zvítězili už čtyřikrát v řadě a do Krnova tak míří jistě v dobré pohodě. Nejprve vyhráli překvapivě vysoko 6:1 v Novém Jičíně, ještě o jednu branku více pak vstřelili v dalším utkání brněnské Technice. V domácím bouřlivém prostředí vyválčili tři body i s Kopřivnicí (5:4) a naposledy se Baník radoval ze dvou bodů také s Velkým Meziříčím (2:1pp). Hosté by tedy do utkání měli vstupovat jako mírný favorit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 24. Štěpánek (Hradil, Vojtovič), 42. Hendrych (Brada, Hradil), 43. Vojtovič (Káňa), 59. Štěpánek (Káňa, Stuchlík) – 20. Karafiát (Talafa, Dobiáš)

Rozhodčí: Šico – Tvrdý, Voznička