Anaheim – Los Angeles 2:5 (kon.) | San Jose – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.) | Buffalo – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Ottawa – NY Islanders 3:5 (kon.) | Carolina – Tampa 2:8 (kon.) | Florida – Winnipeg 0:3 (kon.)
Dallas – Calgary 4:7 (kon.) | Minnesota – Colorado 2:3 (kon.) | Seattle – Vancouver 1:5 (kon.)
NY Rangers – Boston 7:4 (kon.) | Los Angeles – Montreal 4:0 (kon.)

2. Jeff Skinner (BUF) 1+1
    3. Ukko-Pekka Luukkonen (BUF) 32 zákroků (02:46:03)

Buffalo sice prohrávalo na začátku třetí třetiny 0:2, ale povedlo se mu dokonale strhnout vítězství na svou stranu. Třemi góly domácí otočili skóre a připsali si vítězství 3:2. Jejich obra načal ve 46. minutě Jeff Skinner, v 51. minutě si Erik Karlsson protečoval puk po střílené přihrávce Kyla Okposo do vlastní branky a obrat dokonal v 58. minutě Alex Tuch.

59:53
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Mattias Samuelsson – 2 min., sekání.

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Jake Guentzel – 2 min., sekání.

59:53
    Pittsburgh vyhrál buly, odvolal brankáře a vyrazil do útoku. Na útočné modré o puk přišel a do protiútoku vyrazil pro změnu Tuch. Byť byl obranou zastaven, ve středním pásmu došlo k rozmíšce a vylučuje se na obou stranách.

59:36
    A je po šancích Pittsburghu! Aby zabránil gólu do prázdné brány, pomohl si Erik Karlsson faulem na Samuelssona. Dvě minuty za držení.

59:25
    Pittsburgh se sice dostal do útočného pásma, ale domácí vyhazují. A není to zakázané uvolnění!

58:35
    Přestože je puk pouze ve středním pásmu, Pittsburgh odvolává brankáře!

58:10
    Rozhodčí usoudili, že k zásahu došlo na základě akce Krise Letanga, vylučovat se tedy nebude.

58:10
    Rozhodčí si zkontrolují situaci u videa.

58:10
    Rozhodčí se radí, jak to vyřešit. Peterka trefil hokejkou Petterssona do obličeje, ale až poté, co byl sražen bránícím Letangem a nemohl nijak kontrolovat svůj pohyb.

58:10
    Peterkův průnik do útočného pásma byl zastaven Letangem a při pádu trefil nekontrolovatelně Petterssona do obličeje. Obránce Pittsburghu ošklivě krvácí a pospíchá do kabiny.

57:38
    A okamžitě se snaží domácí těžit maximum z psychické výhody. Tuch se znovu řítil k brankovišti, posléze se neprosadil Benson.
    57:16 Alex TUCH - 3:2

57:16
    6/6
    Buffalo právě vstřelilo branku!
    Domácí otáčí skóre zápasu! Jeff Skinner protlačil puk před branku a ALEX TUCH dostává Sabres do vedení 3:2! Asistence: Jeff Skinner, Casey Mittelstadt.
    Luukkonen U., Jokiharju H., Samuelsson M., Mittelstadt C., Skinner J., Tuch A.
    Hinostroza V., Eller L., Pettersson M., Nedeljkovic A., Letang K., Zohorna R.

56:24
    Kotouč se odrazil před brankou Buffala od brusle jednoho z bránících hráčů na pravou stranu brankoviště, kam se přiřítil Smith, ale nepovedlo se mu dotlačit puk do odkryté branky! Pouze promáchl.

55:46
    Tentokrát je už vyhození zakázaným uvolněním proti domácím.

55:29

55:20
    Další dvě vyhození domácích, kteří oslabení zvládnou.

54:36
    Může se pokračovat. Sabres poměrně rychle vyhazují.

54:32
    Ledová plocha musí být uklizena. Kotouč rozbil foťák jednoho z novinářů, který fotil z malého hledí v plexisklu. Na ledě jsou z jeho čočky střepy.

54:20
    Vyhození domácích přes všechny čáry.

54:15
    Další střela už šla mezi tyče, stopku jí vystavil Luukkonen.

54:02
    Nylander střílel z levého kruhu z otočky, ale ani on se netrefil na branku.

53:39
    Malkinova rána od modré zaduněla o zadní hrazení a domácí posléze vyhazují.

53:29
    Zohorna byl při svém průniku do útoku a před branku faulován Powerem a nechtěně sestřelil brankáře Luukkonena. Pittsburgh si zahraje přesilovku. Power dostává trest za držení.

52:46
    Skinner dostal přihrávku do pravého kruhu a z jízdy vyslal ránu švíhem, která končí jen na zadním mantinelu.

52:14
    Icing Buffala.

51:43
    Smith hledal na levé straně rozjetého Malkina, Peterka se blýskl obranným zákrokem a zabránil ohrožení branky Luukkonena.

51:14
    Komerční pauza.
    50:52 Kyle OKPOSO - 2:2

50:52
    6/6
    Sabres se ovšem dokázali vrátit do útočného pásma a vyrovnávají na 2:2! A je to vlastní gól Karlssona, který protečoval puk za záda vlastního brankáře, když trefil křižný pas od levého mantinelu, který před brankoviště poslal KYLE OKPOSO. Asistence: Rasmus Dahlin, Victor Olofsson.
    Luukkonen U., Krebs P., Okposo K., Samuelsson M., Dahlin R., Olofsson V.
    O'Connor D., Pettersson M., Nedeljkovic A., Guentzel J., Karlsson E., Crosby S.

50:24
    Eller zblokoval střelu soupeře od modré čáry a ukončil tím menší tlak, který domácí vytvářeli.

49:16
    Skinner z okraje pravého kruhu nenašel skulinu v postavení brankáře Pittsburghu. Hra se přelévá ze strany na stranu.

48:47
    Malkin protečovával puk směrem na branku Buffala, Luukkonen vyráží.

48:17
    Cozens využil toho, že Karlssonovi přeskočil puk hokejku a z levého kruhu prudce vypálil na Nedeljkovice, jemuž se daří střelu chytit.

47:43
    Hned po buly střílel Guentzel. Luukkonen drží puk v lapačce. Reklamní pauza.

47:40
    Icing Buffala, vhazovat se bude před Luukkonenem.

46:50
    Delší úsek bez přerušení a střel. Tedy, to druhé už neplatí, z nápřahu od modré zkoušel štěstí hostující Shea, avšak Luukkonen sráží puk do strany mimo nebezpečný prostor.
    45:13 Jeff SKINNER - 1:2

45:13
    6/5
    Domácí využívají přesilovou hru a dramatizují zápas! JEFF SKINNER byl ponechán mezi kruhy svému osudu, došla k němu přihrávka Tucha a obrana už nedokázala nic udělat. A ani Nedeljkovic, který se marně natahoval po střele pod víko. Asistence: Alex Tuch, Victor Olofsson.
    Luukkonen U., Dahlin R., Mittelstadt C., Skinner J., Olofsson V., Tuch A.
    Pettersson M., Nedeljkovic A., Acciari N., Letang K., Nieto M.

44:48
    Jevgenij Malkin – 2 min., hákování.

43:42
    První zákrok Luukkonena ve třetí třetině. Nylanderovo protečování vyráží mimo brankoviště.

43:12
    Obrovská šance domácích. Tuch se dostal za obranu a vypálil z mezikruží pod paži Nedeljkovice, jemuž se ale povedlo letící puk zbrzdit. Byť mu propadl za záda do brankoviště, ono zpomalení bylo klíčové, Nedeljkovicovi se totiž povedlo rychle zorientovat a zalehnout jej.

42:25
    Domácí se natlačili do útočného pásma a rozhýbali trochu ospalé tempo na začátku třetí třetiny. Krebs byl zblokovaný Karlssonem, Okposo nastřelil beton Nedeljkovice.

40:27
    Střelecký pokus Mittelstadta zpoza kruhů zaletěl jen k zadnímu mantinelu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 01:56.

Pittsburghu se ve druhé třetině povedlo navýšit své vedení na 2:0, ve 37. minutě se trefil do pravého horního růžku Lars Eller. Pittsburgh vede na střely 22-20.

40:00

39:48
    Krebs sice v pásmu Pittsburghu vystihl přihrávku soupeře, ale o puk rychle zase přichází.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:29
    Domácí se vydali do útočného pásma, Skinner se však neprosadil. Nedeljkovic má na kontě už dvacátý zákrok.

37:31
    Penguins se snaží své vedení ještě navýšit. Pettersson se netrefil na branku, Guentzel byl zblokovaný.
    36:44 Lars ELLER - 0:2

36:44
    6/6
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí stejně jako v první třetině chybují ve svém pásmu a tentokrát toho využívá LARS ELLER, který stále v levém kruhu, dostal krátkou přihrávku od Nieta a trefil se do protilehlého horního růžku. Asistence: Matt Nieto.
    Eller L., Graves R., Nedeljkovic A., Acciari N., Letang K., Nieto M.
    Luukkonen U., Cozens D., Power O., Dahlin R., Mittelstadt C., Tuch A.

36:18

36:17
    Nylander si počíhal na levé straně brankoviště na přihrávku, ale Luukkonena nepřekonal. A ještě schytal tvrdou ránu od obránce soupeře, který jej srazil k ledu. Sabres mají teď štěstí, že se znovu nevylučuje.

35:41
    Po buly vyhazuje Buffalo puk až do pásma soupeře.

35:35
    Prudká rána Crosbyho z pravého kruhu z ostrého úhlu. Luukkonen měl lapačku u své tyče přitisknutou a připravenou.

34:55
    Domácí vyhodili puk přes všechny čáry. Zohorna zaváží puk zpět do útoku.

34:18

34:18
    Alex Tuch – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

34:01
    Domácí byli natlačeni v útočném pásmu, Pittsburgh to řeší icingem.

33:07
    Carter se dostal za obranu Sabres, ale bránící protihráč byl nalepen na jeho zádech a na poslední chvili mu mezi kruhy zezadu vypíchnul puk od hole.

32:25
    Je z toho ale jen ztráta puku na zadním mantinelu.

32:01
    Crosbyho přihrávka zpoza branky před brankoviště adresáta nenašla. Do protiútoku vyráží Buffalo.

31:25
    Ztráta domácích ve středním pásmu. Eller po najetí do pravého kruhu trefil Luukkonena do hrudi a brankář Buffala hru přerušuje. Komerční pauza.

30:53
    Malkin našel Smitha na pravé straně a Luukkonen se nestíhal přesunout. Jenže Smith přestřelil!

30:13
    Crosbyho tečovaná střela se odráží o rameno Luukkonena na zadní mantinel.

29:27
    Hrát se bude ve čtyřech.

29:27
    Letang trefil ležícího Krebse pěstí do nosu, proto je Krebs tolik rozezlen a nadále na Letanga pokřikuje.

29:27
    Peyton Krebs – 2 min., hrubost.

Kris Letang – 2 min., hrubost.

29:27
    Luukkonen má puk v lapačce. Po přerušení hry se strhla hromadná strkanice, při které Letang skončil s Krebsem na ledě. Krebs z trestné lavice pokřikuje na Letanga, který si to nenechává líbit.

29:20
    Guentzelova střela zpoza kruhů se odráží jen od zadního mantinelu. Pittsburgh dál útočí.

28:26
    Hra se přenesla před branku Penguins, kde Cozens protečovával prudký pas od levého mantinelu. Ale trefil jen zadní mantinel.

27:50
    Smith se protlačil s pukem mezi kruhy, Luukkonen byl bleskově na ledě a kotouč odvrací.

27:35
    Nahození Jokiharjua od modré má Nedeljkovic v lapačce. Komerční pauza.

27:15

27:10
    Obrovský nápor Sabres je odvrácen, Hosté se mezi kruhy dostali k puku, vyhazují a zcela vyšťavení odchází střídat.

26:54
    Nedeljkovic je pod velkou palbou. Dlouhé postavení Buffala v útočném pásmu. Napřed střílel Mittelstadt ze strany, poté dvakrát zpoza kruhů Dahlin. Zámek Buffala se utěsňuje.

26:05
    Skinner byl zblokovaný, Mittelstadt pálil vedle.

25:35
    Hosté vyhazují puk do bezpečí.

25:15
    Reilly Smith – 2 min., nedovolené bránění.

25:06
    Bude se vylučovat, Buffalo má výhodu.

24:49
    Postavení mimo hru přerušilo návrat Buffala do útoku.

24:32
    Hned po buly střílel Peterka, Nieto mu ale puk odráží až do ochranné sítě.

24:29
    Pittsburgh kazí rozehrávku z vlastního pásma. Zakázané uvolnění.

23:34
    Hostující Eller se dostal do protiútoku a přenesl hru před branku Buffala. Luukkonen je přinucen přerušit hru.

23:10
    Domácí se zakusují do obrany Pittsburghu, která nyní ale hodně pomáhá Nedeljkovicovi. Několik zblokovaných střel.

22:34
    Olofsson se snažil na pravé straně brankoviště tečovat střílenou přihrávku z dálky, jenže puk skončil na zadním mantinelu.

21:24
    Šikovně se snažil Nylander tečovat puk před brankovištěm Luukkonena, jenž ovšem pohotově zasáhl.

21:09
    Zblokovaná střela Nylandera vyletěla až do ochranné sítě. Vhazuje se před Luukkonenem.

20:15
    Rychlý útok Buffala, Skinner trefil brankáře Nedeljkovice, jenž přerušuje hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 01:02.

První třetina sice nenabídla nějakou ofenzivní řež z obou stran, ale několik šancí k vidění přeci jen bylo. A také gól, kterého v 17. minutě dosáhl Sidney Crosby, jenž se trefil potřinácté v sezoně.

20:00

19:34

19:27
    Pittsburgh puk jen odevzdal po přejetí na útočnou modrou a pospíchá střídat.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:15
    Oba týmy se počastovali útoky, ve kterých vázla kombinace. Nakonec to vyřešil Ludvig, který rychle vystřelil od modré čáry a přinutil Luukkonena k přerušení hry.
    16:46 Sidney CROSBY - 0:1

16:46
    6/6
    Luukkonen toho moc neviděl, když se SIDNEY CROSBY dostal před kruhy k puku a z přikleknutí vypálil prudkou střelu k pravé tyči. Lapačkou zareagoval pozdě. Asistence: Jake Guentzel.
    Luukkonen U., Jost T., Samuelsson M., Dahlin R., Olofsson V., Peterka J.

16:35
    Kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou Buffala.

16:01
    Pěkný průnik Tucha po pravé straně, kam zamířila přihrávka od modré čáry. Nedeljkovic vykopl jeho střelu betonem.

15:01
    Nedeljkovic si prožil trošičku horké chvilky, zakončení Okposa z bezprostřední blízkosti zlikvidoval. Komerční brejk.

14:46

14:38
    Olofssonova prudká střela z pravé strany práskla jen o hrazení za brankou.

14:15
    Penguins vyhodili dvakrát po sobě puk až k brankáři Luukkonenovi.

13:15
    Dahlinovu ránu hned po buly brankář Pittsburghu vyráží.

13:12
    Peterka, který má v této sezoně hodně dobrou mušku, byl při střele zpoza levého kruhu vychytán Nedeljkovicem.

12:48
    Tučňáci rychle vyhazují puk do bezpečí.

12:46
    Ryan Graves – 2 min., podrážení.

12:26
    Zohorna zavezl puk do útočného pásma a hledal mezi kruhy Hinostrozu, který ovšem trefil jen připraveného Luukkonena.

11:44
    Pittsburgh se sice zmocnil puku, ale kazí rozehrávku a je to třetí zakázané uvolnění během poměrně krátkého úseku.

11:25
    Velká šance, do které se mezi kruhy dostal Mittelstadt, ale střelu zápěstím poslal jen do zadního mantinelu.

10:47
    A další icing Pittsburghu.

10:32
    Icing, kterého se dopustili hosté po nepřesné přihrávce do útočného pásma.

10:13
    Nietova střela zpoza kruhů byla sražena do ochranné sítě za brankou Buffala. Reklamní přestávka.

09:39
    Nedeljkovic úspěšně přerušuje dění na kluzišti. Zastavil střelu Girgensonse z jednoho metru, která mířila mezi jeho betony.

08:53
    Hosté zahráli při přechodu do útoku puk vysokou holí. Vhazovat se bude ve střední třetině.

08:32
    Bekhendová střela O'Connora nebyla pro Luukkonena příliš velkou hrozbou.

08:00
    Hra je přerušena v pásmu domácího týmu.

07:42
    Zohorna se dostal ke střele od levého mantinelu před levým kruhem, Luukkonen úspěšně vyráží jeho projektil a nesvoluje k dorážce.

06:53
    Průnik Owena Powera do útočného pásma řeší brankář Nedeljkovic svým zákrokem a přerušním hry. Komerční přestávka.

05:05
    Cliftonovo nahození od modré čáry šlo sice mimo branku, ale brankář hostů si pro puk sáhl lapačkou a přerušil hru.

04:27
    Hodně nepříjemná teč Skinnera před brankovištěm. Nedeljkovic ale svým betonem kotouč odvrací.

03:39
    Skinner nemířil zpoza kruhů přesně, v pokračující akci se dostal puk na modrou k Samuelssonovi a Nedeljkovic si připisuje první zákrok v utkání.

03:02
    Domácí tým byl zastaven v dalším útočení postavením mimo hru.

02:05
    Zblokovaná střela Petterssona nastartovala protiútok domácích a Okposo trefil levou tyč!

00:50
    Utkání začalo zvolna, jen lehkou oťukávanou z obou stran.

00:01

Buffalo Sabres: Luukkonen (Levi) – Dahlin, Samuelsson, Power, Ry. Johnson, Clifton, E. Johnson, Jokiharju – J. Skinner, Cozens, Tuch – Benson, Mittelstadt, Peterka – Greenway, Krebs, V. Olofsson – Girgensons, Okposo.
    Trenér: Don Granato

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Graves, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, Shea, Ludvig – Guentzel, Crosby, Hinostroza – R. Smith, Malkin, Zohorna – D. O'Connor, Eller, A. Nylander – Nieto, Acciari, Carter.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: O'Rourke, MacDougall – Tobias, Toomey.

Pittsburgh a Buffalo mají před vzájemným zápasech obdobnou formu i pozici v rámci Východní konference. Pittsburgh je s 18 body jedenáctý a vyhrál dva z posledních pěti zápasů. Buffalo je s 18 body dvanácté a vyhrálo jeden zápas z posledních pěti zápasů.

Hlavním rozdílem je, že Sabres mají mladý tým, který se snaží dozrát, zatímco Penguins mají stárnoucí kádr, který by nutně potřeboval přestavbu. Přesto je tu ještě jeden zásadní rozdíl, který může být pro vzájemný zápas klíčový – Pittsburgh má mnohem lepší defenzivu oproti Buffalu, které inkasovalo už 61 branek a směrem dozadu nehraje zejména v poslední době vůbec dobře.

První vzájemný zápas sezony se hrál před dvěma týdny v Pittsburghu, kde domácí Tučňáci vyhráli hladce 4:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 46. J. Skinner (Tuch, V. Olofsson), 51. Okposo (Dahlin, V. Olofsson), 58. Tuch (J. Skinner, Mittelstadt) – 17. Crosby (Guentzel), 37. Eller (Nieto)

Buffalo Sabres: Luukkonen (Levi) – Dahlin (A), Samuelsson, Power, Ry. Johnson, Clifton, E. Johnson, Jokiharju – J. Skinner, Cozens, Tuch – Benson, Mittelstadt, Peterka – Krebs, V. Olofsson, Jost – Girgensons (A), Okposo (C).

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Graves, Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Shea, Ludvig – Guentzel, Crosby (C), Hinostroza – R. Smith, Malkin (A), Zohorna – D. O'Connor, Eller, A. Nylander – Nieto, Acciari, Carter.

Rozhodčí: O'Rourke, MacDougall – Tobias, Toomey

Diváci: 19070