K. Vary – Plzeň 3:1 (kon.) | Jihlava – Olomouc 4:1 (kon.) | Č. Budějovice – Mountfield HK 3:2 (2:1 po s.n.)
Pardubice – Zlín 3:4 (kon.) | Třinec – Přerov 2:1 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 3:6 (kon.)
HC Litvínov – Sparta 2:5 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:4 (0:0, 1:0, 2:4)
Berani Zlín
Sobota 25.11.2023, 13:00 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Ve 26. kole DHL extraligy juniorů hostí pardubické Dynamo Zlín. Tyto dva celky se v letošní sezóně utkaly již třikrát. První zápas na svou stranu překlopily Pardubice až v samostatných nájezdech (3:2sn) a v následujících dvěma poté oba celky prokázali velkou produktivitu. Druhé utkání zvítězily na domácím ledě opět Pardubice (6:5) a poslední utkání ovládli Berani (6:4). Vyrovná Zlín bilanci vyhraných zápasů, nebo Dynamo přidá další výhru?

Pardubice posledním utkáním přerušily pět zápasů dlouhou vítěznou šňůru. Ve čtvrtek Dynamo nestačilo na Jihlavu (3:4) i přesto, že v polovině utkání vedlo 3:0. Dukla zápas otočila a tyto dva celky si vyměnily i pozice v tabulce Východu. Pardubice se nyní nachází s rovnými čtyřiceti body na páté příčce. Tabulku produktivity celku vede útočník Dominik Pavlata se vstřelenými sedmi brankami, ke kterým přidal ještě čtrnáct asistencí.

Berani Zlín
    Zlín má v posledních dvou odehraných utkáních jednu prohru a jednu výhru. Nejprve Berani stejně jako Pardubice nestačili na Jihlavu (2:6) a následně si v domácím prostředí poradili s těžkým soupeřem z Třince (5:3). V tabulce Zlínu náleží šesté místo hned za Dynamem, na které se svými devětadvaceti body ztrácí celkem jedenáct bodů. Nejproduktivnějším hráčem Zlína je Martin Vaculík s celkem pětadvaceti kanadskými body za jedenáct branek a čtrnáct asistencí.

HC Dynamo Pardubice: Vilém (Batih) – Kubánek, Koudelka (A), Rájek, Chabada, Hebek, Kaštánek – Tomas, Gromadzki, Š. Bartoň – Kalužík, D. Burda (C), A. Fiala – Pilař, Jevtěchov, Jaša – Helikar, Pavlata.

Berani Zlín: Kowalczyk (Uherek) – Šišák, Špaňhel, Mikel, Burian (C), Zavřel, Nábělek – Pražan, Urban, Klimek – Pilát, Tomek, Pešák – Nekvapil, Heš, M. Horský – Holba, Vaculík, Čechmánek (A).

00:01

00:12
    Kotouč se po úvodních buly dostal nejprve do obranné třetiny Pardubic, odkud ho domácí rychle dostali ven.

00:43
    Jako první prověřil Kowalczyka ranou od pravé tyčky Helikar.

01:14
    Pražan zkusil nahodit kotouč od vrcholku levého kruhu, Vilém se po něm natáhl, ale puk letěl vysoko nad bránou.

02:06
    Po zakázaném uvolnění Zlínu a následném vhazování u Kowalczyka kotouč zůstává v pásmu hostů.

02:40
    Ihned po vhazování pálil Nekvapil, Vilém byl ale připraven.

03:01
    Souhra Gromadzkiho a Pavlaty ztroskotala na dobrém zákroku zlínského gólmana.

03:48
    Zlín se nyní drží v útočném pásmu.

04:42
    Kalužík nabil Fialovi, ale jeho tvrdá rána od modré za záda Kowalczyka neprošla.

05:33
    Pešák čekal na přihrávku na modré čáře, ta ale nepřišla a hra se stočila opět k bráně Zlínu.

06:34
    Bartoňovu přihrávku na najíždějícího si Koudelku přerušila obrana hostí.

07:12
    Dělovkou od modré to zkoušel Mikel, Vilém měl na ránu výhled a dobrým zákrokem zastavil hru.

07:53
    Burda mohl zadovkou poslal kotouč do předbrankového prostoru, ale obránce Zlína střelu přerušil a následně Zlín vyhodil na zakázané uvolnění.

08:38
    Kombinaci Pardubic nyní překazil ofsajd.

09:10
    Rozehrávku Pardubic vystihl Pražan, ale k ráně se nedostal.

09:43
    Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    Patrik Nábělek – 2 min., podrážení.

09:56
    První početní výhodu utkání započaly Pardubice dobře, dokud jim krátký tlak hosté nepřerušili vyhnáním je z pásma. Následně domácím nevyšel přechod do pásma a pískal se ofsajd.

10:27
    Kalužíkovu ránu přizvedl jeden z obránců Zlína nad bránu.

11:03
    Z prostoru mezikruží vypálil Helikar, Kowalczyk na něj přímo viděl a bez problémů zasáhl.

11:44
    Pardubice se i po konci přesilovky drží v útočném pásmu.

12:36
    Pardubice rozehrávají zpoza vlastní brány a usazují se u brány Zlína.

13:33
    Burdovu ránu z levého kruhu Kowalcyzk vyrazil vyrážečkou.

14:29
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Daniel Burda – 2 min., krosček.

14:51
    Zlín se dostal do útočné třetiny Pardubic jen na chvíli, domácí ukazují dobrou obranu a nenechávají Zlín se usadit.

15:44
    Nyní se Zlínu povedlo zaujmout přesilovkové postavení, od modré pálil Zavřel, ale rána skončila na mantinelu.

16:35
    Domácí oslabení zvládli a hned po jeho konci měli dobrou šanci. Na Jašovu střelu zareagoval Kowalczyk betonem a kotouč zůstal zaklíněný mezi jeho bruslí a stranou brány, útočník se snažil procedil puk kolem tyčky, ale hra byla přerušena.

17:27
    Gromadzki poslal kotouč od mantinelu na osamoceného Koudelku před Kowalcyzkem, obránce ale promáchl a šanci neproměnil.

18:38
    Oleksij Jevtěchov – 2 min., podrážení.

18:50
    Zlín má další početní výhodu, ale domácí hosty zatím nepustili do vlastního pásma.

19:18
    Akci Zlínu přerušil ofsajd, hraje se nyní ve středním pásmu.

19:34
    Vaculík pronásledovaný obránci Pardubic se dostal až k Vilémovi, ten na jeho dorážku reagoval zaklapnutím betonů.

20:00

Úvodní třetina dnešního utkání probíhala vcelku vyrovnaně a rychle. Hra se často přelévala z pásma do pásma, a i přesto, že měly oba celky k dispozici početní výhodu (hosté dokonce dvě), na gól v pardubické enteria aréně stále čekáme.

20:01

20:09
    Zlín má ještě půl minuty na využití přesilové hry a také na Pardubice tlačí, nyní jedna z ran orazítkovala zadní mantinel.

20:52
    Ze trestné lavice naskočil do hry Yevtiekhov a ihned se k němu dostal kotouč, tudíž sám ujížděl na Kowalczyka. Brankář se ale vymíchat nenechal a ani dorážka útočníka mu za záda neprošla.

22:31
    Ranou od modré prověřil zlínského maskovaného muže Kubánek.

23:10
    Nábělek to mohl zkusit z levého kruhu, domácí obrana ho o puk ale obrala dříve než vystřelil.

23:46
    Další pálil na Viléma opět z levého kruhu Čechmánek, brankář zasáhl pravým ramenem.

24:20
    Chabada střílel ze středu modré, Kowalczyk kotouč schoval do lapačky.

24:38
    Yevtiekhov nahodil kotouč od modré, brankář Zlína jej vyrazil před sebe, kde se k němu ještě natahoval Kalužík, ale marně.

25:47
    Burda to zkoušel skoro z úhlu k pravici Kowalczyka, puk bránu minul.

26:46
    Špaňhel nahodil kotouč od modré, rána šla mimo klec domácích.

27:43
    Vhazování po pravici Kowalczyka vyhrály Pardubice, o kotouč ale vzápětí přišly a nyní se hraje v jejich obranném pásmu.

28:29
    Yevtiekhov si dobře najížděl ke zlínské bráně, jeho střela ztroskotala na bloku jednoho z obránců.

29:16
    Burianovo lehké nahození od levého kruhu vyřešil Vilém lapačkou.

29:23
    Jaša dostal ve středním pásmu dobře nabito a dostal se ke střele až v pravém kruhu, kde vše vyřešil Kowalczyk lapačkou.

30:19
    Kombinace Fialy a Pavlaty vypadala velmi slibně, první jmenovaný dostal kotouč na vrcholek pravého kruhu, odkud mohl Fialovi přihrát do předbrankového prostoru, ale zkusil pálit sám. Zlínský brankář měl výhled a gólu zabránil.

31:33
    Vaculík pálil opět z levého kruhu, Vilém střelu vyrazil.

32:19
    Dopředu šel Burda, kterého o kotouč obral Nekvapil.

33:01
    Tomas se prokličkoval až do útočné třetiny, kde se poté po výměně kotouče dostal k dorážce, které zabránil zlínský brankář.

34:29
    Fiala přihrál najíždějícímu si Pavlatovi, který sice nevystřelil, ale k ráně se po pár vteřinách dostal opět Fiala. Ten velmi tvrdou střelou vypálil na Kowalczyka, ale ani nyní se puk za brankářova záda nedostal.

35:41
    Po Koudelkově střele se puk odrazil do předbrankového prostoru Zlína, kde se ale žádný z domácích hráčů z dorážce nedostal.

37:08
    Zmatky před brankou Kowalczyka gólman vyřešil uschováním kotouče do lapačky.

37:52
    Rájek se dostal po obětavém zákroku jednoho ze spoluhráčů k střele od modré, ta jen o centimetry minula levou tyčku zlínské svatyně.

39:35
    6/6
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Po necelých dvou třetinách je konec čekání na branku! DOMINIK PAVLATA se dostal do úniku a krásnou ranou poslal kotouč pod horní tyč zlínské brány!
    Asistence: Tom Kaštánek
    Vilém L., Pavlata D., Kaštánek T., Koudelka J., Gromadzki A., Fiala A.
    Kowalczyk S., Zavřel M., Nábělek P., Vaculík M., Heš J., Horský M.

40:00

Prostřední třetina působila na první pohled dosti podobně jako ta první. Nyní se ale Zlín držel více v útočné třetině a i přes větší aktivitu než v úvodních dvaceti minutách nakonec odchází do kabin s jednobrankovým mankem. Půl minuty před koncem třetiny se do úniku dostal Dominik Pavlata a dostal Pardubice do vedení.

40:01

40:06
    Zlín se po úvodních buly poslední třetiny vrhá do útoku, Špaňhel prověřil Viléma střelou z pravého kruhu.

40:32
    Další, kdo na Viléma vypálil ze stejného místa byl Vaculík, jeho rána pouze minula levou tyčku domácí klece.

41:45
    Urban se ke kotouči přes dobrou obranu Rájka nedostal.

42:29
    Yevtiekhov přihrával přímo před Kowalczykem Bartoňovi, ten ale promáchl a nevystřelil.

43:00
    Odražený puk se dostal k Fialovi, jeho dorážka do brány nezapadla.

44:20
    Tomasovo nahození obrana Zlína přizvedla nad bránu.

45:23
    6/6
    Zlín právě vstřelil branku!
    A máme tu odpověď Zlína na gól Pardubic! K odraženému kotouči před Vilémem se dostal JAKUB ČECHMÁNEK a poslal jej za brankářova záda!
    Asistence: Adam Klimek, Tomáš Pilát
    Kowalczyk S., Čechmánek J., Klimek A., Pilát T., Špaňhel M., Burian A.
    Vilém L., Koudelka J., Kaštánek T., Jevtěchov O., Tomas R., Bartoň Š.

45:54
    6/6
    Zlín nezastavuje! Z předbrankového prostoru kotouč nahodil k Vilémovi MARTIN VACULÍK, a i když se zdálo, že brankář kotouč zastavil, puk se pomalu dokutálel až za brankovou čáru.
    Asistence: Jakub Heš, Matyáš Horský
    Kowalczyk S., Vaculík M., Heš J., Horský M., Zavřel M., Nábělek P.
    Vilém L., Hebek T., Chabada O., Jevtěchov O., Bartoň Š., Pilař V.

46:39
    Pardubice se snaží tlak Zlínu vrátit a hosté se osvobozují zakázaným uvolněním.

47:09
    Na modré čáře zachytila kotouč dvojice Helikar a Yevtiekhov, otočila hru zpátky ke Kowalczykovi, ale následná rána Helikara za jeho záda neprošla.

48:25
    Kalužík přihrál přímo do předbrankového prostoru Tomasovi, dorážka ale Parudbicím nevyšla.

49:14
    Holbova rána minula domácí klec a skončila na mantinelu.

49:38
    Po Pavlatově střele se kotouč odrazil k Burdovi, Kowalczyk si dvojici pohlídal.

50:49
    Burda pálil ze spodu pravého kruhu, zlínský brankář zaklapl betony úspěšně.

51:10
    Po Kubánkově nahození od modré se dostal se kotouči Tomas, po jeho střele skončil puk v lapačce Kowalczyk.

52:41
    6/6
    A je opět vyrovnáno!
    Pardubice jen tak udržely kotouč v pásmu a naopak hru stočily ke zlínské bráně do které kotouč z blízkosti zametl ADAM FIALA!
    Asistence: Adrian Gromadzki, Dominik Pavlata
    Vilém L., Fiala A., Gromadzki A., Pavlata D., Chabada O., Koudelka J.
    Kowalczyk S., Špaňhel M., Burian A., Čechmánek J., Nekvapil M., Tomek M.

52:54
    6/6
    Hosté opět odpovídají po několika málo vteřinách! Po zmatcích před brankou se trefil opět MARTIN VACULÍK!
    Asistence: Tomáš Mikel, Jakub Heš
    Kowalczyk S., Vaculík M., Mikel T., Heš J., Horský M., Šišák M.
    Vilém L., Hebek T., Chabada O., Jevtěchov O., Burda D., Kaštánek T.

53:59
    Marek Šišák – 2 min., podrážení.

54:15
    Pardubice mají pět minut před koncem výhodu přesilové hry, Zlín domácím ale nedovoluje usadit v útočné třetině.

54:48
    5/6
    Berani nezastavují! Ve vlastním oslabení procedil puk za záda domácího brankáře TOMÁŠ PILÁT!
    Asistence: bez asistence
    Kowalczyk S., Pilát T., Špaňhel M., Burian A., Čechmánek J.
    Vilém L., Koudelka J., Fiala A., Pavlata D., Burda D., Helikar J.

55:20
    Chabadova tvrdá rána skončila na mantinelu.

56:01
    6/6
    Pardubice snižují! Těsně po konci přesilové hry po přihrávce Gromadzkiho propálil ze spodu levého kruhu Kowalczyka TADEÁŠ KALUŽÍK!
    Asistence: Adrian Gromadzki, Tom Kaštánek
    Vilém L., Kalužík T., Gromadzki A., Kaštánek T., Chabada O., Tomas R.
    Kowalczyk S., Burian A., Šišák M., Mikel T., Čechmánek J., Pilát T.

56:33
    Další tvrdá rána od modré, tentokrát z hole Helikara, za záda Kowalczyka neprošla.

57:27
    Klimkovu ránu jeden z pardubických obránců přizvedl, a tak bránu minula.

57:43
    Adam Fiala – 2 min., podrážení.

57:58
    Domácí tým si vyloučením stěžuje šanci na vyrovnání skóre, Zlín se drží v útočné třetině.

58:18
    Štěpán Rájek – 2 min., podrážení.

58:18
    Zlín si bere oddechový čas.

58:19
    Pardubice čeká oslabení pět na tři a šance na prodloužení jsou tedy mizivé.

58:23
    Hešovu ránu zastavil Vilém betony a kotouč se odrazil až za modrou čáru.

59:26
    Kalužík dobrým forčekinkem obral zlínskou obranu o puk v jejich pásmu, puk se ale odrazil ke Kowalczykovi, jenž jej bez problémů zastavil.

59:45
    Pardubice měly poslední šanci, kterou ale zastavil špatný přechod přes modrou.

Po velmi bojovném výkonu si dnes odváží cenné tři body do tabulky Zlín. I přes pomalý rozjezd ve dvou třetinách nakonec napadalo celkem sedm branek, kdy se o tu vítěznou postaral Tomáš Pilát.

To je pro dnešní zápas vše, přeji hezký zbytek dne. (15:12:17)

Tereza Víšková

Branky a nahrávky: 40. Pavlata (Kaštánek), 53. A. Fiala (Gromadzki, Pavlata), 57. Kalužík (Gromadzki, Kaštánek) – 46. Čechmánek (Klimek, Pilát), 46. Vaculík (Heš, M. Horský), 53. Vaculík (Mikel, Heš), 55. Pilát

Trenér: Jakub Venc

Trenér: Juraj Jurík