New Jersey – NY Islanders 5:4 (kon.) | Toronto – Florida 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Carolina 1:4 (kon.)
Minnesota – St. Louis 3:1 (kon.) | Nashville – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Dallas 0:2 (kon.)
Chicago – Seattle 4:3 (kon.) | Arizona – Tampa 3:1 (kon.) | Edmonton – Vegas 5:4 (2:0 po s.n.)

Střely na bránu: 33 – 27 | Přesilová hra: 1/4 – 1/4 | Trestné minuty: 13 – 13

Hokejisté New Jersey nakonec vítězí nad Islanders 5:4, byť po dvou třetinách prohrávali 2:4! Ve třetí části se však Ďáblové dokázali nadechnout k velkému obratu. Ten nastartoval ve 46. minutě Jack Hughes. Stejný hráč hrál důležitou úlohu i při vyrovnání, které přišlo v přesilovce 4 na 3. Po jeho ráně totiž doklepl puk do branky kapitán Nico Hischier. Když už to vypadalo, že duel směřuje do prodloužení, rozhodl 23 sekund před koncem Curtis Lazar, jenž dopravil kotouč za brankovou čáru s přispěním brusle bránícího Romanova. Ďáblové tak přidávají druhé vítězství před svým publikem v řadě a tohle bylo obzvlášť sladké.

59:38
    Hosté reagují oddechovým časem a zkusí to bez brankáře!
    59:37 Curtis LAZAR - 5:4

59:37
    6/6
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Domácí dovršují velký obrat z 2:4 na 5:4! Možná vítězný gól padl 23 sekund před koncem! Dawson Mercer obkroužil s pukem útočné pásmo a vyjel s ním k modré čáře, kde ho předal Kevinovi Bahlovi. Ten ho nahodil na branku. Sorokin kotouč vyrazil ke CURTISOVI LAZAROVI, který trefil brusle obránce Romanova a od nich hrací předmět zamířil za brankovou čáru! Situaci ještě jistil Alexander Holtz, ale ten nakonec kotouč nezasáhl. Asistence: Kevin Bahl a Dawson Mercer.
    Holtz A., Bahl K., Mercer D., Schmid A., Marino J., McLeod M.
    Pulock R., Holmström S., Barzal M., Horvat B., Romanov A., Sorokin I.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:30
    Casey Cizikas se hnal dopředu, ale neměl podporu spoluhráčů. Přesto dokázal ještě zabojovat za brankou soupeře a díky němu mají hosté pásmo.

57:56
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
    Brendan Smith – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Anders Lee – 5 min., bitka.

57:56
    Brendan Smith trefil Leeho na nos a krvácející kapitán Islanders odchází na ošetřovnu. Domácího obránce tedy můžeme prohlásit za vítěze bitky.

57:56
    Anders Lee a Brendan Smith se do sebe pustili! Oba shodili rukavice a je to tedy regulérní bitka!

57:42
    Blíží se nám konec základní hrací doby. Zatím to vypadá na prodloužení.

56:10
    Zakázané uvolnění hostí.

55:49
    Probíhá reklamní přestávka.

55:49
    V momentě, kdy skákal Smith na led, si hosté vypracovali velkou šanci! Před brankovištěm zůstal volný Anders Lee, který ale své zakončení nasměroval do Akiry Schmida! Gólman Devils nemá ve třetí třetině moc práce, ale tohle byl důležitý zákrok.

55:30
    Přesilovka se hostům nedaří. Devils vyvážejí puk dopředu.

55:02
    Domácí v oslabení vyhazují.

54:24
    V oslabení ujížděl Nico Hischier. Vypadalo to, že byl zastaven hákováním. Hra ale pokračuje.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. M. McLeod (Lazar), 25. Mercer (J. Hughes, Toffoli), 46. J. Hughes (Mercer, B. Smith), 52. Hischier (J. Hughes, L. Hughes), 60. Lazar (Bahl, Mercer) – 6. Horvat (Dobson, Barzal), 29. Barzal (Lee, Dobson), 30. Clutterbuck (Cizikas, Gauthier), 34. Pageau (Barzal, Romanov)

New Jersey Devils: Vaněček (34. Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Bahl, C. Miller, L. Hughes, B. Smith – Mercer, J. Hughes (A), Toffoli – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Holtz, M. McLeod, Lazar – Bastian, Tierney.
    Trenér: Lindy Ruff

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Dobson, Pulock, Romanov, G. Hutton, Reilly – Holmström, Horvat, Barzal – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Wahlstrom, Pageau, Lee (C) – Gauthier, Cizikas, Clutterbuck (A).
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Charron, Luxmore – Hughes, Murray

Diváci: 16 091