New Jersey – NY Islanders 5:4 (kon.) | Toronto – Florida 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Carolina 1:4 (kon.)
Minnesota – St. Louis 3:1 (kon.) | Nashville – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Dallas 0:2 (kon.)
Chicago – Seattle 4:3 (kon.) | Arizona – Tampa 3:1 (kon.) | Edmonton – Vegas 5:4 (2:0 po s.n.)

2. Brock Boeser (VAN) – 2+0
    3. Elias Pettersson (VAN) – 1+0 (06:50:18)

Utkání přihlíželo 18 639 diváků.

Vancouver v domácí aréně potvrdil roli favorita, trápící se Anaheim porazil výsledkem 3:1.

Po dvě třetiny byli výrazně lepším týmem Kačeři, nicméně po trefách Brocka Boesera a Ryana Stromea přetrvávalo nerozhodné skóre 1:1. Do závěrečné dvacetiminutovky ovšem Kosatky vstoupily jako vyměněné a hned po půl minutě skóroval po obtočení soupeřovy svatyně Elias Pettersson a těsný výsledek udržoval favorit až do poslední minuty, v níž přidal pojistku gólem do prázdné brány Brock Boeser v přesilovce, soupeř se rozhodl zariskovat a zkusit hru bez gólmana pět na pět.

Svěřenci trenéra Toccheta dali zapomenout na nezdar v San Jose a v tabulce Západní konference se z druhého místa přiblížili vedoucímu Vegas na jediný bod. Anaheim zůstává dvanáctý s odstupem čtyř bodů na postupové pásmo.

59:53
    Zřejmě poslední útok zápasu patřil šťastnému hostujícímu týmu, Nils Höglander zprava vypálil jenom do oblouku brány.
    59:12 Brock BOESER - 3:1

59:12
    6/5
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Anaheim se rozhodl zariskovat a odvolat brankáře, hrálo se tedy pět na pět. Útočná akce ovšem hostům nevyšla, načež z vlastní obranné třetiny neomylně zamířil do prázdné svatyně BROCK BOESER a potvrdil, že střeleckou formu má vskutku famózní. Asistence: J. T. Miller.
    Boeser B., Miller J., Hronek F., Demko T., Pettersson E., Hughes Q.
    Fowler C., Henrique A., Killorn A., Terry T., LaCombe J.

58:40
    Tvrdou střelou za levým kruhem se prezentoval Quinn Hughes, jeho střelu zdárně zblokoval Adam Henrique mimo tři tyče.

58:28
    Teď už to budou mít hosté opravdu hodně těžké. Benoit-Olivier Groulx totiž vyfasoval dvě minuty za hákování Garlanda, Vancouver tedy může dohrát v přesilovce až do konce zápasu.

57:55
    Definitivní razítko na vítězství domácího týmu mohl dát Elias Pettersson, který v přečíslení dlouho vymýšlel, nakonec volil nahrávku na Garlanda, jemuž v poslední možné chvíle soupeř zablokoval hokejku.

57:36
    S koncem trestu Canucks vypálil tvrdou střelu Cam Fowler, avšak Demka nezaměstnal, trefil totiž prvního clonícího konkurenta.

56:40
    Fanoušky hlasitým jásotem ocenili vyhození Teddyho Bluegera po levém mantinelu, trápení Ducks v početní převaze nadále pokračuje.

56:15
    Kačerům se nedaří usadit v útočné třetině, a když už to vypadalo slibně, tak čárový odpískal ofsajdové postavení Jakobu Silfverbergovi.

55:36
    Velká šance pro Anaheim ke srovnání skóre. Domácí americkému týmu darovali přesilovku špatným střídáním, bylo jich na ledové ploše šest a rozhodčím tato skutečnost neunikla. Týmový trest míří odpykat Conor Garland.

55:29
    Teprve podruhé musel Thatcher Demko zasahovat v rámci třetí třetiny a poradil si bez problémů, na střelu Troye Terryho z pravého kruhu dobře viděl a puk podržel ve výstroji.

54:56
    Jako další se pokusil přidat pojistku na výhru Vancouveru Brock Boeser, štiplavý forhendový projektil vyslal vedle levé části brankové konstrukce.

54:27
    O pozornost si řekl domácí kapitán Quinn Hughes, proháčkoval se až do levého kruhu a forhendem vypálil těsně nad bránu.

53:59
    U útočné modré čáry si Dakota Joshua počkal na Benoita-Oliviera Groulxe, jehož atakoval ostrým, ale čistým hitem. Utkání pokračuje bez přerušení.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 7. Boeser (Hronek, J. Miller), 41. E. Pettersson (T. Myers, Michejev), 60. Boeser (J. Miller) – 26. R. Strome (Henrique, Vatrano)

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Cole, McWard, Juulsen – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Michejev – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Garland, Blueger, Joshua – Lafferty, Aman, Höglander.
    Trenér: Rick Tocchet

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Ljubuškin, Mintjukov, Luneau, Vaakanainen – R. Strome, McTavish, Vatrano – Terry, Henrique (A), Killorn – Silfverberg (A), Groulx, Max Jones – McGinn, Carrick, R. Johnston.
    Trenér: Greg Cronin

Rozhodčí: St. Laurent, Hebert – Knorr, Murchison

Diváci: 18 639