Sparta – Kladno 5:4 (po pr.)
HC Sparta Praha
5:4 (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)
Rytíři Kladno
Neděle 03.12.2023, 12:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha • Extraliga dorostu • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Utkání bylo odloženo. Nový termín byl stanoven na neděli 3. prosince od 12:00.

Sparta zažívá hodně turbulentní období, po bolestivém výprasku od Slavie v derby (2:7) a následné cenné výhře nad Mladou Boleslaví (4:3) přišlo v sobotním zápase s Libercem opětovné vystřízlivění, když Pražané podlehli přímému tabulkovému konkurentovi v poměru 1:5. Tým z hlavního města bude chtít zlepšit zejména vstup do zápasu, za prvních jedenáct minut totiž Liberečtí do branky Sparty nasypali hned čtyři z celkových pěti kotoučů.

Pokud sparťané s Kladnem uspějí, přiblíží se k právě k šestému Liberci opět na rozdíl tří bodů. K případnému vítězství by pomoct měl zejména Václav Nestrašil, autor hattricku ze zápasu s Mladou Boleslaví a jediné sparťanské trefy v zápase s Libercem.

Kladno zažívá obecně velmi nepovedenou sezonu, v rámci které které se Rytíři po dvaadvaceti zápasech ještě nedočkali tříbodového vítězství. Poslední jakékoliv kladenské vítězství se datuje k 18. 11., kdy Rytíři zdolali v poměru 2:1 po prodloužení Mladou Boleslav. Blízko k bodovému zisku byli Kladenští rovněž v sobotu, když nejtěsnějším možným rozdílem podlehli budějovickému Motoru (2:3).

Kladenští hrají v rámci skupiny A již spíše o čest, poslední místo a ztráta čtrnácti bodů na předposlední Tábor mluví za vše. Obranu Spartu bude chtít řádně provětrat kladenský forvard Dominik Pytlík, střelec jedné z branek v zápase s Motorem, která byla zároveň jeho dvanáctou v sezoně.

Poslední tři vzájemné zápasy:
    Rytíři Kladno – HC Sparta Praha 2:6
    Rytíři Kladno – HC Sparta Praha 7:2
    HC Sparta Praha – Rytíři Kladno 9:5

HC Sparta Praha: Hanousek (Tvrzník) – Barták, Kincl, Žuffa, Já. Novák, Cichoň, A. Burda II, Malínek (C) – Heřman, Boháček, Pa. Poláček – Hrubý, F. Novák, Prichodko – D. Novotný, Nestrašil (A), Trachta.
    Trenér: Richard Žemlička

Rytíři Kladno: Voráček (Weber) – Borkovec, Krása (A), Háž, Dörfl, Štefík, Müller, Raulič – Pytlík (C), Rambousek, B. Novák – Valuš, Kulich, D. Beran I (A) – Polášek, V. Trojna, Pěch – T. Kozák.
    Trenér: Radek Hlavatý

Rozhodčí: Battěk – Karda, Stacho.

Na ledě se již nacházejí hráči obou mužstev, utkání za malou chvíli začíná.

00:01

00:39
    Kladenští úspěšně odolali úvodnímu tlaku ze strany soupeře, když kotouč vyhodili až do sparťanské obranné třetiny.

01:20
    Hra se přerušuje po kladenském ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:57
    Sparťané drží kotouč ve vlastním obranném pásmu, mezitím Kladenští míří vystřídat.

02:43
    Nestrašil s kotoučem na holi najel po levém křídle do obranného pásma soupeře a před brankou následně nalezl osamoceného Filipa Nováka, jehož kličku do bekhendu však skvěle vystihl brankář Voráček!

04:00
    O překvapivé řešení v podobě střely bez přípravy vyslané z pravého kruhu se pokusil Jáchym Novák, Voráček byl na svém místě.

04:30
    Do zajímavého úniku se mohl dostat Rambousek, na poslední chvíli však podklouzl a skončil na ledové ploše.

05:52
    Píská se sparťanské zakázané uvolnění, hra se tak přesune zpět před Hanouska.

06:20
    Do nadějné pozice mezi kruhy si s kotoučem na holi najel Hrubý, následná prudká střela však postrádala na přesnosti a skončila těsně vedle pravé tyčky branky.

06:53
    Kincl zkušeně podržel jednoho z hostujících hráčů na svých zádech, pískat se tak následně muselo zakázané uvolnění Kladenských.

08:16
    Svým individuálním průnikem se před branku soupeře prosadit snažil Prichodko, byl však odzbrojen jedním z bránících kladenských hráčů.

09:10
    Před brankoviště Sparty se s kotoučem na hokejce dostal Kozák, jeho následná střela však skončila nad horní tyčkou.

09:57
    Až příliš dlouho nyní Hrubému trvalo, než předložil kotouč osamocenému Poláčkovi číhajícímu v levém kruhu, z možné velké příležitosti tak nakonec pro Spartu nebylo nic.

10:54
    V rámci defenzivní činnosti ve vlastním obranném pásmu nyní Dominik Pytlík (KLA) hokejkou podrazil domácího Cichoně, a půjde tak na dvě minuty na trestnou lavici za podrážení.

11:28
    6/5
    Sparta právě vstřelila branku!
    Netrvalo to dlouho a Pražané první přesilovou hru zápasu využívají! Do pravého kruhu si s kotoučem na holi najel FILIP NOVÁK a střelou tahem vymetl levý horní růžek Voráčkovy branky. Asistence: Václav Nestrašil, Tomáš Malínek.
    Hrubý D., Nestrašil V., Malínek T., Novák F., Hanousek O., Prichodko S.
    Voráček A., Krása K., Borkovec J., Trojna V., Valuš J.
    11:28 Filip NOVÁK - 1:0

12:39
    Nepovedené Boháčkovy přihrávky bruslí mohl v obranném pásmu Sparty využít Valuš, o kotouč byl však záhy připraven.

12:59
    Skrytou střelu vyslal po vyhraném vhazování od modré čáry Krása, kotouč jen o centimetry minul pravou tyčku Hanouskovy branky!

13:05
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Tomáš Malínek – 2 min., držení.

13:49
    Kotouč z obranného pásma vyváží Trachta, zbývající hráči ze sparťanské obranné čtveřice tak mohou jít vystřídat.

14:33
    Barnabáš Novák prudce vypálil z prostoru pravého kruhu, Hanousek jeho střelu vyrážečkou poslal mimo pro Spartu nebezpečný prostor.

15:05
    Pražané se úspěšně osvobozují, oba týmy v plném počtu.

15:40
    Vyrovnání nyní na hokejce měl Kozák, když se ke kotouči dostal těsně před rozhozeným Hanouskem, i tak však dokázal pouze trefit pravou brusli sparťanského brankáře!

17:02
    Voráčkova branka byla posunuta jedním ze sparťanských hráčů, hra tak musí být přerušena.

18:30
    Od modré čáry vypálil Raulič, i se zakrytým výhledem byl Hanousek schopen zareagovat a kotouč včak vyrazit.

19:26
    Zajímavou samostatnou akci nám předvedl Hrubý, když však následně chtěl nahrát jednomu ze spoluhráčů, přišla celá jeho práce vniveč.

19:47
    Při kladenském závaru musel brankář Hanousek předvést hned několik zákroků, svůj tým tak dokázal udržet ve vedení.

20:00

Viděli jsme velice vyrovnanou třetinu, ve které rozhodly zejména přesilové hry, když Sparta narozdil od Kladna byla schopná tu svou využít. Jediným úspěšným střelcem dosavadního průnběhu zápasu je tudíž útočník Pražanů Filip Novák.

Další třetina začíná přibližně ve 12:46.

Na ledovou plochu již vidíme přicházet hráče Kladenských, brzy se přidají rovněž Pražané. Druhá třetina je za dveřmi.

20:01

20:21
    Z vrcholu mezikruží vypálil Rambousek, Hanousek musel proti jeho střele zasáhnout lapačkou.

20:55
    6/6
    Trochu ironicky úvodní kladenský nápor končí druhým gólem Pražanů! V rámci rychlého protiútoku se ke kotouči v prostoru pravého kruhu dostal VÁCLAV NESTRAŠIL a střelou tahem z velkého úhlu přesně kotouč trefil k levé tyčce Voráčkovi branky! Asistence: Tomáš Malínek, Filip Novák.
    Nestrašil V., Novák F., Prichodko S., Malínek T., Hanousek O., Burda A. II
    Voráček A., Beran D. I, Kulich J., Dörfl D., Háž R., Valuš J.
    20:55 Václav NESTRAŠIL - 2:0

23:02
    Do situace dva na dva se po zisku kotouče dostali Kladenští, Rambousek kotouč postrčil na Valuše, jehož následná nepovedená střela bekhendem skončila na zadním mantinelu.

24:25
    Fantastický zákrok nám nyní předvedl Voráček, když brankář Kladna i v rozkleku vychytal lapačkou střelu Prikchodka mířenou z prostoru před brankovištěm!

25:30
    Štefíkovu střelu vyslanou od modré čáry dostal Hanousek vyrážečkou do rohu kluziště.

26:13
    Při signalizovaném trestu hrají Kladenští v šesti hráčích v poli.

26:23
    Daniel Novotný – 2 min., krosček.

26:30
    Nepřesná Kozákova střela vyslaná ihned po vyhraném vhazování končí na zadním mantinelu.

26:51
    6/5
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladenští využívají přesilovou hru a snižují! Poté co VÁCLAV TROJNA obdržel kotouč do pravého kruhu kladenský útočník perfektně využil nedůsledného strážení bližší tyčky Hanouskem, když se trefil právě k pravé tyčce branky. Asistence: David Dörfl, Matěj Rambousek.
    Trojna V., Dörfl D., Rambousek M., Voráček A., Pytlík D., Beran D. I
    Hanousek O., Cichoň R., Prichodko S., Novák F., Barták K.
    26:51 Václav TROJNA - 2:1

28:13
    Proti Müllerově přízemní ráně od modré čáry musel Hanousek tasit pravý beton.

29:08
    Po dlouhém hostujícím tlaku se také Pražané na omezenou dobu podívali do kladenského obranného pásma, střelecký pokus to ovšem nepřineslo.

30:05
    Hra se nyní přerušuje poté, co byl na mantinel nebezpečně naražen hostující Kulich.

30:44
    Kozák se dostal na prostoru mezikruží k teči nahození jednoho ze spoluhráčů, ta se mu však nevydařila tak, jak by chtěl, když kotouč skončil na zadním mantinelu.

31:45
    Trachta nemůže v útočném snažení Sparty pokračovat, píská se totiž ofsajdové postavení domácích.

32:32
    Už už to vypadalo, že Filip Novák půjde zcela sám na Voráčka, nakonec byl však přeci jen dopísknut sparťanský ofsajd.

32:55
    Poláček teď doslova zboural při své útočné snaze brankáře Voráčka, hra tak musela být přerušena pro útočícího hráče v brankovišti.

33:20
    6/6
    Rytíři vyrovnávají! Nebezpečnou situaci dva na jednoho ještě Sparta zásluhou skvělého bloku Cichoně ustála, v nastalém zmatku se však ke kotouči před brankou dostal kapitán hostů DOMINIK PYTLÍK a bleskově puk zasunul za dezorientovaného Hanouska. Asistence: Matěj Rambousek.
    Pytlík D., Novák B., Rambousek M., Voráček A., Háž R., Dörfl D.
    Hanousek O., Cichoň R., Novotný D., Boháček V., Novák Já., Bolocan M.
    33:20 Dominik PYTLÍK - 2:2

34:55
    Střela Barnabáše Nováka vyslaná z prostoru pravého kruhu těsně minula spojnici domácí branky.

35:26
    6/6
    Fantastický obrat Rytířů, kteří dost možná míří za vůbec první tříbodovou výhrou v sezoně! Samostatný Beranův únik ještě Hanousek dokázal zklikvidovat, k odraženému kotouči se však dostal MATĚJ RAMBOUSEK a bleskově jej poslal do odkryté soupeřovy branky. Asistence: Denis Beran, Richard Háž.
    Rambousek M., Beran D. I, Háž R., Voráček A., Pytlík D., Dörfl D.
    Hanousek O., Novák Já., Heřman D., Novák F., Hrubý D., Barták K.
    35:26 Matěj RAMBOUSEK - 2:3

36:59
    Z pravého křídla se Nestrašil snažil nalézt před branku najíždějícího Prichodka, to se mu málem povedlo, když druhý jmenovaný kotouč těsně netrefil před zcela odkrytou brankou!

37:48
    Z první se nyní kotouč pokusil vystřelit mezi kruhy připravený Rambousek, jeho přízemní střela skončila těsně vedle levé tyčky branky.

38:44
    O střelu z vrcholu levého kruhu se pokusil Boháček, kladenští obránci byli však na svém místě, když jeho projektil byl zablokován.

39:18
    Hanousek kotouč před dotírajícími hráči soupeře raději podrží, vhazovat se tak bude po jeho pravé ruce.

39:47
    V utkání se začíná zejména ze sparťanské strany řádně přiostřovat, je znát, že si domácí uvědomují možnost blamáže v podobě porážky v dnešním zápase.

40:00

Viděli jsme skvěle napínavou třetinu, ve které nejprve domácí zvýšili své vedení na 2:0, aby následně Kladenští předvedli skvělou otočku v podobě tří po sobě jdoucích gólů! Rytíři jsou tak 20 minut od prvních tří bodů letošní sezony, sparťany naopak čeká ještě pořádná šichta, budou-li chtít tomuto zabránit.

Další třetina začíná přibližně ve 13:33.

Na ledovou plochu se nám již postupně vracejí hráči obou mužstev, třetí třetina je na spadnutí.

40:01

40:30
    Kladno třetí třetinu započalo aktivně, proti střele Pytlíka z pravého křídla musel zasahovat Hanousek.

41:40
    Bekhendová střela Valuše zamířila na zadní mantinel, u kotouče Pražané.

42:29
    6/6
    Je vyrovnáno! Pražané zvládli hlavní úkol, se kterým do třetí části vstupovali – rychle vyrovnat. Nebezpečnou střelu Prichodka i dorážku Poláčka ještě dokázal Voráček zlikvidovat, když se však následně kotouč odrazil na levé křídlo k VIKTORU BOHÁČKOVI, bylo pro sparťanského útočníka již jednoduché zakončit do soupeřovy odkryté branky. Asistence: Patrik Poláček, Sava Prichodko.
    Boháček V., Prichodko S., Poláček Pa., Hanousek O., Kincl J., Žuffa S.
    Voráček A., Štefík M., Kozák T., Novák B., Pěch M., Trojna V.
    42:29 Viktor BOHÁČEK - 3:3

43:11
    Filip Novák – 2 min., podrážení + 2 min., nesportovní chování.

43:37
    Kladenští se sami vyhánějí z útočného pásma, sparťanská čtveřice si tak může oddechnout.

43:56
    Osamocen nyní při vlastním oslabení na Voráčka zamířil Trachta, svým zakončením si však na brankáře Kladna nepřišel!

44:51
    Branka Sparty nyní byla ostřelována jako u Verdunu, kýžený vedoucí gól to však Rytířům nepřineslo.

45:15
    Pražané kotouč vyhazují až za Voráčkovu branku a mohou si tak oddechnout, více než polovina ze čtyřminutového trestu je za námi.

46:00
    Po nadějném úvodu přesilové hry se Kladenským příliš nedaří dostávat se do soupeřova obtranného pásma.

47:02
    Nestrašil kotouč na hokejce vyváží až do obranného pásma soupeře a tím v podstatě úspěšně ukončuje dlouhé sparťanské oslabení.

47:49
    Boháčkovo nahození před branku se tečovat snažil Trachta, ve velice těžké pozici však uspět nedokázal.

48:37
    Kladno se dostalo do těžké defenzivy, ani tak se sparťanům z dlouhých kombinací nepodařilo vytřískat byť jednu více nebezpečnou střelu.

49:35
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Kryštof Krása – 2 min., držení.

49:59
    David Dörfl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

49:59
    Domácí trenérský tým si vyžádal oddechový čas.

49:59
    Sparťané mají obrovskou příležitost na vstřelení rozdílového gólu, čeká je 96 vteřin přesilové hry 5 na 3!

50:15
    K tvrdé střele se z vrcholu levého kruhu dostal Filip Novák, Voráček pohotově zasáhl.

50:31
    Z kraje pravého kruhu se ke střele odhodlal Prichodko, kotouč skončil po zásahu Voráčka v ochranné síti.

50:54
    Kladenští vyhazují a mohou tak zamířit vystřídat.

51:10
    Novákovu střelu z levého křídla Voráček vyráží mimo pro Rytíře nebezpečný prostor.

52:20
    Kladenští se dokázali úspěšně ubránit a i nadále tak mají bodový zisk nadosah.

53:25
    Zakázané uvolnění Kladenských se nepíská, Rambousek byl totiž u kotouče jako první.

54:50
    Cichoň ke střele vyzval na modoru čáru najíždějícího Kincla, čarovat proti jeho následné střele musela Voráčkova lapačka.

56:05
    Větší aktivitu v posledních minutách vykazují Pražané, stále však nejsou schopni potřebným gólem zápas pro sebe ukrást.

56:44
    6/6
    Obrat přeci jen dokončen! Domácí tlak posledních minut se sečetl, na konci sparťanské akce v rámci obléhání byl před brankou soupeře zleva připraven VÁCLAV NESTRAŠIL, který tak kotouč již pouze zasouval do odkryté branky! Asistence: Sava Prichodko, Filip Novák.
    Nestrašil V., Novák F., Prichodko S., Kincl J., Burda A. II, Hanousek O.
    Voráček A., Pytlík D., Beran D. I, Kulich J., Háž R., Dörfl D.
    56:44 Václav NESTRAŠIL - 4:3

57:51
    Ke střele z prostoru mezikruží se dostal Cichoň, po pouhém vyražení kotouče Voráčkem mohl ještě zakončovat Novotný, neúspěšně.

58:03
    6/6
    Neuvěřitelné, Pražané si své vedení nedokázali podržet ani dvě minuty! Za Kladno se prosadil kdo jiný než kapitán DOMINIK PYTLÍK, a to střelou z prostoru mezikruží. Bez asistence.
    Pytlík D., Voráček A., Beran D. I, Rambousek M., Borkovec J., Štefík M.
    Boháček V., Hanousek O., Novotný D., Cichoň R., Hrubý D., Žuffa S.
    58:03 Dominik PYTLÍK - 4:4

59:25
    Novotného střelu nyní obětavým skokem zablokoval Háž.

60:00

Dnešní velice zábavný zápas plný zvratů bude mít pokračování, a to konkrétně pětiminutové prodloužení hry tří proti všem s náhlou smrtí. Pokud ani to nerozhodne, dojde na samostatné nájezdy.

60:01

60:15
    Snaha o obhození Borkovce Nestrašilovi nevyšla.

60:35
    Z levého křídla pálil Filip Novák, Voráček jeho střelu pohotově vyrazil do rohu kluziště.

61:14
    Nepřesná Hrubého přihrávka znamená sparťanské zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravé ruce Hanouska.

61:55
    Individuální průnik po levém křídle Filip Novák zakončil nepřesnou střelou, která skončila na zadním mantinelu.

62:14
    V prodloužení velmi aktivní Filip Novák střílel tentokrát z pravého kruhu, Voráček jeho ránu vyrazil do ochranné sítě.

62:40
    4/4
    Je rozhodnuto! Elitní sparťanské duo Filip Novák – VÁCLAV NESTRAŠIL nyní zavřelo kladenskou trojici do jejich obranného pásma a druhý jmenovaný po střele z prostoru mezikruží zkompletoval hattrick, kterým zároveň, rozhodl, že bonusový bod zůstane v Holešovicích. Asistence: Filip Novák, Radoslav Cichoň.
    Nestrašil V., Novák F., Cichoň R., Hanousek O.
    Voráček A., Borkovec J., Rambousek M., Pytlík D.
    62:40 Václav NESTRAŠIL - 5:4

Sparta tedy nakonec potvrdilo svou roli favorita, Kladno však předvedlo výborný bojovný výkon, kterým si minimálně bod z dnešního zápasu jednoznačně zasloužilo.

S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji příjemný zbytek neděle. (14:14:03)

Jakub Houžvička

Branky a nahrávky: 12. F. Novák (Nestrašil, Malínek), 21. Nestrašil (Malínek, F. Novák), 43. Boháček (Prichodko, Pa. Poláček), 57. Nestrašil (Prichodko, F. Novák), 63. Nestrašil (F. Novák, Cichoň) – 27. V. Trojna (Dörfl, Rambousek), 34. Pytlík (Rambousek), 36. Rambousek (D. Beran I, Háž), 59. Pytlík

HC Sparta Praha: Hanousek (Tvrzník) – Barták, Kincl, Žuffa, Já. Novák, Cichoň, A. Burda II, Malínek (C) – Pa. Poláček, Hrubý, F. Novák – Prichodko, D. Novotný, Nestrašil (A) – Trachta, Heřman, Boháček – M. Bolocan.

Rozhodčí: Battěk – Karda, Stacho