Le Havre – PSG 0:2 (kon.) | Brest – Clermont Foot 3:0 (kon.) | Monaco – Montpellier 2:0 (kon.)
Toulouse – Lorient 1:1 (kon.) | Lille – Méty 2:0 (kon.) | Marseille – Rennes 2:0 (kon.)
Lille OSC
2:0 (2:0)
FC Méty
Neděle 03.12.2023, 17:05 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.

V rámci 14. kola francouzské Ligue 1 se mezi sebou utkají týmy Lille OSC a FC Méty.

Domácí Lille OSC, hrající své domácí utkání na stadionu Stade Pierre.Mauroy, vstoupilo do aktuálního ročníku Ligue 1 velmi dobře, neboť po 13 odehraných zápasech má na svém kontě 23 bodů za 6 výher, 5 remíz a 2 porážky s aktivním skóre 17:11. Domácí se tak nacházejí na skvělé 4. příčce.
    V minulém kole vyhráli na hřišti Lyonu 2:0.

To hostující FC Méty nevstoupili do Ligue 1 tak dobře jako Lille. Po 13. odehraném kole mají hosté na svém kontě 16 bodů za 4 výhry, 4 remízy a 5 porážek s pasivním skóre 15:20. Nacházejí se tak na 9. místě ligové tabulky.
    V minulém kole vyhráli na hřišti Lorientu 2:3.

Zdravím všechny fanoušky dobrého fotbalu a vítám Vás u dnešního utkání 14. kola Ligue 1, ve kterém OSC Lille přivítá FC Méty. Přeji Vám příjemnou zábavu.

Hlavní rozhodčí přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu.

Lille OSC: Chevalier – Santos, Yoro, A. Ribeiro, Gudmundsson – bin Tálib, Gomes – Žegrova, Yazıcı, Cabella (C) – David.
    Náhradníci: Jakubech – André, Bouaddi, B. Diakité, Haraldsson, Ismaily, Únás, Umtiti.
    Trenér: Fonseca P.

FC Méty: Úkíddžá – Kouao, Traoré, Candé, Udol (C) – Jacques, L. Camara – Van Den Kerkhof, Jallow, Sabaly – Elisor.
    Náhradníci: Dietsch – Asoro, P. Diallo, Hérelle, Maïga, N'Duquidi, N'Doram, Tetteh.
    Trenér: Boloni L.

Rozhodčí: Angoula – Garrigues, Pasqualotti.

Úvodní výkop mají na starost hosté.

1

1
    S míčem hrají aktuálně domácí hráči, kteří kombinují s míčem a vyčkávají na chybu v obraně hostů.

3
    Hra je zatím velmi opatrná. S míčem kombinují hráči Mét.

4
    To je velmi nepříjemné. Již ve 4 minutě si Kouao vyžádal ošetření. Ukazuje na problémy s kolenem a pravděpodobně pro něj dnešní zápas skončil.

5
    Kouao to ještě zkusí a vrací se do hry.

6
    Fantasticky se vrátil domácí Gomes a zamezil rychlému breaku Mét.

7
    Autové vhazování poblíž obrany Lille budou mít k dispozici hosté.

7
    Domácí kapitán Cabella se ve vápně snažil najít Žegrovu, ale na poslední chvíli stačila obrana hostů míč odvrátit do bezpečí.

9
    Hostující hráči klidní hru. Do kombinace se zapojuje i brankář Úkíddžá.

10
    Cabellův pokus o najít některého ze svých spoluhráčů nevyšel a jeho pas byl velmi nepřesný. Zmocnila se ho obrana Mét.

11
    A je to jasné. Kouao signalizuje, že to dál nepůjde a bude muset být střídán. Hra je opět přerušena a na hřišti jsou lékaři.

11
    Střídání v týmu FC Méty:
    ze hřiště odchází Koffi Kouao, přichází Joseph N'Duquidi.

12
    Domácí hráči kombinují s míčem a nakonec vybojovali 1. rohový kop zápasu.

13
    S rohovým kopem si obrana Mét bez problémů poradila.

15
    Velmi dobrou práci předvedl Ribeiro, který vytlačil dotírajícího Elisora.

16
    Lamine Camara se snažil s míčem projít dopředu, ale narazil na dobře postavenou obranu Lille a o míč přišel.

17
    Útočným faulem se provinil Angel Gomes, který sestřelil Lamina Camaru.

18
    Po střílené přihrávce od Edona Žegrovy se k míči dostal Rémy Cabella, který ale střílel jen do hráčů před ním. To byla zatím největší šance zápasu.

20
    Útočným faulem se provinil Lamine Camara.

22
    Po skvělé individuální akci Žegrovy budou domácí zahrávat roh.

23
    Brankář Alexandr Úkíddžá šel do akce velmi odvážně, ale nakonec situaci skvěle zvládl.

24
    Edon Žegrova se perfektně uvolnil a z velké dálky vypálil. Brankář Alexandr Úkíddžá vyráží jeho střelu na rohový kop.

25
    Ke skvělé šanci se dostal Rémy Cabella, ale z malého vápna přepálil branku. Mrzet ho to však nemusí, neboť před tím byl odpískán útočný faul.

27
    Hlavní rozhodčí ukazuje na pokutový kop pro Méty!!!
    Chybnou rozehrávku na Leny Yora využil Cheikh Tidiane Sabaly, který vypíchl míč a byl sestřelen.
    Méty mohou mít k ničeho vedoucí gól.
    27. Penalta pro Méty

29
    Simon Elisor se postavil na značku pokutového kopu. Brankář Ribeiro jeho střelu však vystihl a vyráží jej mimo. Perfektní zákrok domácího gólmana a velmi špatně zahraná penalta v podání Elisora.

31
    Domácí hráči se emotivní část hry snaží uklidnit a kombinují s míčem na vlastní půlce.

32
    Hrubě nepřesný centr předvedl domácí Tiago Santos.

33
    Obrovskou šanci měl Yusuf Yazıcı, který z otočky pálil do tyče. Míč se odrazil k Jonathanu Davidovi, který sám před bránou spálil snad nemožné. Ze tří metrů před prázdnou bránou pálil nad.

35
    Rohový kop budou zahrávat hostující hráči. Jmenovitě Ablie Jallow.

36
    K rychlému protiútoku 5 na 3 se dostali domácí, jenomže přihrávka Jonathana Davida byla nepřesná a odvrátil ji skvělý Cheikh Tidiane Sabaly.

37
    To, co zahazují hráči Lille je neskutečné!!!
    Yusuf Yazıcı se dostal ke skvělé možnosti po fantastické individuální akci a sám tváří v tvář gólmanu hostí přestřelil. Oprávněně se drží za hlavu.

38
    Domácí mají k dispozici rohový kop. S tím si ale obrana Mét bez sebemenších problémů poradila.

40
    Střela Jonathana Davida z úctihodné vzdálenosti skončila vysoko nad.

41
    Hra pokračuje odkopem od brány Lucase Chevaliera.

42
    Skvělý zákrok si připsal Alexandr Úkíddžá, který vyrazil nebezpečný střílený centr domácích.

43
    Útočným faulem se provinil Kevin Van Den Kerkhof.

45
    Rémy Cabella si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

45+2
    Obrovskou šanci měl Edon Žegrova, který se ocitl sám před brankářem. Ten ale fantasticky vyrazil na roh.

45+3
    Lille právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je YUSUF YAZICI, asistoval mu Angel Gomes!!!

Po nakrátko rozehraném rohovém kopu se ke střele dostal Angel Gomes, jehož střelu brankář Alexandr Úkíddžá stihl ještě vyrazit, ale nikým nehlídaný YUSUF YAZICI doklepl míč do sítě. Domácí tak dávají gól do šatny.
    45+3. Yusuf YAZICI - 1:0

45+4
    K šanci se dostal Edon Žegrova, ale na malém prostoru se nestihl zorientoval a přišel o míč.

45+5
    V závěru poločasu je to ještě penalta pro Lille!!!

Jonathan David si převzal míč ve vápně, kde jej srazil k zemi Fali Candé. Hlavní rozhodčí měl jasno. Penalta.
    45+5. Pokutový kop pro Lille

45+6
    Autorem branky je JOHNATHAN DAVID!!!

Sám faulovaný JOHNATAN DAVID se postavil k pokutovému kopu a nechytatelně vypálil. Brankář Alexandr Úkíddžá vystihl směr, ale vyrazit míč již nedokázal.
    45+6. Jonathan DAVID - 2:0

45+7

Máme za sebou zajímavý první poločas, po kterém vede domácí Lille nad Métami 2:0.
    Od začátku byli domácí lepším týmem, ale branku, i z tutových šancí nedali. Branku buď přestřelili, nebo se vyznamenal brankář Alexandr Úkíddžá.
    A byli to hráči Mét, kteří v 27. minutě měli k dispozici penaltu. Tu ale Simon Elisor zahodil a vyznamenal se brankář Lucas Chevalier.
    Domácí pak pokračovali ve své střelecké impotenci, až v nastaveném čase poslal domácí po rohovém kopu Yusuf Yazıcı. Kolaps hostů v nastavení dokonal Jonathan David, který v 45+6 proměnil pokutový kop.
    Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Druhý poločas začne přibližně v 18:13.

46

46
    ze hřiště odchází Kevin Van Den Kerkhof, přichází Joel Asoro.

47
    Hra je přerušena, neboť na hřišti zůstal ležet brankář Alexandr Úkíddžá, který má něco s rukou.

48
    Velmi nepřesnou rozehrávku předvedli hráči Mét, a proto se míče zmocnili domácí hráči.

50
    Hráči Mét se snaží s výsledkem něco udělat. Kombinují s míčem a mají vhazování poblíž šestnáctky domácích.

51
    Pokus o průnikovou přihrávku se hráčům Mét nevyvedl.

52
    Centr domácího kapitána Rémy Cabelly byl velmi nepřesný a skončil v zázemí.

54
    Velmi dobře zapracovala domácí obrana. Po rychlém breaku se bude kopat další penalta. Tentokrát pro Méty! Tady brankář Lucas Chevalier předvedl chybu a sestřelil hostujícího hráče.

56
    To snad není možné!
    Lamine Camara se postavil ke značce pokutového kopu a zamířil k levé tyči. Brankář Lucas Chevalier předvedl skvělý zákrok a vyrazil jeho pokus.
    Co víc hráči Mét chtějí, když nepromění dva pokutové kopy?
    56. Penalta

56
    Střídání v týmu Lille OSC:
    ze hřiště odchází Nabíll bin Tálib, přichází Benjamin André.

58
    Hráči Mét sraženi dvěma neproměněnými penaltami kombinují s míčem a čekají, co dál se bude dít.

60
    Velmi nepřesnou patičku předvedl Cabella a míče se zmocnili hosté.

62
    Po faulu na Tiaga Santose budou domácí zahrávat standardní situaci v podobě volného přímého kopu.

64
    Hra je přerušena, neboť na hřišti zůstal ležet Ablie Jallow.

66
    Hra už je v plném proudu. U míče jsou hráči Lille.

67
    Útočným faulem se provinili domácí hráči.

69
    Autovým vhazováním Mét bude pokračovat hra.

70
    ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Hákon Arnar Haraldsson.

72
    Střela Žegrovy z první byla spíše propagační a nepřekvapila hostujícího gólmana.

73
    Lille bude zahrávat roh.

74
    ze hřiště odchází Cheikh Tidiane Sabaly, přichází Pape Amadou Diallo,
    ze hřiště odchází Simon Elisor, přichází Benjamin Tetteh.

75
    Střela Benjamina Tetteha z blízka skončila jen na boční síti.

77
    Domácí hráči se již nikam neženou a kombinují s míčem kolem půlící čáry.

78
    Obrovskou šanci měl Benjamin Tetteh, který překonal gólmana domácích, ale jeden z obránců vykopl míč z brankové čáry.

80
    Lamine Camara vystihl domácí rozehrávku a z dobrých 35 metrů vypálil. Nikterak nebezpečnou střelu brankář Chevalier chytá.

82
    K dobré šanci po skvělé individuální akci Gomese se dostal Rémy Cabella, ale jeho střelu brankář Alexandr Úkíddžá chytá.

84
    Po ruce hostů se bude kopat volný přímý kop.

86
    Pape Amadou Diallo si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.

87
    K obrovské šanci se dostal kapitán Rémy Cabella, který sám před gólmanem nepochopitelně místo střely volil přihrávku, která nebyla přesná.

88
    ze hřiště odchází Edon Žegrova, přichází Ichem Ferrah,
    ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Ayyoub Bouaddi.

90
    Hra je přerušena, neboť na trávníku leží Lamine Camara.

90+1
    Na hřišti jsou i nosítka.

90+1
    ze hřiště odchází Lamine Camara, přichází Jean N'Guessan.

90+3
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut nad rámec základní hrací doby.

90+5
    Obrana Mét zastavila průnik domácích.

90+6

Máme za sebou utkání 14. kola Ligue 1, ve kterém domácí OSC Lille poráží FC Méty 2:0.
    V prvním poločase byli jasně lepší domácí, ale byli to hosté, kteří ve 27. minutě mohli jít do vedení, ale Elisor penaltu nedal. Domácí spalovali snad i nemožné, až se v 45+2. minutě po rohovém kopu prosadil Yazici. V 6. minutě nastavení bylo skóre 2:0, když se z penalty prosadil David.
    Hosté mohli v 55. minutě snížit, ale Camara zahodil penaltu. Již podruhé kraloval brankář Chevalier. Pak už se hosté k ničemu kloudnému nedostali a domácí pokračovali ve spalování šancí.
    Skóre tak skončilo na stavu 2:0.

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:11.

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu. (19:09:24)

Jan Janča

Branky: 45+3. Yazıcı (Gomes), 45+6. David (pen.)

Neproměněná penalta: 29. Elisor (MTZ), brankář Chevalier zneškodnil, 56. L. Camara (MTZ), brankář Chevalier zneškodnil

Lille OSC: Chevalier – Santos, Yoro, A. Ribeiro, Gudmundsson – bin Tálib (56. André), Gomes – Žegrova (88. Ferrah), Yazıcı (70. Haraldsson), Cabella (C) – David (88. Bouaddi).
    Náhradníci: Jakubech – B. Diakité, Ismaily, Únás, Umtiti.

FC Méty: Úkíddžá – Kouao (11. N'Duquidi), Traoré, Candé, Udol (C) – Jacques, L. Camara (90+1. N'Guessan) – Van Den Kerkhof (46. Asoro), Jallow, Sabaly (74. P. Diallo) – Elisor (74. Tetteh).
    Náhradníci: Dietsch – Hérelle, Maïga.

Rozhodčí: Angoula – Garrigues, Pasqualotti