Benátky n/J – Písek 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Mostečtí Lvi 6:1 (kon.) | Letňany – Cheb 6:4 (kon.)
Ústí n/L – Řisuty 3:2 (2:0 po s.n.) | Šumperk – Technika Brno 1:3 (kon.) | Val. Meziříčí – SHKM Hodonín 4:1 (kon.)
Havířov – Vel. Meziříčí 12:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kopřivnice 7:3 (kon.) | Opava – Žďár n/S 4:6 (kon.)
Hronov – Chomutov 2:13 (kon.) | Nový Jičín – Vyškov 3:6 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Tábor 2:3 (kon.)
Děčín – Kobra 10:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
HC Řisuty
Sobota 09.12.2023, 16:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím příznivce druholigového hokeje! V tomto kole na sebe narazí Ústí nad Labem a Řisuty.

V rámci dvacátého druhého kola druhé ligy přivítá Slovan na domácím ledě soupeře z Řisut. Řisuty se nacházejí na posledním místě, v minulém zápase ale uspěly ve venkovním utkání v Písku. Písek byl posledním soupeřem také pro žlutomodré. Ti tam zvítězili poměrem 7:2 a utnuli tak sérii porážek.

V posledním střetnutí na ledě Řisut se radovali hosté, když si odvezli výhru 3:1.

V sestavě Řisut najdeme několik hráčů, kteří oblékali ústecký dres. V pár zápasech se zde objevil Adam Zich, Vítězslav Bílek, Jakub Hajný. Před sezónou dorazil do Ústí nad Labem Zdeněk Petráš, který se v průběhů sezóny vrátil právě do Řisut.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Štěpka) – L. Sýkora, Gottfried, Trefný (C), Funk, Popela, V. Hynek, Mareš – M. Bláha, Bernat, M. Dubský – Berčík, Kloz (A), Rudovský (A) – Kuchynka, M. Simon, Jouza – Yailov, Krédl, J. Tůma.
    Trenér: Miroslav Kanis

HC Řisuty: Pánek (Horák) – Růžička, Zich, Volráb, Janda, Malovický, Strnad – Bílek (A), K. Pejchal, Čech – Janeček, Petráš, Okegawa – Pulda, Patyk, Výrut – Řepka, Chamrád.
    Trenér: Pavel Křepelka

Rozhodčí: Valda – Janíček, Hlinka.

Oba týmy jsou nastoupeny na ledové ploše včetně trojice rozhodčích, utkání za malou chvíli začne. Přeju příjemné hokejové počtení.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování vyhrál Slovan a hned zakládá útočnou akci, ale hosté hned otáčejí hru.

00:48
    Trefný nevyhodil a jeden z hostů nahazoval na Stahla, který si poradil.

01:20
    Domácí Slovan se dostal k zakončení, ale Pánek si poradil.

02:20
    Ofsajd hostů.

02:40
    Hosté rozjeli útočnou akci od své branky, ale domácí obrana je hned zastavila a do útoku se tak ženou domácí.

03:10
    Ofsajd domácích.

03:30
    Vyloučení v týmu HC Řisuty:
    Zdeněk Petráš – 2 min., podrážení.

03:46
    Domácí kombinují v pásmu a pěknou střelou se prezentoval Trefný a Pánek nevěděl, kde je puk.

04:04
    Puk po tečí v ochranné síti, vhazování před Pánkem.

04:20
    Klozovo střela také nebyla úspěšná, ale domácí drží Řisuty ve velkém tlaku.

04:55
    To je opravdu obrovský tlak a zmatky v brankovišti, ale nikdo z domácích puk do branky nedostal.

05:30

05:53
    Hosté pouze protečovali do pásma a střídají a domácí se ženou do další akce.

06:24
    Hosté dostali puk z pásma, ale domácí ihned otáčejí hru.

07:05
    Bude se vylučovat na domácí straně, když Kuchynka projel brankovištěm a fauloval Pánka.

07:22
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem:
    Štěpán Kuchynka – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

07:40
    Hosté nyní kombinovali v pásmu, ale větší akce z toho nebyla. A domácí se dostávají z pásma.

07:53
    Vítězslav Bílek – 2 min., hákování.

07:53
    Hraje se 4 na 4.

08:17
    Berčík vybojoval puk za brankou a snažit se z toho vytěžit vedoucí gól.

Domácí dostali puk do branky, ale po faulu domácích.

10:10
    Hostům se přesilovka vůbec nedaří a domácí skvěle brání. Zatím jsme neviděli větší šanci hostů.

10:41
    Až nyní se hosté dostali do větší šance, kdy z ostrého úhlu nahazoval na Stahla jeden z hostů a puk se odrazil na hůl hostů a z dorážky měl Stahl plné ruce práce, ale puk udržel před čarou.

11:01

11:30
    Bláha se snažil projet do pásma, ale hostující obránci ho nepustili dále.

12:15
    Domácí jsou opět nastěhování v pásmu a snaží se vyzrát na hostující obranu a Pánka v brankovišti.

12:56
    Kuchynka hledal na druhé straně Jouzu, ale do přihrávky sáhl jeden z hostů.

13:40
    Hosté se nyní snaží uklidnit hru střídáním.

14:20
    Domácí začínají od své branky.

14:50
    Dubský hledal před brankou Bernata, ale marně.

15:45
    Domácí jsou opět natlačení před Pánkem. Domácí příznivci se hodně zlobí, dle jejich názoru byl domácí hráč faulován.

16:08
    Kryštof Pejchal – 2 min., napadení.

16:25
    Jouzova bekhend minul těsně branku!

16:41
    Hra přerušena po zásah puk do masky Pánka.

17:05
    Pánek sice vyrazil, ale domácí pokračují v tlaku a Pánek se doslova válel v brankovišti, ale hosté vše ustáli.

17:50
    Domácí stále pokračují v obrovském tlaku!

18:08

18:43
    Domácí jednoznačně tlačí svého soupeře, ale úvodní branka nepřichází.

19:00
    Hosté se dostali do přečíslení a Stahl měl plné ruce práce, ale ani tak se stav nemění!

19:45
    Domácí se snažili dostat do pásma, ale obrana hostů byla nyní pozorná,

20:00

Máme za sebou úvodních dvacet minut, ale gól jsme neviděli. Více ze hry měl domácí Slovan. Největší šanci měl Jouza, který těsně minul branku. Hosté měli největší šanci na konci třetiny.

Další třetina začne přibližně v 16:45.

20:01

20:01
    Domácí vyhráli vhazování, ale obrana hostů hned otočila hru.

20:40
    Bláha nyní hledal někoho ze spoluhráčů na modré, ale puk končí za Stahlem.

21:10
    Domácí jsou opět natlačeni v pásmu, ale hostující obrana větší šanci nedopouští.

21:39
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    MICHAL SIMON se dostal do samostatného úniku a poradil si skvěle! Střelou pod víko nedal Pánkovi nejmenší šanci. Asistence: Jan Rudovský.
    21:39 Michal SIMON - 1:0

22:10
    Nyní byl v další šanci Kuchynka, které dorážel mimo branku.

22:30
    Mohlo to být o dvě branky! Domácí se dostali do přečíslení dva na nikoho, ale Jouza puk do branky nedostal!

22:39
    Petr Patyk – 2 min., sekání.

22:50
    Domácí se po kombinaci dostali sami z pásma a musí začít od modré čáry.

23:20
    Sýkorovo dělovka těsně minula tyčku!

23:56
    Dubského nahození Pánek vyrazil a oba týmy střídají.

24:22
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Martin Berčík.

24:39

25:01
    Jakub Trefný poslal puk na druhou stranu kluziště.

25:30
    A další vyhození, hosté jakoby nevěděli co hrát.

26:05
    Až nyní se hosté usadili v pásmu a zkusili nějakou tu střelu.

26:22

26:58
    Bláha byl před brankářem úplně sám, ale nepovedlo se mu puk propasovat do branky!

27:35

28:02

28:25
    Hosté se snaží najít cestu do útočného pásma, ale domácí obrana je pozorná.

29:05
    Další kombinace domácích brankou nekončí. A tak jsme stále viděli pouze jednu regulérní branku a Slova, tak vede 1:0.

30:00
    Domácí nyní měli štěstí, že hostující útočník nebyl blíže, jinak by dorážel do prázdné branky.

30:18
    Jakub Trefný – 2 min., hákování.

30:23
    Hosté se ihned osvobozují a snaží se držet puk co nejdále od své branky.

31:00
    Nyní zasáhla domácí obrana, která poslala puk daleko od Stahla.

31:25
    Berčík to zkusil střelou přes obránce a Pánek se pouze za pukem ohlédl.

31:48
    I v oslabení si domácí vytvoří šance, po střele Bernata končí puk v náruči Pánka.

32:14
    Stahla má puk ve své moci.

32:18

32:20
    Hra vysokou holí a hra se stěhuje do středního pásma.

32:32
    Domácí se snažili rychle rozehrát, ale puk končí na zakázaném uvolnění, vhazování před Stahlem.

33:06
    Lukáš Sýkora – 2 min., faul kolenem.

33:06
    Hosté tak mají další šanci na vyrovnání.

33:20
    Domácí byli chvíli ve třech když Kloz neměl hůl a jel střídat, ale domácí obrana si poradila.

34:15
    Zichovo střela mimo branku.

34:30
    Bláha se dostal až před Pánka, který se roztáhl na čáře a domácí útočník puk nedokázal zvednout.

35:06

35:18
    Tvrdou střelu Růžičky vyrazil Stahl do rohu kluziště.

35:49
    Simon se dostal samostatného úniku, ale na Pánka nevyzrál a došlo ke srážce s gólmanem, který otřesený leží na ledě.

35:49
    Hostující brankář je v pořádku.

35:49
    Jan Výrut – 2 min., hákování.

36:10
    Domácí by chtěli kombinaci do prázdné branky zřejmě, ale to se jim nepovedlo.

36:40
    Trefnému přeskočil puk hokejku a domácí musí začít znovu.

37:13

37:13
    Domácí mají šanci navýšit skóre, mají přesilovku 5 na 3.

37:30
    Sýkora to zkusil zřejmě mezi betony, ale ty Pánek sklapl včas k sobě. Ještě 19 vteřin 5 na 3.

37:49
    Hosté ve čtyčech.

38:05
    Hosté dostali puk z pásma a domácí tak začínají od své branky s výhodou jednoho muže v poli.

38:30
    A opět Sýkora od modré, ale jeho střelu si Pánek pohlídal a hosté se osvobozují.

39:13

39:25
    Zmatky před Stahlem, který si poradil a domácí se hned ženou do útoku.

40:00

Máme za sebou 40 minut hry a viděli jsme jednu branku, když ve 23. minutě se dostal do úniku Michal Simon, který propálil Pánka. Více ze hry mají stále domácí, ale hostující obrana a hlavně Pánek dnes skvěle chytá.

Další třetina začne přibližně v 17:33.

40:01

40:18
    David Růžička – 2 min., držení + 2 min., podrážení.

40:38
    Mohlo být srovnáno! Čech ujel do samostatného úniku, ale na Stahla nevyzrál!

41:11
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale do větší šance se Slovan dostat nemůže.

42:06
    Hosté se osvobozují.

42:30
    Domácí jsou nestěhováni v pásmu, ale Pánek si se střelou poradil.

42:32
    Domácí mají ještě minutu a půl dlouhou přesilovku.

42:55
    Domácí musí začít od své branky.

43:15
    Trefný to zkusil sám, ale jeho střelu Pánek vyrazil a hosté se osvobozují.

43:46
    Domácí sice zavezli puk do pásma, ale hosté ihned posílají puk na druhou stranu.

44:18

44:30
    Zakázané uvolnění hostů.

44:48

45:15
    Hynkovo střela mimo. Domácí nadále drží pásmo a snaží se prosadit podruhé v tomto zápase.

45:55
    Hraje se převážně ve středním pásmu, hra je nyní taková neslaná-nemastná.

46:37
    Rudovský nyní dostal skvěle nabito od Berčíka a jeho tvrdou střelu vyrazil Pánek vedle branky.

46:49
    MARTIN BERČÍK zní ústeckým zimákem! Berčík dostal před branku přihrávku od Jana Rudovského a přihrávku přizvedl a ta skončila v brance Pánka. Asistence: Jan Rudovský, Jakub Trefný.
    46:49 Martin BERČÍK - 2:0

47:40
    Domácí chtějí skóre navýšit, ale obrana pozorná.

48:24
    Puk po další akci domácích končí v ochranné síti. Vhazování před Pánkem.

48:33
    Hra vysokou holí, vhazování před Stahlem.

48:58
    Mohlo být sníženo, ale Trefný včas odstřelil puk do bezpečí!

49:40
    Hostům dělá napadání domácích velké problémy.

50:10
    Dubský nyní spěchal za kotoučem, ale hostující obránce se stihl včas vrátit.

50:51
    Hosté se mohli dostat do zajímavé šance, ale zastavil je hvizd čárového rozhodčího – ofsajd.

51:03
    Trefný nahodil ze středního pásma a Pánek puk schoval v lapačce, vhazovaní po jeho levé ruce.

51:50
    Hostující obrana stále pozorně brání a nechce pustit domácí do větší šance.

52:20
    Nyní trochu krkolomně, ale přesto se podařilo dostat domácím puk z pásma. Už nevidíme tak hezkou hru jak v přechozích třetinách.

52:32
    David Stahl – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník, odpyká Martin Bláha.

53:10
    Hosté jsou sice v pásmu, ale žádná větší šance z toho není.

53:24
    Volráb to zkusil tvrdou střelou, ale Stahl se stihl včas přesunout.

53:44
    Domácí mají puk na hokejkách a sbírající cenné vteřiny.

54:05
    Domácí se opět osvobozují.

54:29
    David Stahl, ale i Michal Simon! Tvrdou střelu schytal Michal Simon, který změnila směr a David Stahl skvěle zasáhl.

54:33

54:47
    Řisuty právě vstřelily branku!
    A máme sníženo a zaděláno na drama! Patyk předal puk na VÍTĚZSLAVA BÍLKA, který si počkal na vhodný moment a poslal puk za Stahla. Asistence: Petr Patyk.
    54:47 Vítězslav BÍLEK - 2:1

55:59
    A hosté cítí šanci V další dobré pozici byl Čech!

56:32
    A je srovnáno! KRYŠTOF PEJCHAL dostal puk od Adam Zicha a nic nevymýšlel a dostal puk do branky. Asistence: Adam Zich.
    56:32 Kryštof PEJCHAL - 2:2

57:20
    Domácí se opět snaží strhnout výsledek na svou stranu, pěknou střelou se prezentoval Martin Bláha.

57:30
    Dnešní utkání sleduje 1223 diváků.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. A domácí se snaží o navrácení vedení, ale obrana hostů nyní perfektně brání.

58:36
    Hosté v další šanci. Zajímavý závěr utkání.

59:05
    Kucynka se snažil strhnout vedení na svou stranu! Vedle!

59:28
    Bernat nyní pouze nahodil a získal tak pásmo.

59:43
    Bernat se snažil probít před branku, ale obrana mu to nedovolila.

60:00

Je za námi šedesát minut hry a to nestačilo k určení kdo vyhraje. Ve 47. minutě nejprve Berčík navýšil skóre, ale hosté zbraně nesložili a nejprve v 55. snížil Bílek a o dvě minuty později srovnal Pejchal. O vítězství, tak musí rozhodnout buď prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:01

60:20
    Hosté mají puk na hokejkách a snaží se dostat puk do branky.