Aberdeen – Frankfurt 2:0 (kon.) | Fenerbahce – Trnava 4:0 (kon.) | Ferencváros – Fiorentina 1:1 (kon.)
Genk – Čukarički 2:0 (kon.) | Legia – Alkmaar 2:0 (kon.) | Ludogorec – Nordsjaelland 1:0 (kon.)
PAOK – Helsinki 4:2 (kon.) | Zrinjski Mostar – Aston Villa 1:1 (kon.) | Club Bruggy – Bodö/Glimt 3:1 (kon.)
Dinamo Záhřeb – FC Ballkani 3:0 (kon.) | Lille – KÍ Klaksvík 3:0 (kon.) | Lugano – Besiktas 0:2 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – Gent 3:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Olimpija Lublaň 1:2 (kon.) | Plzeň – Astana 3:0 (kon.)
Zorja Luhansk – Breidablik 4:0 (kon.)
PAOK Soluň
4:2 (1:1)
HJK Helsinki
Čtvrtek 14.12.2023, 18:45 • Toumba stadium, Soluň • Evropská konferenční liga • Skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Poslední sérii zápasů EKL uzavře ve skupině F vítěz této skupiny PAOK Soluň se soupeřem jenž je zatím na posledním místě HJK Helsinki (4).

Oba soupeře dělí jedenáct propastných bodů. a vzájemné utkání na finské půdě lépe skončilo pro PAOK v poměru 3:2!

HJK Helsinki dohráli svou ligovou soutěž již na konči října, kdy získali finský titul nejtěsnějším možným rozdílem před rivalem z Kuopia.

Soustředění pouze na EKL se projevilo jako problematické. HJK herně stačí pouze na skotský Aberdeen. Eintracht Frankfurt a i PAOK jsoukvalitou na míle vzdálené.

HJK si aspoň v prosinci změřil síly se švédským Häckenem 4:3. A jedinou motivací je, že při možném bodovém zisku by teoreticky mohl přeskočit Aberdeen, ten v posledním utkání nesmí bodovat proti německému Frankfurtu.

PAOK Soluň je v naprosté pohodě. Vyhrál skupinu EKL. V lize je velmi natěsno v TOP čtveřici, která je značně odskočena od zbytku lihgy (Panathinaikos, AEK, PAOK a Olympiacos).

PAOK za poslední tři měsíce prohrál pouze s AEK, to znamená bilanci
    (12 – 3 – 1) napříč soutěžemi. Remíza s Panathinaikosem potařmo smětským rivalem Arisem se dali očekávat, překvapivější bylo jediné závání řeckého klubu na evropské scéně na domácím hřišti proti slabému Aberdeenu – 2:2. Naopak málokdo asi čekal, že PAOK dvakrát poratí zástupce bundesligové soutěže prostřednictvím Eintrachtu Frankfurt.

PAOK se úspěšně na pohárový čtvrtek naladil výhrou 1:0 v osmifinále řeckého poháru nad Volosem.

Předpokládané absence:

PAOK Soluň

Baba, Soares (nespecifikované zranění)

Iljev (poranění lokte)
    Stjopin (nespecifikované zranění)

PAOK Soluň: Kotarski – Kędziora, Troost-Ekong, Michailidis, R. Soares – Meïté, Ozdojev – Despodov, Konstantelias, Taison (C) – Thomas.
    Náhradníci: Ž. Živković – Koulierakis, Tsingaras, Lyratzis, Murg, Vieirinha, Baba, Schwab, Samatta, Antônio, Tzimas.
    Trenér: Răzvan Lucescu

HJK Helsinki: Mäenpää – Hämäläinen, Da Graca, Toivio (C) – Keskinen, Lingman, Kanellopoulos, Soiri – Bandé, Radulović, Hostikka.
    Náhradníci: Öst, Ramula – Ollila, Halme, Tenho, Paananen, Kouassivi-Benissan, Olusanya, Tanaka, Hetemaj.
    Trenér: Toni Korkeakunnas

Rozhodčí: Krujašvili – Varamišvili, Pipija.

1

1
    Domácí začali hned od úvodního hvizdu aktivně a střelu Konstanteliase likviduje úspěšně brankář Mäenpää.

2
    Následný rohový kop rozehrával Rafa Soares, jenže zakončení Michailidise neprošlo přes obětavého bránícího hráče.

5
    Taisonovo zakončení se nevešlo mezi tři tyče.

6
    Helsinki právě vstřelily branku!
    A hned první akce hostí končí vstřelenou brankou, když po přihrávce Bandého celou akci úspěšně zakončil kanonýr BOJAN RADULOVIĆ – 0:1! Asistence: Hassane Bandé.
    6. Bojan RADULOVIĆ - 0:1

8
    Útočníik Brandon Thomas byl při svém průniku neodvoleně zastaven obráncem Da Gracou.

9
    Střelecký pokus Despodova se zapíše do statistik pouze jako zblokovaná střela.

11
    A opět zástupci finského fotablu vystrčili růžky, když tentokráte Hassane Bandé nedokázal trefit brankový prostor, který střeží Kotarski.

13
    Bulharský internacionál Despodov byl při své činnosti nedovoleně zastaven bránícím Hämäläinenem.

14
    Despodov si po rozehrání přímého kopu, zkusí chvíli poté i exekuci kopu od rohového praporku.

15
    První rohový kop si prostřednictvím Hostikky zahrají i fotbalisté týmu HJK Helsinki.

17
    Hráči Soluně zatím nenašli recept na soustředený výkon Helsinek a proto stále trvá překvapivý stav 0:1 po gólové trefě Raduloviće.

19
    Despodov si v osobním souboji dvou útočníků vypomohl proti Bandému faulem.

21
    Další rohový kop HJK Helsinek rozehraje tentokráte záložník Lucas Lingamn.

22
    Hostikka si vybil svou zlost na Despodovovi a to znamená, že toto utkání spatří první žlutou kartu.

22
    Žlutá karta pro tým HJK Helsinki (Santeri Hostikka) za faul zezadu.

22
    Přímý kop rozehrál na své spoluhráče Ozdojev.

23
    Dlouhý nákop na spoluhráče končí pouze u vyhěnuvšího brankáře Helsinek.

25
    Hráči PAOK Soluň sice mají více míč na svých kopačkách 57%, ale zatím se nedokáží nijak výrazně prosadit proti dobře fyzicky hrajícímu soupeři a změnit nepříznivý stav utkání..

27
    Jelikož zástupci řeckého klubu mají postup ze skupiny jasný, došlo evidentně k podcenění soupeře, který nemá co ztratit a působí již jen na evropské scéně, se kterou se chce dle všeho rozloučit nějakým bodovým ziskem.

29
    PAOK se snaží být aktivnější na míči, jenže jedinou branku v dosavadním průběhu utkání zaznamenali hráči Helsinek.

31
    A ani střelecký pokus Despodova mířící do brankového prostoru nezaskočil finského brankáře.

32
    Bandé dostal na pamětnou v osobním souboji s tvrdě hrajícím Troost-Ekongem.

33
    A opět nepřesné zakončení mimo branku tentokráte z dílny Konstanteliase.

34
    Radulović si nedovoleně počínal při soubnoji s Michailidisem, přímý kop ryhcle rozehrál jeho spoluhráč Troost Ekong.

35
    Kanellopoulos byl hodně důrazně zastaven tvrdě hrajícím Troost-Ekongem.

35
    Žlutá karta pro tým PAOK Soluň (William Troost-Ekong) za faul.

36
    Hostikka z přímého kopu nic důležitého pro své spoluhráče nedokázal vymyslet.

37
    PAOK právě vstřelil branku!
    A tentokráte to již bíločerným vyšlo dle jejich představ! Meïté pohotově nabil spoluhráči ze zálohy MAGOMEDOVI OZDOJEVOVI a ten svým přesným zakončením k tyči mění stav skóre utkání na 1:1! Asistence: Soualiho Meïté.
    37. Magomed OZDOJEV - 1:1

39
    Zvýšený tlak PAOK Soluň po vyrovnání může znásobit rohový kop Despodova.

41
    Pohyb hráčů na hřišti pravděpodobně znamená, že většina aktérů chce dohrát první poločas již bez inkasované branky.

43
    Kanellopoulos poslal bez zábran nedovoleným způsobem k zemi Despodova.

44
    Brandon co nejrychleji rozehrál tuto akci pro své spoluhráče v ofenzivním snažení.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase minimálně čtyři minuty!

45+1
    Kapitán Taison rozehrál přímý kop v oblasti středového kruhu hřiště.

45+2
    Ozdojev si nepočínal zrovna dle fotbalových pravidel v souboji s Bandém.

45+3
    Po rozehrávce Lingmanem od rohového praporku se ukázal pouze nepřesným projektilem zakončující Topi Keskinen.

45+4

HJK Helsinki vstoupili výtečně do utkání, když dlouho vedli po trefě Raduloviće již ze šesté minuty. PAOK tak dlouho ostřelovalk soupeře až po půl hodině hry dokázal srovnat záložník Ozdojev.

I v souběžně hrajícím utkání ve skotském Aberdeenu je překvapivý poločasový výsledek, když domácí tým vede nad bundesligovým Frankfurtem 1:0!

Ve skupině G to tedy zatím přinejmenším vypadá na poločasou vzpouru slabých.

46

46
    Despoodov se opět dostal do rozepře s Bandém.

47
    A domácím se hned na úvod druhé půle povedla dokonalá otočka ve skóre – po přihrávce Thomase se po přípravě ke střele ze střední vzdálenosti trefuje GIANNIS KONSTANTELIAS – 2:1! Asistence: Brandon Thomas.
    47. Giannis KONSTANTELIAS - 2:1

49
    Bandé se pokusil o rychlou reakci, jenže jeho střelecký pokus zablokoval výtečně pozičně hrající Troost-Ekong.

51
    Despodov bude rozehrávat rohový kop domácího celku.

52
    Střela Michailidise byla zblokována.

53
    A nakonec celá situace před finskou brankou končí smolnou trefou jenž si na své konto nerad připíše smolař utkání sám kapitán Helsinek obránce JOONA TOIVIO – 3:1!
    53. Joona TOIVIO - 3:1

55
    Despodova jen za cenu faulu zastavil nestíhající obránce Hämäläinen.

56
    Taison vyzkoušel pozornost finského brankáře.

56
    Ten se rozhodně nenudí, nyní ho nechali spoluhráči na holičkách nicméně i tak zlikvidoval i střelecký pokus Brandona Thomase.

57
    Rohový kop Konstanteliase nebyl rozhodně z kategorie nebezpečných.

59
    Po delší době ofenzivní snažení Helsinek přineslo alespoň rohový kop, který rozehraje Hostikka.

61
    Mäenpää si připisuje jeden zásah za druhým, tentokráte lapil střelecký pokus vyslaný z kopačky Konstanteliase. Nebýt skvělého výkonu brankáře, prohrávalo by finské mužstvo daleko vyšším rozdílem.

64
    PAOK Soluń ve druhé půli plně ukazuje rozdíl mezi soupeři a daleko vyšší kvalitu svého týmu po zaspané první části hry.

66
    Střídání v týmu HJK Helsinki:
    ze hřiště odchází Santeri Hostikka, přichází Përparim Hetemaj,
    ze hřiště odchází Bojan Radulović, přichází Anthony Olusanya.

66
    ze hřiště odchází Georgios Kanellopoulos, přichází Kevin Kouassivi-Benissan,
    ze hřiště odchází Topi Keskinen, přichází Tuomas Ollila.

67
    Po dalším rohu Despodova likviduje brankář Helsinek i následnou střelu hlavou obránce Kędziora.

69
    A právě nový hráč na hrací ploše Olusanya se snažil o zdramatizování výsledky, ale při svém počínání nebyl zrovna úspěšný a branku soupeře netrefil..

71
    Střídání v týmu PAOK Soluň:
    ze hřiště odchází Tomasz Kędziora, přichází Vieirinha.

72
    ze hřiště odchází Rafael Soares, přichází Abdul-Rahman Baba,
    ze hřiště odchází Magomed Ozdojev, přichází Marcos Antônio.

73
    Střelecký pokus Konstanteliase srazil po dobrém zákroku v defenzívě bránící Hämäläinen na rohový kop.

73
    Po rohu Despodova se ani svou třetí střelou v dnešním utkání neprosadí velmi aktivní obránce Michailidis – tentokráte netrefil zařízení helsinského týmu.

74
    Na Bandého si opravdu velmi důrazně vyšlápl Marcos Antônio.

75
    Čtvrt hodiny před koncem utkání se mezi neúspěšné střelce, kteří nedokázali trefit brankový prostor připíše i Meïté.

75
    ze hřiště odchází Giannis Konstantelias, přichází Thomas Murg.

77
    Brandon Thomas má na svém kontě gólovou asistenci, nicméně i po této nepřesné střele zůstane u něho kolonka gól prázdná.

78
    Përparim Hetemaj dokázal trefit pouze blokujícího protihráče.

79
    PAOK vlastně rozhodl o daném výsledku utkání během úspěšné šestiminutovky druhého poločasu 47-53 min., na velké zvraty, či gólovou přestřelku to již nevypadá.

80
    Olusanya nedovoleně dohrál v osobním souboji obránce či defenzivního záložníka Vieirinhu.

80
    ze hřiště odchází Brandon Thomas, přichází Stefanos Tzimas.

ze hřiště odchází Lucas Lingman, přichází Aleksi Paananen.

81
    V souboji dvou hráčů jenž přišli do zápasu až v jeho průběhu nedovoleně atakoval Paananen soupeře, který je na hřišti o nějakých osm minut déle Abdula-Rahmana Babu.

83
    Převaha PAOK Siluň je stále více zřejmá a snaha hráčů řeckého týmu přidat další gól zjevně neschází.

85
    Rakouský internacionál THOMAS MURG svůj desetimutový pobyt na hřišti oslavil vstřelenou brankou na 4:1, po přesné asistenci kapitána Taisona! Asistence: Taison.
    85. Thomas MURG - 4:1

87
    Snaha některým hráčům finského klubu nechybí, ale i tentokráte pohořel záložník Soiri se svou nepřesnou koncovkou.

89
    A pozor máme tu rramatickou zápletku, VAR systém bude posuzovat souboj Marcose Antônia na pronikajícího Hetemaje. Bude nařízen pokutový kop!

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje minimálně čytři minuty!

90+1
    Ano, VAR systém posoudil zákrok bránícího hráče jako faul!

90+2
    Faulovaný hráč nectil pravidlo, že by penaltu měl zahrávat někdo jiný, vzal to na sebe a dobře udělal! PËRPARIM HETEMAJ snižuje na 4:2!
    90+2. Përparim HETEMAJ - 4:2

90+3
    Paananen také nemířil zrovna nejpřesněji.

90+4
    Abdul-Rahman Baba byl ještě dohrán faulem od Kouassivi-Benissana.

90+4
    Poslední slovo v tomto utkání měla nepřesná střela Bandého.

90+5

PAOK Soluň ukázal své kvality zejména ve druhém poločase, když během šesti minut otočil nepříznivé skóre zásluhou Konstanteliase a vlastní branky Toivia. Deset minut před koncem skóroval ještě náhardník Murg.

HJK Helsinki může těšit alespoň, že dnes měli první (Radulović) a poslední slovo v nastavení (Hetemaj z penalty). Prohráli s ectí avelmi slušně zachytla brankář Mäenpää.

PAOK Soluň tedy pojistil první příčku ve skupině. Pomohla mu částečně i výhra Aberdeenu nad Frankfurtem (taktéž postupujícím). Poslední místo obsadil finský reprezentant, který svedl vyrovnané bitvy alespoň s Aberdeenem.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 7:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:9. (20:53:29)

Rostislav Králik

Branky: 37. Ozdojev (Meïté), 47. Konstantelias (Thomas), 53. Toivio (vla.), 85. Murg (Taison) – 6. Radulović (Bandé), 90+2. Hetemaj (pen.)

Karty:   35. Troost-Ekong (SOL) – 22. Hostikka (HSK)

Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 7:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:9.
    PAOK Soluň: Kotarski – Kędziora (71. Vieirinha), Troost-Ekong, Michailidis, R. Soares (72. Baba) – Meïté, Ozdojev (72. Antônio) – Despodov, Konstantelias (75. Murg), Taison (C) – Thomas (80. Tzimas).
    Náhradníci: Ž. Živković – Koulierakis, Tsingaras, Lyratzis, Schwab, Samatta.

HJK Helsinki: Mäenpää – Hämäläinen, Da Graca, Toivio (C) – Keskinen (66. Ollila), Lingman (80. Paananen), Kanellopoulos (66. Kouassivi-Benissan), Soiri – Bandé, Radulović (66. Olusanya), Hostikka (66. Hetemaj).
    Náhradníci: Öst, Ramula – Halme, Tenho, Tanaka.

Rozhodčí: Krujašvili – Varamišvili, Pipija

Diváci: 13 696