3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Lotyšsko
sk Pátek 15.12.2023, 18:00 • TIPOS aréna Bratislava • Kaufland Super Cup

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Slovensko vyhralo svoj zápas s Nórskom vysoko 9:0. V dnešnom zápase proti Lotyšsku sa rozhodne o víťazovi Kaufland Cupu. Lotyšsko zdolalo Nórov tiež s prehľadom 5:0. Severský celok teda končí bez bodu a aj bez gólu s veľmi negatívnym skóre 0:14. Slovensko hralo posledný zápas s Lotyšskom na Majstrovstvách sveta, ktoré sa hrali v Lotyšsu a naši reprezentanti zvíťazili 2:1. Dnes to však bude úplne iný zápas.

Začiatok zápasu je plánovaný na 18 hodinu. Srdečne vás pozývame na jeho sledovanie.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Gajdoš, Mudrák, Okuliar, Hrivík, Lantoši – Golian, Beňo, Zuzin, Cingeľ, Cehlárik – Bačík, Bodák, Kašlík, Tamáši, Kudrna – Stacha, Mucha, Čacho, Lamper
    Tréner: Craig Ramsey

Lotyšsko: Mitens (Vitols) – Freibergs, Mamčics, Balcers, Batna, Daugavinš – Bindulis, Ozols, Bukarts, Egle Tralmaks – Tumanovs, Andžans, Andersons, Beržins, Krastenbergs – Goršanovs, Alksnis, Ravinskis, Rokis, Lapinskis
    Tréner: Harijs Vitolinš

Rozhodca: Stano, J. Konc – Durmis, D. Konc.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly získali hostia.

00:34
    Cehlárik zakončoval z pravej strany. Vitols jeho pokus chytá.

01:32
    Slovenskí reprezentanti začali dnešný zápas aktívne.

01:47
    Kudrna vo veľkej šanci neprestrelil Vitolsa. Následne zakončil aj Kašlík, ale opäť zasiahol výborný Vitols.

02:16
    Beržins zaviezol puk do útočného pásma, ale bojuje o neho len pri mantineli.

03:26
    Bodák poslal puk na Vitolsa. Hosťujúci brankár puk bez problémov vyráža.

03:42
    Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
    Patriks Ozols – 2 min., nedovolené bránenie.

04:25
    Gajdoš pálil od modrej čiary. Jeho pokus bol zblokovaný. Následne zakončoval Hrivík, ale Vitols dobre zasiahol.

04:55
    Slováci majú tlak, ale hostia sa výborne bránia.

05:11
    Bodák zakončoval od modrej čiary, ale trafil len Batnu.

05:42
    Lotyšsko je v plnom počte.

06:07
    Slovensko dalo gól! Slovensko ide do vedenia! Lotyši chybovali v rozohrávke. Puk získal na modrej čiare VILIAM ČACHO a strelou nad betón ležiaceho Vitolsa otvára skóre dnešného zápasu.

07:10
    Zuzin našiel na pravej strane Cehlárika, ktorý zakončil z uhlu, ale Vitolsa nezaskočil. Slovensko pokračuje v dobrom výkone.

08:02
    Rudolfs Balcers zakončoval z pravého kruhu. Hlavaj jeho pokus vyrazil vyrážačkou.

08:33
    Bukarts tvrdo vypálil, ale opäť zakročil výborný Hlavaj.

09:14
    Lotyši si vytvorili tlak. Hlavaj teraz podržal domáce mužstvo.

10:26
    Lotyši sa dostali do prečíslenia. Batna zakončil švihom z ľavého kruhu. Hlavaj jeho pokus chytá a prerušuje hru.

10:38
    Následuje reklamná prestávka.

10:38
    Vylúčenie v tíme Slovensko:
    František Gajdoš – 2 min., podrazenie.

11:02
    Bukarts tečoval strelu Bindulisa. Hlavaj dobre zasiahol. Hra je prerušená.

11:26
    Lotyši sú usadení v pásme, ale do zakončenia sa nedostávajú.

12:11
    Renars Krastenbergs – 2 min., sekanie.

12:38
    Slovensko je v plnom počte. Začína presilovka Slovenska.

13:24
    Lantoši zariskoval. Puk mu zobral Daugavinš a takmer sa dostal do zakončenia.

14:11

15:01
    Slovensko vo veľkej šanci! Tamáši však Vitolsa neprestrelil.

15:34
    Andersons zakončil z pravej strany. Jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.

16:33
    Balcers sa príliš ponáhľal a postranný rozhodca mu píska ofsajd.

17:09
    Aktuálny pomer strieľ na bránu 9:7.

17:26
    Ksšlík nabral rýchlost v obrannom pásme a dostal sa až pred Vitolsa, jeho zakončenie však lotyšský brankár vyrazil.

18:36
    Lamper dostal prihrávku pred bránu. Puk si však zle spracoval a napokon zakončil nepresne.

19:15
    Slovensko dalo gól! Slovensko pridáva druhý gól! Krásna akcia slovenského tímu slávila úspech. Okuliar posunul puk na Lantošiho, ktorý našiel úplne voľného MAREKA HRIVÍKA a center prvej formácie krásnou strelou prekonáva Vitolsa. Asistencie: R. Lantoši, O. Okuliar.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Slovenko vedie po prvej tretine 2:0. Góly strielali Viliam Čacho a Marek Hrivík. Sledujeme výborný hokej. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:44
    Lotyši okamžite vyrazili do útoku. Daugavinš pálil. Následne aj Batna, ale obidva pokusy boli zblokované.

21:00
    Bukarts zakončil z ľavej strany a triafa tyč Hlavajovej brány!

22:10
    Hostia začali druhú tretinu veľmi aktívne.

22:36
    Píska sa ofsajd slovenského tímu.

23:17
    Lotyši sú v útočnom pásme. Batna hľadal pred bránou Balcersa, ale výborne zakročil Gajdoš.

23:47
    Icing Slovenska.

24:23
    Hostia majú veľký tlak. Nevieme sa dostať z vlastného pásma.

24:45
    Tralmaks tečoval strelu Bindulisa. Hlavaj výborne zakročil.

24:53
    Toms Andersons – 2 min., podrazenie.

25:02
    Freibergs vyhadzuje puk cez všetky čiary.

25:33
    Okuliar pálil z ľavého kruhu. Vitols vyráža betónom.

26:04
    Lotyši vyhadzujú puk cez všetky čiary.

26:45
    Cehlárik tečoval Bodákove nahodenie. Puk bol zrazený na ochrannú sieť.

26:53
    Lotyši sú v plnom počte.

27:41
    Lantoši krúžil v útočnom pásme. Snažil sa prihrávkou nájsť Hrivíka, ale ten bol dobre bránený.

28:01

29:31
    Slovensko tlačí svojho súpera. Gajdošovu ranu Vitols vyrazil. Následne hostia vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

30:10
    Máme za sebou polovicu zápasu. Slovensko stále vedie 2:0.

30:54
    Mucha v prečíslení našiel Lampera, ktorého zakončenie bolo presné. Sledujeme výborný hokej.

31:34
    Hrá sa hore dole. Hokej sa musí divákom páčiť.

32:44
    Egle sa dostal do sa do samostatného úniku. Hlavaj jeho zakončenie chytil.

33:02
    Následuje reklamaná prestávka.

34:20
    Olivier Okuliar – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

34:31
    Ralfs Freibergs – 2 min., držanie.

35:00
    Rudolfs Balcers zakončoval z pravého kruhu. Hlavaj jeho pokus schoval v lapačke a prerušil hru.

35:44
    Lantoši krásne potiahol akciu a zasekol. Prihrávkou hľadal Hrivíka, ale mal už asi zakončiť.

36:31
    Gajdoš pálil od modrej čiary! VItols jeho pokus opäť vyráža.

37:12
    Kašlík sa snažil prihrať v pásme na Kudrnu, ale puk mu zle sadol.

38:44
    Tamáši nahodil puk do útočnej tretiny. Získal ho Okuliar. Ten nabil Lantošimu, ale jeho pokus nebol presný.

39:04
    Začala posledná minúta druhej tretiny.

39:49
    Toms Andersons – 2 min., napadnutie.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine je stav stále 2:0. V druhej tretine sme gól nevideli. Sledujeme však výborný hokej z oboch strán.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:24
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

40:39
    Ralfs Freibergs – 2 min., nedovolené bránenie.

41:25
    Marek Hrivík pálil z osi ihriska. Jeho pokus letel mimo bránu.

41:49
    Lotyši sú vo štvorici.

42:26
    Kudrna pálil z ľavého kruhu. Vitols jeho bombu vyrazil betónom.

42:39
    Hostia sú v plnom počte.

43:22
    Čacho nabral rýchlosť a tvrdo vypálil z pravej strany. Vitols výborne zakročil.

44:07
    Hostia hrajú teraz výborne. Freibergs vypálil od modrej čiary. Hlavaj jeho pokus vyrazil.

45:04
    Krastenbergs zakončil z ľavej strany. Hlavaj puk chytil a prerušil hru.

45:44
    Bukarts dostal prihrávku od Egleho. Jeho zakončenie výborne chytil Hlavaj.

46:04

47:02
    Freibergs pálil od modrej čiary. Jeho pokus bol tečovaný. Hlavaj zasahovať nemusel. Lotyši sú v posledných minútach lepším mužstvom.

48:10
    Batna v dobrej šanci ani na dva krát nedokázal prekonať Hlavaja. Gól hostí visí vo vzduchu.

48:21
    Mamčics pálil od modrej čiary. Hlavaj opäť ukryl puk v lapačke a prerušil hru.

49:06
    Marko Stacha – 2 min., hákovanie.

49:46
    Hostia sú usadení v pásme. Do zakončenia sa zatiaľ nedostali.

50:03
    Marek Hrivík vyhodil puk cez všetky čiary.

50:57
    Daugavinš výborne vypálil z pravého kruhu. Opäť vyráža výborný Hlavaj.

51:43
    Zuzin zaviezol puk do útočnej tretiny. Našiel prihrávkou Cehlárika, ktorý chcel zakončiť, ale zablokoval ho Ozols.

52:37
    Po dlhšom čase sú v útočnej tretine aj slovenskí hokejisti. Hrivík vypálil, ale jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.

52:44
    Oskars Lapinskis – 2 min., držanie.

53:05

53:55
    Domáci hráči sa zatiaľ nevedia usadiť v pásme.

54:05
    Hostia sa dostali v oslabení do prečíslenia. Daugavinš prihral voľnému Bukartsovi, ktorý vypálil a krásny zákrok predviedol Samuel Hlavaj!

54:44

55:34
    Freibergs pálil. Opať výborný zákrok Hlavaja.

56:24
    Lantoši sa dostal do mini brejku. Jeho zakončenie minulo bránu Vitolsa.

57:32
    Ozol si chystal puk na strelu, ale napokon ho dobre zablokoval Gajdoš.

57:54
    Slovensko dalo gól! Pridávame tretí gól v zápase a rozhodujeme tento zápas. Matej Kašlík potiahol puk do útočnej tretiny. Priťukol puk MAREKOVI HRIVÍKOVI, ktorý strelou príklepom prekonáva Vitolsa. Asistencie: M. Kašlík, P. Bačík

58:27
    Oddychový čas pro tím Lotyšsko.

58:27
    Brankár Vitols zostáva na striedačke! Hostia v šestici!

59:02
    Začala posledná minúta tretej tretiny a aj celého zápasu.

Slovensko vyhráva dnešný zápas 3:0. Naši reprezentanti vyhrávajú aj celý turnej Kaufland Cup. Sledovali sme dnes výborný hokej a musím pochváliť aj Lotyšsko, ktoré odohralo výborný zápas. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer. (20:12:52)

Lissko

Branky a nahrávky: 7. Čacho, 20. Hrivík (Lantoši, Okuliar), 58. Hrivík (Kašlík, Bačík)

Trenér: Craig Ramsey

Lotyšsko: Vitols (Mitens) – Freibergs, Mamčics, Balcers, Batna, Daugavinš – Bindulis, Ozols, Bukarts, Egle Tralmaks – Tumanovs, Andžans, Andersons, Beržins, Krastenbergs – Goršanovs, Alksnis, Ravinskis, Rokis, Lapinskis
    Trenér: Harijs Vitolinš

Rozhodčí: Stano, J. Konc – Durmis, D. Konc