Slovensko – Švédsko 2:6 (kon.) | Česko – Finsko cz 3:2 (kon.)
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Finsko
Pátek 15.12.2023, 18:15 • Rocknet Aréna, Chomutov • Turnaj čtyř (ženy U18)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! České juniorky v pátek nastoupí ke svému druhému utkání na domácím turnaji v Chomutově. Tentokrát přivítají Finky. Češky se budou snažit napravit čtvrteční porážku proti silným Švédkám. Mladé finské hráčky na úvod zdolaly v prodloužení Slovenky.

České hokejistky začaly turnaj porážkou 2:5 se Švédkami. Nutno říci, že hráčky ze země tří korunek jsou v této kategorii úřadujícími vicemistryněmi světa. Svěřenkyně Dušana Andrašovského se dokázaly vrátit do hry ve druhé třetině, kdy zásahy Lindy Vocetkové a Adély Fromové dvakrát snižovaly na rozdíl jediné branky. Stav 2:3 pak platil až do 57. minuty, kdy soupeřky využily přesilovku 5 na 3 a poslední gól pak padl při hře bez brankářky.

Česko: Ševčíková (Nováková) – Paroubková, Slavíčková, Hujová, Velinská, Fromová, Holíková, Izáková, Štěpánová – Šapovalivová (C), Čabelová, Plosová (A) – Vocetková, Gildainová, Juříčková (A) – Felcmanová, Jebousková, Pánková – Jílková, Hračová, Příhodová.
    Trenér: Dušan Andrašovský

Finsko: Huovinenová (Kujaová-Halkolaová) – Ojalaová, Tallinenová (C), Timonenová, Anderssonová, Holmbergová, Pohjanahová, Nurmistová, Holopainenová – Byskytaová (A), Kankunnenová, Ekoluomaová (A) – Loponenová, Tapaniová, Lehikoinenová – Stenová, Kuusistová, Siivonenová – Lambergová, Siekkinenová, Julkonenová.
    Trenér: Mira Kuismaová

Rozhodčí: Čamaneová, Hammarová – Hájková, Kostersová.

Dozněly národní hymny obou zemí. Utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:54
    Češky zkoušejí aktivní nástup. Zatím z něj ale nevytěžily žádnou příležitost.

01:18
    Střela Tuuli Tallinenové od modré čáry zasáhla jednu z Češek někam do ruky. Ta zdravou končetinou alespoň posunula puk do bezpečí a v bolestivém předklonu odjela střídat. Snad to nebude nic vážného.

01:40
    Zasaženou hráčkou byla Tereza Gildainová, která je na konci střídačky v péči lékařského týmu.

03:20
    Aino Lehikoinenová si vybruslila z rohu a zkoušela to bekhendem na bližší tyčku. Valérie Sára Ševčíková zasáhla velmi dobře vyrážečkou!

04:03
    Zatím je to bojovný a bruslivý hokej. O něco přímočařejší směrem dopředu jsou Finky.

04:53
    Nyní operuje první finská formace nebezpečně v útočném pásmu. Rychlé Seveřanky dělají českým hráčkám problémy.

06:17
    Emmi Loponenová pláchla bránícím hráčkám na levém křídle. Její střelu nad levý beton dokázala rukou vyrazit Ševčíková!

07:05
    Tereza Plosová je vyloučena za krosček za brankou Finska. První přesilovka pro celek Suomi.

07:45
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finky přesilovku využívají a otevírají tak skóre duelu! Střelu Jenniky Ojalaové od modré čáry šikovně tečovala mimo dosah Ševčíkové před brankou clonící JULIA KUUSISTOVÁ. Asistence: Jennika Ojalaová a Emma Ekoluomaová.
    07:45 Julia KUUSISTOVÁ - 0:1

08:50
    České hráčky odpověděly pobytem v útočném pásmu, ale bez gólové příležitosti.

09:39
    Český tým nyní zastavil v rozletu ofsajd.

10:08
    Finská brankářka Lilia Huovinenová si poradila s propagační střelou od modré čáry, po které podržela kotouč v náručí.

10:10
    Emma Ekoluomaová dostala dvě minuty za krosček. Přesilovka pro český tým.

10:47
    Finky zachytily přihrávku na osu a vyhodily.

11:05
    Tereza Plosová, která už ví, jaké je to hrát za reprezentační A-tým, nabrala rychlost ve středním pásmu a z pravé strany se natlačila až před Huovinenovou. Finská brankářka svému týmu uhájila vedení!

12:11
    Finky už hrají v plném počtu.

12:53
    Mohlo být srovnáno! Lucie Štěpánová nahazovala puk na branku od modré čáry. Huovinenová měla zakrytý výhled a kotouč vyloženě trefil její levý beton. To nebyl vědomý zákrok!

13:30
    Na druhé straně se Emmi Loponenová dostala z levé strany do koncovky, kterou zaměstnala Ševčíkovou.

14:19
    Pokus Nicol Příhodové z levé strany nadvakrát zkrotila Huovinenová, která tedy přerušila hru.

15:20
    Finky byly do vstřeleného gólu o něco lepší. Teď už se obraz hry přeci jen vyrovnal.

16:33
    Mladým Lvicím bylo pískáno postavení mimo hru.

16:45
    Střelu Adély Vocetkové z větší vzdálenosti vyrazila pozorná finská brankářka.

17:09
    Na levém křídle byla rozjetá Tereza Plosová. Ta prověřila Huovinenovou. Za brankou pak ještě dojela vyražený puk, ale následně neměla podporu spoluhráček, které střídaly.

18:10
    Ševčíková vyrazila vysoké nahození od modré čáry jen před sebe. Musela tak řešit ještě dorážku Aino Lehikoinenové. Do rozkleku se dostala včas.

18:59
    Do dobré pozice se dostávala Elli Pohjanahová. Ševčíková její střelu z mezikruží ztlumila na hrudi.

20:00

Po první třetině prohrávají české hokejistky do 18 let s Finkami 0:1. Skandinávky začaly zápas lépe a v 8. minutě šly do vedení díky přesilovkové teči Julie Kuusistové. Lvice pak srovnaly obraz hry a několikrát zahrozily. Na vstřelení gólu to ale zatím nestačilo.

Další třetina začne přibližně v 18:57.

Střely na branku – 9:9

20:01

20:22
    Finky se jako první dostaly do pásma. Střelu Ekoluomaové z levé strany srazila obrana mimo branku.

21:04
    Nahození od modré čáry vykopla pravým betonem do rohu finská brankářka Huovinenová.

21:54
    Výborné střídání českých hráček, které Finky na dlouho sevřely. Škoda, že se žádná ze střel neujala.

22:39
    Adéla Pánková se dostala k puku na modré čáře. Asi to chtělo udělat krok a vystřelit. Pánková vymýšlela složitější variantu a kotouč zase ztratila.

23:57
    Anežka Čabelová dostala přihrávku za obranu. Z levé strany chtěla ještě nahrávat, ale cestu ji přeťala padající Emma Lambergová. Bude se vylučovat za podrážení.

24:39
    Finská čtveřice dobře blokovala české střely a nakonec dokázala i vyhodit.

25:13
    Finky výborně vykrývají prostory. Tereza Gildainová pálila jen do bruslí před ní stojící hráčky.

25:58
    Finsko zvládlo oslabení dobře. Už je kompletní.

26:59
    Aino Lehikoinenová se prokličkovala až před Ševčíkovou. Už ale neměla prostor a čas na lepší zakončení.

27:56
    Nápor elitní české formace. Schází tomu ale nějaký překvapivý moment, který by vyvedl z míry finskou obranu. Ta zase většinu střel blokuje.

28:19
    Zakázané uvolnění Finska. Pětice hráček byla na ledě dlouho a toho by mohly Lvice zkusit využít.

29:20
    Zatím stačila vystřídat snad jen jedna finská hráčka. Český nápor pokračuje.

29:58
    Tak to byl obrovský nápor! Nakonec se Adéla Pánková natlačila z levé strany před Huovinenovou, která vleže odolala! Teď už byla hra přerušena a Finsko konečně může srovnat sestavu.

31:20
    Češkám nechybí snaha či pohyb. Problémem je útočná efektivita.

31:34
    Zakázané uvolnění českých hokejistek.

32:21
    Nahození Anežky Čabelové od pravého mantinelu zkoušela tečovat Tereza Plosová. Puk ale má brankářka Huovinenová.

32:45
    Češky se snaží zvyšovat důraz před brankou, což se nyní nelíbilo Finkám, které se sesypaly na clonící hráčku. Ještě to bylo v rámci mezí, takže se nevylučuje.

33:20
    Po střele Jaroslavy Holíkové se české hráčky snažily dorážet. Vše ale opět řeší pozorná Huovinenová. Lvice jsou aktivnější a usilují o vyrovnání.

33:53
    Obrovská česká šance! Adéla Pánková nahrávala z levé strany na vzdálenější tyčku Julii Jebouskové, která netrefila odkrytou část finské svatyně!

35:13
    Aino Lehikoinenová dostala dvouminutový trest za nedovolenou hru tělem. Přesilovka pro český tým.

35:54
    Finky vyhazují.

36:10
    Barbora Juříčková to vzala na sebe. Protihráčka ji ale vypíchla puk a ten opustil útočné pásmo.

36:41
    Česko právě vstřelilo branku!
    Konečně! Češky využívají přesilovku a srovnávají stav. Tereza Gildainová zavezla podél levého mantinelu puk do útočného pásma. Pak vymyslela krásnou přihrávku, kterou přenesla hru doprava na LINDU VOCETKOVOU a ta se z kruhu pro vhazování už nemýlila – 1:1. Asistence: Tereza Gildainová a Barbora Juříčková.
    36:41 Linda VOCETKOVÁ - 1:1

37:33
    České vyrovnání je naprosto zasloužené. Ve druhé třetině mají svěřenkyně Dušana Andrašovského výrazně více ze hry.

38:37
    Nyní si vybruslila na pravý kruh Julie Jebousková. Huovinenová byla na svém místě.

39:01
    Poslední minuta první třetiny.

39:14
    Lvice otáčejí skóre gólem do šatny! Od pravého mantinelu vystřelila Julie Jebousková. Puk z brankářky Huovinenové vypadl do brankoviště a MAGDALÉNA FELCMANOVÁ ho posunula za brankovou čáru. Asistence: Julie Jebousková.
    39:14 Magdaléna FELCMANOVÁ - 2:1

39:50
    Češky jsou při chuti! Na levé straně měla prostor Klaudie Slavíčková. Ta si popojela dopředu a vystřelila po ledě na vzdálenější tyčku. Huovinenová zakročila betonem a Finky pak měly štěstí, že se kotouč odrazil mimo dosah číhajících hráček v červeném.

40:00

Druhá třetina nabídla velmi dobrý výkon českých hokejistek. Ty postupně zvyšovaly tlak a před přestávkou konečně protrhly střelecké trápení. Ve 37. minutě srovnala v přesilovce Linda Vocetková a 46 sekund před přestávkou pak dokonala obrat Magdaléna Felcmanová. Ta dokonale využila situace, kdy brankářka Huovinenová neudržela ve výstroji kotouč po nahození Jebouskové. Bylo by skvělé, kdyby si Lvice přenesly podobnou chuť i do závěrečné dvacetiminutovky.

Střely na branku – 23:11 (9:9, 14:2)

Třetí třetina začne přibližně v 19:42.

40:01

40:49
    Finky zřejmě dostaly v kabině co proto a do třetí části vstupují aktivně. Češky se brání ve svém pásmu.

42:19
    Linda Vocetková postupovala dopředu na levé straně. Zkoušela stahovačku, ale do zakončení se nedostala,

42:58
    Tereza Plosová dobruslila kotouč a najížděla sama na finskou brankářku! Zakončila však mimo.

44:07
    Češky odskakují na rozdíl dvou branek! Lvice se dostaly do přečíslení 2 na 1. To vyřešila TEREZA GILDAINOVÁ individuálně. Vystřelila z levého kruhu a zamířila ke vzdálenější tyčce finské svatyně – 3:1. Asistence: Klaudie Slavíčková.
    44:07 Tereza GILDAINOVÁ - 3:1

45:03
    Češky to nyní mají dobře rozjeté na první vítězství na domácím turnaji. Od druhé třetiny jsou lepší.

45:38
    Je ale třeba zachovat koncentraci. Českou obranou projela Emma Ekoluomaová a zachraňovat musela brankářka Ševčíková!

46:10
    Další české přečíslení 2 na 1. Viktorie Jílková zvolila střelu z levé strany, která minula branku.

47:50
    Chybička v české rozehrávce. Puku se na pravé straně ujala Senja Siivonenová, ovšem po její střele předvedla jistý zákrok Ševčíková.

49:18
    Rozhodčí se nyní trochu upískly. Z finské brankářky totiž vypadl puk a žena v pruhovaném mezi tím hru přerušila. České hráčky tak nedostaly možnost bojovat o dorážku.

49:57
    Anežka Čabelová dostává dvě minuty za sekání. Přesilovka pro Finky. Tu první využily...

50:36
    Ševčíková vykopla puk po střele z pravé strany. Dorážka Tuuli Tallinenové z levého kruhu pak těsně minula bližší tyčku, kam už by se česká brankářka asi těžko dostávala!

51:11
    Češky se dokázaly osvobodit.

51:58
    Červený tým je v plném počtu. Opět se ukázalo, že Finky mají dobré přesilovky.

53:11
    Střelu Tallinenové od modré vyráží pozorná Sevčíková. Ta nemá tolik práce, ale když je třeba, je připravena.

54:00
    Hraje se už poměrně dlouho bez přerušení. To vyhovuje Češkám, jelikož Finsku rychle utíká čas.

54:58
    Ševčíková nyní dokázala zareagovat na dvě střely v krátkém sledu z prostoru mezikruží.

56:06
    Za podrážení je vyloučena kapitánka Česka Adéla Šapovalivová. Trenérka Finska si bere oddechový čas.

56:10
    Finky hrají bez brankářky, je to tedy 6 na 4!

56:28
    Lvice vyhodily.

56:56
    Opět kotouč opustil obranné pásmo. Dobrá práce české defenzivy.

57:40
    Tereza Plosová nezakončila svůj výpad! S pukem se dostala až do útočného pásma, ale nakonec ji ho obránkyně vypíchla.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Vyloučena je Tereza Plosová za hákování.

58:10
    Finky snižují na rozdíl jediného gólu! Po buly to sehrály dobře a rychle. Jennika Ojalaová nabila na pravou stranu EMMĚ EKOLUOMAOVÉ, která to trefila z jedničky ke vzdálenější tyčce a ještě do protipohybu Ševčíkové – 3:2. Asistence: Jennika Ojalaová a Tuuli Tallinenová.
    58:10 Emma EKOLUOMAOVÁ - 3:2

58:35
    Finky opět bez brankářky. Češky se alespoň brání v pěti.

59:36
    Jedna z českých hráček trefila z vlastní poloviny hřiště boční oblouk opuštěné finské branky! Pískáno zakázané uvolnění.

České hokejistky do 18 let napravily dojem ze včerejší porážky proti Švédsku a jiného skandinávského soupeře z Finska zdolaly 3:2! Finky po první třetině vedly, ale druhou část herně jasně ovládly Lvice. Ty se dlouho nemohly prosadit střelecky. Až ve 37. minutě srovnala v přesilovce Linda Vocetková a těsně před pauzou se pak postarala o obrat Magdaléna Felcmanová. Ve 45. minutě navíc využila přečíslení 2 na 1 Tereza Gildainová a bylo to 3:1. Závěr si ještě domácí hráčky zkomplikovaly vyloučeními. Finsko tak vsadilo na power-play a v ní necelé dvě minuty před koncem zaznamenala kontaktní trefu Emma Ekoluomaová. Těsný náskok už pak ale české hokejistky udržely až do konce.

Střely na branku – 32:20 (9:9, 17:2, 6:9)

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek pátečního večera! (20:15:58)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 37. Vocetková (Gildainová, Juříčková), 40. Felcmanová (Jebousková), 45. Gildainová (Slavíčková) – 8. Kuusistová (Ojalaová, Ekoluomaová), 59. Ekoluomaová (Ojalaová, Tallinenová)

Rozhodčí: Čamaneová, Hammarová – Hájková, Kostersová