Polsko U18 – Maďarsko U18 2:3 (1:2 po s.n.) | Česko U16 – Slovensko U16/U18 cz 4:2 (kon.)
Česko U16
4:2 (0:0, 4:1, 0:1)
Slovensko U16/U18
Pátek 15.12.2023, 14:30 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Turnaj olympijských nadějí Visegrádské čtyřky (ženy)

S konstatováním, že zápas sledovalo 173 diváků, se s Vámi loučím a někdy se těším zase na počtenou! (16:30:44)

Střely na branku – 50:11

České hokejisty se loučí s Turnajem olympijských nadějí výhrou 4:2 nad Slovenkami a ve třech duelech tak neztratily jediný bod! I dnešní výhra byla zasloužená. Češky do soupeřek od začátku bušily, ale góly střílely jen ve druhé třetině, což nakonec stačilo. Po trefách Andrey Kantorové, Kateřiny Pěnčíkové a Amálie Hlávkové si vytvořily třígólový náskok, který v polovině duelu korigovala Nina Ševčíková. Ještě před pauzou však zvýšila na 4:1 svou druhou brankou v utkání Andrea Kantorová. V závěrečné dvacetiminutovce se už prosadily jen Slovenky. Skóre duelu uzavřela Nikita Lilliana Krištofíková.

59:54
    Češky v závěru ještě zaútočily. Veronika Ulbrichtová si vyměnila puk s Březinovou a bekhendem donutila Tomečkovou k zákroku pravým betonem.

59:23
    Střelu Niny Ševčíkové si pohlídala Horáková. Ta pak zalehla volný kotouč a přerušila hru.

58:47
    Slovenky byly v útočném pásmu. Zatím se ale neodhodlaly k případnému risku bez brankářky.

57:59
    Slovenky to zkusily. Švih Laury Turňové prosvištěl vedle české branky.

56:32
    České hokejistky se snaží hrát aktivně a nechtějí dopustit, aby Slovenky závěr zbytečně zdramatizovaly.

56:09
    Z levé strany pálila Ester Rosenbaumová. Tomečková přizvedla puk až do ochranné sítě.

55:04

55:01
    Po střele Adély Voldřichové zasahovala Tomečková. Do brankovišti vpadla Šrámková, což se Slovenkám nelíbilo a byla z toho mela. Rozhodčí ale vše uklidnily, aniž by sáhly k vyloučení.

54:47
    Klára Šrámková teď zastavovala Ninu Ševčíkovou hraničním zákrokem. České obránkyni to prošlo.

54:22
    Slovenky vyhodily.

53:56
    Nahození z rohu mělo oslovit jednu z hráček u brankoviště. Puk ale drží Tomečková.

53:32
    Češky v plném počtu a začíná tak jejich zkrácená přesilovka.

53:03
    Lucie Šindelářová to udělala výborně. V útočném pásmu sebrala puk Alexandře Tomasové a dostávala se do šance. Slovenka ji musela faulovat a usedne tak na trestnou lavici.

52:16
    Češky musejí bránit oslabení. Teď se ale osvobodily.

51:31
    Vyloučení v týmu Česko U16:
    Ester Rosenbaumová – 2 min., nedovolený zásah tělem.

49:50
    Veronika Ulbrichtová s Andreou Kantorovou jely ve dvou sami na brankářku. Ulbrichtová chtěla dopřát spoluhráčce hattrick, ale Kantorová už byla moc blízko Tomečkové a nepřekonala ji!
    48:54 Nikita Lilliana Krištofíková - 4:2

48:54
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovenky snižují na rozdíl dvou tref! Hezkou individuální akci předvedla NIKITA LILLIANA KRIŠTOFÍKOVÁ. Ta se prokličkovala až mezi kruhy a střelou na lapačku překonala Horákovou. Asistence: Lucia Luptáková.

48:36
    Slovenky se dopustily postavení mimo hru.

48:02
    Natália Gerö ani nadvakrát nedostala puk za záda Anny Horákové! Česká brankářka se roztáhla a její pravý beton zabránil snížení!

47:36
    Voldřichová byla nastartována na levém křídle. Slovenky ji ale čistě zastavily.

46:46
    Málem pátý český gól! Po střele od modré čáry proklouzl puk za záda Tomečkové. Slovenská brankářka ho ale stačila hokejkou zastavit na brankové čáře!

45:50
    Z levé strany střílela Adéla Voldřichová. Tomečková přerušuje svým zákrokem hru.

45:03
    Nyní je hra taková poklidnější. Češky se už neženou do útoku tak dravě jako v prvních dvou třetinách.

43:41
    Slovenky jsou v plném počtu.

42:46
    Tomečková ukryla puk ve výstroji. Za její brankou pak proběhla menší strkanice, protože se slovenským obránkyním nelíbilo počínání dorážející Češky. Vylučovat se ale nebude.

42:31
    Slovenky se zatím úspěšně brání.

41:40
    Vyloučení v týmu Slovensko U16/U18:
    Aneta Michaliková – 2 min., podrážení.

41:40
    Karolína Bojdová dostala ideální přihrávku na osu. Měla čas zamířit, ale Tomečkovou nepřekonala. Bude se však vylučovat.

41:29
    Střelu Adély Voldřichové z větší vzdálenosti schovala do rukavice Tomečková.

40:36
    Střelecký pokus Niny Ševčíkové z osy kluziště skončil v lapačce české brankářky Horákové.

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:56.

Ve druhé třetině už české hokejistky dokázaly zužitkovat svou herní převahu i brankově! Hned po dvou minutách se prosadila Andrea Kantorová, která dorazila za čáru puk po střele Bojdové. O minutu a něco později zvýšila opět z dorážky Kateřina Pěnčíková a v čase 25:54 podtrhla skvělý český úsek zásahem na 3:0 Andrea Hlávková. V polovině utkání se dočkaly gólu i Slovenky, když se trefila Nina Ševčíková. Ve 33. minutě však podruhé v zápase cílila přesně Andrea Kantorová. Svěřenkyně kouče Lucáka jsou tedy na nejlepší cestě zakončit turnaj výhrou.

40:00

39:24
    Tomečková ještě pokryla dobrou šanci Ester Rosenbaumové, která byla sama na slotu!

39:02
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:50
    Ellen Jarabková zastavila slovenskou akci a rozjížděla český protiútok. Její spoluhráčky už ale nevymyslely nic, čím by ohrozily branku soupeřek.

38:00
    Slovenská obránkyně posunula puk ke kolegyni rukavicí. Píská se přihrávka rukou a vhazuje se v útočném pásmu Češek.

37:01
    Slovenky jsou již kompletní.

36:47
    Ester Rosenbaumová zavezla puk do pásma a sama to zkoušela z osy. Tomečková na místě.

35:19
    Veronika Ulbrichtová to zkoušela z pravé strany. Byla tma i snaha dorážet, brankářka Slovenska ale přikryla puk.

35:00
    Kristína Gondová je vyloučena za podražení. Přesilovka pro český tým.

34:22
    Tomečková vzápětí pokryla střelu, která přišla hned po buly.

34:16
    Češky se baví hokejem. Nyní rozpoutaly před slovenskou brankou závar, který vyřešila Tomečková.

32:42
    Také čeští trenéři střídají brankářky. Veronika Ortová má odpracováno. Nahradila ji Anna Horáková.
    32:08 Andrea KANTOROVÁ - 4:1

32:08
    Česko U16 právě vstřelilo branku!
    Češky si berou zpátky třígólový náskok! Od pravého mantinelu střílela Karolína Bojdová. Ta trefila spoluhráčku ANDREU KANTOROVOU. Ta si kotouč před brankou pohotově srovnala a střelou kolem vyrážečky překonává Tomečkovou. Asistence: Karolína Bojdová.
    30:42 Nina ŠEVČÍKOVÁ - 3:1

30:42
    Gólu se dočkaly také Slovenky! Jejich kapitánka Barbara Sibertová dojela s pukem až mezi kruhy. Po její snaze se pak hrací předmět odrazil doprava k NINĚ ŠEVČÍKOVÉ, která pohotovou střelou propálila Veroniku Ortovou. Asistence: Barbara Sibertová.

30:17
    Zakázané uvolnění Slovenek. Hostující hráčky střídají brankářky. Marianu Sumegovou nahradila Zuzana Tomečková.

29:41
    Krásný pas za obranu dostala Bára Kafková. Ta jela na branku úplně sama, ale její zakončení vyrazila levým betonem Sumegová!

29:03
    Slovenky v plném počtu.

28:32
    Puk nyní zavezla do pásma Adéla Mynaříková. Ta to vzala na sebe, ale do střely ji vložila hokejku bránící hráčka. Ta přizvedla kotouč do ochranné sítě.

28:15
    Češkám se přesilovka zatím nedaří. Paradoxně jejich rozlet trochu přibrzdila.

27:49
    Slovenkám se podařilo vyhodit.

27:02
    Navíc přesilovka pro Česko. Barbara Sibertová potrestána dvěma minutami za podrážení.
    25:54 Amálie HLÁVKOVÁ - 3:0

25:54
    Skvělá druhá třetina v podání Lvic pokračuje! Nenápadné nahození AMÁLIE HLÁVKOVÉ zapadlo až za záda Sumegové. Slovenská brankářka zřejmě nic neviděla, protože na letící puk vůbec nereagovala – 3:0. Asistence: Adéla Voldřichová.

24:54
    České hokejistky ve druhé třetině konečně potvrzují svou převahu i gólově. V náporu pokračují i nadále.
    23:25 Kateřina PĚNČÍKOVÁ - 2:0

23:25
    A je tu druhý český gól! Celou akci rozjela i zakončila KATEŘINA PĚNČÍKOVÁ. Česká útočnice zavezla puk do pásma z pravé strany a vystřelila. Sumegová vyrazila pravým betonem kotouč k Adéle Voldřichové, jejíž dorážka ještě skončila na přesouvající se slovenské brankářce, ovšem právě Pěnčíková už před sebou měla odkrytou klec – 2:0. Asistence: Adéla Voldřichová.
    22:03 Andrea KANTOROVÁ - 1:0

22:03
    Češkám se konečně podařilo skórovat! Karolína Bojdová střílela od modré čáry. Zdálo se, že Sumegová zasáhne, ale puk projel za její beton, aniž by o tom slovenská brankářka věděla. Nejpohotovější pak byla ANDREA KANTOROVÁ, která kotouč dorazila za brankovou čáru. Asistence: Karolína Bojdová.

21:21
    Hana Panešová bojovala u pravého mantinelu a získala puk pro Adélu Voldřichovou. Ta si vybruslila na osu, ale pak vypálila vedle pravé tyčky.

20:20
    Ve druhé třetině zaútočily jako první Slovenky. Střelecký pokus jedné z nich z pravé strany minul českou svatyni.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:13.

V první třetině se hrálo většinu času na slovenskou branku. Češky ale ze značné převahy nedokázaly vytěžit vedoucí gól, na čemž má zásluhu také hostující brankářka Mariana Sumegová. Slovenky si pak s blížícím se koncem úvodní části zahrály minutovou přesilovku 5 na 3, ale nedokázaly ji zužitkovat.

20:00

19:58
    Rozálie Šalé ještě nabrala rychlost na levém křídle a v závěrečných sekundách první části to zkoušela z úhlu. Její svižný pokus prosvištěl kolem vzdálenější tyčky slovenské svatyně.

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

17:54
    Český tým je v plném počtu.

17:49
    Slovenky chybovaly v rozehrávce. Na pravém kruhu se dostala k puku Adéla Voldřichová, která švihem neprostřelila pozornou Sumegovou.

17:32
    Češky v závěru oslabení dokonce drží kotouč na svých hokejkách. Slovenkám toho mnoho nedovolily.

16:51
    Nyní se už Lvice brání ve čtyřech.

16:34
    Češky navíc vyhazují.

16:10
    Jeden z prvních zákroků české brankářky Veroniky Ortové. Ta vyrazila střelu Kristíny Gondové z levé strany.

15:53
    Karolíně Bojdové bylo po souboji u mantinelu odpískáno podrážení. Slovenky si zahrají přesilovku 5 na 3, byť se svěřenkyně Jana Lucáka tomuto verdiktu hodně diví.

15:40
    Češky vyhodily a Slovenky se opět musejí pokoušet založit útok od začátku.

15:08
    Rozhodčí si neuvědomily, že Češky hrají oslabení a po vyhození chybně zapískaly zakázané uvolnění. Až pak přišla oprava a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

14:50
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostala Klára Šrámková. Přesilovka pro Slovenky.

13:41
    Na Sumegovou si nepřišla ani pokusem od modré čáry Lucie Šindelářová. Gólmanka Slovenek má puk ve výstroji.

13:20
    Nadále pokračuje hra na jednu branku. Češky ale stále nemohou najít způsob, jak otevřít slovenskou defenzivu.

12:28
    Amálie Hlávková musela napravovat svou chybu, kdy ji puk přeskočil čepel a jedna ze Slovenek už startovala do brejku. Česká obránkyně se ale rychle otočila a bruslařsky na tom byla lépe než protihráčka.

11:11
    Hana Panešová nahodila puk na branku od levého mantinelu. Sumegová ho napoprvé v lapačce neudržela, ale stačila ho přikrýt před dotírající Češkou.

10:30
    Češky pokračují v tlaku v útočném pásmu. Na slovenskou branku létají kotouče, ale schází ještě větší důraz či přesnost.

09:30
    Od levého mantinelu střílela Ellen Jarabková. Sumegová si tentokrát nebyla zákrokem jistá, kotouč ji ale do branky nepropadl.

09:09
    Nahození od pravého mantinelu schovala do lapačky Mariana Sumegová. Ta už má odhadem kolem deseti zákroků.

08:40
    Dopředu vyrazila Natália Gerövá. Slovenská hráčka ale nevymyslela nic velkého. Alespoň si může obrana jejího týmu chvíli oddechnout.

07:53
    Průnik Veroniky Ulbrichtové na levé straně byl zakončen střelou vedle vzdálenější tyčky.

06:57
    Tlak Lvic pokračuje. Slovenky se jen sporadicky dostávají z obranného pásma.

06:08
    Hráčky Slovenska přestály první oslabení a už jsou kompletní.

05:30
    Hraje se v českém útočném pásmu. Čtveřice Slovenek a jejich brankářka však zuby – nehty odolávají.

04:54
    Po nahrávce zpoza branky zakončovala Ester Rosembaumová. Puk je pod zatím velmi dobře chytající Sumegovou.

04:07
    Slovenky špatně střídaly a na ledě jich bylo moc. To znamená první přesilovku pro Češky.

03:50
    Na pravé straně zavezla puk dopředu Dana Březinová. Ta hledala před branku najíždějící Veroniku Ulbrichtovou, která nedostala kotouč za záda Sumegové!

03:02
    Právě Šindelářová vyhrála buly pro Karolínu Bojdovou, která to zkusila. Sumegová má další zákrok.

02:56
    Lucie Šindelářová se na levé straně uvolnila hezkou stahovačkou a střílela z levého kruhu. Sumegová byla připravena a přerušila hru.

02:15
    Hned po buly přišla pohotová střela, kterou Sumegová vyrazila. Mladé Lvice jsou podle očekávání aktivnější.

02:10
    Slovenky nyní zahrály na zakázané uvolnění.

01:14
    Další českou akci přibrzdilo postavení mimo hru.

00:35
    Ellen Jarabková nahazovala puk od modré čáry. Mariana Sumegová ve slovenské brance ho před dojíždějící protihráčkou stačila přikrýt.

00:12
    Do první útočné akce se dostávala Lucie Šindelářová. Do zakončení ji Slovenky nepustily.

00:01

Hymny dozněly a nyní se už hokejistky postaví na úvodní buly. Dnes jde hlavně o čest. Češky jsou již jistými vítězkami turnaje. Slovenky skončí třetí.

Aktérky zápasu už jsou na modrých čarách. Nyní zazní hymny Slovenska a Česka.

Česko U16: Ortová (Horáková) – Stýblová (C), Jarabková, Panešová, Šrámková, Luxemburková, Bojdová, Hlávková, Dvořáková – Pěnčíková (A), Šindelářová, Rosenbaumová (A) – Šalé, Březinová, Voldřichová – Mynaříková, Kantorová, Ulbrichtová – Mazancová, Kafková.
    Trenér: Jan Lucák

Slovensko U16/U18: Sumegová (Tomečková) – Tischlerová (A), Luptáková, Račák (A), N. Čellárová, Roštecká, Kubáňová, Krištofíková – Plvanová, Sevčíková, Sibertová (C) – Koperová, Gerö, Hirjaková – Lipnická, Michaliková, Gondová – Turňová, Tomasová.
    Trenér: Nicol Lucák Čupková

Rozhodčí: Pobožniaková – Berencsiová, Santaová.

Česko:
    Češky mají na turnaji ryze nejmladší výběr, tedy hráček do 16 let. Ten má pod palcem hlavní trenér Jan Lucák. Jeho svěřenkyně si už v prvních dvou zápasech zajistily osmé prvenství z devíti ročníků tohoto klání. Ve středu začaly mladé Lvice výhrou 4:1 nad Maďarkami, byť museli skóre otáčet. Góly zaznamenaly Veronika Ulbrichtová, Adéla Mynaříková, Dana Březinová a Šarlota Stýblová. Ve čtvrtek pak české hokejistky přehrály 5:1 Polky (3x Ester Rosenbaumová, Adéla Mynaříková, Kateřina Pšničková). Dlouho se ale jednalo o těsný zápas a duel rozhodly až čtyři zásahy ve třetí části.

Slovensko:
    Slovenky poslaly na turnaj kombinovaný výběr složený z hráček do 16 a 18 let. To hodonínského klání vstoupily středeční nejtěsnější výhrou 1:0 v prodloužení nad Polskem, o které rozhodla Alexandra Hirjaková. Čisté konto udržela brankářka Tomečková. Na maďarskou obranu pak hráčky ze Slovenska nevyzrály a připsaly si porážku 0:2.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Dívčí reprezentační šestnáctka zakončí domácí Turnaj olympijských nadějí Visegrádské čtyřky soubojem s výběrem Slovenska. Mladé Češky už mají bez ohledu na výsledek tohoto duelu jisté prvenství. Slovenky naopak budou hrát o některý z dalších cenných kovů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 23. Kantorová (Bojdová), 24. Pěnčíková (Voldřichová), 26. Hlávková (Voldřichová), 33. Kantorová (Bojdová) – 31. Ševčíková (Sibertová), 49. Krištofíková (Luptáková)

Česko U16: Ortová (33. Horáková) – Stýblová (C), Jarabková, Panešová, Šrámková, Luxemburková, Bojdová, Hlávková, Dvořáková – Pěnčíková (A), Šindelářová, Rosenbaumová (A) – Šalé, Březinová, Voldřichová – Mynaříková, Kantorová, Ulbrichtová – Mazancová, Kafková.

Slovensko U16/U18: Sumegová (31. Tomečková) – Tischlerová (A), Luptáková, Račák (A), N. Čellárová, Roštecká, Kubáňová, Krištofíková – Plvanová, Sevčíková, Sibertová (C) – Koperová, Gerö, Hirjaková – Lipnická, Michaliková, Gondová – Turňová, Tomasová.

Rozhodčí: Pobožniaková – Berencsiová, Santaová