1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Finsko
Pátek 15.12.2023, 19:00 • Falun, Švédsko • Euro Hockey Tour (ženy)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z Euro Hockey Tour žen. Na programu je duel, ve kterém změří síly Česko a Finsko. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 19:00, vás provede Radim Sochor.

Česko: Švejdová (Peslarová) – Čajanová, Tejralová (C), Seroiszková, Pejšová, Lásková, Radová, Trnková – Vanišová, Hymlárová, Křížová (A) – Mlýnková, Mrázová (A), Pištěková – Kalová, Neubauerová, Přibylová – Pátková, Gruntová, Haasová

Finsko: Aholaová (Keisalaová) – Rantalaová, Savolainenová (A), Parkkonenová, Laitinenová, Yrjöläová, Karjalainenová (A), Savanderová – Vainikkaová, Tulusová (C), Holopainenová – Vesaová, Vanhanenová, Karvinenová – Schalinová, Täksová, Yrjänenová – Antti-Roiková, Nylundová, Sundelinová – Rakkolainenová.

00:01

00:42
    Holopainenová vyslala střelu z pravé strany, ale Švejdová si připsala úspěšný zákrok.

01:37
    Lásková vyslala od modré čáry nahození na branku Finska, ale Aholaová její pokus viděla a zachytila ji.

02:18
    Savolainenová vyslala od modré čáry tvrdou ránu, ale Švejdová ji vytěsnila betonem.

02:44
    Kapitánka Tulusová si nabruslila před branku, ale z bezprostřední blízkosti nedokázala prostřelit Švejdovou.

03:01
    Parkkonenová vypálila z kruhu pro vhazování, ale orazítkovala pouze tyčku české branky! Finky nyní pěkně zatápí pod kotlem naší obraně.

03:45
    Laciná ztráta Gruntové, Finky tak mohou pokračovat v útočném pásmu.

04:37
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češky se dlouho bránily, ale nyní otevírají skóre! KLÁRA SEROISZKOVÁ dostala kotouč na pravou stranu, nabruslila si blíže k brance a našla skvěle trefenou ranou mezeru nad ramenem Aholaové. Asistence: Klára Hymlárová.
    04:37 SEROISZKOVÁ - 1:0

05:29
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Vedení jsme neudrželi příliš dlouho. NOORA TULUSOVÁ dostala kotouč na levý kruh pro vhazování a přesnou ranou propálila Švejdovou, která neměla žádný výhled. Asistence: Elisa Holopainenová, Siiri Yrjöläová.
    05:29 TULUSOVÁ - 1:1

06:04
    Holopainenová střílela z levé strany, ale Švejdová si s jejím pokusem lehce poradila.

07:34
    Vyloučení v týmu Česko:
    Mlýnková – 2 min., vysoká hůl.

07:45
    Češky nyní měly kotouč na holi, ale nedokázaly jej nadvakrát vyhodit z pásma.

08:30
    Po zblokované střele se Češkám podařilo vyhodit puk přes všechny čáry a mohou střídat.

08:50
    Finky byly až příliš rychlé při přechodu do útočné třetiny, ofsajd.

09:34
    Neubauerová – 2 min., zdržování hry / posunutá branka.

09:34
    Mlýnková se ve stejnou chvíli vrací na led, a tak je tu opět klasická přesilovka pět na čtyři.

10:15
    Češky se osvobozují vyhozením kotouče z vlastního pásma a mohou střídat.

10:47
    Dobře to nyní Finky sehrály, finální zakončení ale mířilo mimo branku.

11:00
    Češkám se nyní podařilo vyhodit puk, ale vystřídat nikoliv.

11:34
    Česko v plném počtu.

11:49
    Neubauerová ujela obraně Finska, ale kličkou do bekhendu nedokázala překonat Aholaovou.

13:00
    Nylundová si vybruslila z rohu hřiště do mezikruží, vypálila, ale brankářka Švejdová předvedla jistý zákrok.

13:22
    To stejné se opakovalo ještě jednou. Nylundová si opět nabruslila s pukem do mezikruží ale ani tentokrát neprostřelila Švejdovou.

14:25
    Finky kombinují v útočné třetině, zatím však pouze v místech, odkud se nedá vstřelit gól.

15:08
    Střílená přihrávka Parkkonenové prolétla jen těsně vedle branky Česka.

15:44
    Finky se hnaly do brejku dvě na jednu, ale ofsajd zastavil tuhle rychlou akci.

16:01
    Přibylová se natlačila do předbrankového prostoru, snažila se protečovat přihrávku, ale byla čistě odstavena.

17:39
    Švejdová zastavila nahození od modré, ale kotouč si nešťastně odhodila od sebe. Na brankoviště rychle přispěchala SANNI VANHANENOVÁ a dorazila jej za záda bezmocné české brankářky. Asistence: Emilia Vesaová.
    17:39 VANHANENOVÁ - 1:2

18:03
    Vanišová – 2 min., nedovolené bránění.

18:35
    Češky nyní drží kotouč v útočném pásmu a oslabení se krátí.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:10
    Střela od modré čáry byla zblokovaná, Češky následně vyhodily puk z pásma.

19:23
    Křížová vyvezla puk z vlastního pásma až do toho útočného a ukrojila část početní nevýhody.

19:45
    Kotouč se odrazil do ochranné sítě, hra je přerušena. Vhazovat se bude před Švejdovou.

20:00

20:01

20:03

21:07
    Švejdová předvedla jistý zákrok a přerušila hru, vhazovat se bude v pásmu Česka.

23:10
    Jedna z finských hráček si nyní nabruslila do útočné třetiny, vypálila, ale její rána byla zblokovaná.

24:10
    Tulusová se natlačila před Švejdovou, položila si ji, ale poté česká brankářka učebnicově zakročila v leže lapačkou!

24:47
    Nahozený kotouč končí u Švejdové, která raději přerušuje hru.

25:25
    Češky se nyní nastěhovaly do útočné třetiny, ale ani jednou neohrozily branku Finska.

28:38
    Mlýnková se proháčkovala až před brankářku Finska, ale na poslední chvíli ji zablokovala hůl jedna z obránkyň.

31:00
    Karvinenová se dostala do zajímavé střelecké pozice, ale Švejdová zasáhla skvěle betonem.

32:03
    Střelu od modré zblokovala jedna z obránkyň, Češky následně vyvezly kotouč z vlastního pásma.

33:32
    Velká škoda! Mlýnková se dostala do předbrankového prostoru, ale Aholaová zmenšila střelecký úhel vyjetím a její pokus zastavila!

34:10
    Karvinenová našla přesným pasem Vesaovou v mezikruží, ta ale ještě chtěla akci vyšperkovat další přihrávkou a trefila pouze jednu z našich hokejistek.

34:42
    Pištěková – 2 min., podrážení.

35:13
    Střela Savolainenové byla zblokovaná, načež Češky vyhodily puk z pásma a mohou střídat.

35:44
    Naše hráčky nyní drží kotouč v útočném pásmu a oslabení je za polovinou.

36:02
    Teprve teď se Finky dostaly ke kotouči a mohou zaútočit.

36:42

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:14
    Lásková – 2 min., naražení zezadu.

39:50
    Střela od modré čáry prolétla vedle branky Švejdové, více se toho v této třetině nestane.

40:00

40:01

40:21
    Češkám se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

41:02
    Češkám se znovu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

41:14

41:34
    Češky byly až příliš rychlé, ofsajd.

42:06
    Pejšová vyslala od modré čáry tvrdou ránu, ta ale skončila pouze v náruči Aholaové.

43:15
    Střela Trnkové gólem nekončí, Češky nadále pokračují s pukem v útočném pásmu.

43:46
    Švejdová drží nahozený kotouč v lapačce a přerušuje hru, vhazovat se bude po její levici.

45:52
    Švejdová raději zalehla kotouč, který směřoval na její branku. Vhazovat se bude znovu po její levé ruce.

46:55
    Vanhanenová našla jednu ze spoluhráček, která ihned pálila, ale příliš jí to nesedlo.

48:07
    Mlýnková dostala kotouč do mezikruží, ihned pálila, ale nedokázala procedit puk přes hromadu těl, která před ní byla.

49:30
    Finky nahodily puk do našeho pásma a míří střídat.

49:44
    Kotouč skončil na zakázaném uvolnění, hra se přesune před Švejdovou.

51:05
    Útoky se nyní přelévají ze strany na stranu, ale ložených šancí je zatím k vidění málo.

52:06
    Střela Přibylové byla sražená do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu Finska.

53:40
    Češky jsou sice aktivní na kotouči, ale Finky skvěle brání vlastní modrou a nenabízejí příliš mnoho prostoru ani ve vlastní třetině.

54:10
    Vanišová se dostala k ráně z mezikruží, ale branku Finska přestřelila.

55:10
    Znovu kombinujeme v útočné třetině, pořád tomu ale chybí střelba.

55:25
    Střela od modré čáry se odrazila a dopadla ze shora na branku.

56:56
    Finky nyní dovezly kotouč do útočné třetiny a snaží se jej zde držet. Čas plyne pro naše hráčky velmi rychle.

58:11
    Češky hrají v šesti!

58:40
    Finkám se hned dvakrát za sebou podařilo dostat kotouč do středního pásma.

59:10
    Češky drží kotouč v útočné třetině, ale nemohou se dostat do pozic, odkud by se dalo zakončit.

59:34
    Oddechový čas pro Česko.

59:44
    Pokus o trefení prázdné branky Finkám nevyšel, icing.

59:54
    Jedna z českých hráček se dostala k zakončení z mezikruží, ale pokus byl zblokovaný obranou Finska.

Nejlepší českou hráčkou byla vyhlášena brankářka Viktorie Švejdová, na druhé straně byla zvolena Sanni Aholaová. (21:05:53)

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 5. Seroiszková (Hymlárová) – 6. Tulusová (Holopainenová, Yrjöläová), 18. Vanhanenová (Vesaová)