Slovensko – Česko cz 6:2 (kon.) | Finsko – Kanada 2:5 (kon.) | USA – Norsko 4:1 (kon.)
Švédsko – Lotyšsko 6:0 (kon.)
Slovensko
6:2 (0:1, 2:0, 4:1)
Česko
Úterý 26.12.2023, 12:00Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Zatímco arénou Frölundaborg ve švédském Göteborgu zní slovenská hymna, já Vám děkuji za pozornost, přeji krásné vánoční svátky a hezký zbytek dne. (14:44:10)

Nejlepší hráči utkání:

Česko: Robin Sapoušek
    Slovensko: Servác Petrovský

Tři branky za čtyři minuty a české přání povedeného vstupu do turnaje je pryč. Výborně rozehraný duel se proměnil v noční můru zejména ve třetí třetině, ale příčinou bylo hlavně několik faulů a horní pohyb v části druhé. Tam Slováci otočili utkání a zajistili si vedení 2:1, které v divokém závěru ještě čtyřmi góly potvrdili.

Češi si tak musí spravit chuť v zítřejším utkání proti Norsku od 17:00. Na Onlajnech jej budeme přinášet také a srdečně Vás na něj zveme.

59:45
    Slováci párkrát vystřelili, ale přesilovku již zužitkovat nestihnou.

58:29
    Vyloučení v týmu Česko:
    Tomáš Hamara – 2 min., držení hole.

58:00
    Slováci zlepšili po první třetině naprosto vše ze své hry. Stříbrná generace z Hlinka Gretzky Cupu 2021 ukazuje, proč může patřit mezi černé koně turnaje i bez Slafkovského a Nemce, kteří již hrají v NHL...

57:01
    Rymon se šikovně proháčkoval přes dva obránce, zakončoval ale pouze z úhlu.

55:20
    Souboje jsou hodně agresivní, k vidění bylo několik podařených hitů. Frustrace na české straně je zřejmá.

53:53
    Tempo utkání se nyní trochu zpomalilo, hraje se převážně podél mantinelů nebo ve středním pásmu.

52:08
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Slovensko:
    Adam Žlnka – 2 min., podrážení.

Robin Sapoušek – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.
    51:55 Maxim ŠTRBÁK - 6:2

51:55
    Slovensko právě vstřelilo branku! Pekarčík se ještě neprosadil, ale odražený puk zužitkoval dnes velmi dobře hrající Štrbák, který zakončoval do poloodkryté klece. Autorem branky je MAXIM ŠTRBÁK. Asistence: Juraj Pekarčík.

51:35
    Becher se natlačil do slotu a zkusil vypálit. Akce jen těsně nevyšla.
    51:25 Matyáš ŠAPOVALIV - 5:2

51:25
    Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je MATYÁŠ ŠAPOVALIV, který zakončoval z ideální pozice po rychlém přechodu středního pásma a přesné souhře prvního českého útoku. Asistence: Eduard Šalé a Jiří Kulich.
    49:37 Habal pokryl trestné střílení

49:37
    Hrabal si hodně vyjel a Rečpíkovu střelu po naznačení velmi dobře vystihl.
    49:37 Hamara se provinil faulem na Řepčíka

Dominik Dubovči

Branky a nahrávky: 22. Petrovský (Mešár), 39. Repčík (Sýkora), 42. Honzek, 45. Žabka (Štrbák), 46. Petrovský (Mešár), 52. Štrbák (Pekarčík) – 2. Rymon (Becher, Melovský), 52. Šapovaliv (Šalé, Kulich)

Slovensko: Gajan (Urban) – Štrbák, Nátny, Kmec, Žabka, Pišoja, Radivojevič, Moško – Mešár (A), Sýkora (C), Petrovský – Dvorský, Mišiak, Čiernik – Pekarčík, Repčík, Honzek (A) – Žlnka, Dej, Šotek.
    Česko: Hrabal (Vondraš) – Hamara (A), Alscher, Cibulka, Jiříček, Kočí, Čech – Šalé, Šapovaliv (A), Kulich (C) – Rymon, Melovský, Becher – Bareš, Sapoušek, Štancl – Redlich, Hujer, Přibyl.