Ambri-Piotta – Pardubice 2:3 (po pr.) | Frölunda – Team Canada 0:4 (kon.)
Frölunda HC
0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Team Canada
Úterý 26.12.2023, 20:15 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Spengler Cup • Skupina 2

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou.. Hezký zbytek svátečního dne, hezký Silvestr a vše dobré do roku 2024. Mějte se fajn. (22:44:28)

Utkání je za námi. Ve třetí třetině už žádný gól nepadl a utkání se spíše dohrávalo. Více šancí měla Frölunda, která ale nakonec ani jednou neskórovala a nedosáhla ani na čestný úspěch. Brankář Dell si připsal hned na úvod turnaje čisté konto. Největší šanci švédského týmu měl ve třetí třetině ve 48. minutě Innala, který nastřelil jen tyčku Dellovy brány. Kanada má zítra volný den, další zápas ji čeká ve čtvrtek proti Davosu. Frölunda bude hrát zítra večer právě s domácím Davosem.

59:15

58:57
    Kanada vyhodila puk až za branku Frölundy.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:15
    Vyloučení v týmu Team Canada:
    HL – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Daniel Audette.

56:52
    Friberg hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale nikdo se k puku nedostal.

55:52
    Tuohimaa má kotouč pod lapačkou a hra je znovu přerušena. Buly před brankou Frölundy.

55:19
    Ang prověřil Tuohimu, ale ten bez problémů sebral puk do lapačky a přerušil hru. Buly před jeho brankou.

54:58
    Zakázané uvolnění Frölundy. Vhazování před Tuohimou.

53:34
    Po střele Halbgewachse má kotouč ve své rukavici brankář Dell. Vhazuje se před jeho bránou.

53:09
    Icing Kanady. Buly před Dellem.

53:00
    Brodecki dostal hezkou nahrávku před branku, ale z mírného úhlu nedokázal Della překonat a Dell střelu vyrazil.

51:54
    Po buly se strhla menší potyčka, kterou ale rozhodčí velmi rychle roztrhli. Vhazuje se znovu před brankou Frölundy.

51:48
    Další Dellův zásah znamená přerušení hry a buly před jeho bránou.

50:55
    Borg tečoval před brankou Folinovu ránu od modré, ale kotouč skončil vedle Dellovy branky.

49:51
    Innala se vydal do přečíslení 2 proti 1. Celou akci nakonec zakončil Borg, jemuž Innala nahrál. Della ale nepřekonal a ten svým zásahem přerušuje hru. Buly před jeho bránou.

Mateo

Branky a nahrávky: 17. Smith (Quenneville, Rizzo), 19. Hazen (Heatherington, Smith), 33. Knight (Smith, Hazen), 35. Hazen (Leslie, DiDomenico)

Frölunda HC: Tuohimaa (L. Johansson) – F. Hasa, Tömmernes, Folin, P. Johansson, Nilsson, Högberg, Lindroth – Stromwall, Nässén, Friberg – Klingberg, Lasu, Öberg – Halbgewachs, Borg, Innala – Kunzle, N. Hasa, Brodecki
    Trenér: Roger Rönnberg

Team Canada: Dell (Milic) – Smith, Heatherington, Leslie, Beaudin, Benn, Beaulieu, LaLeggia – Joly, Grant, DiDomenico – Hazen, Knight, Audette – Ang, Rizzo, Morley – Sceviour, Jooris, Quenneville – Asselin
    Trenér: Bruce Baudreau