Slovensko – Česko cz 6:2 (kon.) | Finsko – Kanada 2:5 (kon.) | USA – Norsko 4:1 (kon.)
Švédsko – Lotyšsko 6:0 (kon.)
USA
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Norsko
Úterý 26.12.2023, 17:00Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Já se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:33:30)

Nejlepší hráči: Gavin Brindley (USA, 2+0) x Markus Stensrud (NOR, 40 zákroků)

Střely: 44 – 23 (14:10, 12:11, 18:2)

Je konec. Diváci vyprovází poražené Nory potleskem. Ti dnes předvedli velmi dobrý výkon, přesto odcházejí proti obrovskému favoritovi poražení poměrem 1:4. Outsider utkání byl ale několikrát blízko tomu, aby otevřel skóre, což mohlo udat duelu úplně jiný příběh. Každopádně skóre se měnilo až v polovině zápasu, kdy se prosadil Jimmy Snuggerud. Na jeho gól navázal dvěma zásahy Gavin Brindley. Norové se ve třetí třetině semkli, povedlo se jim vykřesat naději, když v oslabení rozjásal jejich fanoušky proměněným únikem Petter Vesterheim. Definitivní podobu výsledku dal Isaac Howard.

59:33
    Je to tak, Norové se ubránili. Budeme dohrávat v pěti na obou stranách.

59:18
    Hokejisté Norska se osvobozují, přesilová hra se chýlí ke konci.

59:06
    Už nám běží poslední minuta a hokejisté Spojených států stále trpělivě kombinují ve třetině soupeře.

58:26
    Norové se osvobodili vyhozením puku až k brankáři soupeře.

57:58
    Rychlá kombinace Američanů vedla ke střele z pravého kruhu. Gauthier mířil na branku, jenže Stensrud puk vyrazil betonem.

57:33
    Na závěr si ještě Američané zahrají přesilovku, aktivní Nelson byl podražen, na trestné lavici již sedí Dalen (NOR).

56:45
    Tak přeci jen přišly dva další těžké zákroky. Stensrud zlikvidoval Snuggerudovu střelu z pravého kruhu a následně i jeho dorážku.

56:32
    Nyní ani Stensrud zasahovat nemusel, protože střela z prostoru mezi kruhy byla sražená mimo.

55:50
    Leonard přebral ve středním pásmu přihrávku. Vjel do útočné třetiny, odkud to z pravého kruhu zkusil. Stensrud zapisuje další zákrok. Po komerční přestávce se dohrají poslední čtyři minuty zápasu.

55:11
    Nápor z posledních minut řeší Norové pouze vyhozením na zakázané uvolnění.

54:33
    Další skvělý zákrok Stensruda, jenž dokázal vyrazit střelu při přečíslení dvou na jednoho. Gólman Norska o sobě dnes dává pořádně vědět. A byl to Brindley, kdo pálil do odkryté branky, ale trefil jen přesouvajícího se gólmana. Hattrick se tak prozatím zase odkládá.

53:51
    To ale teď mohl udělat Nazar. Prospekt Chicaga si sjel na levý kruh, odkud střílel pouze doprostřed. Stensrud se při tomto zákroku moc nezapotil.

53:18
    I když se blíží závěr a Norové prohrávají nad favorizovanými Spojenými státy o tři branky, tak stále sympaticky napadají a snaží se vsítit další gól.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 30. Snuggerud (Casey, Fortescue), 34. Brindley (Perreault, Leonard), 37. Brindley (Nazar), 45. Howard (Gauthier, Hutson) – 45. Vesterheim

USA: Augustine (Fowler) – Chesley (A), Hutson, Casey, Fortescue, Rinzel, Buium, Pohlkamp – Snuggerud, Gauthier (A), McGroarty (C) – Brindley, Nazar, Howard – Leonard, Smith, Perreault – Hayes, D. Nelson, Finley – Moore.
    Norsko: Stensrud (Aarsund) – Larsen (A), Koch, Papuga, Solberg, Wasenden, Lie, Lafton – Brandsegg-Nygård, Vesterheim (A), Steen – Evensen, Bakkevig, Løkkeberg (C) – Magnussen, Johnsen, Olsen – Granath, Wold, Dalen – Bah.

Rozhodčí: Micha Hebeisen, Jiří Ondráček – Jeremy Faucher, Daniel Konc