Slovensko
3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
Česko
Čtvrtek 28.12.2023, 14:00 • Vierumäki 2 • Turnaj pěti (U17)

Další zápas sehrají čeští hokejisté v pátek, kdy se střetnou se Švýcarskem. Pro dnešek je to z mé strany vše. Na počtenou! (16:06:29)

Střely na branku – 18:37 (9:8, 8:16, 1:13)

Čeští hokejisté nakonec navázali na včerejší vítězství s domácím Finskem. Slováky zdolali 4:3 a po dvou zápasech tak drží stoprocentní bilanci. Dnes to však lehké rozhodně nebylo. Ve 4. minutě totiž svěřenci Pavla Patery prohrávali 0:2, ovšem ve druhé části dokázali skóre otočit. Slovensko ještě reagovalo vyrovnáním na 3:3. Tento stav platil, i přes českou převahu, až do samotného závěru duelu. Rozhodující moment nakonec přišel v čase 58:29, kdy Hrubý předložil puk před branku Vítovi Mackovi a ten se už nemýlil.

59:52
    Až nyní je branka Slovenska prázdná! Už je ale málo času.

59:03
    Probíhá už poslední minuta třetí třetiny. Slováci se zatím nedostali k odvolání brankáře!
    58:29 Vít MACEK - 3:4

58:29
    Česko právě vstřelilo branku!
    Čeští hokejisté dávají 91 sekund před koncem třetí třetiny dost možná rozhodující gól! Na křížný pas si najel na pravém křídle David Hrubý. Ten vjel do pásma a předložil kotouč před odkrytou branku VÍTOVI MACKOVI, který měl snadnou práci. Asistence: David Hrubý a Šimon Fasner.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:16
    Slováci jsou v plném počtu. Začíná to vypadat na prodloužení.

56:37
    V oslabení zahrozil Tomáš Chrenko. Po jeho výpadu musel Láryš včas secvaknout betony k sobě.

55:59
    Po střele Víta Záhejského z levé strany Brezáni odolal. Poté byli čeští hráči vytlačeni do středního pásma.

55:15
    Přesilovka pro český tým! Adam Salon dostal dvě minuty za podrážení.

54:34
    Zakázané uvolnění Slováků. Hra se vrací před jejich branku.

54:04
    Matěj Pekař našlápl na levém křídle a dostal se do dobré střelecké pozice. Brezáni však puk po jeho ráně ukryl ve výstroji.

53:00
    Skvělou střílenou nabídku Pšeničky usměrnil těsně vedle slovenské branky Vít Záhejský! Čeští hokejisté se nadechli k náporu.

52:23
    Ránu Dominika Pavlíka z osy kluziště vyrazil Brezáni ramenem. Čeští hokejisté pokračují v tlaku.

51:31
    Na levé straně útočného pásma převzal puk Kryštof Dyk. Jeho svižná střela prolétla vedle branky.

50:44
    Střelu českého hráče z osy hřiště pokryla lapačka brankáře Brezániho.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Tkáč (Dubravík), 4. Plančár (Tkáč, Chrenko), 35. Habla (Plančár) – 21. Poletín (Pekař, Čihař), 31. Pekař (Černý), 32. Úbl (Záhejský, Klatovský), 59. Macek (Hrubý, Fasner)

Slovensko: Brezáni (Prádel) – Kalman (C), Tomaškovič, Tkáč, Goljer, Vajko, Danko, Juroška, Bajza – Berčík, Čunderlík, Tomka – Němec (A), Chrenko, Dubravík (A) – Baláž, Salon, Durčo – Habla, Murín, Plančár.
    Trenér: Ivan Králik

Česko: Láryš (Novák) – Černý, Holub (A), Cichoň, Mikel, Šilhavý, Pšenička, Dyk – Poletín (C), Čihař, Pekař – Bartovič, Pavlík (A), Nestrašil – Úbl, Klatovský, Záhejský – Hrubý, Fasner, Macek.
    Trenér: Pavel Patera

Rozhodčí: Määttä – Jauhiainen, Alamäki