Kolín – Sokolov 0:4 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 4:2 (kon.) | Třebíč – Znojmo 4:1 (kon.)
Vsetín – Pardubice B 5:4 (kon.) | Poruba 2011 – Přerov 6:2 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 3:1 (kon.)
Slavia – Zlín 4:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:4 (2:2, 0:1, 3:1)
HC Dynamo Pardubice B
Pátek 29.12.2023, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 33. kolo

Nejlepší hráči

Ondřej Smetana (Vsetín) – Tomáš Kaut (Pardubice B) (19:59:09)

Utkání končí! Domácí nakonec zvládli otočit dnešní duel a na závěr roku 2023 tak nadělují svým fanouškům vítězství. Obrat z 2:3 na 5:3 se udál během necelých čtyř minut po polovině třetí části, kdy nejprve srovnal Štěpán Bláha, aby následně dvakrát v jedné minutě skóroval Pavel Klhůfek. Hosté ještě v závěru Janem Zdráhalem utkání zdramatizovali a i v závěru při hře bez brankáře tlačili, na vyrovnání však nedosáhli.

59:47
    Jenže domácím se daří vyhodit a čas Dynama se krátí.

59:30
    Hosté znovu v pásmu a se šesti hráči.

59:09
    Rozhodčí nyní řešili, co přesně bude následovat, ale ukazují na vhazování ve střední třetině.

59:09
    Šlo o Jakuba Lichtaga, který nakonec odjíždí z hřiště jen za pomoci lékařů.

59:09
    Hosté kombinovali, načež jeden z nich zůstal v obrovských bolestech ležet před brankou. Sudí hru nepřerušili a nechali Pardubice kombinovat. A to do chvíle, kdy získal puk Jonák a jel by od vlastní modré úplně sám na branku, nicméně právě v tu chvíli rozhodčí hru přerušili.

58:30
    Pardubice jsou opět bez gólmana, nahození od modré sráží Žukov do ochranné sítě.

58:00
    A další brejk Vsetína! Tentokrát akci 2 na 1 táhl Adam Hořanský, jehož ránu zastavila spojnice břevna a tyče!

57:42
    Nejprve hosté neuspěli v brejku, aby následně dostal Rob pas za obranu a jel úplně sám na Honzíka, kterého mezi betony nepřekonal!

57:10
    Vsetínu se ale každopádně dobře daří kouskovat hru a šetří cenné sekundy.

56:38
    Domácí mohli vést znovu o dva góly! V akci tří na jednoho naservíroval Jenáček puk na hattrick Klhůfkovi, ale jeho střelu do prázdné branky fantasticky zastavil vyrážečkou přesouvající se Honzík!
    56:12 Jan ZDRÁHAL - 5:4

56:12
    6/6
    Pardubice B právě vstřelily branku!
    Drama je tady, hosté přeci jen snižují. Po sérii přihrávek dostal puk na modrou JAN ZDRÁHAL a jeho ostrá rána příklepem propadla brankáři domácích za čáru – 5:4. Asistence: Josef Mikyska a Daniel Herčík.
    Zdráhal J., Mikyska J., Herčík D., Rouha M., Pavlata D., Žálčík L.
    Žukov M., Jandus T., Staněk R., Larsen M., Kern J., Hořanský A.

56:00
    Teď už Pardubice hrají bez brankáře a kombinují v pásmu.

55:28
    Hosté už pomalu chystají hru bez brankáře, ale nyní je jim opět pískán ofsajd.

55:09
    Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice B.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 17. Smetana (Rob), 18. Bērziņš (Jonák, Rob), 51. Š. Bláha (Klhůfek), 54. Klhůfek (Š. Jenáček, Kern), 54. Klhůfek (Holec, Hryciow) – 4. Nedbal (Žálčík, Kaštánek), 13. Kaut (Žálčík, Lichtag), 40. Hrníčko (Herčík, J. Mikyska), 57. Zdráhal (J. Mikyska, Herčík)

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Pavlíček) – Staněk, Larsen, Š. Jenáček, Smetana (A), Hryciow, Ďurkáč, Kojo – Jonák (C), Bērziņš, Rob (A) – Holec, Dědek, Klhůfek – Hořanský, Kern, Jandus – Kubiš, Kratochvil, Š. Bláha.
    Trenér: Jiří Weintritt

HC Dynamo Pardubice B: Honzík (Kadlc) – Zdráhal, M. Kubíček, Kaštánek, Nedbal (A), Voženílek, Tvrdík, Kynčl – Rouha, J. Mikyska, Žálčík (A) – Kaplan, Kaut (C), Lichtag – Pavlata, Herčík, Hrníčko – Moník, Zeman, Paleček.
    Trenér: Tomáš Jirků

Rozhodčí: Zavřel, Šumoda – Škrobák, Smilek