Frýdek-M. – Kolín 6:1 (kon.) | Přerov – Litoměřice 2:1 (2:0 po s.n.) | Jihlava – Slavia 5:3 (kon.)
Zlín – Třebíč 5:2 (kon.) | Pardubice B – Poruba 2011 2:5 (kon.) | Znojmo – Prostějov 2:4 (kon.)
Sokolov – Vsetín 4:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice B
2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 03.01.2024, 18:00 • Zimní stadion Chrudim • Chance liga • 34. kolo

Dynamo chtělo ve třetí třetině stáhnout dvoubrankovou ztrátu, jenže doplatilo na mizernou koncovku, přestože šancí mělo opravdu hodně, ale zkrátka Poruba byla efektivní na maximum. Ve 45. minutě navyšoval na 4:1 z hostujícího pohledu Berisha, Dynamo to zkoušelo za rozhodnutého stavu přesto bez brankáře a částečně se jim to vyplatilo, když po teči Lichtaga zaplul puk do brány, následně pokračující hra bez brankáře ale znamenala i gól hostů do prázdné brány, a opět to byl Kanďan Berisha. Poruba tak zvítězila 5:2. (20:21:37)

59:34 Aaron BERISHA - 2:5

59:34
    Poruba právě vstřelila branku! Nepřesná rozehrávka Dynama znamená trefu do prázdné brány, ze středu se prosazuje AARON BERISHA – 2:5! Asistence: Frenks Razgals.
    59:02 Jakub LICHTAG - 2:4

59:02
    Pardubice B právě vstřelily branku! Ještě přichází snížení z domácí strany. Nedbal nahodil puk na bránu, kde byl nepochopitelně volný JAKUB LICHTAG, který usměrnil puk za záda brankáře – 2:4! Asistence: Karel Nedbal a Vojtěch Tvrdík.

58:56
    Tvrdík vypustil z kruhu puk rychle z hokejky, stejně tak rychlý byl ale při zásahu Dolejš.

58:46
    Puk letí z hole Gutwalda na prázdnou bránu, ale netrefuje ji.

58:32
    Herčík posílal puk na Pochobradského, který stínil před bránou, ale rozhodčí Dynamo vykazují ven z pásma.

58:00
    Střela Nedbala končí po obětavém bloku v ochranné síti.

57:50
    Gutwald po mantinelu posílá puk na zakázané uvolnění.

57:40
    Hra na střídačce Poruby vrací hru před Dolejše.

57:11
    Dynamo to přeci jen zkouší bez brankáře, drží se v pásmu.

57:11
    Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice B.

57:11
    Ani Josef Mikyska nenadělal Dolejšovi žádné větší problémy i přes to, že byl v solidní pozici. Dneska to Dynamu střelecky vůbec nelepí.

56:35
    Pardubickému obránci sjel puk z hole přímo do jízdy Ondřeji Šedivému, jenž si puk lehce potáhl a poté ho nahodil na Vomáčku.

55:51
    Vít Christov zatáhl puk do pásma a hosté pokračují v útočné aktivitě. Zatím bez většího úspěchu.

54:48
    Kaplan je dnes střelecky hodně aktivní, jeho pokusy ale postrádají přesnost.

54:13
    Dynamo už se příliš do útoku nehrne a Poruba poslední vteřiny tráví před Vomáčkou.

52:32
    Po Sedlákově střele Vomáčkovi vypadl puk a neměl ho pod kontrolou, tentokrát mu ale spoluhráči výrazně pomohli, když puk odklidili do bezpečí!

51:37
    Antonín Honejsek trochu přetáhl puk na najíždějícího Razgalse, který tak nemohl zakončovat na zadní tyči.

50:47
    Hlaváč výborně zasáhl puk v době, kdy se Pochobradský otáčel a chtěl uhánět do protiútoku.

49:34
    Robin Kaplan vystihl nepřesnou rozehrávku a z dobré šance těsně minul levou tyč!

49:03
    Kaut puk nezpracoval, ale následně se domácí ještě k puku vrátili.

48:35
    Zdráhal nepříjemně kolidoval s Pochobradským, ale oba se zvedají a vypadá to, že jsou v pořádku.

47:06
    Kaplan střílel na zadní tyč a puk lízl lapačku Dolejše.
    44:56 Aaron BERISHA - 1:4

44:56
    Poruba právě vstřelila branku! Nedáš, dostaneš na druhé straně a o výsledku si dovolím tvrdit, že je rozhodnuto! Opět nedůrazu na brankovišti využili hosté a puk do brány doklepl AARON BERISHA – 1:4! Asistence: Adam Sedlák a Frenks Razgals.

44:24
    Neuvěřitelné, co teď Žálčík spálil! Nádherná akce na jeden dotek, Kaplan adresoval puk vzdušnou přihrávkou právě na Lukáše Žálčíka, který měl před sebou úplně prázdnou bránu, ale šanci zahodil, napálil Dolejše jen ze strany do betonu.

44:10
    Zblokovaná střela o obránce se až k Vomáčkovi nedostala.

43:08
    Lukáš Žálčík se povedenou střelou příklepem opřel do puku, ale Dolejš mezi betony puk udržel! Další zajímavá možnost domácích, která zůstala nevyužita.

41:27
    Dominik Hrníčko ke konci přesilovky ve velké šanci. Martin Švec mu předal puk, pardubický útočník se prodral přes dva hráče, bekhendem ale nepřehodil puk přes beton Dolejše!

40:27
    Domácí se do pásma nedostali, Sedlák je zastavil už před modrou.

40:03
    Dynamo ještě dohrává početní výhodu...

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:42.

Také ve druhé třetině padly dvě branky, na 3:0 už navyšoval Mrázek, který dostal přihrávku a z bekhendového blafáku pokořil Vomáčku. Dynamo ale částečně odpovědělo z přesilové hry, kdy ze slotu neomylně trefil Daniel Herčík. Poruba tak stále drží dvoubrankový náskok jako v první třetině, ale vzhledem k útočné snaze Dynama je ve třetí části nebude čekat úplně snadná pozice, nicméně náskok však stále má.

39:53
    Ještě jedno nahození, které drží Dolejš.

39:34
    Aaron Berisha – 2 min., sekání.

39:04
    Hrníčko rychle přistoupil ke Gutwaldovi a zblokoval mu přihrávku.

38:47
    Lukáš Žálčík se prokličkoval do pásma až ke střele, která nebyla špatně mířená, ale o kousíček minula branku. Dolejš by byl jinak bez šance na zásah!

37:09
    Švec ještě vybojoval puk pro Tomáše Kauta, který na nic nečekal, vypálil a jeho projektil těsně prosvištěl nad břevnem.

36:24
    Nedorazy v pardubické defenzívě musel zachraňovat až brankář Vomáčka, který se bez hokejky natáhl k tyčce a zamezil jasnému gólu!

35:53
    Domácí rozhodně nemají dost a dál provětrávají Dolejše, který ale puky pro dorážky nepustil.
    34:43 Daniel HERČÍK - 1:3

34:43
    6/5
    Pardubice B právě vstřelily branku! Pardubice se prosazují během přesilové hry a je potřeba říct, že zaslouženě! Zachráněný puk na modré čáře se dostal po dvou přihrávkách k DANIELU HERČÍKOVI, který ze slotu zavěsil přímo pod horní tyč – 1:3! Asistence: Robin Kaplan a Dominik Hrníčko.
    Herčík D., Kaplan R., Hrníčko D., Lichtag J., Švec M., Vomáčka T.
    Vachovec M., Sedlák A., Doudera L., Gřeš T., Dolejš D.

34:17
    Špatné předání puku za mantinelem vyústilo ve vyhození hostů.

33:42
    Michal Pochobradský se nerozprakoval a vystřelil propagační střelu na Dolejše, ten zasáhl.

33:12
    Michal Gutwald – 2 min., podrážení.

33:03
    Vomáčka bleskově vytáhl beton proti střele mezi betony, kterou vyprodukoval Gřeš!

32:31
    Ofsajd zastavil protiakci Tvrdoně s Christovem.

31:46
    Chabada chtěl nahrnout puk před bránu, kam si sjížděl jeden z hráčů, ale byl Dolejšovi příliš blízko.

31:04
    Další zásah betonem porubského brankáře.

30:32
    Pardubice uzamkly soupeře v pásmu, ale Dolejš odolává.

30:14
    Voženílkovo nahození gólman neviděl, ale letělo vedle.

28:44
    Šedivého prudká přihrávka projela podél brankoviště bez povšimnutí.

28:13
    Zdráhal vzal akci na sebe, ale napálil hráče před sebou a musí se urychleně vracet do obrany.
    25:57 Petr MRÁZEK - 0:3

25:57
    6/6
    Poruba právě vstřelila branku! Špatně rozestavěná pětice značně ulehčila Porubu dokončit akci do zdárného konce! Při překřížení na modré čáře uháněl sám na brankáře PETR MRÁZEK, který dnes podruhé skóruje, tentokrát z bekhendového blafáku – 0:3! Asistence: Ondřej Šedivý.
    Mrázek P., Šedivý O., Hlaváč F., Krenželok L., Lemcke J., Dolejš D.
    Mikyska J., Kaplan R., Žálčík L., Zdráhal J., Chabada O., Vomáčka T.

25:05
    Riskantní přechod pásma domácím nakonec vyšel a můžou po delší době zaútočit.

24:24
    Zakázané uvolnění posílá hru zpět před Vomáčku.

24:07
    Rouha se v obranné třetině zapojuje zpátky do hry.

23:37
    Aaron Berisha mířil do horního rohu, ale nebyl přesný.

23:13
    Zblokovaná střela obránce vyletěla do ochranné sítě.

23:00
    Tvrdoň si delší dobu rovnal puk na hůl, Vomáčka utěsnil tělo na přední tyči.

22:33
    Ondřej Chabada středem hřiště vyhazuje.

22:25
    Střelu Petra Mrázka od modré Vomáčka chytá.

22:02
    Michal Rouha – 2 min., vysoká hůl.

21:43
    Dobrá pobídka na teč od Tvrdíka, která ale zamířila vedle.

21:06
    Mikyska si odbruslil od obránce, ale následný bekhend přistál jen brankáři v lapačce.

20:19
    Ofsajd domácího celku, hra je přerušena.

20:09
    Úvodní vteřiny se odehrávají za bránou Dolejše.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:49

Po celou první třetinu více určitě hrozili domácí, kteří se dostali i do několika slibných gólových šancí, jenže efektivita pokulhává. To lídr z Poruby sice zatím nijak zvlášť ofenzivními choutky neoplývá, nicméně se dvakrát během několika vteřin prosadil a udržuje si dvoubrankový náskok.

20:00

19:45
    Tvrdík u mantinelu za Vomáčkou přitvrdil, následná střela Sedláka bránu minula.

19:12
    Michal Pochobradský vyzkoušel Dolejše střelou mezi betony, mezeru tam ale nenašel.

18:29
    Další útočná snaha domácího týmu střelou neskončila, dále jsou však na puku ve vlastním pásmu.

16:42
    Dynamo v útočné fázi nepůsobí vůbec marně, nicméně góly dává zatím jen soupeř. Tentokrát Poruba puk pouze vyhodila ven z pásma.

15:26
    Jakub Lichtag si obskočil obránce a lehce tečoval puk pouze do boční sítě!

15:13
    Dobrá jedovka Jana Zdráhala, proti které se Dolejš jen ohlédl.

14:32
    Dolejš raději přikryl puk poté, co se nepříjemně odrazil od brusle Kauta.

14:20
    Nyní se Porubě nepovedlo dostat do pásma, oba mantinely byly dobře obsazeny pardubickými křídly.

14:08
    Zeman už puk za bránou nedostal.

13:14
    Michal Rouha dostal před bránu přihrávku od Pochobradského, ale zamířil jen do betonů Dolejše!

12:26
    Teď pořádně divoká pasáž na obou stranách. Nejprve Kalpan dvakrát z dobré pozice neproměnil, následně se puk odrazil na hůl Vojtěcha Střondaly, který měl polovinu ledové plochy zcela pro sebe, hledal ale spoluhráče, kterého pokryl vracející se bek!

11:13
    Důležitý zásah Vomáčky betonem, když se před obránce dostal zakončující Aaron Berisha!

10:16
    Dynamo musí rozehrávat zpět od své brány, následně Pavlata prudký puk nezpracoval.

09:05
    Dobrou průnikovou přihrávku na Robina Kaplana stačil zvednout Sedláka a rázem bylo po dobré šanci.

07:43
    Lichtag špatně předal puk a do útoku se může vrhnout Poruba.

07:02
    Hosté jsou kompletní.

06:24
    Vyhozený puk Stehlíkem končí u Vomáčky.

06:11
    Pochobradský ještě sahal hokejkou do střely od modré, ale Dolejš puk držel mezi rukou a tělem.

05:32
    Čisté vyhrané vhazování vyhání domácí celek z pásma.

05:24
    Nedbal se snažil zachránit puk na modré čáře, ale po teči pouze končí v ochranné síti.

05:02
    Lukáš Krenželok – 2 min., sekání.

04:56
    Tomáš Kaut z dobré pozice golfákem netrefuje bránu.

04:30
    Lemcke neposlal přesnou přihrávku na spoluhráče a je z toho icing.
    03:55 Aaron BERISHA - 0:2

03:55
    6/6
    Poruba právě vstřelila branku! A je tu hned další branka! Domácí hráči nezachytili hráče ujíždějícího po mantinelu a AARON BERISHA kotouč namířil přesně za záda Vomáčky – 0:2! Asistence: Antonín Honejsek.
    Berisha A., Honejsek A., Stehlík J., Gutwald M., Razgals F., Dolejš D.
    Kaplan R., Mikyska J., Tvrdík V., Voženílek M., Žálčík L., Vomáčka T.
    03:22 Petr MRÁZEK - 0:1

03:22
    6/6
    Poruba právě vstřelila branku! To je pořádně studená sprcha pro Dynamo! První usazení se v pásmu hned končí gólem Poruby. Vomáčka nadvakrát vleže zasáhl, jenže k puku se nejrychleji dostal PETR MRÁZEK, který dostal puk do brány přes obránce – 0:1! Asistence: Ondřej Šedivý a Lukáš Krenželok.
    Mrázek P., Šedivý O., Krenželok L., Dolejš D., Sedlák A., Doudera L.
    Paleček A., Zeman T., Švec M., Pavlata D., Chabada O., Vomáčka T.

02:58
    Zemanovi chyběl kousek, aby zakončil Pavlatovu přihrávku.

02:20
    Rouha za bránou vybojoval puk a potom ho naslepo posílal před bránu, kde se ho ujal hostující Stehlík.

01:31
    Žálčík trefil jen brusli rozhodčího, od které se puk odrazil na hole Poruby.

00:57
    Zakázané uvolnění na domácí straně.

00:33
    S vysokým forčekingem Dynama mají hosté teď problémy.

00:06
    Lichtag protečovává puk do pásma.

00:01

Dynamo naskočí v bílé variantě, hosté v červené.

Hráči obou týmů společně s rozhodčími už pomalu nastupují na led, za pár chvil začneme.

HC Dynamo Pardubice B: Vomáčka (Honzík) – Zdráhal, Chabada, Švec, Nedbal (A), Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Lichtag, Kaut (C), Hrníčko – Kaplan, J. Mikyska, Žálčík (A) – Rouha, Pochobradský, Herčík – Pavlata, Zeman, Paleček.
    Trenér: Tomáš Jirků

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Doudera, A. Sedlák, Klimíček, Lemcke, Stehlík, Gutwald, Hlaváč – Christov, Střondala (A), Tvrdoň – Berisha, Honejsek, Razgals – Gřeš, Vachovec (A), Klímek – O. Šedivý, Krenželok (C), P. Mrázek.
    Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Maršálek, Mejzlík – Bezděk, Peluha.

HC RT TORAX Poruba odehrála domácí duel proti trápícímu se Přerovu poměrně v klidu. První třetina sice tomu ještě příliš nenasvědčovalo, když se odcházelo do kabin za stavu 1:1, ve zbytku utkání ale přišly branky a konečný výsledek byl pohodový 6:2. Dvěma body v utkání se blýsklo rovnou sedm hráčů. „Hokej se hraje šedesát minut, někdy hrajeme výborně první třetinu 4:1 a pak je výsledek 5:4. Rozhodlo šedesát minut, vyhráli jsme, to je důležité,“ říkal po utkání trenér Jiří Režnar.

HC Dynamo Pardubice B ještě před středečním duelem zajíždělo na Lapač, kde sehrálo náročný duel proti druhému Vsetínu. Dokonce ho překvapilo brzkým vedením 2:0, jenže díky dvěma využitým přesilovým hrám ještě v první třetině během dvou minut domácí utkání srovnali. Navíc ve třetí třetině dokázali Valaši dalšími třemi góly navýšit vedení, a i když se Pardubice snažily o vyrovnání, domácí si jednobrankové vedení vzít nenechali. „Hodnotí se mi to těžko. Měli jsme dobrý začátek, vedli jsme 2:0, pak jsme bohužel udělali dva fauly a soupeř nám hned vyrovnal. Myslím, že první gól se dal lépe odbránit, ale to se nedá nic dělat. Nechali jsme soupeře vrátit se do zápasu našimi fauly. Ve druhé třetině jsme ustáli tlak soupeře, který dobře napadal, byl agresivní v osobních soubojích. Měli jsme špatný vstup do třetí části, kdy jsme si hned v prvním střídání vrátili pět šest kotoučů zpátky do vlastní třetiny, což udalo ráz třetí třetiny. Začali jsme odpalovat kotouče, přestali jsme si věřit,“ hodnotil porážku na Lapači asistent trenéra Jan Starý.

Zdravím vás u přenosu 34. kola hokejové Chance ligy, ve kterém se mezi sebou utkají HC Dynamo Pardubice B a HC RT TORAX Poruba. Na chrudimský zimní stadion dorazí atraktivní soupeř – první tým tabulky Poruba, která za celou sezonu pouze dvakrát ztratila všechny tři body a táhne za sebou pětizápasovou vítěznou šňůru. To Dynamo se sice drží na slušné 9. pozici, nicméně poslední týdny nemá úplně dobré výsledky, i když třeba výkony nepředvádí nejhorší.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 35. Herčík (Kaplan, Hrníčko), 60. Lichtag (Nedbal, Tvrdík) – 4. P. Mrázek (O. Šedivý, Krenželok), 4. Berisha (Honejsek), 26. P. Mrázek (O. Šedivý), 45. Berisha (A. Sedlák, Razgals), 60. Berisha (Razgals)

Rozhodčí: Maršálek, Mejzlík – Bezděk, Peluha