Columbus – Boston 1:4 (kon.) | NY Rangers – Carolina 1:6 (kon.) | Pittsburgh – Washington 3:4 (kon.)
Dallas – Montreal 3:4 (kon.) | Minnesota – Calgary 1:3 (kon.) | Nashville – Chicago 3:0 (kon.)
Winnipeg – Tampa 4:2 (kon.) | Arizona – Florida 1:4 (kon.) | Colorado – NY Islanders 5:4 (po pr.)
Edmonton – Philadelphia 5:2 (kon.) | Vancouver – Ottawa 6:3 (kon.) | Los Angeles – Toronto 0:3 (kon.)
San Jose – Detroit 3:5 (kon.)
Minnesota Wild
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Calgary Flames
Středa 03.01.2024, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek středy. Napočtenou někdy příště! (04:46:58)

Dnešní utkání sledovalo 18 456 diváků.

Další soupeři týmů
    Minnesota Wild: Tampa (doma, 5. 1. od 2:00)
    Calgary Flames: Nashville (venku, 5. 1. od 2:00)

Xcel Energy Center hlásí dohráno, Calgary odvrátilo třetí prohru s Minnesotou v řadě a vítězí 3:1! Nutno nicméně podotknout, že se jedná o pořádně vydřený úspěch: domácí velké marodce navzdory ve třetí třetině zabrali a Markströmovu svatyni doslova zasypali střelami, jenže ani jednu z nich nakonec nepřetavili ve vyrovnávací trefu. Úspěch Flames tak jen pár sekund před koncem zásahem opuštěné branky potvrdil Coleman.

59:32
    Backlund vyhazuje puk za domácí svatyni, kde ho zastavuje Fleury a předává ho vracejícímu se protihráči. Minnesotě už nezbývá čas na srovnání.

59:03
    John Hynes si ještě bere oddechový čas.
    59:03 Blake COLEMAN - 1:3

59:03
    6/6
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Máme hotovo, dva body dnes poputují na konto Flames! S pukem na holi se dopředu protáhl BLAKE COLEMAN, jenž stvrdil vítězství Calgary zásahem opuštěné branky Wild – 1:3! Asistence: Mikael Backlund, MacKenzie Weegar.
    Andersson R., Backlund M., Coleman B., Markström J., Weegar M., Mangiapane A.
    Faber B., Boldy M., Maroon P., Rossi M., Hartman R., Johansson M.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:37
    Teď už svatyně Minnesoty skutečně zeje prázdnotou, domácí hrají vabank!

57:49
    Fleury už byl venku z brankoviště, nakonec se do něj ale vrátil. Výpad Wild byl totiž rychle odražen.

57:25
    Calgary se přesunulo do útoku, Backlundova odražená střela končí v ochranné síti nad Fleurym.

56:49
    Kýžené vyrovnání nezařídil ani Johansson, Markström proti jeho zakončení do rohu vytáhl lapačku.

56:19
    Bogosianova střela z modré čáry prošla skrz chumel těl před brankovištěm a zastavila se až o Markströma, který se tak těší z dalšího úspěšného zákroku.

55:57
    Dění se přelévá z jedné strany na druhou, ani jednomu týmu se teď nedaří zakotvit před svatyní soupeře. To pochopitelně více vyhovuje Flames.

Střely na branku: 29 – 32.

55:06
    Do konce základní hrací doby zbývá ani ne pět minut. Více ze hry mají hosté, které teď ovšem čárový rozhodčí nachytal v postavení mimo hru.

54:32
    Domácí už to budou mít hodně těžké, pokud ještě pomýšlí na body. Vstup do třetiny sice měli výborný, teď se ale trápí a špatnou rozehrávkou způsobili icing.

53:55
    Andersson v klidu hlídá puk na kruhu ve své obranné třetině, hosté momentálně střídají formace.

53:03
    Calgary zahrozilo! Greer nachytal domácí obranu na švestkách a z bezprostřední blízkosti svatyně hned dvakrát ohrozil Fleuryho, který ale udržel svůj tým ve hře klíčovými zákroky!

52:53
    Podle rozhodčího teď někdo zahrál puk vysokou holí, další vhazování proběhne před Fleurym.

52:29
    Backlundova střela z hodně ostrého úhlu se otřela o Fleuryho beton, Minnesota zakládá protiútok.

51:52
    Boldy vystartoval dopředu po křídle, už za modrou byl ale zastaven. Domácím se nedaří navázat na povedené předchozí minuty, hosté se vrací do hry.

51:11
    Calgary chvíli těžilo z domácího icingu a drželo hru vepředu, Fleury byl ale bez práce. Wild se eventuálně podařilo dostat kotouč pod kontrolu.

50:33
    Minnesota si po nepovedené rozehrávce zapisuje zakázané uvolnění, dění se přesouvá k Fleurymu.

Střely na branku: 27 – 24.

49:58
    Flames byli v posledních momentech pod obrovským tlakem, nyní se jim ale daří se soky srovnat krok.

49:15
    Faber parádní přihrávkou k zadní tyči vybídl ke střele volného Gaudreaua, jehož zakončení z voleje ale obětavě zblokoval padající Andersson! Markström mu po zápase jistě poděkuje.

48:40
    Po Faberově dělovce z modré to za Markströmem cinklo, vyrovnání bylo znovu velmi blízko!

47:57
    Boldy se opřel do puku v prostoru pro vhazování, jenže Tanev projektilu nastavil do cesty brusli.

47:23
    Wild vstup do početní výhody moc nevyšel, Markström je díky kvalitní práci své obrany bez práce. Takřka polovina Colemanova trestu je minulostí.

46:57
    Boldy vyhozenou pryž zkrotil až těsně za modrou čarou, Minnesota se na moment stahuje z útoku.

46:28
    Za strkanici se sice nakonec opět nevylučovalo, teď už ale někdo na trestnou putuje. Je to Blake Coleman (CGY), který se provinil hákováním.

Střely na branku: 23 – 24.

46:09
    Petan se pokusil pryž za Markströma doslova procpat a to se hostujícím borcům pochopitelně ani trochu nelíbilo. Následovala další divoká výměna názorů, tentokrát se to dost možná bez vyloučení neobejde...

46:02
    Calgary si po delší době do statistik zapisuje zakázané uvolnění, hra se z jeho třetiny jen tak nepohne.

45:19
    Markström znovu prokázal své kvality, dnes chytá výborné utkání. Po zkrocení dorážky z dílny Erikssona Eka se rozhodl kotouč na chvíli podržet.

45:08
    Flames bleskově přesunuli hru na opačný konec kluziště. Backlund připravil zakončení pro Lindholma, Fleury byl v pozoru a pryž vyrazil vysoko nad sebe.

45:08
    Za výborného strážce hostující klece neprošla ani Dewarova rychlá rána z kruhu. Po přerušení byla k vidění skupinová strkanice, trestat se ale nebude.

44:33
    Kadri je zpět na ledě. Johansson to zkusil krátce po konci přesilovky, na Markströma si ale nepřišel ani on. Domácí se nicméně nadále drží vepředu.

43:47
    Faber přihrávkou vybídl Hartmana k dalšímu projektilu, který tentokrát zblokoval protihráč. Jiný sok pak obratem pryž vyhodil ven ze svého pásma.

43:25
    Hartman se uvolnil na pravé straně a zkusil zakočit, jenže jeho rána šla jen do hrazení za Markströmem.

42:54
    Nepovedená přihrávka na modrou čáru připravila Minnesotu o útočné pásmo, Wild se budou muset pro ujíždějící kotouč vrátit na svou část kluziště.

42:31
    Domácí mají šanci srovnat, Nazem Kadri (CGY) ve snaze získat puk v neutrální zóně podržel Rossiho.

41:58
    Nepříjemná skrumáž před hostující svatyní větší šanci nevyprodukovala, gólman Calgary byl ve střehu.

41:41
    Wild vyhráli tahanici o kotouč za Markströmem a nyní už pár sekund kombinují podél modré čáry.

40:55
    Domácí v plném počtu. Hosté v úvodu poslední části naráží na zpevněnou defenzívu Minnesoty.

40:05
    Třetí třetina je v plném proudu. Flames do ní vstupují s malým zbytkem přesilovky, Gaudreau se vrátí zpět na hrací plochu za pouhých pár sekund.

40:01

Po úvodní části to s Minnesotou nevypadlo nejlépe, svěřenci trenéra Hynese se ale během první pauzy vzchopili a v následující části předvedli solidní výkon, díky kterému se jim podařilo stáhnout náskok Calgary na jediný gól. Flames po většinu dějství tahali za kratší konec a ač si vypracovali pár hezkých šancí, ani jednu z nich v trefu nepřetavili. Ubrání se tlaku oživených domácích, nebo Wild souboj otočí?

Statistiky: Střely na branku: 12 – 23. Zblokované střely: 10 – 15. Vhazování: 14 – 15. Hity: 13 – 13. Trestné minuty: 4 – 4. Využití přesilovek: 0/1 – 0/0*.

[* Přesilovka CGY bude po pauze pokračovat.]

Další třetina začne přibližně v 3:50.

40:00

39:46
    Calgary v závěrečných momentech operuje v útočném pásmu, domácí brankář je ale bez práce.

39:15
    Před svatyní Minnesoty vznikl naprostý chaos, Fleury byl úplně mimo brankoviště! Nakonec se mu ale podařilo kotouč včas dostat pod kontrolu, nepříjemná dorážka se nekonala!

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:45
    Domácí oslabení zahájili dobře, hned vyhodili a v úvodních sekundách drží dění daleko od Fleuryho.

38:23
    Frederick Gaudreau (MNS) se po přerušení vypotácel ze střídačky a zaplul na trestnou, kam ho rozhodčí posílá na dvě minuty za nedovolené bránění.

37:47
    Paže jednoho z hlavních rozhodčích vystřelila vzhůru, hosté si svou zvýšenou aktivitou vynutili faul.

37:02
    Skoro to vypadá, že oslabenému týmu Minnesoty dochází šťáva. Flames se v posledních minutách ke kotouči dostávají častěji než dosud.

36:36
    Ani Rossi nemířil přesně, byť pálil z hodně nešikovného úhlu. Markström se za pukem jen ohlédl.

36:16
    Hosté se ocitli v postavení mimo hru, čárový rozhodčí tak na malou chvíli zastavuje dění na ledě.

35:47
    Andersson si bere vyhozený puk na svou hokejku a startuje vpřed. Uvidíme, co Calgary vymyslí.

35:17
    Boldy je v posledních momentech hodně aktivní, ani tentokrát ale Markströma nepotrápil. Jeho zakončení proletělo vedle vzdálenější tyče.

Střely na branku: 11 – 22.

34:47
    Wild to zkusili znovu, tentokrát kotouč zblokoval bránící Kadri. Od něj se odrazil do ochranné sítě, hra bude pokračovat po reklamní přestávce.

34:29
    Boldy se kvůli dotěrnému sokovi nedostal k pořádné střele, jeho kotouč zasáhl jen plexisklo.

33:54
    Minnesota vyhrála vhazování ve svém pásmu, Lucchini následně protáhl puk na opačný konec hřiště.

33:29
    Lindholm pronikl do útoku přes střed kluziště a pasem na křídlo vybídl ke střele Greera, jenže ani ten nenašel recept na veterána v domácím brankovišti.

32:58
    Ke druhému gólu Wild chyběly centimetry, Goligoski z pravé strany nastřelil tyčku! Obrana Flames prožívá nejtěžší chvíle v zápase!

32:20
    Tanev byl odzbrojen forčekujícími soky za svou svatyní. Domácí jsou aktivní a ženou se za vyrovnáním.

31:39
    Utkání se přelilo do své druhé poloviny. Minnesota nyní odzbrojila své soky na hraně obranného pásma a bleskově přesunula hru zpět k Markströmovi.

30:56
    Na druhém konci kluziště se pokusil se prosadit Oesterle, Fleury si ale bedlivě střežil bližší stranu brankové konstrukce a puk bez obtíží vyrazil.

30:23
    Johansson se protáhl za hostující obranu a z pěkné pozice pro zakončení poslal puk vedle pravé tyče.

Střely na branku: 11 – 19.
    29:28 Patrick MAROON - 1:2

29:28
    6/6
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Kontaktní gól je na světě, domácí jsou zpátky ve hře! Znovu se potvrdilo klasické nepsané hokejové pravidlo "nedaš – dostaneš": Petan z rychlého přečíslení sice zakončil pouze do připraveného Markströma, jenže u tyče se k odraženému puku dostal dojíždějící PATRICK MAROON a ten měl hodně jednoduchý úkol – 1:2! Asistence: Nic Petan, Marco Rossi.
    Mermis D., Petan N., Maroon P., Rossi M., Bogosian Z., Fleury M.
    Backlund M., Coleman B., Markström J., Weegar M., Oesterle J., Mangiapane A.

28:42
    Plameny ze svého repertoáru vytáhly hezkou akci, Fleury pak ještě hezčí zákrok! Po krátké přihrávce se chtěl prosadit Šarangovič, jenže gólman Wild se včas přesunul k opačné tyči!

28:03
    Fleury si poradil s lehkým pokusem Anderssona. Sice se k tomu nejdřív neměl, ale nakonec před najíždějícím sokem schoval puk pod svou rukavici.

27:35
    Markström zachytil ujíždějící puk před zadní čarou, icing se tentokrát nekoná. Minnesota se chvíli poté usazuje v útočném pásmu a kombinuje.

27:04
    Krátce po vyhraném buly před Fleurym se ozval Hanifin, jehož slabé nahození projelo vedle brány.

Střely na branku: 8 – 16.

26:55
    Obrana Wild si vybrala slabší chvíli a pustila před Fleuryho Greera, domácí brankář nicméně následnou rutinní střelu vykryl. Následuje komerční pauza.

26:29
    Flames začínají pomalu ale jistě promlouvat do hry. Oesterle drží puk ve své třetině a snaží se najít někoho před ním, na koho by ho mohl nasměrovat.

25:59
    Po delší době nyní musel zasahovat také Fleury, jenž proti zakončení od hrazení využil betony.

25:39
    Walker protáhl hru do útočného pásma, kde ho u mantinelu obratem odzbrojil Huberdeau. Tanev pár sekund nato vyhodil pryž ven z pásma.

24:57
    Sledujeme sérii přihrávek Minnesoty kolem modré čáry, ani jeden z trojúhelníku hráčů se nemá ke střele.

24:29
    Bogosian sbírá vyhozený puk za svým brankovištěm a bez váhání ho posílá zpět dopředu.

23:55
    Pokračujeme v tredu minimálního počtu přerušení, který byl nastaven v první třetině. Domácí mají na ledě převahu, stále se jim ale nedaří Markströma ohrozit.

23:10
    Spurgeon křižným pasem přes modrou čáru hledal najíždějícího Johanssona, jenže ten ke kotouči nedojel včas. Pryž se od hrazení odrazila za bránu.

22:30
    Tanevovi znepříjemňoval život forčekující sok, zadák Flames nicméně zvládl puk odehrát do bezpečí na Hanifina. Ten obratem startuje dopředu.

21:58
    Domácí mají od začátku periody více ze hry, všechny dosavadní útoky Calgary vyhasly ve střední třetině.

21:19
    Oesterle zachytil nepovedenou hostující rozehrávku a rozhodl se tuto příležitost chytit za pačesy, jenže ani Markströma nepotrápil. Puk zastavil Weegar.

20:48
    Domácí se nyní dostali do postavení mimo hru, další vhazování tak proběhne před pásmem Flames.

20:19
    Minnesota vstoupila do druhé třetiny dobře, Boldyho projektil z modré byl nicméně zblokován.

20:01

Úvodní část je za námi, Flames odchází do přestávky s dvougólovým náskokem. Zraněními sužovaná Minnesota po vyrovnaném úvodu se svými soky ztratila krok, až do konce periody se nevrátila zpět do hry, a v následující třetině tak jednoznačně má co zlepšovat. Inu, uvidíme, jak se zatím svižná bitva bude vyvíjet dál.

Statistiky: Střely na branku: 7 – 13. Zblokované střely: 5 – 9. Vhazování: 4 – 10. Hity: 7 – 6. Trestné minuty: 2 – 4. Využití přesilovek: 0/1 – 0/0.

Další třetina začne přibližně ve 2:59.

20:00

19:54
    Útok Minnesoty znovu Markströma nepotrápil. Fleuryho pár sekund nato potrápil Šarangovič, veterán ve svatyni Wild ale tentokrát pryž včas zastavil.
    19:36 Jonathan HUBERDEAU - 0:2

19:36
    6/6
    Plameny po krásné souhře posílají domácí do kabiny s dalším gólem! Lindholm z hranice pásma narýsoval parádní přihrávku do předbrankového prostoru pro najíždějícího JONATHANA HUBERDEAUA, který si položil Fleuryho a následně chladnokrevně uklidil puk k tyči – 0:2! Asistence: Elias Lindholm, Jegor Šarangovič.
    Huberdeau J., Šarangovič J., Markström J., Lindholm E., Weegar M., Oesterle J.
    Middleton J., Walker Sa., Duhaime B., Bogosian Z., Dewar C., Fleury M.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:38
    Nepamatuji si, kdy se naposledy přerušovalo. Sledujeme divokou podívanou, která se přesouvá z jedné strany na druhou. Fleury nyní vychytal Dubého.

18:06
    Backlundův pas na stranu, kde byl Coleman, se od mantinelu odrazil na hůl jednoho z protihráčů.

17:26
    Pospíšil dlouhým pasem našel Mangiapaneho, Flames se ale ani tentokrát v ofenzivní třetině neudrželi.

16:55
    První třetina se pomalu chýlí ke konci. Hanifin rozehrávkou poslal do útoku Kadriho, kterého ale domácí obrana odzbrojila už těsně za modrou čarou.

16:26
    Další prudká rána z hranice pásma, tentokrát to zkusil Faber. Jeho zakončení sice nechyběl důraz, notná dávka přesnosti už ale ano. Gólman bez práce.

15:55
    Bogosian trpělivě drží puk za svou svatyní. Wild se snaží uklidnit dění a rychle prostřídat formace.

15:19
    Flames výborně brání předbrankový prostor a nepouští své soky blíže k Markströmovi, ti se tak musí spoléhat hlavně na nepříliš efektivní rány z dálky.

14:49
    Dění nyní nabralo obrovské tempo. Častěji je na kotouči Minnesota, Markström musí být ve střehu.

13:58
    Domácí se v ofenzívě trápí. Middleton chtěl Markströma prověřit z modré, jeho střela byla zblokována.

13:30
    Pospíšil pronikl dopředu po pravém křídle a bekhendem prověřil Fleuryho, který nataženou holí jeho kotouč vytěsnil za brankoviště. Wild startují protiútok.

12:50
    Minnesota se snaží na inkasovaný gól co nejdříve odpovědět, Calgary ale úspěšně zavřelo své pásmo. Markström se od Mangiapaneho trefy moc nezapotil.
    11:40 Andrew MANGIAPANE - 0:1

11:40
    5/5
    Hosté jdou ve dvanácté minutě do vedení! Andersson se opřel do kotouče u mantinelu a jeho zakončení mimo dosah Fleuryho tečoval ANDREW MANGIAPANE, který byl nedostatečně střežen v prostoru mezi kruhem a brankovištěm. První gól duelu je na světě – 0:1! Asistence: Rasmus Andersson, MacKenzie Weegar.
    Andersson R., Backlund M., Markström J., Weegar M., Mangiapane A.
    Eriksson Ek J., Fleury M., Goligoski A., Spurgeon J., Johansson M.

11:32
    Fleuryho zachránila tyčka! Mangiapane během souboje před domácí svatyní dojel kotouč na mezikruží a orazítkoval brankovou konstrukci!

Střely na branku: 7 – 6.

11:00
    Nyní se vylučuje na obou stranách. Výměna názorů u střídaček vede k trestu za sekání pro Matta Boldyho (MNS) a krosček pro Nazema Kadriho (CGY).

10:20
    První větší šance utkání! Minnesota se zničehonic dostala do velmi slibně vypadajícího přečíslení dva na jednoho, volný Johansson ale nakonec z hranice brankoviště nasměroval puk jen do Markströmova betonu! Škoda pro Wild!

09:51
    Calgary dvakrát v rychlém sledu vyhodilo na zakázané uvolnění, je tu další vhazování před Markströmem.

09:27
    Strážce hostující svatyně nepřekvapila ani Gaudreauova střela z voleje, puk zmizel v jeho výstroji.

09:16
    Ze strany Wild tohle není moc povedená přesilovka. Flames se daří soupeře nepouštět do šancí, Markström měl v početní nevýhodě zatím minimum práce.

08:24
    Jako první se k zakončení odhodlal Rossi, Markström si ale jeho projektil z kruhu pohlídal. Přerušuje se.

08:07
    Minnesota rozjela kombinaci v útočném pásmu, šňůra přihrávek zatím ke střele nevedla.

Střely na branku: 1 – 5.

07:32
    Po konci komerční pauzy uvidíme přesilovku, kterou si vyzkouší domácí. Hosté totiž špatně střídali, trest za příliš mnoho hráčů jede odpykat Connor Zary.

06:58
    Kadri to zkusil z křídla, Fleury byl připraven. Calgary má více ze hry, Wild se svými soky ztratilo krok.

06:40
    Sledujeme bitvu o kotouč za domácí svatyní, do které je zapojeno hned několik hráčů z obou stran.

05:51
    Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se nyní nedaří se na delší dobu usadit v útočné třetině.

05:26
    Hanifin rozehrál puk dopředu, hostující protiútok byl ale rychle rozebrán. Fleury tentokrát zůstal v klidu.

04:52
    Krátkou sérii přihrávek ranou z modré uzavřel Bogosian, ten ale zasáhl jen někoho před Markströmem.

04:27
    Svatyně Flames se ocitla pod tlakem, Markström pro jistotu přerušuje hru. Vhazování po jeho pravici.

03:57
    Boldy zachytil odražený puk v prostoru mezi kruhem a brankovištěm, Markström včas zasáhl betonem. Minnesota se i nadále drží vepředu.

03:30
    Domácí hledají nějakou skulinku ve zpevněné defenzívě Calgary, která je nechce pustit do útoku.

02:49
    Fleury vyrazil projektil z modré čáry před sebe a poradil si i s následnou slabou dorážkou Greera, kterou zastavil betonem. Pryž pak schoval pod rukavici.

02:19
    Na ledě zatím vynikají hlavně obrany, stále čekáme na nějakou výraznější střeleckou příležitost. Častěji jsou momentálně na kotouči hráči Plamenů.

01:43
    Rozehrávka jim ale nevyšla, puk skončil až za svatyní Minnesoty. Odpískáno první zakázané uvolnění.

01:33
    Gilbert vyváží puk zpoza vlastní svatyně, hosté se snaží se poprvé přesunout k Fleuryho brance.

00:40
    Před Markströmem vznikla nepřehledná situace, obrana Flames nezačala nejlépe. Wild se nicméně podle všeho nakonec k zakončení nedostali.

00:16
    Domácí neztrácí čas a hned zkraje utkání se přesunuli dopředu, Calgary se daří hru držet u hrazení.

00:01

Sudí svolává první lajny do kruhu, startujeme!

Oba týmy jsou na ledě, domácí v zeleném a hosté v bílém. Za malou chvíli půjdeme na věc.

Úvodní buly je naplánováno na druhou ráno našeho času, pravděpodobně však bude vhozeno o deset až patnáct minut později, jak je v NHL zvykem.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemnou noc, utkání začíná za malou chvíli. Níže si v mezičase můžete prohlédnout konečnou podobu dnešních sestav.

Minnesota Wild: M. Fleury (McIntyre) – Middleton, Faber, Goligoski, Spurgeon (C), Mermis, Bogosian – M. Johansson, Eriksson Ek (A), Boldy – Petan, Rossi, Hartman – Lucchini, F. Gaudreau, Maroon (A) – Duhaime, Dewar, Sa. Walker.
    Trenér: John Hynes.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, C. Tanev, Gilbert, R. Andersson (A), Oesterle, Weegar – Huberdeau (A), E. Lindholm, Šarangovič – Zary, Kadri, Pospíšil – Mangiapane, Backlund (C), Coleman – Greer, Ružička, Dubé.
    Trenér: Ryan Huska.

Rozhodčí: Hebert, McCauley – Gawryletz, Cormier.
    Nepříjemnost pro Wild: na marodku přibyl Foligno.

DNEŠNÍ OČEKÁVANÉ SESTAVY

Minnesota Wild: Fleury – Middleton, Faber, Goligoski, Spurgeon, Mermis, Bogosian – Johansson, Eriksson Ek, Boldy – Petan, Rossi, Hartman – Foligno, Gaudreau, Maroon – Duhaime, Dewar, Lucchini.

Mimo sestavu: Merill, Lettieri.

Zranění: Zuccarello, Gustavsson, Kaprizov.

Calgary Flames: Markström – Weegar, Andersson, Tanev, Hanifin, Gilbert, Oesterle – Huberdeau, Lindholm, Šarangovič – Zary, Kadri, Pospíšil – Mangiapane, Backlund, Coleman – Greer, Růžička, Dubé.

Daniel VLADAŘ – 11 Z, úsp. 88,6 %
    Zaznamená dnes Calgary druhé vítězství v novém roce?

DOSAVADNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Minnesota se dnes bude snažit završit tzv. "season sweep", tedy jednoho soupeře porazit ve všech vzájemných střetnutích v dané sezóně. Prosincové bitvy s Flames totiž zvládla na jedničku: zkraje měsíce vyhrála na půdě soupeře 5:2 a zhruba o týden a půl později před svými fanoušky vyválčila úspěch po nájezdech.

15. 12. 2023: Minnesota Wild – Calgary Flames 3:2sn.
    6. 12. 2023: Calgary Flames – Minnesota Wild 2:5

CALGARY FLAMES
    6. místo v Centrální divizi
    36 Z, 12–3–5–16, 107:120 (-13), 35 bodů

Plameny jsou na tom velmi podobně: dosud nasbíraly jen o jeden bod méně než Minnesota, a v tabulce Západní konference je tak najdeme o příčku níž. Dolů se pak moc ohlížet nemusí, na Anaheim mají totiž velmi pohodlný náskok, a mohou se tak v novém roce plně soustředit na boj o účast v jarním play-off.

Svěřenci trenéra Husky do střetnutí půjdou s výhrou v zádech. Předevčírem totiž na své půdě přetlačili Flyers 4:3 a po dvou porážkách, které utrpěli v zápasech s Krakenem a s Kings, tak opět slavili úspěch. Vítězství svými góly řídili Backlund, Gilbert, Kadri a Coleman, v brankovišti pak 28 zákroků předvedl Markström.

35 Z, 11–5–4–15, 110:113 (-3), 36 bodů

Minnesota si dnes večer bude chtít spravit chuť po nepovedeném dvojutkání s Winnipegem, ze kterého nevytěžila ani bod. V sobotu v Canada Life Centre padla 2:4, přičemž jejich neúspěch mírnili zásahy Boldyho a Hartmana, a o den později v odvetě na svém ledě prohrála tím nejtěsnějším možným rozdílem. V porážce 2:3 se prosadili Foligno a Gaudreau.

Wild si tak pokazili jinak velmi povedený prosinec, ve kterém vyhráli deset z patnácti utkání. Pod taktovkou nového kouče Hynese, jenž tým převzal v listopadu, tak napravili hodně bídný vstup do sezóny a přiblížili se k pozicím pro divoké karty – na Arizonu nyní ztrácí jen čtyři body. Připíší si dnes v noci na své konto další?

Kirill KAPRIZOV – 34 Z, 34 bodů (13+21)
    Mars ZUCCARELLO – 28 Z, 28 bodů (6+22)
    Joel ERIKSSON EK – 35 Z, 25 bodů (15+10)

Filip GUSTAVSSON
    → 22 Z | 1 259 min. | úsp. 90,3 % | prům. 2,95
    Marc-Andre FLEURY
    → 15 Z | 854 min. | úsp. 89,3 % | prům. 3,16

Příjemnou noc u sledování NHL! Dnešní bohatý program nejlepší hokejové soutěže planety nám nabídne mimo jiné i střetnutí mezi Minnesotou a Calgary.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 30. Maroon (Petan, Rossi) – 12. Mangiapane (R. Andersson, Weegar), 20. Huberdeau (E. Lindholm, Šarangovič), 60. Coleman (Backlund, Weegar)

Diváci: 18 456