Litvínov – Třinec 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 2:4 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:2 (po pr.)
Plzeň – Kladno 7:2 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:3 (kon.) | Liberec – Pardubice 1:4 (kon.)
Mountfield HK – K. Vary 2:3 (2:3 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC Olomouc
Pátek 05.01.2024, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 33. kolo

Vítkovičtí dnes začali dobře, otevřeli skóre Bukartsem a až do druhé třetiny drželi těsný náskok. Zkraje druhé třetiny srovnával Navrátil a začínalo se od nuly. Vítkovice si ale před druhou sirénou vzaly vedení zpět, když puk za záda Sedláčka poslal Kovář. Zkraje třetí třetiny se hosté znovu dostali do hry, když se podruhé trefoval Navrátil. Olomoučtí bojovali jako lvi, ale Klimeš jim nechtěl dát prostor pro další branku. Stejně na tom byl i Sedláček, který vytáhl neuvěřitelný zákrok proti Raskobovi, a tak se šlo do prodloužení. To po necelé minutě hry ukončil vítkovický bek Auvitu a přinesl tak vítkovickým prémiový bod.
    Z Ostravy je to pro dnešek už vše, všechny tři vítkovické týmy, které dnes sehrály zápasy na domácím ledě, slaví výhru. Mějte příjemný zbytek večera a užijte si následující víkend. Já se budu těšit brzy na počtenou. (20:28:28)

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Po necelé minutě hry ukončuje toto prodloužení YOHANN AUVITU, který po parádní sólové akci dostává puk za Sedláčkova záda – 3:2. Asistence: Peter Krieger, Juraj Mikuš.
    Auvitu Y., Klimeš L., Kalus M., Krieger P.
    Macuh R., Sedláček J., Kunc M., Káňa J.

60:29
    Vítkovičtí puk v pásmu neudrželi, musejí rozehrát znovu od Klimeše.

60:04
    Domácí vyhráli vhazování, Lakatoš rozehraje od své klece.

59:55
    Domácí zpět v pásmu, ale už nemají moc času.

59:46
    Hosté v nouzi odehrávají kotouč do bezpečí.

59:26
    Lakatoš krouží pásmem, ale hosté přistupují k vítkovickým natěsno.

59:01
    Vítkovice v pásmu, Lakatoš v rohu vybojoval puk, ale neměl komu nahrát.

58:48
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, bude se vhazovat u olomoucké klece.

58:10
    Vítkovičtí zpět v pásmu, kotouč odražený od Sedláčka mohl získal Krieger, ale byl už vedle branky.

57:58
    U Sedláčka neuspěl Fridrich, Barinka ani Šoustal, hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

57:29
    Vítkovičtí se snaží útočit a ohrožovat olomouckou klec, ale hosté se brání velmi urputně.

56:00
    V dalším pokusu měl Sedláček namále, ale v poslední vteřině se stačil přesunout, chytit puk vyslaný Raskobem do lapačky – kotouč mu ale vypadl a podél brankové čáry se u opačné tyče dostal zpět do hry.

55:38
    Domácí se do pásma dostali, ale nedokázali olomouckou klec ohrozit.

55:01
    Olomoučtí se prohnali do pásma, Navrátil ale pálil jen do gólmana, vítkovičtí se chystají k protiútoku.

54:49
    Lakatoš něco u rozhodčích reklamoval, ale neuspěl. Bude se vhazovat po pravici Sedláčka.

54:19
    Rychlý pokus Klimka končí na Klimešovi.

54:10
    Hraje se v útočném pásmu Olomouce, hráči dolují puk od mantinelu.

53:37
    Dej se ve středním pásmu neprosadil proti o hlavu vyššímu Škůrkovi.

53:10
    Zbrklá přihrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

53:00
    Vítkovickým dělá problém dostat se u své branky k puku.

52:39
    Kunc dostal puk ze svého obranného pásma.

52:32
    Vítkovičtí se protáhli do pásma, ale Sedláček byl na ně připraven. Následuje komerční přestávka.

52:00
    Závar před vítkovickou brankou končí rozpažením sudího, hraje se dál.

51:48
    Nepřesnosti v domácích nahrávkách už podruhé v krátkém sledu posílají puk na zakázané uvolnění.

51:09
    Střela Knotka domácího gólmana nepřekvapila.

51:00
    Po vhazování ve středním pásmu se puku ujali hosté a zamířili okamžitě ke Klimešovi.

50:26

50:25
    Hosté v pásmu, Klimeš má ale puk pevně v lapačce.

50:16
    Domácí znovu odehrávají puk až k Sedláčkovi, ale ten přání domácích fandů o vpuštění puku do své branky nevyslyšel.

49:27
    Vítkovičtí dostali puk z pásma, dobře postavený Dej na útočné modré dostal puk do pásma, Fridrich chvíli v pásmu šetřil vteřiny z oslabení.

49:08
    Zmatek před svou klecí ukončuje Klimeš přikrytím kotouče.

48:54
    Káňa poslal puk z kruhu, ale Knotek jej před brankou poslal jen do Klimešových betonů.

48:32
    Knotek projel kolem vítkovické branky, ale kotouč nezasáhl.

48:26
    Na trestnou lavici odjíždí domácí Jeřábek, který se dopustil podrážení.

47:57
    Rutar promáchl puk a tak se do útočného pásma dostávají vítkovičtí.

47:31
    Vítkovičtí na skok v pásmu, ale hosté znovu mění směr hry a tlačí se do útoku.

47:12
    Hosté bojují v rohu u domácí branky.

46:59
    Dnešní utkání sleduje 5 395 diváků.

46:48
    Chlán si najížděl na branku Sedláčka s Percym, ale lapačka hostujícího gólmana byla rychlejší.

46:36
    Hosté se snaží natlačit do vítkovické klece a domácí mají co dělat, aby je udrželi v mezích.

46:07
    Rychlý protiútok Olomouce, ale vítkovičtí je stačili zatlačit do rohu. Následuje komerční přestávka.

45:34
    Spolupráce Claireauxe s Vondráčkem končí na zadním plexiskle.

44:51
    Vítkovičtí se snaží dostat do útoku, ale hosté brání už střední pásmo.

44:19
    Olomoučtí se protáhli do pásma, Ondrušek se dostal až ke Klimešovi, ale zakončení mu nevyšlo.

43:35
    Kombinace Chlána s Kalusem je sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat po Sedláčkově pravici.

43:00
    Vítkovice se snaží dostat své vedení zpět, drží se před olomouckou klecí, ale hosté hrají u své branky velmi pozorně.

41:22
    6/6
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Znovu je vyrovnáno!!! Řezníček zavezl puk do pásma, vystřelil na branku, Klimeš si vyjel proti Nahodilovi, který stál u tyče, čímž ale otevřel prostor pro JAKUBA NAVRÁTILA, který byl u opačné tyče a vyražený puk pohodlně umístil do volného prostoru – 2:2. Asistence: Dalibor Řezníček, Jan Káňa.
    Navrátil J., Řezníček D., Káňa J., Sedláček J., Rutar A., Nahodil L.
    Kovář L., Bukarts R., Auvitu Y., Klimeš L., Peterek J., Barinka M.

40:39
    Vítkovice se protáhly do pásma, zblízka to zkusil Chlán, ale Sedláčkova náruč byla připravena.

40:30
    Hraje se ve středním pásmu.

40:01

Druhá třetina skončila nerozhodně, hosté nejprve vyrovnali po střele Navrátila, ale domácím se podařilo strhnout vedení na svou stranu díky Kovářově pohotovosti. Olomoučtí ožili a připravili si několik dobrých šancí, ale Klimeš je zatím proti a drží vítkovické naděje na úspěch. Dvacet minut čistého času je ale ještě poměrně dlouhá doba na úspěch pro oba týmy, a tak si musíme ještě počkat, jak vše dopadne.

1/3 – 8:3
    2/3 – 13:11

Další třetina začne přibližně v 19:20.

40:00

39:51
    Vítkovičtí přesunují hru alespoň do středního pásma.

39:39
    Kunc se snažil u zadního mantinelu protlačit kolem Mikuše, ale nepodařilo se.

39:27
    Kotouč putoval na zakázané uvolnění, znovu se bude vhazovat u vítkovické klece.

39:18
    Hosté okupují svou útočnou polovinu, Klimeš si připisuje další zákrok.

38:52
    Bude se vhazovat po pravici domácího gólmana, ten zpracoval střelu Musila precizně.

38:28
    Rychlý výpad olomouckého mužstva zastavuje pozorný Klimeš.

37:49
    6/6
    Domácí přece jen zvyšují a dostávají se do těsného vedení, Lakatoš nastřelil Sedláčka, k vyraženému puku si z mezikruží sjel LUKÁŠ KOVÁŘ a poslal jej nad lapačku Sedláčka – 2:1. Asistence: Dominik Lakatoš, Marek Kalus.
    Kovář L., Lakatoš D., Bukarts R., Klimeš L., Kalus M., Krieger P.
    Škůrek D., Sedláček J., Švrček J., Kusko S., Kunc M., Navrátil J.

37:31
    Rutar, který se vracel z trestné si najel k vítkovické kleci, ale jeho dělovka jen proletěla kolem branky a zastavila se na zadním mantinelu.

37:25

37:00
    Vítkovičtí zpět v pásmu, ale nestřílejí.

36:49
    Macuh s Ondruškem zdatně narušují domácí rozehrávku.

36:24
    Hosté rychle vyhazují až ke Klimešovi, který rychle vrací puk do pásma.

35:59
    Barinka byl mimo střelecký úhel, pro kotouč musí do rohu.

35:45
    Přihrávkový kolotoč je rozjetý, chybí ale střely.

35:25
    Za hákování je vyloučen hostující Rutar, domácí budou hrát znovu v přesile.

35:14
    Hostující Anděl sprintoval za pukem do pásma, ale nedokázal jej udržet.

34:55
    Jeřábek rozehrál na Chlána, od kterého se puk odrazil do útočné třetiny.

34:31
    Olomoučtí se s pukem hnali do pásma ve třech, trojice domácích se al stačila rychle vrátit. Nahodil ale končí na ledě, což se nezdá Ondruškovi, který jde situaci řešit se sudími. Ti ale žádný faul neviděli.

33:51
    Puk vylétává z ledové plochy, následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat ve středovém kruhu.

33:31
    Na opační straně se těsně před brankou objevil Barinka, ale byl příliš blízko Sedláčka.

33:00
    Klimeš se trochu zapotil při pokusech hostů, ale jeho spoluhráči už mají puk pevně pod kontrolou.

32:14
    Hostující Kunc předvádí další výpad, je při něm ale sám, takže puk poslaný k brance neměl kdo umístit.

31:50
    Kunc se s pukem dostal až za domácí branku, najížděl mu Macuh, ale vítkovičtí si poradili.

31:38
    Hosté nepřesnou rozehrávkou dostávají kotouč na zakázané uvolnění.

31:18
    Domácí se usazují v útočném pásmu, ale hosté jim nenechávají ani kousek ledu zadarmo.

30:55
    Nahodil vrací úder a míří ke Klimešovi, vítkovický gólman si ale vyjel z branky a přikrývá puk.

30:26
    Hosté zavezli kotouč za domácí branku, kde si jej berou vítkovičtí a mění směr hry.

29:50
    Přestože domácí strávili celé dvě minuty před Sedláčkovou brankou, skóre se nezměnilo. Klimek se vrací do hry.

29:36
    Kotouč končí mezi diváky, bude se vhazovat u Sedláčka.

29:05
    Sedláčkovi v poslední chvíli vypadl puk, zřejmě zásluhou Kriegra, který se k němu snažil protlačit, končí ale na ledě pod dvěma hráči v červených dresech, puk je ale stále ve hře, a tak se hraje dále.

28:47
    Vítkovičtí okupují prostor před Sedláčkovou klecí, ale ten má zatím dobrý výhled.

27:50
    Za hákování putuje na trestnou lavici hostující Klimek.

27:45
    Další dobrý zásah pro hostujícího brankáře, který drží nerozhodný stav.

27:31
    Domácí se snaží vymyslet recept na Sedláčka, ale nahrávku zpoza branky nedokázal Dej dopravit za jeho záda, protože byl bráněn.

26:51
    Mikuš si sjíždí pro nahozený puk a rozehrává.

26:24
    Hosté se dokázali bez větších obtíží znovu dostat do pásma, ale spolupráce Klimka s Knotkem gólová nebyla. Následuje komerční přestávka.

25:42
    Souhru vítkovických v pásmu před Klimešem narušil Menšík, ale výraznější šance z toho nebyla.

25:35
    Vítkovičtí vyhazují kotouč jen do středního pásma.

25:20
    Olomoučtí znovu v pásmu a ohrožují vítkovickou branku poměrně zdatně.

24:40
    Rašner se se spoluhráči protáhl až těsně ke Klimešovi, ale nemířili přesně.

24:27
    Domácí se rychle přesunuli až těsně před Sedláčka, ten nevěděl, kam dřív, ale spolupráce Raskoba s Vondráčkem za jeho záda nakonec neprošla.

23:54
    Olomoučtí změnili směr hry, od modré to zkusil Řezníček, ale jeho pokus je zblokován do ochranné sítě.

23:31
    Domácí se drží na své útočné polovině, ale hosté hrají pozorně.

22:20
    Sedláček tentokrát zasahovat nemusel, vítkovičtí končí za brankou.

21:45
    Olomoučtí pokračovali v útočných choutkách, ale domácí jim rychle sebrali puk a zamířili do útoku.

21:07
    6/6
    Je vyrovnáno!! Střela Káni z mezikruží se jen odrazila od Klimeše, pohotově z otočky zareagoval JAKUB NAVRÁTIL, který nad padajícím gólmanem poslal puk do branky – 1:1. Asistence: Jan Káňa, Lukáš Nahodil.
    Navrátil J., Káňa J., Sedláček J., Nahodil L., Černý T., Švrček J.
    Fridrich P., Mikuš J., Barinka M., Grman M., Klimeš L., Peterek J.

21:02
    Olomoučtí bojují před domácí brankou urputně.

20:32
    Puk končí za olomouckou brankou, hra je přerušena a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

20:26
    Olomoučtí bojovali za domácí brankou o kotouč, Vítkovice jej ale dokázaly vydolovat.

20:01

První třetina přinesla jen jednu branku, k radosti domácích fandů dokázal umístit kotouč do branky vítkovický Bukarts. Další vlnu nadšení vyvolala v Ostravar aréně zpráva o výhře juniorského týmu Česka, který právě vybojoval vybojoval bronzovou medaili po výhře 8:5. Nechme se překvapit, jestli se vítkovičtí nechají vysokým počtem branek inspirovat.

1/3 – 8:3

Další třetina začne přibližně v 18:23.

20:00

19:48
    Barinkův pokus Sedláčka nepřekvapil.

19:43
    O puk se bojuje v rohu útočného pásma Vítkovic.

19:25
    Fridrich si s pukem objel hostující branku a nenechal se od něj oddělit, Sedláček byl ale připraven.

18:55
    Za domácí brankou krouží Nahodil, ale jeho spoluhráči puk nevybojovali.

18:30
    Skákavou přihrávku Lakatoše Kalus nezpracoval, hosté se dostávají do hry.

17:51
    Hosté se drží v útočném pásmu, ale Klimeš příliš práce nemá.

17:12
    Mora rozehrává od Sedláčka.

16:01
    Kotouč mířící na branku přikrývá Klimeš, bude se vhazovat po jeho pravici.

15:57
    K puku se ve středním pásmu dostal Nahodil, postupoval k vítkovické brance, ale střelu mu zblokoval Raskob.

15:34

15:09
    Oba týmy střídají, puk za svou brankou přidržují domácí.

14:38
    Hosté bojují za vítkovickou klecí, ale puk si berou domácí.

14:02
    Dej s Kriegrem se dostali do situace dva na jednoho, ale Dejova nahrávka nakonec na parťáka neprošla.

13:43
    Olomouckou rozehrávku zastavuje ofsajd.

13:18
    Domácí na skok v pásmu, ale hosté se ujímají puku.

12:47
    Olomoučtí se rychle dostali do pásma, Macuh to zkusil zblízka, ale Klimeš byl na místě. Následuje komerční přestávka.

11:57
    6/5
    Domácí využívají klasickou přesilovku, střelu Kaluse tečoval do klece ROBERTS BUKARTS – 1:0. Asistence: Marek Kalus, Dominik Lakatoš.
    Bukarts R., Kalus M., Lakatoš D., Mikuš J., Klimeš L., Krieger P.
    Černý T., Sedláček J., Švrček J., Řezníček D., Kusko S.

11:50
    Švrček je zpět ve hře.

11:32
    Osmnáct vteřin budou hosté hrát ve třech, za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu je vyloučen Ondrušek.

11:32
    Jeřábek střílel od modré, u olomoucké branky stál hráč, ale kotouč nedokázal tečovat.

11:11
    Hosté dokázali dostat hru do svého útočného pásma.

10:55
    Vítkovický Lakatoš nakonec vystřelil, ale domácí příliš nemají kudy poslat kotouč do branky.

10:34
    Vítkovičtí se usazují v útoku, ale hosté k nim přistupují natěsno.

10:02
    Hosté se velmi rychle zbavili kotouče a poslali jej ke Klimešovi.

09:50
    Za podrážení odjíždí za katr hostující Švrček.

09:31
    Jeřábkova střela proletěla kolem olomoucké branky.

09:02
    Domácí se usadili v pásmu a zkoušejí odolnost hostujícího gólmana.

08:15
    Šoustal vyrazil do útoku s Vondráčkem, ale Sedláček nakonec zasahovat nemusel.

07:49
    Ofsajd pro vítkovické přerušuje hru.

07:29
    Domácí se dostali od své branky, i když vítkovický gólman příliš práce neměl.

06:55
    Pokus hostujícího Knotka končí v Klimešově lapačce, následuje komerční přestávka.

06:31
    Chlán se protáhl mezi několika útočníky soupeře, ale nakonec končí na ledě a bez puku.

06:05
    Olomoučtí rozehrávají od své branky.

05:30

05:29
    Kotouč do pásma zavezl až Anděl, ale to už hostující přesilovka pomalu končí.

05:02
    Olomouckým se nedaří dostat zpět do útočného pásma.

04:31
    Puk je ve středním pásmu, hosté musejí vycouvat.

04:18
    Olomouc je usazena znovu v útočném pásmu.

04:03
    Vítkovičtí vyhazují kotouč k Sedláčkovi.

03:48
    Zašlápnutý puk u vítkovické klece nikdo nevydoloval, hra je přerušena.

03:48
    Bambula to zkusil z levého kruhu, ale zatočený puk se do branky nedostal.

03:30
    Prvním vyloučeným zápasu je domácí Mikuš, který bude pykat za podrážení.

02:45
    Šoustalova přihrávka končí na holi Škůrka, který jen nahazuje puk za domácí branku a střídá.

02:09
    Vítkovičtí mají kotouč na svých hokejkách, ale nedaří se jim protlačit do útočného pásma.

01:32
    Zakázané uvolnění Vítkovic do třetice.

01:22
    Ani tato rozehrávka Vítkovicím nevyšla, znovu se vhazuje po pravici Klimeše.

01:15
    Špatná kombinace domácích posílá puk na zakázané uvolnění. Vhazuje se u Klimeše.

00:48
    Chlán společně s Peterkem ohrozili Sedláčkovu klec, ale skóre se ještě nemění.

00:20
    Chlán se prosmýkl kolem hostující branky, ale bez úspěchu.

00:04
    Puk po vhazování míří za olomouckou branku.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek – Kalus, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, Peterek – Bukarts, Krieger, Dej (A) – Claireaux, Šoustal, Vondráček.
    Trenér: Jiří Veber

HC Olomouc: Sedláček (Münch) – Ondrušek (C), Řezníček, Švrček, Černý, Rašner, Rutar, Škůrek – Kusko, Knotek (A), Klimek – Káňa, Nahodil (A), Navrátil – Kunc, Macuh, Bambula – Anděl, Menšík, P. Musil.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: J. Hribik, T. Veselý – V. Lederer, O. Bohuněk.

V letošní sezóně se oba týmy potkaly dvakrát, oba zápasy muselo rozhodnout až prodloužení. Vítkovice na svém ledě vyhráli 4:3 po prodloužení, v odvetě na ledě Olomouce vyhráli Hanáci 3:2 po prodloužení. Vzájemná bilance je v letošní roce tedy vyrovnaná. Vítkovičtí ale potřebují bodovat a potvrdit svou zlepšenou formu, hosté ale nebudou chtít dát nic zadarmo, protože si také potřebují zvednout sebevědomí po poslední vysoké prohře. Uvidíme, jak utkání dopadne. Buďte u toho s námi.

Lídrem kanadského bodování Olomouce je s jednadvaceti body útočník Rok Macuh (10+11), nejvíce asistencí nasbíral útočník Jakub Navrátil (8+12). Po dvanácti bodech mají na svém kontě nejlepší obránci Dalibor Řezníček (4+8) a Jiří Ondrušek (2+10), který s průměrným časem 20:38 tráví na ledě nejvíce času. Také se mu daří v bodování Radegast indexu, kde posbíral už 52 bodů. Celkem 53 trestných minut si už stačil vykoledovat obránce Jan Švrček. Hráčem zápasu byl už pětkrát zvolen nejlepší útočník Rok Macuh. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Branislav Konrád, který si připsal jedno čisté konto a jehož průměr je 2,45 a úspěšnost 90,82 %.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je s osmnácti kanadskými body útočník Dominik Lakatoš (9+9). Nejvíce asistencí má na svém kontě nejlepší bek Stuart Percy (3+13), který je s průměrným časem 20:34 na ledě nejvytíženějším hráčem a zároveň s 30 trestnými minutami hráčem nejtrestanějším. Bodování Radegast indexu ovládá s 68 body obránce Mario Grman. Ocenění Hráče utkání si už pětkrát ze zápasu odnesl útočník Marek Kalus. Z dvojice vyrovnaných gólmanů má o něco lepší statistiky Lukáš Klimeš, který má jednu vychytanou nulu, průměr 2,40 a úspěšnost 92,31 %.

Vítkovičtí se začínají v poslední době herně i bodově zvedat, z posledních pěti zápasů vyhráli čtyři, ten poslední v roce 2023 sice až po samostatných nájezdech, ve kterých předčili České Budějovice 4:3. Až v minulém kole na ledě Sparty vyšli naprázdno po prohře 1:2. V neúplné tabulce jim stále patří 12. příčka za bilanci 8-2-6-13 a pasivní skóre 71:83, ke které se váže 34 bodů. Přece jen horší bilanci má v posledních pěti kolech tým Olomouce, který prohrál pět zápasů, jedinou výhru (4:1) si připsal na ledě pražské Sparty. Dvakrát navíc inkasoval osm gólů, a to od Pardubic (8:2) a ve středečním kole na ledě Plzně (8:0), kde se olomoučtí nezmohli ani na symbolický odpor. V neúplné tabulce jim patří 10. místo, za bilanci 9-5-3-15 a pasivní skóre 68:97 získali 40 bodů. Oproti vítkovickým má Olomouc odehráno o tři zápasy více.

Ostravar arénu čeká první zápas Tipsport extraligy v novém roce, domácí Vítkovice vyzvou k boji o další důležité body další z moravských týmů, a to Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 12. Bukarts (Kalus, Lakatoš), 38. L. Kovář (Lakatoš, Kalus), 61. Auvitu (Krieger, Mikuš) – 22. Navrátil (Káňa, Nahodil), 42. Navrátil (Řezníček, Káňa)

Rozhodčí: J. Hribik, T. Veselý – V. Lederer, O. Bohuněk

Diváci: 5 395