Litvínov – Třinec 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 2:4 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:2 (po pr.)
Plzeň – Kladno 7:2 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:3 (kon.) | Liberec – Pardubice 1:4 (kon.)
Mountfield HK – K. Vary 2:3 (2:3 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC Olomouc
Pátek 05.01.2024, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 33. kolo

60:54
    4/4
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Po necelé minutě hry ukončuje toto prodloužení YOHANN AUVITU, který po parádní sólové akci dostává puk za Sedláčkova záda – 3:2. Asistence: Peter Krieger, Juraj Mikuš.
    Auvitu Y., Klimeš L., Kalus M., Krieger P.
    Macuh R., Sedláček J., Kunc M., Káňa J.

41:22
    6/6
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Znovu je vyrovnáno!!! Řezníček zavezl puk do pásma, vystřelil na branku, Klimeš si vyjel proti Nahodilovi, který stál u tyče, čímž ale otevřel prostor pro JAKUBA NAVRÁTILA, který byl u opačné tyče a vyražený puk pohodlně umístil do volného prostoru – 2:2. Asistence: Dalibor Řezníček, Jan Káňa.
    Navrátil J., Řezníček D., Káňa J., Sedláček J., Rutar A., Nahodil L.
    Kovář L., Bukarts R., Auvitu Y., Klimeš L., Peterek J., Barinka M.

37:49
    6/6
    Domácí přece jen zvyšují a dostávají se do těsného vedení, Lakatoš nastřelil Sedláčka, k vyraženému puku si z mezikruží sjel LUKÁŠ KOVÁŘ a poslal jej nad lapačku Sedláčka – 2:1. Asistence: Dominik Lakatoš, Marek Kalus.
    Kovář L., Lakatoš D., Bukarts R., Klimeš L., Kalus M., Krieger P.
    Škůrek D., Sedláček J., Švrček J., Kusko S., Kunc M., Navrátil J.

21:07
    6/6
    Je vyrovnáno!! Střela Káni z mezikruží se jen odrazila od Klimeše, pohotově z otočky zareagoval JAKUB NAVRÁTIL, který nad padajícím gólmanem poslal puk do branky – 1:1. Asistence: Jan Káňa, Lukáš Nahodil.
    Navrátil J., Káňa J., Sedláček J., Nahodil L., Černý T., Švrček J.
    Fridrich P., Mikuš J., Barinka M., Grman M., Klimeš L., Peterek J.

11:57
    6/5
    Domácí využívají klasickou přesilovku, střelu Kaluse tečoval do klece ROBERTS BUKARTS – 1:0. Asistence: Marek Kalus, Dominik Lakatoš.
    Bukarts R., Kalus M., Lakatoš D., Mikuš J., Klimeš L., Krieger P.
    Černý T., Sedláček J., Švrček J., Řezníček D., Kusko S.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 12. Bukarts (Kalus, Lakatoš), 38. L. Kovář (Lakatoš, Kalus), 61. Auvitu (Krieger, Mikuš) – 22. Navrátil (Káňa, Nahodil), 42. Navrátil (Řezníček, Káňa)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek – Kalus, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, Peterek – Bukarts, Krieger, Dej (A) – Claireaux, Šoustal, Vondráček.
    Trenér: Jiří Veber

HC Olomouc: Sedláček (Münch) – Ondrušek (C), Řezníček, Švrček, Černý, Rašner, Rutar, Škůrek – Kusko, Knotek (A), Klimek – Káňa, Nahodil (A), Navrátil – Kunc, Macuh, Bambula – Anděl, Menšík, P. Musil.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: J. Hribik, T. Veselý – V. Lederer, O. Bohuněk

Diváci: 5 395